V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

duskaf
20. říj 2008

Kočky, ja cvočky od začiatku nezapnem.

bambusko
20. říj 2008

zienky, tak my uz mame doma indio ultramarin 3,6m 🙂 prvy dojem - prehoz z mladej gardy v modrom 😀 😀 😀 ale viaze sa super, aspon, co sme stihli pred pranim vyskusat, dokonca aj batoh sa zadaril 🙂 hlavne nie su tie konce take strasne dlhe ako z nasej inky. sme sa aj pofotili, tak kuknite, ci moze byt. dievcata, co nosite na chrbate, marek mal zo satky vzadu otlaceny cerveny krk, to by asi nemalo byt za 15 min? co robim zle?

audreyd
20. říj 2008

certi, kukám album - ty si môžeš dať aj vrece od krumpol na seba a nebudeš vyzerať zle 🙄

verulka
20. říj 2008

bambou, kraasna je 😵 a aj batoh, len mne ostanu o hodny kus kratsie tie konce 😕 asi ma je o kus viac 😀 asi si mu velmi prithla horny okraj, my sme este krk neotlacili 😉
audrey, ja ju poznam live, ona furt len keca a potom ju vidim, tak sa iba naserkam 😀

eriqe
20. říj 2008

bamboo krasni ste. Dokonca zladeny s kuchynskou linkou 😀 😀

bambusko
20. říj 2008

eriqe, to som si ani nevsimla 😀

verul, ked ten okraj satky je taky nejaky akokeby 2x prehnuty, na inke je iny. aj ty to mas tak? preto to tlaci? zas ked mu to dam nizsie, tak si ruky vytiahne, ci nie? 😕

mimik9911
20. říj 2008

Baby prosim poradte, vy ste tu take skusene
Mala mi nechce byt v kociku, ani v klokanke sa jej napaci, ani v babyvaku, preto rozmyslam nad kupou manduci. Myslite, ze ked nechce byt ani v klokanke, ani v babyvaku, ze manducu nebude bojkotovat? 😖
chcela som si ju najskor pozicat z nosime.sk, ale su obsadene stale

bambusko
20. říj 2008

mimik, klokanka nie je najvhodnejsie nositko, moze adelku tlacit v rozkroku, v babyvaku sa zase nosi v polohe koliska, co niektore deti nemaju rady, napr. aj ked maju reflux, ale i z inych dovodov. cize je dost mozne, ze v manduce by sa jej pacilo vo vertikalnej polohe. napis odkial si, mozno tu chodi nejaka nosicka z tvojho okolia, aby ti dala nositko odskusat. deti maju nositka rady, lebo odtial viac vidia, niektore vyzaduju byt v pohybe a ty by si uz mohla dat malu aj na chrbat 🙂 kazdopadne by som radsej najprv odskusala, ked mas taku vymyselnicku 😀

bihan
20. říj 2008

Kočky, ja už som si povedala, že je s nosením koniec, lebo tu máme príšerné horúčavy a fakt už nevládzem, ale nedalo mi to 😅 a radšej som si ju zobrala do babyvaku, ako by som dala do tej sedačky pre deti v supermarketových košíkoch, lebo mi nosenie jednoducho chýba 😵
Tak asi trochu presurfujem net a skúsim nájsť niečo menej náročné finančne aj materiálov.

Mimi, ako radí Bambu, napíš okres, možno sa nejaká mamina nájde, čo by ti nosítko požičala.

Inak, kočky, tie pončá sú fakt úžasné 😵

mimik9911
20. říj 2008

Teraz byvam v Galante, no a ja by som to chcela pozicat minimalne na tyzden, z jedneho dna to nezistim, co ak prave bude mat Adel zlu naladu....no a na taku dlhu dobu mi to asi ziadna nosiaca mamina nepozicia 😀
ja to asi predsa len risknem a kupim, ale ak sa jej tam nebude pacit, taaaak .... budem musiet cakat, kym sa nauci chodit 😀

audreyd
20. říj 2008

bihan, raz som okukovala toto http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=167 sa mi to zdá také najvzdušnejšie pre letné dni, len je to tiež iba na jednu stranu...

