• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

V čem nosíte svá miminka?

9. dubna 2015 
Helper,
ja viem ze ste ma doslova neodpalkovali, len v dnesnej dobe ked mi niekto povie ze sa "ja sa Vam ozvem", tak tomu uz nejako neverim :unamused:, a ked som Vam povedala ze satku mam od inej maminy tak ste zmenili ton hlasu, ale asi to bol len moj pocit. Neberte to osobne, ja som taky nedovercivy typ :wink: a aj to ze som tu hned vypisovala o rady ja som taka netrpezliva :grinning: na satku som sa velmi tesila a na koniec som sa sklamala lebo mi to az tak nejde resp. vobec :confounded:
26. bře 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tynushqa,
kukni na tieto videa, velmi dobre uviazane, dobry zaklad, malinku mozes viazat vertikalne :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=7R5Xy04OZYs&feature=channel_page

http://www.youtube.com/watch?v=ZkuY5BjRk9w&feature=channel

a mozno aj toto: klokan

http://www.youtube.com/watch?v=rfuoWaK9I7Q&feature=channel

a hlavne ti poradim, skus sa upokojit, mala to z teba citi a je to pre nu nieco nove, ak budes nervozna, zhorsi sa to. ja som bola taka, mala plakala, ja z toho hotova, ale nevzdala som. trvalo to nejaky casň, mala si zvykla a oblubila a ja som sa naucila a ukludnila :grinning:
tak smelo do toh.
videa su dobry zaklad, stretnutie s poradkynou by som ale urcite vyuzila, verim, ze si najdete spolocny volny termin, hoc aj neskor, zatia pohladaj videa aj ine na youtube, je tam toho hodne dobreho..
vela stastia :wink:
26. bře 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
martina, tak z tych videi viazania novorodenca na chrbat som nemala dobry pocit. stale som pohladom istila hlavicku tomu drobciatku :frowning2:

tynusqa, co tak urobit si buduci vikend vylet do bojnic? :wink:

http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=2302438&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
26. bře 2009 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambu, tiež som furt sledovala hlavičku :grinning:
A ešte som dlho skúmala, či to nie je bábika, alebo čím ujo malého nadopoval- to sme zas rozmýšľali s manželom :grinning:
27. bře 2009 v 06:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
martina46 dakujem za typ, nikdy by ma nenapadlo ze na youtube budu videa ako sa viaze :grinning: dnes budem zase cely den viazat :wink: teda pokusat sa o to

Bambusko no dala by som si povedat, ale neviem ako by som sa tam dostala kedze nemame auto :frowning2: a pozeram ze to je na cely vikend. Tam sa potom niekde prespava? ci sa ide domov a nadruhy den opat sa stretava?
:slight_smile:
27. bře 2009 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tynushqa, ti, co ideme na cely vikend, tam mame zabezepcene ubytovanie, myslim, ze bola volna este jedna 2p izba. prezentacie pre tych, co pridu len pozriet, budu zrejme v sobotu poobede. pre blizsie info napis cez ip, ma to na starosti valka :slight_smile:
27. bře 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievcata preco su tie satky take drahe?

inak vcera ked som zehlila taky obrovsky zimny sal tak som sa pristihla ako ho viazem :grinning:
27. bře 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
nnikka, su aj lacne satky, ale nestoja za vela. pozri si v metrazi kolko stoji meter hocijakej latky, co ani nie je specialne tkana :wink:
27. bře 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
uvidim, no mne sa paci to handsfree dojcenie, tak uvidim ked budem mat vlastne, alebo skusim uviazat neterku :grinning:
27. bře 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, nemáte některá z vás zkušenost s šátkem dydimos jemný žakár? zvládne se s ním i novošek? trochu váhám, prý je na novorozeně nejlepší elastický, ale zas kupovat elastik a pak přecházet na pevnej, nevím, zda je to výhodné. I když je tenhle šátek dost drahý, ale zas asi univerzálnější? hrozí nám velký mimi, takže by v elastiku nemuselo moc dlouho vydržet a přitom na svislou polohu v nosítku by mohlo být ještě maličký. co vy na to?
27. bře 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
nnikka - kolko stoji novy kocik? a to ho nevyuzijes ani zdaleka tak, ako satku - siet na hojdanie, nosic na hory a domace prace, deka... a o rozdieli v cestovani v mhd so satkou alebo kocikom ani nepisem ... :wink: :sweat_smile:
27. bře 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je pravda niektore kociky stoja 10 krat viac ako najkvalitnejsia satka jooooooj kolko som mohla usetrit keby som o nosenie zakopla skor :unamused: a uz sa tesim na bojnoce :wink: vela si od toho slubujem,ze sa naucim poriadne viazat,a hlavne na chrbat,lebo teraz sme stale v manduce :frowning2: a aj koli manzelovi dufam,ze bude to mat na neho povzbudujuci vplyv na nosenie :sweat_smile:
27. bře 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
papajka, neboj nic...kled uvidi tolko tatov nosicov, tak urcite nosit bude :grinning:
27. bře 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,muzu se zeptat,jestli ma nektera z vas zkusenosti s nositkem alpino?manzel na sebe satek nechce uvazat,tak bych chtela pro nej nejake nositko...
27. bře 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
mirri než alpino, tak raději nové patapum a nebo bazarové ergo či manducu.
27. bře 2009 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
olbramko, když koupíš kvalitní šátek (což Didymos je), tak určitě můžeš odnosit dítě i bez elastickýho šátku...

např. já ho neměla, dokonce jsem na novoše měla spíš šátek nekvalitní a šlo to.... (a dokonce i celkem v pohodě, holt jsem musela vázat přesněji)
27. bře 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
valka, papajka - to je mi v podstate jedno ja by som chcela aj kocik aj satku (ja len ze je to kus latky)... a mhd nechodim...
27. bře 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
lakme diky..uz jsem se na to koukla a i ta cena je prijatelna... :wink:
27. bře 2009 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Písala som už do inej diskusie a bez odozvy, ale tu to celkom žije...
Šátkarky, poradte mi vybrať kvalitný šátek na celé obdobie mimouška. Viažem zatiaľ v takom obyč bavlnenom kupovanom z druhej ruky, ale cítim, že to nie je ono a chcem kvalitu. Uvažujem o storchovi Leovi alebo o nejakom Didymose, hm???
Máte skúsenosti? Viete poradiť? Ak máte osvedčenú aj lacnejšiu variantu, sem s ňou, díky!
27. bře 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
matilko, Leo je dobrá volba! obecně tu radíváme, že dobrý šátky jsou Hoppediz, Storchenwiege a Didymos (z těch je nej nej šátek Indio)
pak je dobrý, pokud máš kliku, koupit šátek z druhý ruky, vyjde to levněji a máš ho už zanošenej, takže se líp váže....

já mam Leo (Storch) a Indio (Didy) a s oběma jsem velmi spokojená :wink:
27. bře 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
matilko, najlespie je indio od dydimosu...vacsina si chvali zmesove - lan alebo konope..ja mam lan a je uzasne...len tieto zmesove sa tazsie zhana z druhej ruky...ale urcite chod do toho...ak by sa ti zdalom moc drahe, mne sa tiez osvedcila hoppediz - je pevna, ale na druhej strane dost pruzi na to, aby sa upravila podla dietatka, takze vcelku sa v nej stratia drobne chyby pri uvazovani...

kocky, dnes som si v materskom centre vsimla, ze tam robia tancovanie s babatkami...a na fotke bolo dieta v satke uviazane tvarou vpred ako v klokanke :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: :angry:
27. bře 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky! Zrovna som kukala na Indio, pretože má úžasné vzory :slight_smile: hlavne tie prírodné, juuuuuuj, už aby bol šátek doma :slight_smile: od čoho iného je pôrodné, že? :wink: tak ja sa ešte rozhodnem medzi Indiom a Leom,ale bude to ťažké rozhodnutie... Dúfam, že zvládnem odhadnúť ešte veľkosť, musím zmeriať ten, čo mám doma a prípadne ho naviazať na muža, aby som vedela :slight_smile: Aké veľkosti máte vy?
27. bře 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
valko, tak to by to mc měli zavřít!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: :grinning:

matilko, Leošek má 4,6m, ale jsem teď štíhlá, stačil by mi 4,2m a indio mam krátký na batoh :slight_smile:
27. bře 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, rozhodla som sa usit ruksak na sposob Ergo ruksaku - na manducu. latka nastrihana, ale pre istotu: neviete niekto o nejakom navode, nech si to porovnam?
robim to od oka, nechcem to mat velmi krive. dakujem.
27. bře 2009 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby inak existuje uvaz kde je babo tvarou vpred a je zdravy vola sa to tusim nieco s budhom - babo tam ma prekrizene nozicky a akoby sedi v tureckom sede oprete chrbatom o mamu. teda na zivo som nevidela ale citala som niekde
28. bře 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
oli, ja som tak malu do satky parkrat dala, ked bola mensia, ale mala som taky divny pocit, ze je tam privelmi zmackana :sweat_smile: vzdy som ju po chvili vybrala... pouzivala som na to KsK
28. bře 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
chjo, jsem si teď snappkou zatrhla 2 nitky v indiu :frowning2: :unamused: :angry: :confounded: :cry:
28. bře 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosím poradte mi, furt sa mi nedarí zaviazať kolíbka v kríži s kapsou vonku :frowning2: teda ja to uviažem, ale malú tam akosi nemôžem nacpať, neviem, či jej mám dať nožičky dole, či hore ako do klubíčka... :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ešte dotaz, v kolíbke má byť mimi bokom k mamičke, čiže ako v klubíčku, alebo bruškom k mamičke? som z toho úvazu jeleň... a to som skúšala už asi 3druhy kolíbok a vo všetkých mi plače :angry:
28. bře 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
matilko, zkus tohle...
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=39

jinak já moc v kolíbkách nenosila, takže neporadim...
ale osvědčila se mi tahle:
http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gst=1&gid=4

a dítě může být i čelem vzhůru, i čelem k tobě, nejdřív se zasouvají nožičky....

kdyby ti pořád plakala v kolíbce, můžeš zkusit nosit svisle, pokud dobře uvážeš, není se čeho bát....:wink:
28. bře 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek