V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

bambusko
3. lis 2008

dievcata, nemoze to pustat, ved deti satku stale zuzlu, s tym sa pocita. ved marek by bol modro-fialovy uz od hlavy po pety 😀

valka
3. lis 2008

bambu, to moze byt od satky k satke...ani hopp nepustal...a s tym indiom ? 😨 mame len takmer biele

eriqe
3. lis 2008

indio naozaj po prvom prani tmavne, ale dalej by uz nemalo. Viem, ze bol problem s indiom burgund rosa, alebo ako sa presne vola, ze to pustalo, ale na nom potom spustali aj cenu a to vraj pusta stale, aspon co baby na nosenideti pisali, ale o inych neviem. Spytam sa kamosky, ta ma smaragdove
a Lenka dakujem 😵 to bolo v chorvatsku, tak tam sa dobre spalo vsade, nie len v koliske zo satky 😀

lenki33
3. lis 2008

pozrite keby aj indio pustalo stale je to najlepsia satka, lebo dieta sa v nej vznasa 😀

lenki33
3. lis 2008

ozaj eri kde vtedy v HR ste boli?? ak to teda nie je tajomstvo

eriqe
3. lis 2008

nie nieje. Boli sme v Stanici, velmi sa nam tam pacilo. Je to skoro uz na Makarskej. A o rok pojdeme urcite opat
A krasne si to povedala 🙂

lenki33
3. lis 2008

vies eri musim sa utesovat lebo ked to cervene indio za 3 litre bude kratke a este bude aj pustat, tak ma odvezu 😀 😀 😀

eriqe
3. lis 2008

aaaaaale nebude pustat a hotovo! 😉 a samozrejme ani kratke, bude akurat pre teba po vsetkych strankach. Joj uz aby si ho mala a aby bolo dake stretko velke a mozno budem nakoniec aj opakovat 😅

klaudia74
3. lis 2008

Ahojte! Chcem sa opýtať na vaše skúsenosti s ring sling, kedy a koľko v ňom nosíte a či vás z toho nebolí chrbát. Uvažujem nad kúpou, lebo som zistila, že malého nosím už v poslednej dobe dosť často na rukách na boku, keď sa len niekde premiestňujeme a nechce sa mi viazať šatku, ale to teda nie je moc pohodlné. Takže odporúčate ring sling, vynosíme ho? Alebo radšej mei tai? 🙂

lenki33
3. lis 2008

eriqe kludne opakuj 😉 veru stretko by bodlo

eriqe
3. lis 2008

ring slig je super v tom, ze uz nemusis viazat ziadne popruhy, len vlozis dieta a dotiahnes. Ja ho vyuzivam casto do obchodu, z auta do auta a tak. Na plavani by som si to bez neho nevedela predstavit. Ked vidim ostatne mamky ako sa natahuju s autosedackami. Ale lepsie poradi Lenka ona ma aj aj

audreyd
3. lis 2008

červené indio púšťa??? 😕 nestrašte! 😠 už tu zvonili nejakí maníci z telekom., ja že už balík mi ide s mojou mandarínkou 😵 som ich skoro kopla do členka, len len, že mi adeli nezobudili 😠

bihan
3. lis 2008

Ha, Erika, ja som sa tak bavila (aj keď mi bolo tých mamín ľúto), keď som bola na letisku - ako sa tam naťahovali s kočíkmi, autosedačkami a ak im nakoniec nevyložili kočík pri výstupe z lietadla, ale na pás, tak dieťa pod pazuchou, taška na pleci a lovili kočík a batožinu...

audreyd
3. lis 2008

veru, na letiskách sa nám pri adamovi veeeľmi osvedčil babyvak! vtedy mal skoro dva roky a tiež som si pochvaľovala presuny hore-dole! boli tam aj maminy s riadnymi tankami 😒

lenki33
3. lis 2008

klaudia ring sling je jednoduchsi, a hlavne aj pre male dietko. Mei tai je logicky pohodlnejsi, ale sa horsie viaze, dieta v nom moc nemoze spat (zalezi aky mas) neda s v nom dobre kojit, to vsetko sa v RS da. Mei tai predpokladam budem nosit v lete ked bude mat Danu tak 1,5 roka. V albume mam RS aj ako batoh na obe ramena, tak sa kukni. No skratka ja na RS nedam dopustit 😉

