V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

tiki
29. lis 2007

Teda, tos ho dokojila do poradne vahy! 😕 . Tos mela misto mlika smetanu, ne? 🙂

katako
29. lis 2007

To bude asi z toho množství čokolády, co sním 😉

tiki
29. lis 2007

To asi ne, protoze ja ji snim taky kila a Zdisa ma v deviti mesicich kolem 7,5 kg 🙂

katako
29. lis 2007

Holčičky jsou menší. 🙂 Asi se tolik nepřejídá. 😀 Já bych brala pomaleji přibírající dítě,i nočníkování je jak posilovna. 😝

katako
29. lis 2007

Ale pořád lepší než umývání zadečku v koupelně.

tiki
29. lis 2007

To já se nezlobim, ze nepribira. Ale s prejidanim to tak neni, dokud jsem plne kojila, tak pokud vcas neusnula, tak pila tak dlouho, dokud se nepoblila. Ted uz ma vetsi spotrebu a mlika zas tolik neni, tak uz nam skoro neblinka 🙂

johanda
29. lis 2007

Katako, jak které holčičky 😉 . Johanka měla v 6 měsících přes 9 kg, teď v roce má tak 12 kg. Nočníkování je zatím v pohodě, chodí už na velký, zato to mytí prdelky, to je zabíračka 😝 . Ona stojí ještě dost vachrlatě, takže postavit ji do vany nehrozí. Nad umyvadlem je to hrůza. Jednou rukou držet 12 kg a druhou mýt. Už aby stála, lenoch jeden.

katako
29. lis 2007

Tiki, Ondra taky dost blinkal. Je to lepší až poslední dobou, co se víc hýbe, nebo už má větší žaludek?

Johando, to věřím, že dá zabrat taková baba velká 😀 12 kilo na jedné ruce! Mě stačí i těch 9,5. My máme navíc dost nízkou baterii na umyvadle, tak tam Ondru pod ni dost nešikovně polohuju. Ve vaně ještě taky moc dobře nestojí, ale jinak se hodně snaží stát na zemi s držením, tak snad to za chvíli půjde i ve vaně líp.

tiki
30. lis 2007

To my nastesti kakame do nocniku, tak staci jen presmejknout zadecek zinkou, takze ani tech 7 kil nemusim strkat pod vodovod 🙂

susik77
3. pro 2007

ahojte, neviete, odkedy sa moze pouzivat ergo bez tej vlozky?pisu tam, ze od 5.mesiaca...nie je to moc skoro? ved este bezpecne nedrzi hlavicku...

johanda
3. pro 2007

susik, já Ergo používám od +- 5. měsíce, to už dítě drží hlavičku jistě. Navíc, pokud je unavemé, položí si ji na tvá prsa, takže se není čeho bát.

johanda
3. pro 2007

V profilu nám fotku s 5. měsíční Johankou v Ergu 😉

susik77
3. pro 2007

aha...tak super-teda od ukonceneho 5.mesiaca?

susik77
3. pro 2007

a pouzivas to aj na doma, al. len von?

haluskacz
3. pro 2007

susik,
ergo je fajn i na doma. Ja uz v nicem jinym nenosim od pul roku.

johanda
3. pro 2007

Já ho používám hodně i doma, třeba, když je Johanka protivná, ospalá nebo přetažená. Strčím ji di Erga a ona za chvilku usne. Teď ji doma nosím hlavně na zádech, u toho můžu uklízet, vařit, mýt nádobí a ona se nenudí a většinou taky brzy zachrápne.

susik77
4. pro 2007

super, to prave potrebujem, verca je hrozne ziva a dost na mne zavisla a cely den nic neurobim, ledva si navarim caj 😎

kili
4. pro 2007

keď dieťa na chrbte v ergu zaspí, dá sa pretiahnuť tá kapucňa?

haluskacz
4. pro 2007

kili, prave uplne v pohode. To zvladnu i ja, totalni nesika. Ty tkanice od toho jsou hodne dlouhy, takze se daji v pohode nahmatnout, akorat musis dat pozor, aby ta kapucka nesla nekam mimo. No a kdyz je na hlave, tak to provleces a zacvaknes. Uplne genialni vynalez.

kili
4. pro 2007

a zvládnem to aj s 5cm kradšími rukami? 😕 😀

haluskacz
4. pro 2007

urcite 😀

katako
4. pro 2007

Mě se dneska našeho Ondru podařilo dát do kolíbky v kříži 🙂 Byla to pořádná kolíbka s tím naším obříkem! Nosila jsem ho nejdřív normálně ve dvojitém kříži na svislo, ale pak byl chvilku venku a už hodně unavený, tak jsem ho nasoukala do klubíčka a hned usnul. Dokonce se mi ho pak podařilo po chvíli bez probuzení přemístit na postel, kde spal 2 hodiny! To je pro něj poslední dobou rekordní čas ve spaní doma.

kili
4. pro 2007

tak to keď sa nejak dostaneme k peniazom a už nebudeme vedieť čo s nimi, tak kupujem ergo 😵

xsipm04
6. pro 2007

Uf, Romano, děkuju za poslání odkazu. Nevím proč jsem dneska tohle téma nemohla najít, ani vyhledávač mi to nenacházel. Fakt nevím 😠

Holky, které používáte Ergo, chci se zeptat, jestli nevíte, jestli jde přesto taky ta kapsa MaM? Nezkoušeli jste to někdo? Nebo to není přes to Ergo potřeba a je teplé samo o sobě? Díky moc za rady 🙂 Joo a pak se chci zeptat, viděla jsem to tam na jedné fotce na nošení dětí, to Ergo se dá dát jako jen přes jedno rameno???? Nebo je to vždycky jako batoh přes obě ramena?

tlapicka
6. pro 2007

ergo nemam, kapsu mam. myslim, ze ta kapsa by mela v pohode vyjit i pres nej... no a ergo samo sobe hrat nebude, jelikoz tam plandaji nozicky, ta kapsa pres nozicky hreje.a nozicky jsou na prochladnuti nejnarocnejsi.

izy
6. pro 2007

x - to asi byla poloha na boku

xsipm04
6. pro 2007

tlapicko díky za info. Já si to taky myslím a máš pravdu, že překrytí nožiček bude i do Erga třeba. Ještě dotaz na nevím koho 🙂 nevíte do kolika kil se v Ergu mohou děti nosit? Já koukala, že na nošení dětí tam mají i poměrně velké děti, jako třeba 2-3 leté. Tak jen jestli jste to někdo někde nečetl 🙂

listicka77
6. pro 2007

Xsipm04: Jakou přesně nosnost má, jsem nečetla, ale píšou, že v něm můžeš dítě nosit tak dlouho, dokud ho uneseš. 😀 Takže ten limit je spíš síla nosiče než nosnost Erga.

haluskacz
6. pro 2007

holky, kdo mate tu kapsu MaM - jak je to jednoduchy / slozity na sebe dat, kdyz mate dite na zadech? Pro me je temer nemozny ho nasoukat do bundy MaM, proste se netrefim tim otvorem pres hlavu, hrozne me to stve. Takze nosim na bunde a bojim se, ze prochladne.

mracik
6. pro 2007

haluska, nestraš 😒 ja teraz nosím v bunde na bruchu, je to super, tak som dúfala, že to tak v pohode pôjde aj na chrbte 🙂
neskúšala si mu najprv prevliecť bundu cez hlavičku a až potom si obliecť rukávy?