• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

V čem nosíte svá miminka?

9. dubna 2015 
johanda: aha, myslela som, ze tam ma akoze nasiroko sediet, ale ona ta akokeby stoji a nozky jej ledva prejdu-pod kolienkami-ale asi je to ok.inak, teraz mi v nom doma zaspala-mozno je to len o zvyku
17. led 2008 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
susan tak toho se fakt nemusis bat. Satek se hned tak nerozvazwe ani nerupne - to mam spis strach s ergem, ze se treba nekde neco vytrhne, ale zhruba metrsiroky satek, tam to snad ani neni mozny, aby se za jizdy neco stalo a dite vypadlo :slight_smile:

Je fakt, ze muj muz to jednou uvazal nejak totalne blbe, ze jsem se pak fakt divila, ze Helca nevypadla - ale nevypadla ;) A verim, ze takhle blbe to uvazat je schopen jen chlap, ale ne matka :slight_smile:))
17. led 2008 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
tiez som este nepocula, za by zo satky niekdo vypadol a staci to fakt zaviazat na obyc uzol ...

a ak je niekto po hodine v Ergu nespokojny, tak mu asi treba cikat, ze :wink:
17. led 2008 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jabrunko: ona to cikanie ma vyriesene plienkami :sweat_smile:
inak, ja som si neuvedomila, ze to este ide podopriet chrbatik tou kapucnou a pripnut...tak sa mi dost zaklanala dozadu...to asi ze necitam navody :sunglasses:
17. led 2008 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
susik, plienku mať môže, ale ona si asi neuvedomuje, že ju má. Ona možno neche čúrať na mamu.
17. led 2008 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som si to myslela, ze ma plienku, to ma len tak napadlo :slight_smile:
17. led 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja teda nosim v ergu od 6,5kg a taky mi neprijde, ze by to nejak vadilo. ale ja ji vzdycky podsadim zadecek, takze ma ty nozky kolem me. neni tam narazena svisle.
sus - ja mam teda taky zkusenost, ze kdyz je mala v ergu neklidna, chce se ji curat. nektere deti se v satku a ergu nevycuraji. nebo vycuraji, ale vic jim vadi mokra plina. prece jen jsou na ni vic narazeni , nez vleze
17. led 2008 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
a od koľkých kg si myslíte, že to je? Samko má teraz asi 65cm a 5,6kg a Adamko 55cm a 4,2kg.
17. led 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha...dik za postreh, to ma nenapadlo :wink:
17. led 2008 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčiny,
tak jsem dnes vyzvedla ergo na poště, ale dost jste mě nahlodaly s tou hmotností. Nelí má sice už 6 měsíců, ale váží jen necelých 6,5 kg...
17. led 2008 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já myslím, že na nejnižší váze nezáleží, však se k tomu prodává i kojenecká vložka, ne??? Myslím, že to je čistě orientační. A roztažené nožičky mají děti i v šátku, i když se chovají třeba na boku....to neva.

Díky za ten odkaz šití kapsy....už to studuju... :slight_smile:
17. led 2008 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No snad to bude v pohodě. Nelí nosím v šátku už od jejích dvou týdnů, takže trénink má snad dostatečný :grinning: Teď jsem přešla z elastického mobyho na storcha. Nelča už byla tak divoká, že elastický už dost povoloval...
Ergo je vyprané. Těším se, až uschne a budeme ho moci vyzkoušet :dizzy_face:
17. led 2008 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, chtěla bych poradit, plánujeme výlet s Kristýnkou v půli března, to jí bude 6 měsíců. Přemýšlím, zda je vhodnější na nošení ergo nebo krosnička. Na ergo jsem tady četla samý pozitiva, ale nevím...Šátek jsem používala, když byla malinká, ale teď už se chce víc koukat ven a u erga se dá nosit i čelem ven, že jo?
26. led 2008 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Celem ven nee, to neni zdravy! Ale dite otaci hlavickou a vidi, at je usazeny jakkoli. A ja bych teda byla urcite pro ergo :slight_smile:
26. led 2008 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak Miri má asi šest a půl kila, hlavu drží a ohledně polohy nožiček a všeho je ergo super.....jediná škoda, že zatím nevidí přes ty popruhy, takže se vzteká :angry: ven jsem se s ergem odvážila jen včera večer za tmy, když byla ospalá a věděla jsem, že koukat nechce....je to pro mne zásadní potíž :frowning2: protože obvykle i při nošení povenku usne nejdřív tak za deset minut, ale klidně až za hodinu a celou dobu chce koukat :confounded:

a na boku nosit nehodlám, jednak by to nešlo pod kabátem :grinning: a taky si nechci dorasovat záda, ke skolióze mi stačí noční kojení :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
26. led 2008 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, s tou váhou dítěte do Erga, já si myslím, že to je jen doporučení, i z návodu jsem to tak pochopila. Ty lehčí děti jsou asi trošku menší :slight_smile: takže budou v Ergu asi trochu zapadlé a neuvidí moc ven, jak to tady píše s.arik. Takže to bych tipovala, že je ten důvod, proč ho doporučují od větší hmotnosti.