bihan
20. říj 2008

Audrey, to čo je 😀 😀 😀 to by som si asi radšej vystačila s babyvakom 😅 ale možno nejaký Mei-Tai...aj keď Erika má nádherné vlnky 😝

audreyd
20. říj 2008

no raz som to videla jednej mamine v meste a tiež som kukala 😕 potom som na to narazila, keĎ som okukovala nosiče 🙂 nuž, aj takéto všelijaké výtvory existujú 😨

bihan
20. říj 2008

mi to príde také tenké.. žiadna poriadna opora 😕

eriqe
20. říj 2008

tak tongu som skusala ma ju Bora a ta si ju chvali, lebo je to super skladne, ja som to skusala ale tam nie su kruzky ale taky stvorec a mne sa to tazko dotahovalo 😖
Bihan vlnky predavam mozeme sa dohodnut 😉

cazadora
20. říj 2008

holky chci se jen zeptat máme manducu tak jestli už jste jí někdo pral/čistil a jak???mooc děkuju

audreyd
20. říj 2008

inak, mám pončo a je krásne 😵 no skúšala som si ho na hrubý rolak, adeli na mne narvaná v bundičke a manduce a moc sa jej nepáčilo, čo to na seba naťahujeme 😅 asi budem musieť poriešiť niečo tenšie na seba pod to pončoo a adeli tiež. som vyzerala jak safalátka takto 😅 ale myslím, že "naletno" pod pončom to bude fajn 😵

verulka
20. říj 2008

jeej, bihan, ty si tu uz davno nebola 😵 mne sa sije uz 2. meitai, snad sa podari tento x..
bambo, voebc som nepochopila, aky mas okraj na satke- vsak sfot detail...i ked budem tu asi az zajtra...
mimik, weroni je z galanty tusim, ona ma satku- skus sa sn ou spojit, uvidis v akej polohe tie dietky su a staci skusit...
my sme dnes boli na cviceni s babatkami a tam ma oslovili 3 mamnky, ze aj oni nosia- aaaale jedine tvarou vpred a vsetky v klokanky babybjorn 🙄 nazancila som co-to, ale tam to vazne nemalo vyznam...tak sme si odcupitali s ronom aj s nasim zdravym nosenim domov 😀

eriqe
20. říj 2008

cazadora ja som manducu prala uz x krat, normalne v pracke na 30, ale vlozila som ho pre istotu do obliecky na vankus

bihan
20. říj 2008

viete, čo mi najviac lezie na nervy? tie prekliate babybjorny stoja asi toľko ako ergo a MDC nosiče a ľudia furt kupujú tie sprosté "visačky" miesto toho, aby trošku pohli rozumom a kúpili si manducu alebo ergo.

cazadora
20. říj 2008

eriqe tak super moc děkuji za info co nevidět se na to vrhnu 😉

eriqe
20. říj 2008

bihan toto nepochopim ani ja 😠

mimik9911
20. říj 2008

verulka, ja som chcela manducu, nie satku, na satku si netrufam ani nahodou 😎
a uz sa mi ozvala jedna pani z nosime.sk, tak to mozem ist pozriet a vyskusat 😉

bambusko
20. říj 2008

bihan, to je diagnoza. a choditka... ☹ si kukni aktualnu debatu v babetkach 😖

duskaf
20. říj 2008

Nosítka- to je fakt strašná vec, hrozné úrazy a deti chodia po špičkách, potom sa robia vyšetrenia, lebo napr. pri istých neurologických diagnózach tak detičky chodia.

bihan
20. říj 2008

Bambu, toho by sa našlo viac... ohrádky, chodítka, hopsadlá, vodítka... a neviem čo...my to vidím všetko inak, ale mám taký pocit, že aj keby som sa rozkrájala a všade trúbila do sveta: klokanky sú naprd, kúpte si radšej nejaké nosítko, tak to maminy nepochopia, lebo klokanky sú dostupnejšie, dajú sa kúpiť priamo v obchode a nie cez internet.

kubinkov
20. říj 2008

Musím se přiznat, že informace o ergonomických nosítkách jsem získala díky nosítku quinny ( už si na název nevzpomenu), které se nosí přes jedno rameno jako Tonga. To jsem si vybrala jako první, ale dodací lhůta 6 týdnů 😝 mě pohnula k další aktivitě a narazila jsem na Ergo, Manducu, MeiTai a další. Ale z těchto informací mi pak vyšlo, že nosidlo od quinny je to, kde dítko visí za rozkrok a "šli jsme do Alpina". Teď samozřejmě nelituji, jen se mi dnes zalíbila Tonga, ale už asi zůstanu u Alpina. 🙂

lenki33
20. říj 2008

duskaf- nositka to je fakt strasna vec 😀 😀 😀

kubinkov
20. říj 2008

Už jsem si vzpomněla: Quinny Curbb 😒

duskaf
20. říj 2008

Jááááj no ja som strašná, samozrejme som myslela chodítka, už mi to asi nemyslí, na milované ergonomické nosítka povedať tak škaredú vec. 😠
Ospravedlňujem sa im. 😀