V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

vikinka27
24. říj 2008

dievcata, nie je vam v tej variante tielko-tricko horuco??? ja sa este teraz potim v jednej vrstve (no, teda, teraz uz to asi bude lepsie...) a na tom mam iba bundu.
ale uz som rozmyslala ako to zariadit, aby mi nebola kosa na krize, je to dobry napad, aspon vyskusam (pouzijem tie tielka co inak nepouzivam 😅 )

josefa
24. říj 2008

vikinka mas pravdu, idealni by bylo kojici triko s dlouhym rukavem, ale tech si nemuzu dovolit tolik...ale ted uz teplo neni🙂

eriqe
24. říj 2008

Viki ja som myslela, ze som tak nosila v zime, asi som sa zle vyjadrila. Teraz chodim len v tricku a len vyhrniem tricko ved v satke aj tak nic nevidno a zatial nie je taka zima

josefa
24. říj 2008

tak u nas teda zima je 😀

eriqe
24. říj 2008

tak ja toto este nepovazujem za zimu

josefa
24. říj 2008

🙂

eriqe
24. říj 2008

ale teda dnes som objavila vysnivanu bundu na nosenie v zime http://www.togetherbe.com/productDescriptionPee...
to mi normalne aj manzel odobril, lebo jemu sa suses nepacila, ze nie je "funkcna" teda matros

venonna
24. říj 2008

eriqe, vyzera paradne, len skoda, ze je len v ciernom 😒

eriqe
24. říj 2008

softshellky bundy byvaju vacsinou cierne, teda ked nad tym rozmyslam, tak som na zivo inu ani nevidela

josefa
24. říj 2008

erique, ta je mooooooc hezka....me se suses nelibi tolik vzhledove, ale mame ji, a jsem s ni spokojena z praktickeho hlediska.

duskaf
24. říj 2008

Eriqe, nádherná je, mne čierna nevadí, aj pončo mám čierne.

mouse
25. říj 2008

Vdaka za rady ohladne toho kojenia, Nevedela som si predstavit, ako vyhrnut tricko, ked mam babo uviazane v satke, aby som ho nemusela odtial vytahovat, to by bolo nemile. Nosim ho v uvaze newborn hug hold, t.j vo vertikalnej polohe, ale ked je hladny, nevadi mu satie v hocijakej polohe 😵 . Minuly tyzden ma kojenie zastihlo, ked som ho mala v kocari, boli sme na dlhej prechadzke, neostavalo nic ine, len ho zabalit riahne do deky, rozopat bundu, vyhrnut tricko... Domov by nevdrzal a teplo zrovna nebolo. Erique, ta bunda je pekna.Ak nebude prilis tuha zima, tak uplne postaci. SUper by bola v kombinacii s tym fliskovym ponchom. Inak softselku mam jednu cervenu, jednu sedociernu, ale obycajne, nie na nosenie deti. Ale cierna je pekna.

mouse
25. říj 2008
weroni
25. říj 2008

no baby musim priznat ze my sme uz dost dlho v satke nedojcili lebo mala mi tam vacsinou zaspi alebo cusi uplne 😀
vzdy ju nadojcim pred a potom ked dorazime na miesto cinu 🙂
ale zase je pravda ze uz dlho sme neboli v satke vonku dlhsie ako 2 hodky a to zatial zvladla bez dojcenia - vacsinou v spanku 🙂
bambusko mas pravdu s tym nosenim a bezdomovcami - moze byt ze im to tak pripada ale je to take mile nie? 😵

kkaattkkaa
25. říj 2008

neviete o kamennom obchode so satkami v BA (pripdne kde by sa dali vidiet a potom aj kupit)? Viem, ze v Zivici nieco maju, ale da sa zohnat aj Storch alebo Hopp ?

eriqe
25. říj 2008

kkattkkaa, da sa dohodnut s poradkynami pre nosenie 😉 oni vacsinou maju viac satiek na ochytanie o kamennom obchode neviem. V bb maju v complicite ale len medley 😒

verulka
25. říj 2008

katka, skontaktuj sa s daskou z nosime.sk, ona je z dubravky a da sa ist k nej...ma tam s kazdej znacky aspon 1 satku 😉 ja som u nej tiez bola- aj poradi a pomoze 😉
ja teraz konecne nekojim v satke, ale este pred par tyzdnami som casto...mne sa najviac osvedcilo tielko s dlhymi ramienkami- cize krize v teple a tricko z vrchu ochranuje prsnik 😉
bezdomovci su podla mna velmi mili k ludom, ktori na nich nezazeraju...my tu mame normalne kamosov 😀 a vzdy ked idem so smetami, tak mi idu naproti a vezmu mi ich a odnesu 😉 ked nemate predsudky, oni su vdacni za kazde mile slovo, gesto 😉
eri, nie je ta bunda kratka? peknucka je- taka elegantna...ja som objednala modru suses 😀 tak nech zima este chvilku pocka 😅

eriqe
25. říj 2008

mouse, mne by stacila na hocijaku zimu. Ja som doteraz nosila len flisku nowind neviem ci sa to tak pise 😅 a staci, vrchnu bundu davam len na vysokohorskych turach, a to este ked som nenosila malu, s tou je to ako keby som mala na sebe maly radiator 😀

eriqe
25. říj 2008

verul nemala by byt kratka, lebo aj ta ich vesta je dost dlha a myslim, ze toto bude nieco podobne, len s inym materialom

verulka
25. říj 2008

eri, ja som desny zmrzlik- vzdy ked mam nedostatok spanku je mi zima este vacsia...ja uz teraz riesim, ze co este budem obliekat pod bundu 😅

duskaf
25. říj 2008

Kočky, ja som dnes bola v škole aj s malou, samozrejme zas sme boli úsmevami obdarúvaní na každom kroku, aj po Prešove sme žali úspech, všetci sa na nás pozerali.

wanda007
26. říj 2008

duskaf: radost chodit do skoly, co? 😀

mouse
26. říj 2008

Erige, v podstate aj ja som posledne dve zimy nosila len softshelku. Ale pod nou polartec. Uvazujem, ze si tu bundu tiez objednam, rano som to na prechadzke spomenula manzelovi, pozdavalo sa mu to. Kocky, mozete mi poradit uvaz pre maleho? Zatial ho nosim v uvaze newborn hug hold http://www.mobywrap.com/t-instructions-NewBorn.... . Neviem, ci je tento uvaz vhodny na dlhsie nosenie, chodime tak na 2 hod. V koliske nechce byt.

eriqe
26. říj 2008

Mouse, mne sa zda, ze ten uvaz je koliska, nie? Ja som malu nosila v krizi s kapsou vo vnutri, ta sa da dobre podotahovat.

mouse
26. říj 2008

To je novoredenecky kriz s kapsou, ten uvaz co pouzivame. Kriz s kapsou vo vnutri je s nozkami nasiroko? Uz ho tak mozem uviazat?

eriqe
26. říj 2008

ja som tak Rut nosila od jej 6 dni, pokial jej fixujes hlavku pruhom, tak nie je problem

verulka
27. říj 2008

mouse, to fakt neporadim, ja nosim v satke az od 3,5mes ☹ dovtedy bol najprv babyvak apotom manduca...
joooj, baby, tak uz ma potvrdenu objednavku na bundicku, pevne dufam, ze do tych 2t je doma 😅

eriqe
27. říj 2008

joj Verul, tak gratulujem a uz sa tesim na tvoje referencie 😉

verulka
27. říj 2008

eri, ja som v napati, ze aky nakoniec bude ten odtien..
este mam dotaz- ktory uvaz na bok je naj? ronovi sa vcera nepacilo ani na bruchu ani na chrbte- len tak na boku, ale nevedela som ziadny uvaz..musim dotrenovat 😀

eriqe
27. říj 2008

uff, ja so satkou nabok neviazem, pouzivam sling, skus kriz, ten je jednoduchy, ale Bihan si chvalila smycku ci ako sa to vola, ze ta sa da aj s dlhou satkou