V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

audreyd
25. lis 2008

jej, duskaf, teba som tu dávno nevidela 🙂 ako sa máme?

lubicanoemi
25. lis 2008

hehe, ja si ho netrufam celého zazipsovať:-P síce nemám paranoje z dusenia, to vidím že si dokáže ustrážiť sám a pohnúť hlavou, ale neviem....asi by mi to pripadalo moc prehriate a on moc veci cez hlavu nerád...ani šatku mu moc nepreťahujem cez hlavu...
ale super, dakujem eri, aspon vidim že to ide aj tak. robila som v ba v etnoshope tak ich ceknem či doviezli nový tovar🙂 hádam aj zľavu dostanem🙂
inak pekné fotky, tiež sa mi páči ťahať mimčo toľko po prírode🙂

duskaf
25. lis 2008

Ahoj Audreyd.
Už ste mi riadne chýbali, no škola ma morduje, po nociach píšem seminárky.
Ale dosť som ich už napísala, tak som zmiernila tempo, lebo už som bola skoro bez energie. Krásny dníček všetkým, u nás v Košiciach máme kopu snehu.

lenki33
25. lis 2008

lubica tak si kup kapsu na nosenie ja mam MaM kapsu a je super a nie je moc draha, ani nepremokne 😉

duskaf
25. lis 2008

Lenki, ja by som si kúpila MaM kapsu, ale nie je Ti zima, keď nie si zapnutá?

lubicanoemi
25. lis 2008

jj, pripájam sa s rovnakou otázkou🙂

fibi
25. lis 2008

dáte si šál a vybavené...alebo dostať kúpiť taký dvojitý šál.. Ja mám MaM kapsu de luxe a je fakt super. Teraz už nosím na chrbte, tak som zapnutá a lujzu mám ako "ladviňák" - je mi fajn teplo na kríže 😀

audreyd
25. lis 2008

že ladviňák 😅 to jej nabonzujem, keď vyrastie 😀
MaM kapsa sa dá aj ušiť v poho, na nete je strih aj s rozpisom 🙂 keby som nemala obe ruky ľavé, resp. lenivé, tak by som sa do toho pustila 🙂

eriqe
25. lis 2008

no da sa usit, ale original je ovela lepsi, ja som si ju sila a nie je to ono. Ta moja kapsa je taka velka nemotorna a origo je teplucka aj ked je uplne tenucka
Taaak na ladvinaku som sa teda zabavila 😀

audreyd
25. lis 2008

duskaf, a akú školu robíš? už končíš? teda, ťa obdivujem, pri dvoch deťoch 😝 aj ja som chcela, ale už ma to prešlo 😅
nosíš na chrbte alebo vpredu?

lenki33
25. lis 2008

s tou MaM kapsou ked je dieta male tak ho nosite vpredu a ked aj nezapnete celu bundu tak aspon spodok a uz nefuka. Ja mam dieta velke tak nosim na bunde, ale na tenkej,na nejakej paperovej si to neviem predstavit.
A nosim uz len na chrbte a dalsia vec je ze odkedy nosim tak mi je stale teplo, takze ked trosku zafuka pod bundu tak je to parada 🙂

duskaf
25. lis 2008

Audreyd - ja študujem špeciálnu pedagogiku pre mentálne postihnutých. Nosím vpredu a stále rozmýšľam ako to teraz v zime najlepšie vymyslieť.

vikinka27
25. lis 2008

tak ja som vcera usila tu kapsu z internetu, ma zopar chyb co som nepredpokladala (napr. je uzka na moje skoro rocne dieta - nohy mu trcia doboka von, budem musiet nieco vymysliet) ale hadam bude dobra.
hodim fotku az sa budeme chystat von, dnes mi to na skuske synator ofrflal.... planujem nosit vzadu.
duska, az chces, mozeme sa stretnut a okukas....

venonna
25. lis 2008

joj viki, skoda, ze si k tomu nekukla aj diskusiu, monika tam pisala prave o tomto probleme a preto som ja tu moju kapsu strihala dole sirsiu (no a asi az moc)... 😒

duskaf
25. lis 2008

Jéééj Viki ahoj. To vieš, že sa stretneme. V piatok čítame, alebo ak nemôžete tak budúci, dúfam, že sa do piatku vyliečim, strašná nádcha na mňa sadla. Pozdravujem detičky.

bambusko
25. lis 2008

audrey, si to predstav, ze ta duska studuje pri 3 detoch 😨 jedno ma schovane v satke 😀 tiez obdivujem, mozno este tiez niekedy budem, ale asi uz len na univerzite 3. veku 😲

asi som prisla na to, preco sa mi drobec v ergu nezaklana - je tam nizsie ako v satke, aj do ponca je zapadnuty tak po nos. vy si viete uviazat tak satku, ze je to pevne a nizsie?

