V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

bambusko
28. pro 2008

indio ma oficialne 3,7m a anna 3,6m, ale anna je o 20cm dlhsia 🙂

este sa podelim o skusenost s nosenim termobielizne po dlhsom case. maly maval na hrudnicky potnicky, ked sme sa nosili dlhsie, odkedy mu davam pod bodynko termotielko nika intima, ziadne nemal 😅 a pre mna je lepsie tricko nez tielko, ja nie som tielkovy model. dokonca som zistila, ze staci, ked mam termo oblecenie len ja, ani vtedy nema drobec potnicky, ani nie sme mokri.

dnes som konecne oprala ergo, uvidim dokedy bude schnut. satky maju v tomto vyhodu. v navode na ergo dokonca pisu, ze sa nema casto prat, tak som len mydlila tie ocmulane popruhy. ale uz bolo cele ogrcane, flakate, muselo do pracky. a od cmulania satky nemal marek nikdy vyrazky, kdezto z tych ergovych popruhov vzdy, aj ked som ich omotavala malu plienkou. teraz v zime aspon nezuzle 😵

sonulah
28. pro 2008

to je dobrý s tou dýlkou 😀

mý indio 3,2 má přesně tolik, kolik má mít 🙂

mouse
28. pro 2008

Ahojte, na stedry den mi prislo Indio, v albume mam fotku. Hned na druhy den som ho skusala, boli sme s malym na vylete - sice podla vasej terminologie nezanosene, ale mne sa v nom vyborne nosilo, nikde netlacilo, maly zachrapal okamzite ako som ho uviazala a hlavne ked sa mrvil, tak necestoval dolu ako v elastickej satke.

bambusko
28. pro 2008

ahoj mouse 🙂 ver, ci never, uz som na teba myslela, ze nehlasis prirastok 😀 a fotka je kde?

bambusko
28. pro 2008

joj, krasni ste 😵 😵 😵 a nosis v koliske aj vonku?

mouse
28. pro 2008

v koliske nenosim ani doma, toto je vertikalny uvaz z nozkami nasiroko, ale skusala som ho prvy krat - podla pribaloveho letaku - http://www.didymos.com/index.php?s=tying_method... - the kangaroo carry - a celkom sa nepodarilo 😝 . Malemu sa pacilo aj ked bol trosku dokruteny, ale nenechala som ho tak dlho, dala som ho spinkat na brusko.
Normalne nosim v krizi s kapsou.

bambusko
28. pro 2008

😀 som myslela, ze to je koliska s hlavou vonku pre zvedavcov

mouse
28. pro 2008

Robko v koliske vobec nechce byt, od narodenia sa na rukach hrabal do vertikalnej polohy 😀 .

olinka6226
29. pro 2008

baby ked kratku satku na batoh tak aku dlzku? 3,7 alebo 3,2?

sonulah
29. pro 2008

oli, já mam 172 cm, lehce přes 60 kg, šátek má 3,2 m a je mi to teda tak tak.... jsem si nechala poradit, všichni radily, že mi bude, tak mi teda je 😀 , ale přibrat 5 kg, tak bych to asi už neuvázala 😉

olinka6226
29. pro 2008

no ja meriam 180cm a vazim 63kg. len sa bojim aby mi tych 3,2m nebolo malo...

verulka
29. pro 2008

oli, ja mam optimum 3,4 😀 a je mi uplne v pohode a to ma je o kus viac ako teba 😉 cize ja si mylsim, ze 3,2 ti bude bohate stacit..
mouse, krasni ste 😵
jaaaj, no my opat soplime zo zubov, tak manducu mam furt okolo pasa 😅 satku neche stale 😔 uz mi je aj smutno, ale hlavne ze je krpko spokojny 😉

weroni
29. pro 2008

eriqe blahozelame Rut k prvemu rocku 🙂 rastie vam do krasy teda fakt 🙂

babulky ja sa musim pochvalit ze uz uplne suprovo zvladame batoh, asi to chcelo cas aj z mojej strany a zrejme aj Ester potrebovala pochopit ze sa mi nema tolko hemzit na chrbte ked viazem 🙂 teraz ked ju posadim na chrbat tak uz len cuci, chyti ma hned za vlasy a cumi mi cez plece vselikade a ja skludom zaviazem 🙂
a velmi sa jej to lubi - tusim cim dalej tym viac - doma sa uz inac ani neviazeme - iba este obcas ak vecer potrebujem uspat tak v koliske ale to zriedkavo 🙂

ozaj baby a uz treti den sme na styroch 🙂 este sa len tak hojda dopredu dozadu alebo sa pohne dopredu tak ze ruky natiahne pred seba a kolenami sa odrazi - takze komoli plazenie a stvornozkovanie 😀

bambusko
29. pro 2008

weroni, sikulka 🙂 pozeram, ze to mas pri batohu este omotane okolo pasu. nastal cas na kratku satku 😉 😀 mas 4,6m?

