V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

terrestriss
15. pro 2008

lenki, já nerozumím tomu názvosloví - jaký úvaz máš na mysli? 🙂
díky moc holky

terrestriss
15. pro 2008

lenki, a můžu to myslíš použít na 6ti týdenní mimi? ona teda hlvičku drží pekne...

verulka
15. pro 2008

terres, vsak skus myslim, ze rika nosila rut od mala zvislo..niektore deti su vyslovene antikoliskove..ja co nosim ,robim vacsinu s nim.i ked teraz uz pekne posedi a aj poumyvam riad aj bez privesku 😉

terrestriss
15. pro 2008

lenki, už to vidím - nosila jsi svisle 🙂 asi taky budu, ta kolíbka je taková horizontálně moc roztáhlá 🙂
weroni: najdu úvaz jednoduchý kříž ale ne ve verzi kolíbka :( nevíš kterej např na nosenideti.cz to je? ten co používáš?

weroni
15. pro 2008

len ki má pravdu, na svalovicu sa priprav 😀
No ja ti na to upratovanie odporucam tu kolisku v jednoduchom krizi:
http://www.vbavlnce.cz/index.php?height=613&wid...

Ked sa este bojis zvisly uväz, ja som sa tiez dlho bala a ked som ho vyskusala asi vo veku malej dvoch mesiacov tak sa jej tam ani nepacilo az potom po tych troch mesiacoch, treba vyskusat, kazde dietatko je individualne 🙂

vikinka27
15. pro 2008

teresstriss, ja som dlho pouzivala kolisky - do cca 4 mesaica, a tiez som robila skoro vsetko, ako weroni (ja dokonca s babyvakom 😵 ) neviem mne osobne to islo, sice tazsie, ale islo... aj zehlenie ;)
ale nezohynala som sa chrbatom, ale som cupala (myslim, ze tak je to aj spravne ;) )
a mozno je to fakt uvazom. ja som nosila v jednuduchej koliske (v babyvaku alebo satke) alebo jednoduchy kriz, pozri na bavlnku, ked nenajdes, tak mi napis do IP, hodim link.

bambusko
15. pro 2008

ahojte, konecne sa mi podarilo dokoncit rozopinaci kabat na nosenie 🙂 valka, velka vdaka za napad 😉 este som "usila" za 20 sekund nakrcnik 😀 a plienkove gate. padla jedna fliska

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

indy
15. pro 2008

bambu podarilo sa ti to skvele, vyzera to ako origos 😵 . A nakrcnik tiez super, aj ja si musim nejaky vymysliet. Jedine na krk mi dost taha lebo sal mi ho nezakryje dokonale cely.

terrestriss
15. pro 2008

bambu ta kapsa je opravdu skvela 🙂

ještě děvčata k těm svislým úvazům: malou jsem teď do jednoho nasoukala a líbilo se jí v něm 🙂 akorát teda nechápu, kam si má pak položit hlavičku, přijde mi to že by v něm takhle musela tu hlavu pořád držet - teda by v něm třeba nemohla spát...
díky za jednoduchý kříž-kolébku - vyzkouším a dám vědět 🙂

lenki33
16. pro 2008

teeeda bambu vyzerate kraaaasne, fakt, ta biela vam sekne 😵

terres, zvislo som nosila od narodenia, hlavicku si predsa polozi teda oprie o teba, viem ze ked bol este maly fixovala som mu ju tou kapsou, potom uz to ide len pruhom latky z toho kriza, len si treba sledovat to aby ju nemala vzdy otocenu na jednu stranu, kvoli tomu ked si robis ten kriz striedaj si tie pruhy raz daj navrc jeden, raz druhy. Danu napr najskor si hlavu opieral tvarou do mna, az ked bol vacsi zacal ju davat nabok. Pozor hlavne na tie kolienka aby ich mala vyssie ako ritku 😉

audreyd
16. pro 2008

jeeej, bambu, aká snehulienka krásna je z teba 😵 nádherní ste 🙂 a ten nákrčník nemá chybu 😀

verulka
16. pro 2008

bambu, snehulienka...kraaasa 😵

angelik
16. pro 2008

bambu, asi sa budem opakovat, ale si sikulka, je to kraaasne

kkaattkkaa
16. pro 2008

Nasla som nieco pre "pobavenie" u babiciek na povale-ako sa kedysi "nosilo" v nasich krajoch-mozno si to niektora aj pamatate.
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

olinka6226
16. pro 2008

bambu musim aj ja zlozit pochvalu. ako je to upevnene k bunde vsila si tam zips?

martina46
16. pro 2008

katka,
to vyzera zaujimavo 😀 tie popruhy su melicko rezave asi, take tenke. to je nejaky hybrid mei tai, nie?

venonna
16. pro 2008

bambu, paradne 😵 skoda, ze si tonestihla do Mikulasa, mohli ste ist s Marekom robit anjelov 😀
katka, nie je to zo starej Dorky? Tusim som tento clanok videla prepisany aj na nosenideti.cz , takze zda sa, ze nie sme az take priekopnicky 🙂

eriqe
16. pro 2008

Bambusko parada, sikovnica jedna 😵

kili
16. pro 2008

katka, tak to je sila, že už vtedy bolo mei tai u nás. ale asi s tým nikdo moc nechodil 😒

lubicanoemi
16. pro 2008

bambu, krása.povedzte mi vy ženy kedy to stíhate?
katka, super, no ved hippies, nie?😀
inak teda, včera sa nám TO STALO. urobili sme si výlet do brna, v aute som nakojila a že teda vyrazme do ulíc - a ja pozerám...a šatka ostala doma. no, tak sme nosili "natvrdo":-P nakoniec sme vymysleli taký núdzový zlepšovák, že muž mal krpca pod bundou a ja som uviazala arafatku na bundu tak, že ju mal malý pod zadkom a priviazaná bola o ramená ruksaku😀 škoda že sme nemali foťák:-P

bambusko
16. pro 2008

lubicanoemi, tak nosi nasa ema malu babiku 😉 len si ju zazipsuje do bundy a vlaci po dome 😀

dnes som sa v zus-ke od pani ucitelky dozvedela, ze marek bude mat krivy chtbat, pretoze ho nosim 😒

verulka
16. pro 2008

bambu, no mudru ucitelku tam maju 😀 neries..inak oddnes mam manducu doma- som skusala aj ergo, ale mne fakt nesedi 😉 no a krpec je teraz ovela spokojnejsi v nositku ako v satke 😕 mozno sa mu len paci, ze je to ine...no a jedine na chrbte, vpredu sa fuurt vyklana 🙄

valka
16. pro 2008

bambu, skvele...normalne zacinam lutovat, ze som si kupila suses a miesto nej radsej nieco neusila ..nieco taketo krasne... 😀 frajerka 😎

bambusko
16. pro 2008

valka, keby si ju nemala, tak ja to takto v zivote nevymyslim, fakt je to premakane. dnes som hned vyuzila, ked marek zaspal, ze som mu tu vrchnu cast dala cez hlavu. priecny zips som nenasila, jednak som nemala a bala som sa, ci to nebude tlacit, ale je to aj bez neho ok

valka
16. pro 2008

moj malu trosku tlacil..teda skrabal, ked som nedala pozor..ale teraz je to uz ok...

kocky, aku dlhu satku potrebujem na ringsling? konecne mi prisli kruhy, tak chcem skusit...

lenki33
17. pro 2008

valka ja mam 2m RS ale podla mna by stacila aj 1,5m satka 😉

valka
17. pro 2008

lenki, dik...vyskusam s mojou a podla toho ju fuknem...teda tu, co som sila...kupenej by mi bolo luto... 😉

weroni
17. pro 2008

bambu squelaaaaaaaaa kapsa 😉 chcelo by to tu smajla s palcom nahor 😀

katka to je zaujimave 🙂

terrestriss
17. pro 2008

weroni:
tak jsem vyzkousela tu jednoduchou kolibku, ale jak mam ten elsatickej satek tak mam vzdycky malou az nekde u pasu a lezi mi vodorovne, tak to musim jeste dopilovat, ale aspon ma natazeny nohy, zacina to obcas vyzadovat, holt to uz neni zadnej skrcenec 🙂)

a ten svisly uvaz je fajn, libi se ji to, ma zvedlou hlavicku a kouka, ale za chvili se unavi a neumi si jipolozit nastranu, tak ji musim vyndat. a taky vubec nevim jak bych jí měla přetáhnout tu kapsu přes hlavu, zarazí se mi to totiž o podpaždí a vytáhne, takže už to jako nepruží... a nedrží... jestli mi rozumíte