duskaf
25. lis 2008

Bambusko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

olinka6226
25. lis 2008

baby musim sa pochvalit, dnes som nakazila kamosku na manducu. ma 6 mesacneho chlapceka a prisli k nam na navstevu a vybrali sme sa do auparku a kedze sa nam nechcelo tahat s jej obrovskym kocikom tak som zobrala manducu a pre mojho krpca kedze mal akurat spat som vzala satku... trosku po nas kukali, ale skor obdivne ako divne a ona uplne hotova ako sa to oproti klokanke dobre nosi, popruhy ju netlacia a maleho citi tak akoby blizsie 😀 ked som jej povedala ze maly si tam asi aj pospi tak si tukala na celo no to iste, ze v klokanke jej este nikdy nespal. Ked jej tam zaspal ostala v soku a ked sa dokonca nezobudil na zvuky na ktore by sa v kociku davno zobudil bola uplne nadsena. no a samko si v satke krasne spinkal aj ked som mu skusala zimne topanky 😀 mimochodom tie ceny za topanky ma sokovali. no ale co uz, ved ho nenecham vonku behat v snehu boseho 😀

verulka
25. lis 2008

cafte, ja som sama bez muzika, zmarala ma migrena, tak zanedbavam net..lenki diky za radu 😉
bam,bu, ja ked som kojila v satke, tak som viazala dost nizko 😉
ronovi sa opat paci na chrbte, doobeda jev kociku, krasne tam pospi, ale inak nie..takze kombinujem nosenie a vozenie uz cele 3dni..n oa moju bundu milujem zo dna na den viac..fakt mi nikam nefuka 😵 ja som fakt zmrzlina 😅
duska, normlane mi studium chyba...asi som este neskoncila 😅 drzim moc palce 😉

duskaf
25. lis 2008

Ahoj Verulka, ono je to asi tak, že keď človek študuje, tak ho to morí, radšej by sa už netrápil, ale keď skončí, chýba mu to. Ja viem, že si ešte neskončila, to je jasné. Ďakujem.

fibi
25. lis 2008

no ja sa priznám, mne štúdium teda vôbec nechýba...zatiaľ 😀

oli nepozerala si boticky.sk? majú predajňu aj v karlovke

olinka6226
25. lis 2008

no uz sme jedny kupili... ale pozriem dakujem

olinka6226
25. lis 2008

nikde som tam nenasla ceny, ci zle pozeram? nevies aspon orientacne na cizmicky?

eriqe
25. lis 2008

to by teda zaujimalo aj mna, teda tie ceny, lebo Ruty treba vysoke topanocky.
Joj a mne skola chyba. Ale uz sa asi nedokopem stacila jedna

audreyd
25. lis 2008

my máme topky vždy z protetiky a zatiaľ veľmi spokojní 🙂

olinka6226
26. lis 2008

no my vacsinou tiez, lenze tentoraz uz cizmicky nemaju a nevedela mi povedat ci vobec dostanu

lenki33
26. lis 2008

no tak ja idem dnes prave topky z protetiky reklamovat 😠 ale asi ich dam radsej opravit u obuvnika, lebo 30 dni cakat na reklamciu sa mi fakt nechce 😔 danusovi aj noha vyrastie

eriqe, ja som tiez chcela kupit vysoke, ale zatial som to nechala tak lebo v tom vobec nevedel chodit, nech si najskor zvykne na take obyc, su kotnikove ale su lahucke, samozrejme ze do snehu nie su

verul, aj si tie rady pouzila??? lebo to fakt funguje 😉

a tento tyzden uz bude hadam indiooooooo 😎

fibi
26. lis 2008

lujzine stáli okolo 700 - 750...pekne jej aj nohu odmerali a podľa toho sme vybrali. Ani si ich nechcela potom vyzuť, museli jej zabaliť staré do škatule a v nových odkráčala preč

kili
26. lis 2008

ja som kúpila v Enicibenici a som fakt spokojná, majú vonkajší jazyk, takže sa super obúvajú a síce sú na šnúrky, ale v ďaka spôsobom uchytenia šnúrok (nie cez dierky ale cez také pracky) sa ľhko uvolní šnúrka, obujú a zas jedným ťahom dotiahne. Obutý su fakt rýchlo, čo ja pri dvoch deťoch ocením. Ani som si tieto plusy neuvedomila, keď som ich kupovala a teraz by som už nechcela iné 😵

lalitagopi
26. lis 2008

ahojte 🙂
neviete.prosim,na.ktorej.stranke.by.sa.dali.najst..nejake.dobre.strihy..na..bundy,alebo.na.take
.vaky.na.zimu.na.nosenie.baby.
ja.hladala,ale.nenasla.som.nikde 😕