V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

martina46
22. dub 2009

Tiež potvrdzujem, ak mám malú čo len trochu voľnejšie, odnáša si to chrbát...
Ten DK som viazala tiež s 3,6 leom v pohode.

zitaje
22. dub 2009

Presne, musi byt uvaz pevny. Ja obcas dotahujem aj za pochodu, ked mam pocit, ze to nie je ono. A mna boli hlavne krk, ked nemam uvaz dotiahnuty...

skrecok
22. dub 2009

Ahojte baby,
mam takmer 7 mesacneho synceka a stale chce byt na rukach a ja uz nevladzem ho drzat. Mam nosic Chicco SOFT & DREAM a podla mna to nie je ono, nejak je to trosku volnejsie a nizsie. 😖

lusinta
22. dub 2009

skrecok-tam nejsou děti ve vhodné poloze!rozhodně nedoporučuju!
pokud chceš nosítko,je lepší Manduca nebo Ergo
můžeš si je v eshopu obejdnat na zkoušku na vypůjčení. v některých manducu azsílají rovnou novou a v případě,že vyhovuje,ji nemusíš ani vracet.

shupolienka
22. dub 2009

baby stale mam dilemu a rozmyslam o dlzke satky. Mam 165cm a 57kg, chcela by som hlavne satku na uväz kriz s kapsou, tak neviem ci si mam kupit 4,7m alebo mi staci 4,2m? Pisala som tu uz ze by som chcela didymos zakar paul. Prosim poradte. 😝

zitaje
22. dub 2009

Ja si myslim, ze ti staci 4,2, ale ked chces mat poriadnu rezervu (napr. ked budes chciet nosit babo v kombineze na svojej bunde 😀 ), alebo ak mas velkeho chlapa, ktory sa chysta tiez nosit, tak si kludne kup 4,6. Ja mam velkost 44, kila radsej ani nepisem lebo mi je z nich zle, a satka 4,6 mi stacila aj v zime, ked mala malinka skoro rok a mala kombinezu na sebe. 😉
Ale vlastne v tom tenkom zakari asi na bunde nosit nebudes, takze ja hlasujem za 4,2m 🙂

martina46
22. dub 2009

shupolienka,
tiez hlasujem za 4,2
ja mam podobnu vahu, ale 172cm a uviazala som v pohode a bola by som este zvladla aj na zimne oblecenie. mozno by to bolo len tak tak, ale bolo by 😉
a presne ako pise zitaje, paul bude mat maly uzol, takze to ti dost usetri na dlzke 🙂

shupolienka
23. dub 2009

jeeej dakujem tak idem objednavat 4,2m. Aj keby som ju radsej kupila na inzerat, ale hold ked neni v ponuke tak neni, co uz 😀. Asi su s nimi baby spokojne ked ich nikto nepredava. Alebo ze by ich ani nikto nekupoval? 😕 nevadiiii 😀

matilko
23. dub 2009

ahojik! tak mi dorazil šátek 😀 je proste nádherný, no čo dodať! ale mám mierny dotaz, na koľko ho vyprať a ako ho vysušiť? nepotrebuje nejakú spešl péči? stačí normálne povesiť na šnúru?
shupo, ja vážim 64kg a meriam 164 cm a vzala som 4,1m Storcha Leo červeného 😉

zitaje
23. dub 2009

Susit sa ma tak, aby satka na snure vyzerala takto: ww 😉 Cize nie len raz prehnut, ale velakrat.

matilko
23. dub 2009

zitaje, aha chápem 😉 díky!

eriqe
23. dub 2009

na satke by malo byt napisane na kolko prat. Myslim, ze sa ma prat v tekutom prasku a nepouzivat avivaz

shupolienka
23. dub 2009

to treba oprat ked je to nove pred prvym pouzitim? 😕

blka
23. dub 2009

Matilko, a to tím šátkem uvážeš všechny úvazy? Já mám stejnou výšku, ale nižší váhu (nevím, na jaké skončím po porodu 😅 ), tak ať vím 😉

matilko
23. dub 2009

eriqe, no super, dala som prášok a aj aviváž 😀 no to neva podľa mňa...
shupo, ja periem všetko z obchodu
blka, no dúfam 😅 ešte by som mohla čosi zhodiť, váha zatiaľ stále klesá...

blka
23. dub 2009

Matilko, tak to máš super, mě váha zatím pořád roste 😀 .