klaudia74
3. lis 2008

ďakujem 🙂

weroni
3. lis 2008

baby pocuvajte, ja som dobehla od veskerej roboty musim vam to napisat 😀 som sa vybrala s Ester von ale cosi cudne ju pochytilo v satke - to sa nam este nestalo - zacala mrncat a "eja eja" co u nas znamena bud hlad alebo unava. Skusila som ju nadojcit a uspat ale nic. Tak reku vyskusame ten batoh 😀 Tak sme skusili - akosi som nabrala odvahu a baby ono je to uuuuuuuuuuuplne super 😀 Verulka ty si to predpovedala, ja viem 😝 😀 Sice sme viazali asi stvrthodinu lebo to moje hemzidlo nie a nie nechat nohy v tej rozkrocenej polohe vyssie kolienka ako zadocek tak som ju furt napravala, medzitym mi rozbila cop takze som jej este aj vlasy musela zachranovat z pusy, ozuzlala mi polovicu tricka, lebo sa mi ju podarilo uviazat uplne vysoko tak ze mi vlastne hlavicku mala polozenu na pravom pleci 🙂 no ale sme sa narobili poviem vam, spotene riadne, malu to tak vycerpalo, to zuzlanie a moje neustale napravanie kolienok ze mi do 5 minut zaspala tak som ju dala do postielky lebo sme uplne horeli. No trocha cviku to bude chciet, ale vyzera to tak ze asi doma budeme viazat uz hlavne len na chrbat a na bok sme dnes takisto skusili toho klokana lenze ten sa mi neda tak dobre dotiahnut tak mi to bolo nepohodlne a Esterka urcite nemala uplne pevnu bandaz okolo chrbatika, no ja sa uz musim skontaktovat s nejakou poradkynou nosenia nech mi pomoze tie muchy vychytat.
Zienky taka som natesena z toho batohu 😅 az si nepripadam normalna ze sa z toho tak tesim ale ten rehot co sme si uzili kym sme doviazali, no to fakt stalo za to 😀
Konecne budem moct aj kupelku umyt s malou na chrbte 😅

weroni
3. lis 2008

jaj chcela som este dopisat ze musim to vecer este raz uviazat a hodit foto lebo manzel ma fotak a foti na stavbe takze som to nemohla cvaknut co je skoda lebo na moje velke prekvapenie si myslim ze na prvy uväz to bolo dost dobre 😀 sak aj cas viazania tomu nasvedcoval, stvrthodku ste este asi ziadna neviazali vsakze 😅

venonna
3. lis 2008

weroni, coby nie, tiez som stopila nejake tie speky, kym som sa naucila viazat na chrbte 😀 aj nervy som mala, ze uz satku nechcem 😀

lenki33
3. lis 2008

weroni, ja som tiez bola taka natesena ked sa mi podarilo uviazat prvykrat na chrbat ze ja som sa fotila mobilom a vsetkym to posielala 😀

bambusko
3. lis 2008

weroni, pohoda, aj ja som viazala zo zaciatku 15-20 minut a casto aj bez vysledku ☹ a presne ako lenka, som sa fotila 😀 ked sa mi to podarilo. drobec si uz zvykol a spolupracuje, takze teraz je to parada a rychlo 😉

audreyd
3. lis 2008

aj ja chcem viazať 😖 a ten poštár nechodí, stále nechodí... ☹

bambusko
3. lis 2008

audrey, chod sa spytat na postu. aby to nakoniec nevratili ako neprebraty balik

verulka
3. lis 2008

weroni 😉 presne si pamatam ten pocit 😀 po par neuspesnych pokusoch- ronplakaval..sa mi to podarilo- ja oblinakna, sptena, ale stastna 😀 ja sa vzdy tesim ako mala, ked sa mi podari nejaky novy uvaz 😀

sonulah
3. lis 2008

jej, weroni už váže na záda - já se zatim odhodlávam... ale jak jsem tu řešila novej šátek, nakonec vyhrálo leo - sehnala jsem použité 4,6m za slušnou cenu,takže až mi dojde, tak snad zkusim (s tim mym šanami se mi do toho tak nechce), to bude jako maturita - takovej přelom v životě šátkařky 😉 a taky jsem pořád nevěděla, jestli na ty záda neni brzo, ale když Esterka je menší a už se nosí na zádech.....
když to nepůjde, tak možná zkusim na záda manducu

ale samozřejmě jste mě nahlodaly, že bych možná mohla mít i kratší indio, ale kde na to mam brát, že 😉

(p.s.fotky v pase se neděste, podlehla jsem davové výměně pasů na AP diskuzi 😀 😀 )

verulka
3. lis 2008

sonulah, foto je bomba 😀 ja som uviazala na chrbst cca vo veku tvojho prcka...jeto fakt prelom 😀 uz sa radime medzi pokrocile satkarky 😀

sonulah
3. lis 2008

verul dík 😉 no, čekam na leo a už vážu a fotim a tak.... 😎

indy
3. lis 2008

tak ste aj nam celkom dali chrobaka do hlavy s tym viazanim na chrbat, ze to hadam vyskusame aj my zajtra 😉

verulka
3. lis 2008

indy, sup-sup..vsak treba skusat, ono to presne pride ten spravny cas 😉

bambusko
3. lis 2008

v novembrovom dietati je pisane o noseni deti v koliske a postaveni klbikov. dr. maliarikova sa vyjadrila, ze nosenie v satke aj vaku nezabranuje spravnemu abdukcnemu baleniu 🙂