eriqe
29. pro 2008

dakujem krasne Weroni. My uz mame doma dievcatko, lebo sme jej nechali prepichnut uska. Neviem sa na nu vynadivat. Joj a dnes sme boli na dve hodky na prechadzke v tom dvojitom hamocu ci ako sa to vola a nejako som zle utiahla som si myslela, ze mi ruka odpadne 😒

vikinka27
29. pro 2008

oli, ja mam 3.2 a zavazujem to na konci pruhov 😖 ale nepremeriavala som, ci ma isto tolko...
mam 168 cm a nejakych 56 kg. odporucala by som trosinku dlhsiu (3.4 urcite).

petusaaa
29. pro 2008

ahojte, co hovorite na tuto satku? http://nosime.sk/kategoria210-satky-sanami chcela by som nejaku lacnu, ale na druhej strane by som chela nosit dlho. tak babo rad 😒

vikinka27
29. pro 2008

peti, ja mam sice starsiu sanami (kupovana skoro 4 roky dozadu), ale bohuzial si na nu musim zanadavat. teda, skoro vobec ju nenosim, neda sa to vobec s tymi lepsimi porovnat. rozhodnie nie na caste a pravidelne nosenie.
ale viem ze ktoresi dievcata v sanami nosili a boli spokojne...

ak chces usetrit, radsej kup od ruky nejaku kvalitnejsiu (dydimos, storchenwiege) - uz su zanosene (makke) a tie casom nestracaju na kvalite. pozri bazar na nosime, je ich tam viac.

vikinka27
29. pro 2008

dodatok: sanami by som definovala ako platno... skus si uviazat plachtu, mas to to iste...
pozri pripadne nejaku poradkynu okolo Vas, mozno bude mat zopar satiek aj na pozretie....

petusaaa
29. pro 2008

viki, tak to si ma moc nepotesila ☹ ja uz som bola viac menej rozhodnuta pre nu. pri nas nie je ziadna poradkina a do ba sa mi ist neche a ani nemam as, kedze mam 2,5mesacne babo. tak to musim riesit cez net 😒

listicka77
30. pro 2008

petusaaa, tak to už vůbec ne. to jsou šanami mnohem lepší! medley je nejhorší šátek na trhu. zkus třeba hoppediz, ty nejsou extrémně drahé (no 2000 není málo, já vím). a nebo od šanami tu řadu exclusiv, tu holky docela chválí, je to prý úplně o něčem jiném než "obyčejné" šanami. a nebo fakt z druhé ruky, kvalitní šátky nestárnou.

petusaaa
30. pro 2008

🙂 ste zlate.. esteze mam konika 😉 maly mi spi uz rekordne 4 hodiny v postielke, tak som trochu postudovala a som z toho jelen. tak som sa citila aj pri latkovych plienkach 😀 tak si to necham ulezat v hlave a uvidim. ked na tych strankach vsade pisu, ze vsetky su uuuzasne 😠 a z bazaru moc nechem, kedze som uz raz naletela jednej super "mamine" co predavala detske oblecenie. bolo to len par korun, ale ked si predstavim, ze by som mala prist o 2000, tak to by som asi dlhsie rozdychavala 😒

listicka77
30. pro 2008

petusaaa: no však jasné, chtějí prodat, ne? 😀 já studovala šátky celé těhotenství! ale přijde mi, že to je jednodušší než plíny - aspoň je tu vždycky kus rovného hadru. 😀 😀 😀

verulka
30. pro 2008

peti, ak chces nosit dlho, tak jednoznacne bud zainvestuj (vsak potom predas) alebo skus z 2.ruky..satke nosenie prospieva, neskodi, taklze bazaru sa neboj...aj na nosime je bazar..resp na ebay 😉

vikinka27
30. pro 2008

petusa, Storchenwiege inku na bazari na nosime predava kamaratka:
http://www.nosime.sk/sk/bazar/
satka je fajn, len si kupila novu, tak uz ju nenosi ;)
videla som ju, svojho casu som aj nad nou ja uvazovala, ale potom som si kupila inu (tiez od ruky)
vacsinou nosicky takto predavaju - aj ja svoje posuvam dalej. myslim ze nieco ine je satka (aspon dufam) a nieco ine vecicky na babatko. tu sa nosicky vacsinou pozname a kolujeme satky.
takze ak sa ti bude pacit vzor, tak ju ber.
prip. je tam aj hoppediz, to su tiez dobre znacky, neviem v akom stave je satka, ale ja by som ozaj isla touto cestou.

bambusko
30. pro 2008

viki, len petusa potrebuje asi dlhsiu satku, okolo 5m. mozno aj hoppediz 4,6m by stacil 😕

bambusko
30. pro 2008

este som nasla tieto satky

http://www.babysatka.sk/main.htm

viem, ze ju ma duskaf a este ktosi tu ju mal, cena je celkom ok

weroni
30. pro 2008

bambu ja mam 4,6 ci 4,7 m teraz neviem presne kolko maju storchovia
no ja tu kratku rozhodne musim poriesit po novom roku... 😉
bambu a co hovoris na annu? 🙂