V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

tynushqa
26. bře 2009

Helper,
ja viem ze ste ma doslova neodpalkovali, len v dnesnej dobe ked mi niekto povie ze sa "ja sa Vam ozvem", tak tomu uz nejako neverim 😒, a ked som Vam povedala ze satku mam od inej maminy tak ste zmenili ton hlasu, ale asi to bol len moj pocit. Neberte to osobne, ja som taky nedovercivy typ 😉 a aj to ze som tu hned vypisovala o rady ja som taka netrpezliva 😀 na satku som sa velmi tesila a na koniec som sa sklamala lebo mi to az tak nejde resp. vobec 😖

martina46
26. bře 2009

tynushqa,
kukni na tieto videa, velmi dobre uviazane, dobry zaklad, malinku mozes viazat vertikalne 😉

https://www.youtube.com/watch?v=7R5Xy04OZYshttps://www.youtube.com/watch?v=ZkuY5BjRk9w

a mozno aj toto: klokan

https://www.youtube.com/watch?v=rfuoWaK9I7Q

a hlavne ti poradim, skus sa upokojit, mala to z teba citi a je to pre nu nieco nove, ak budes nervozna, zhorsi sa to. ja som bola taka, mala plakala, ja z toho hotova, ale nevzdala som. trvalo to nejaky casň, mala si zvykla a oblubila a ja som sa naucila a ukludnila 😀
tak smelo do toh.
videa su dobry zaklad, stretnutie s poradkynou by som ale urcite vyuzila, verim, ze si najdete spolocny volny termin, hoc aj neskor, zatia pohladaj videa aj ine na youtube, je tam toho hodne dobreho..
vela stastia 😉

bambusko
26. bře 2009

martina, tak z tych videi viazania novorodenca na chrbat som nemala dobry pocit. stale som pohladom istila hlavicku tomu drobciatku ☹

tynusqa, co tak urobit si buduci vikend vylet do bojnic? 😉

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

bambusko
26. bře 2009
martina46
27. bře 2009

Bambu, tiež som furt sledovala hlavičku 😀
A ešte som dlho skúmala, či to nie je bábika, alebo čím ujo malého nadopoval- to sme zas rozmýšľali s manželom 😀

tynushqa
27. bře 2009

Ahojte,
martina46 dakujem za typ, nikdy by ma nenapadlo ze na youtube budu videa ako sa viaze 😀 dnes budem zase cely den viazat 😉 teda pokusat sa o to

Bambusko no dala by som si povedat, ale neviem ako by som sa tam dostala kedze nemame auto ☹ a pozeram ze to je na cely vikend. Tam sa potom niekde prespava? ci sa ide domov a nadruhy den opat sa stretava?
🙂

bambusko
27. bře 2009

tynushqa, ti, co ideme na cely vikend, tam mame zabezepcene ubytovanie, myslim, ze bola volna este jedna 2p izba. prezentacie pre tych, co pridu len pozriet, budu zrejme v sobotu poobede. pre blizsie info napis cez ip, ma to na starosti valka 🙂

nnikka
27. bře 2009

dievcata preco su tie satky take drahe?

inak vcera ked som zehlila taky obrovsky zimny sal tak som sa pristihla ako ho viazem 😀

bambusko
27. bře 2009

nnikka, su aj lacne satky, ale nestoja za vela. pozri si v metrazi kolko stoji meter hocijakej latky, co ani nie je specialne tkana 😉

nnikka
27. bře 2009

uvidim, no mne sa paci to handsfree dojcenie, tak uvidim ked budem mat vlastne, alebo skusim uviazat neterku 😀

olbramka
27. bře 2009

ahoj holky, nemáte některá z vás zkušenost s šátkem dydimos jemný žakár? zvládne se s ním i novošek? trochu váhám, prý je na novorozeně nejlepší elastický, ale zas kupovat elastik a pak přecházet na pevnej, nevím, zda je to výhodné. I když je tenhle šátek dost drahý, ale zas asi univerzálnější? hrozí nám velký mimi, takže by v elastiku nemuselo moc dlouho vydržet a přitom na svislou polohu v nosítku by mohlo být ještě maličký. co vy na to?

valka
27. bře 2009

nnikka - kolko stoji novy kocik? a to ho nevyuzijes ani zdaleka tak, ako satku - siet na hojdanie, nosic na hory a domace prace, deka... a o rozdieli v cestovani v mhd so satkou alebo kocikom ani nepisem ... 😉 😅

papajka7
27. bře 2009

tak to je pravda niektore kociky stoja 10 krat viac ako najkvalitnejsia satka jooooooj kolko som mohla usetrit keby som o nosenie zakopla skor 😒 a uz sa tesim na bojnoce 😉 vela si od toho slubujem,ze sa naucim poriadne viazat,a hlavne na chrbat,lebo teraz sme stale v manduce ☹ a aj koli manzelovi dufam,ze bude to mat na neho povzbudujuci vplyv na nosenie 😅

valka
27. bře 2009

papajka, neboj nic...kled uvidi tolko tatov nosicov, tak urcite nosit bude 😀

mirri
27. bře 2009

holky,muzu se zeptat,jestli ma nektera z vas zkusenosti s nositkem alpino?manzel na sebe satek nechce uvazat,tak bych chtela pro nej nejake nositko...

lakme
27. bře 2009

mirri než alpino, tak raději nové patapum a nebo bazarové ergo či manducu.

sonulah
27. bře 2009

olbramko, když koupíš kvalitní šátek (což Didymos je), tak určitě můžeš odnosit dítě i bez elastickýho šátku...

např. já ho neměla, dokonce jsem na novoše měla spíš šátek nekvalitní a šlo to.... (a dokonce i celkem v pohodě, holt jsem musela vázat přesněji)

nnikka
27. bře 2009

valka, papajka - to je mi v podstate jedno ja by som chcela aj kocik aj satku (ja len ze je to kus latky)... a mhd nechodim...

mirri
27. bře 2009

lakme diky..uz jsem se na to koukla a i ta cena je prijatelna... 😉

matilko
27. bře 2009

Ahojte! Písala som už do inej diskusie a bez odozvy, ale tu to celkom žije...
Šátkarky, poradte mi vybrať kvalitný šátek na celé obdobie mimouška. Viažem zatiaľ v takom obyč bavlnenom kupovanom z druhej ruky, ale cítim, že to nie je ono a chcem kvalitu. Uvažujem o storchovi Leovi alebo o nejakom Didymose, hm???
Máte skúsenosti? Viete poradiť? Ak máte osvedčenú aj lacnejšiu variantu, sem s ňou, díky!

sonulah
27. bře 2009

matilko, Leo je dobrá volba! obecně tu radíváme, že dobrý šátky jsou Hoppediz, Storchenwiege a Didymos (z těch je nej nej šátek Indio)
pak je dobrý, pokud máš kliku, koupit šátek z druhý ruky, vyjde to levněji a máš ho už zanošenej, takže se líp váže....

já mam Leo (Storch) a Indio (Didy) a s oběma jsem velmi spokojená 😉

valka
27. bře 2009

matilko, najlespie je indio od dydimosu...vacsina si chvali zmesove - lan alebo konope..ja mam lan a je uzasne...len tieto zmesove sa tazsie zhana z druhej ruky...ale urcite chod do toho...ak by sa ti zdalom moc drahe, mne sa tiez osvedcila hoppediz - je pevna, ale na druhej strane dost pruzi na to, aby sa upravila podla dietatka, takze vcelku sa v nej stratia drobne chyby pri uvazovani...

kocky, dnes som si v materskom centre vsimla, ze tam robia tancovanie s babatkami...a na fotke bolo dieta v satke uviazane tvarou vpred ako v klokanke 😝 🙄 😠

matilko
27. bře 2009

Holky díky! Zrovna som kukala na Indio, pretože má úžasné vzory 🙂 hlavne tie prírodné, juuuuuuj, už aby bol šátek doma 🙂 od čoho iného je pôrodné, že? 😉 tak ja sa ešte rozhodnem medzi Indiom a Leom,ale bude to ťažké rozhodnutie... Dúfam, že zvládnem odhadnúť ešte veľkosť, musím zmeriať ten, čo mám doma a prípadne ho naviazať na muža, aby som vedela 🙂 Aké veľkosti máte vy?

sonulah
27. bře 2009

valko, tak to by to mc měli zavřít!!!! 😝 😝 😉 😀

matilko, Leošek má 4,6m, ale jsem teď štíhlá, stačil by mi 4,2m a indio mam krátký na batoh 🙂

vikinka27
27. bře 2009

baby, rozhodla som sa usit ruksak na sposob Ergo ruksaku - na manducu. latka nastrihana, ale pre istotu: neviete niekto o nejakom navode, nech si to porovnam?
robim to od oka, nechcem to mat velmi krive. dakujem.

olinka6226
28. bře 2009

baby inak existuje uvaz kde je babo tvarou vpred a je zdravy vola sa to tusim nieco s budhom - babo tam ma prekrizene nozicky a akoby sedi v tureckom sede oprete chrbatom o mamu. teda na zivo som nevidela ale citala som niekde

venonna
28. bře 2009

oli, ja som tak malu do satky parkrat dala, ked bola mensia, ale mala som taky divny pocit, ze je tam privelmi zmackana 😅 vzdy som ju po chvili vybrala... pouzivala som na to KsK

sonulah
28. bře 2009

chjo, jsem si teď snappkou zatrhla 2 nitky v indiu ☹ 😒 😠 😖 😢

matilko
28. bře 2009

Prosím poradte mi, furt sa mi nedarí zaviazať kolíbka v kríži s kapsou vonku ☹ teda ja to uviažem, ale malú tam akosi nemôžem nacpať, neviem, či jej mám dať nožičky dole, či hore ako do klubíčka... 😝 a ešte dotaz, v kolíbke má byť mimi bokom k mamičke, čiže ako v klubíčku, alebo bruškom k mamičke? som z toho úvazu jeleň... a to som skúšala už asi 3druhy kolíbok a vo všetkých mi plače 😠

sonulah
28. bře 2009

matilko, zkus tohle...
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=39

jinak já moc v kolíbkách nenosila, takže neporadim...
ale osvědčila se mi tahle:
http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gs...

a dítě může být i čelem vzhůru, i čelem k tobě, nejdřív se zasouvají nožičky....

kdyby ti pořád plakala v kolíbce, můžeš zkusit nosit svisle, pokud dobře uvážeš, není se čeho bát....😉