No, psala jsem na nošení ohledně toho šátku zara a prý je kvalitní (no, za ty prachy, aby nebyl 😀 ), tak ještě doufám, že mi paní poradí velikost a kdyby mi stačil ten menší, tak kupuju tu chocco 😎 . Prostě jsem se zamilovala a to víc než do Lea 😀

kengurka28
23. dub 2009

Ahojte!
Elasticka Hoppka na predaj len za 20 Eur v super stave.
Viac info tu: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5631648

matilko
23. dub 2009

blka, tie zara sú prekrásne, ale na mňa už fakt drahé, tak ako aj didy... neboj, ty tiež zhodíš coby dup! 😉

jannca
23. dub 2009

Ahoj holky, tak se hlásím už v rozloženém stavu. An šááááátkuju. Zatím je to takové šolichání, ale malé se to líbí.

Bambusko: jsi tu? díky za alternativní radu...ty jo fakt to zabralo. Dííííííky (vím, že to patrí do jineho tematu, ale bambusku jsem poznala tady ne této kecandě 😵 )

matilko
23. dub 2009

jannca super, že vám to ide, ja už sa neviem toho Leoška dočkať, až bude suchý 🙂 to bude zase kolíbkový boj 😅 (inak uprav si profil 😉)

blka
23. dub 2009

Matilko, tak ono i ten Leo 4,6m by vyšel na cca 2500,-. Kdyby mi stačila ta menší Zara, tak beru, ale ta delší je už i na mě drahá 😒

blka
23. dub 2009

Jani, setkala jsem se s tebou jenom tady, když jsi vybírala šátek. Ale musím ti k maličké pogratulovat. Hlavně, ať je zdravá 😉

bambusko
23. dub 2009

jannca, gratulujem 😵 😵 😵 fakt to slo po tej akupresure? waw! 😎 este hod meno a miery 🙂

matilko, avivaz sa nema davat kvoli tomu, ze satka potom smyka. ona ma zmeknut pouzivanim - mozes na nej sediet, uzlit ju, nosit. periem na 60st. v slize, susim ako pisala zitaje a nezehlim

shupolienka
23. dub 2009

bambusko: nova satka sa ma najprv vyprat pred prvym pouzitim? 🙂

matilko
23. dub 2009

bambusko, no čo už, aviváž som dala, už to teraz nezmením ☹ prinajhoršom vyperiem znova... ale dala som máchanie naviac, tak uvidím...
blka, ty si písala, že máš nižšiu váhu, ako ja, tak si nemyslím, že potrebuješ väčší šátek

blka
23. dub 2009

Matilko, no, to mám (zatím 😅 ), ale taky chci ten šátek aji pro manžela, aby uvázal pokud možno co nejvíc úvazů a ne jen pár. Ale zase, když objednám ten dlouhý, tak budu mít dlouhé cípy, že... To je dilema toto 😔

sonulah
23. dub 2009

jannco, super! gratuluju k mimíšovi i ke zdařilým šátkovacím začátkům 😵

eriqe
23. dub 2009

Janco, tiez sa pripajam k gratulacii 😉
Matilko, ja by som satku este raz oprala, lebo ti to bude pri viazani prekazat. Ja aj zehlim, ale len novu satku este vlhku. Potom uz nie.
Blka, naozaj neber velmi dlhu satku. Aj tak si oblubite 2 uvazy, ktore budete pouzivat. Ja do dnes casto pouzivam len 3 uvazy

bambusko
23. dub 2009

shupolienka, ano, mala by sa vyprat. ja teda periem komplet vsetko nove z obchodu, nevies, kde sa to valalo, kto to chytal ap. navyse sa odtial vyperu zvysky po farbeni, ustalovani...

blka
23. dub 2009

Eriqo, děkuji. Uvidím, jakou velikost mi ještě doporučí paní z nošení dětí 😉