nissanek: Já bych taky volila určo Ergo, v krosničce děti sedí a to asi v půl roce ještě sama nebude. A kroničce jí můžeš mít jen na zádech, což by mi bylo v některých situacích u takhle malýho dětátka nepříjemný, na bříšku si jí přeci jen může trošku chránit rukama, když ji třeba někde, kde je hodně lidí. To přehazování mezi bříškem a zádama je v Ergu docela snadný, aspoň mi to tak připadalo :grinning:
26. led 2008 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
xsimp, jaké je teda doporučení na váhu do erga? Kristýnka je dost diblík a v půl roce bude mít ka 6,5-7 kg počítám. Chápu to tak, že není problám jí mít v ergu čelem ven, aby koukala, nebo ke mně...
26. led 2008 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
nissanek co ja viem tak v ergu mozes nosit iba celom k sebe na brusku alebo na zadech. ale celem ven sa v ergu neda nosit.
26. led 2008 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
nissanku: Přímo na ergu je napsáno: The carrier is ideal for babies from 15LBS-40LBS. Z toho chápu, že je to pouze doporučení. Nevím přesně, jaký je převod mezi librou a kilem, je to cca děleno dvěma, ale přesně nevím :unamused:

Jo, s tím přehazováním jsem myslela, mezi tvým bříškem a tvými zády. V Ergu čelem ven jí nést nejde. Prakticky by to možná šlo, ale nemá se to, protože by se malé křivily záda (nemělo by se tak nosit ani v šátku, ani v různých klokankách a tak). Jediná poloha, kdy jde dát dítě čelem ven, je v šátku nějaké to přední klubíčko, ale prakticky to prý vypadá tak, že bys měla před sebou děsnou bouli z nožiček dítěte :grinning:
26. led 2008 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
nosit dítě čelem od nosiče jde ještě i v krosničkách, ale dítě už musí sedět.... pamatujete jak na "indiánskou babičku" s Matesem ve filmu S tebou mě baví svět :grinning: :grinning: :grinning: ???

ovšem oproti ergu je takové nošení trochu nepraktické :grinning:
26. led 2008 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak budemem nosit čelem ke mně, to neva. 15LBS je 6,8kg (1libra=453,59 gramu), takže to by už Kristýnka měla mít. A můžu jí tak mít třeba i několik hodin (třeba 2-3)? To by snad nemělo ničemu vadit, v šátku jsem jí taky mívala třeba 1,5 hod...
27. led 2008 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak malu zatial nosim v ergu vpredu, ale hrozne ma bolia krize :frowning2: ak ju nosim dlhsie ako polhod..myslite, ze to mam nej. zle nasadene?
27. led 2008 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, potřebuju na zítřek argumenty, proč není ergo škodlivé, přestože se v něm dítě nosí ve vertikální poloze. Argumenty pro fyzioterapeutku :pensive: , která odmítá nošení dítěte ve vertikální poloze (podsazení pánve, nepodsazení pánve). Prostě šátek, nebo babyvak a poloha v kolíbce, přes nic jiného vlak nejede. Jinak na mě budou matky čumět, jak na debila, že nosím přes dnešní osvětu v klokance :rolling_eyes: . díky.
29. led 2008 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dendiso, a jake jsou jeji argumenty proti vertikalni poloze?
29. led 2008 v 18:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
nijak neargumentuje, prostě to zatěžuje páteř a nejpřirozenější je poloha v klubíčku.
29. led 2008 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dendiso, tak když ona nemá argumenty, a přesto prudí, asi ti nepomůže ani kolkované lejstro od samotného dr.Matějíčka. Tvoje protiargumety neuzná, bude tvrdit to o tom klubíčku a babyvaku, prostě kolovrátek a a zacyklená debata. Na ostatní matky se vykašli.
29. led 2008 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nejak, no... to se opravdu argumentovat neda. Kdyby klubicko byla nejprirozenejsi poloha, tak budem tak instinktivne deti nosit.
29. led 2008 v 19:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jo, ale přenesu se přes to těžce :sweat_smile: . Díky, holky
29. led 2008 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dendi, jak to dopadlo?
30. led 2008 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlásím první upsěch s šátkem, malý mrčel, tak jsem ho šupla do šátky a vytuhl na totata, hodila jsem i fotku do alba, páč nevím jestli to mám uvázané správně,ale když spí, tak asi to bude good. :slight_smile:
31. led 2008 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek