V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

sue
29. říj 2008

Ahojte 😵 tak jediné čo môžem po dlllhej dobe sem do fóra napísať je, že nosenie asi naozajpodporuje fyzický vývoj bába a aj "odpútanie" sa skôr - čiže keď nemá od narodenia deficit nosenia, teraz je oveľa samostatnejší a myslím, že aj vďaka noseniu Maci dnes spravil prvých asi 20 krokov úplne sám 😵 😵 😵 😵 😵

verulka
29. říj 2008

sue, aj tu gratulujem a tesim sa s tebou 😉 jasny dokaz tu mame hned 😀

sue
29. říj 2008

Veruli, aj tu ďakujem 😵 😀 ja som taká vytešená - všade sa s tým chválim 😀 😀 😀

josefa
29. říj 2008

sue, gratulka 😵 ja taky pozoruji na malem velke pokroky, jeste nechodi sam, jen kolem nabytku a sten, ale uz se parkrat pustil a stal (nevsiml si toho ale;) a to mi znami-neznali predpovidali, ze kdyz ho budu nosit, bude pozadu...

sue
29. říj 2008

Josefa a ono je to presne naopak 😵 😵 😵

josefa
29. říj 2008

sue 😵

mouse
29. říj 2008

Ahote, aj my mame babyvak a malemu sa v nom nepaci, teda jemu sa celkovo nepaci v koliske, tak ho nosim vylucne v satke. Dnes mi dorazilo poncho, ale kym je taky maly, asi budem vyuzivat viac oblecenie, ktore som nosila doteraz - manzelov polartec a na nom nepremokavu bundu, to mu totiz mozem zapnut az tesne nad hlavickou tak, ze mu na nu nefuka. Inak si ochranu hlavicky pred vetrom ked je takyto malicky neviem celkom dobre predstavit...

martina46
29. říj 2008

ahojte.
budem predavat indio quartz z LE, realna dlzka 4,2m, ak by mal niekto zaujem 🙂
piste IP 😎

weroni
30. říj 2008

verulka super antikocikovu reklamu mas v albume 😀 mala by si ju poslat do obchodu kde ste ten kocik kupili 😉 ._D

lenki to video je fakt super, ja som presne nad tymto rozmyslala ked mala Ester asi tri tyzdne a cakala som na babyvak - ze chuda co z toho kocika vidi? Akoze niekto povie ze co take male babo pozera ved furt len spi ale teda moje drobca zratucke nespalo skoro vobec a furt ma obcumovala 😀
No ale zase na druhej strane musim povedat ze ta moja mala je tak zvedava ze jej niekedy nestaci ani satka - kedze ju este furt mam len na bruchu tak sa my sklana aby videla na zem alebo sa uplne vytaca dozadu 😅 😀 no asi fakt zacneme s tym viazanim na chrbte skor ako sme mysleli, verul, kto to tu "vybosoroval?" 😀

verulka
30. říj 2008

weroni, nastastie kocik sme dostali od jednej milej osobky v podstate nepouzity 😉 sme sa dohodli, ze ked ho nebudem pouzivat, tak ho predam a prasulky potom spolu prezurujeme 😅
weroni, ja zase vonku viazem len na bruchu..nejako sa mu nepaci, ked mu fka do tvare..takze doma chrbat a vonku brucho..inak vcera sa mi kraaasne podaril jordan a ronovi vobec nevadilo, ze nie je vysoko 😉

rovni
30. říj 2008

ahojte nosicky 😉 ahoj verul,
vcera som si bola nazivo obzriet Manducu, Ergo a nejake satky.Zobrala som aj malu-reku ze vyskusame,no ale urobila mi skrt cez rozpocet,lebo sa mi cela prekadila az na oblecko a maminka si samozrejme nezobrala nahradne-ved na tu chvilku si myslela ze sa nic nestane... 😀 Takze sme neskusali,iba pozerali a pocuvali 🙂
Isla som tam s tym ze satky sa mi nepacia-moc dlhe a komplikovane,no potom vyklade zase- ze aj satka nie je zla.Pacila sa mi elasticka moby,no ta je vraj tak do 9 kg.Drobcek ma teraz 6kg, mam dilemu ako dlho by som ju este vyuzila.Pri manduci mi pani hovorila ze ta novorodenecka vlozka nemusi sadnut kazdemu babetku,ale vlastne neviem do akeho veku ju treba.Vlozka pri Ergu vraj doteraz sadla kazdemu.Tak mi poradte ako uplnej zaciatocnike co si z toho vybrat?

bambusko
30. říj 2008

my sa tiez nosime vonku len na bruchu, na chrbte iba vnutri. vcera ako som sa chvalila, ze sa mi podarilo uviazat batoh pekne vysoko, tak z tej vysky hodil marek grc na pol kuchyne 😖

a co sa tyka psychomotoriky, nemyslim, ze by sa to dalo nejako urychlit, aj lekari upozornuju, ze vyvoj je prirodzeny a neda sa urychlit, aby dieta zacalo skor chodit ap., ak to nema v sebe naprogramovane. ale na skodu to urcite nie je 🙂 marek ma 9,5 mesiaca, lezie a stavia sa na 4, sam sa este neposadil, ani nepostavil. moja neter, ktora bola nosena jedinykrat, ked som ne nej testovala babyvak pocas tehu, zacala chodit 10-mesacna. dievcata obe chodili ako 13-mesacne, takze to bude skor v genoch 😉

lenki33
30. říj 2008

rovni, ja by som Ti na 2mesacne babo nedoporucila ziadny nosic, aj ked pisu ze od narodenia
moby je krasna, na dalsie mimi urcite kupim, Danu ma teraz 9,5kg ked som ho uviazala do moby zdalo sa mi to v pohode ale na dlhsie nosenie to urcite nie je. Inak vo vasom veku sme mali priblizne rovnaku vahu ale ked sa zacal viac hybat tak sa to spomalilo.
Ale asi aj tak by bolo lepsie kupit pevnu satku. Alebo si kup moby a potom nosic, a moby predas 😉

valka
30. říj 2008

rovni, podla mna nekupuj elasticku satku...radsej povedzme hoppediz - my ju mame a je super...teda do teraz bola, lebo uz nam je dlha, ked chcem viazat batoh...ale je na jednej strane pevna - do 15 ci 20 kg a na druhej strane pruzi - babo sa do nej dobre viaze🙂
manducu sme my zacali pouzivat od cca 5. mesiaca, to mala lucka tak 6,5 kg...a nosim v nej iba na chrbte, lebo vpredu mi je nepohodlna- satka je o 100% lepsia...
ak chodis do stareho mesta, hod mi spravu do IP a mozem ti ukazat, co doma mame 🙂 a vyskusas...

lenki33
30. říj 2008

valka a aku kratku satku ides kupovat??
aj ja idem, uz som sa konecne rozhodla 😀 ale asi aj tak potom kupim este jednu kratku

eriqe
30. říj 2008

cavte nosicky, Rovni baby ti uz erudovane poradili 😉
Lenka aka satka nakoniec u teba zvitazila?

lenki33
30. říj 2008

prezradim az ked bude na ceste 🙂 ale este neviem aku dlzku rozhodujem sa medzi 3,2 a 3,7m

eriqe
30. říj 2008

ja by som brala skor 3,2 ale to som ja 😉

valka
30. říj 2008

lenki, uz mam - teda nie je kratka. ale kratsia ako hopp - indio od eriqe...je to akurat na dvojity kriz, v ktorom nosim von a je dost kratka, aby pri batohu viazanom na tibetana az tak neloptala okolo...

rovni
30. říj 2008

vdaka za odpovede,idem este popozerat internet 😉

wanda007
30. říj 2008

dievcata, mate niektora bundu Suseskind? - paci sa mi ta cervena s bielym pruhom, ale sa mi vidi, ze je oproti Mam-ke prilis kratka. Myslite, ze je lepsia ako MaM, kedze je aj drahsia? Ci len vzhladovo je krajsia?

lenki33
30. říj 2008

ja aj valka mame suse´s cervenu, valka ma M ja S. Vacsinou ju nemam pod zadok. Mam ju len vtedy ked sme malo obleceny a mame nosic, ked sme obleceny viac alebo mame satku tak je kratsia. Asi by som radsej brala M, aj ked neviem, lebo je dost siroka a Mko by bolo este sirsie 😉 Podla mna je krajsia aj lepsie ako MaM

Tak mam doma na test Didy rybicky a su krraaasne 😵 a tie su prave 3,2m a uviazem s tym batoh aj s tibetanom. Este musim poskusat ine uvazy a asi objednam 3,2m

valka
30. říj 2008

wanda, neviem, aka je mam, ale mne sa pacila farba a to, ze sa da rozdelit na flees, antidazd a spolu...M je fajn, lebo ked mam malu na chrbte, ma siroko nohy a to potom by nevosla...ale ta bunda je super...niekde (asi na ceskej stranke) som nasla aj rozmery...tak skus dlzku 😉

lenki33
30. říj 2008

baby tak s rybkami uviazem na chrbat vsetko takze by som mala uviazat aj KsK ale teda som len v tielku a maly len v body a je to uviazane uplne na cipoch cize to tak nedrzi, no proste nie je to ono, ale tie rybky su take krasne ze ja ich asi chcem 😅 oni su take dovolenkove ked som si ich uviazala hned som sa citila ako pri mori 😀

lenki33
30. říj 2008

no ja neviem ale mne sa zda ze ta moja je kratsia uz som ju kedysi merala

wanda007
30. říj 2008

tak asi L, uz som sa tu omerala 5 metrovym pasmom 😀 , na tej ceskej stranke su skutocne tie fotografie bundy lepsie. Zda sa, ze siaha tak do pol ri.. To bude ok. Inac Valka, ty si teda poriadna kamzicica, to si sa nebala, ze sa ti to babo skotula z toho 90°oveho kopca ??? 😅

eriqe
30. říj 2008

Lenka, ale rybky su zakar vsak? Lebo sme skusali s kamoskou, ona ma 2,7 indio a ja vlny a ja som uviazala batoh s uzlom vpredu a s jej indiom sa dal uviazat, len s uzlom pod zadockom

valka
30. říj 2008

wandi, nie, ved bola s manzelom 😀
poslala som ti ip 🙂

enynka1
30. říj 2008

Ahojte mamicky, vmate niektora skusenosti s tym ERGO nosicom? ak hej dajte nejake info 😉 hlavne by som chcela vedeit od akeho veku, al. hmotnosti sa v nom mozu nosit babatka, dakujeeem

lenki33
30. říj 2008

eriqe, to mi chces povedat ze indio je kratsie ako zakar 😲 ?? lebo ja to teda bonznem idem si kupovat indio rubin (cervene)
Aj ked s tou 3,2 indiom musim ten batoh uviazat. Ale teda nic ine 😝 Este ten rozdiel v dlzke moze byt sposobeny aj zahadnymi dlzkami didymosov, co znamena ze kazdy je inak dlhy aj rovnakej velkosti a niekde je rozdiel aj 10cm 😠