V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

olinka6226
20. srp 2009

fibi som donutila kolegu poliaka aby jej po polsky napisal tak uvidim ci a co odpovie 😉

bambusko
20. srp 2009

som to studovala uz davnejsie, ale pochopila som, ze nie su na predaj, ze ta baba to robi pre kamosov a znamych a tak ako svoj konicek. uvidime, co povie kolega poliak

karenina
20. srp 2009

mavanka: jsme na tom s výškou podobně, můj manžel je ještě o něco vyšší než ten tvůj a nosí se mu dobře, máš pravdu, že je to tam sesšité, ale ta spona, která pásek drží se dá úplně sundat a nandat na jiném místě (nad/pod sešitím)

matja: to, že manduca nemá žádný úložný prostor, mě na ní vadí nejvíc, sháním si teď nějakou větší ledvinku, minimálně sedmi litrovou, dobrá diskuze na toto téma je na nosenideti.cz

liska
20. srp 2009

ahojte kocky, mozete mi,prosim vas,povedat, ci mam ten uvaz dobre, resp. co upravit? su to moje prve pokusy, tak si nie som ista,aj ked nemozem povedat,zeby sa malemu nepacilo 😉 je to KsK dnu...teda mala by to byt 😔 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

mavanka
20. srp 2009

karenina: díky za typ, vyzkoušíme to, nenapadlo mě, že to půjde sundat 🙂

bambusko
20. srp 2009

liska, z toho co vidiet na fotkach to mas dobre 🙂 posun si pruhy latky dalej od krku, mozno aj viac roztiahni, nie je to dobre vidiet

lienka7
20. srp 2009

ahojte....prepacte ze som vam sem tak vpadla ale potrebujem poradit:
Mam satku hopediz 4,6m (57kg a 168cm) a Miska 13mesacneho a ma 8,5-9kg. Ked bol mensi tak som ho nosila castejsie teraz uz skor vynimocne....planujeme ist na par dni do Tatier a tak by som chcela ist aj na nejake tury...nieco prejde Misko sam a zvysok by som ho chcela mat v satke.....viete mi poradit nejake vhodne uzly pre takto velke dieta? nosila som ho vpredu ale to sa mu uz akosi nepacilo lebo nevidel a ja som zase cez neho zle videla....su nejake jednoduche uzly na chrbat? ake? viete mi dako poradit?
Dakujem

sonulah
20. srp 2009

bambusko, no, DH už jsem nevázala veeeeeelmi dlouho, možná už to ani neumím 🤐 😅 já teď nosim víc v manduce - díky obsluze i tomu, že mam světlou mdc a tmavej šátek, takže je nám v tom v létě líp 🙂
dík za uklidnění s tim chozenim, do roka a půl to zvládnem 😎
a s těma zádama nevim, z batohu mi trochu bolívaly vejš, spíš mezi lopatkama, DH vážu dlouho a špatně se mi z toho vyklápí spící dítě... tak asi zůstanu u tý mdc

bambusko
20. srp 2009

lienka, jednoduchy je batoh

https://www.youtube.com/watch?v=1-WMRn4rurA

ale niekoho tlaci na ramenach, ked nosi dlhsie. s dlhou satkou aku mas uviazes aj ksk na chrbat alebo double hammock, kukni tu

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lienka7
20. srp 2009

bambusko..dakujeeeeeeeeem.....pozrela som si to prve video a to sa malemu bude urcite pacit...lebo ked som ho viazala do kriza s kapsou a pri tom som nadskakovala aby som to dobre utiahla tak sa maly nevedel prestat smiat...takze ak ho budem natriasat pri viazani batohu bude sa mu to pacit...takze zajtra ideme na to ....
a ta tema kde su tie linky je super ...diky

bambusko
20. srp 2009

lienka, tak natrenuj a nech si to potom v tatrach uzijete 🙂

emjee
20. srp 2009

liska kraasne indio 🙂

ja som sa dnes pokusala hodit mdc na chrbat, no neslo to 😝

lienka7
20. srp 2009

dakujem...zajtra to skusim a uvidim 🙂

eriqe
20. srp 2009

emjee, ja som najskor a dooost dlho davala malu na chrbat tak, ze som si rozlozila na postel manducu, polozila na nu malu a lahla som si na nu a zapla sa do manduci, takze som vstala uz s dietatom v nosici.

eriqe
20. srp 2009

liska, podla mna to mas naviazane dobre, ale tazko povedat podla tej foto. Skus nafotit z roznych stran.

hanam
20. srp 2009

od akeho veku mozem dat babo do klokanky?

liska
20. srp 2009

dik baby 🙂 ta bambuskova tema je fakt super, nestiham pozriet vsetko, ale obkukala som este lepsie to moje KsK, zajtra vyskusam, ja som nedala tu kapsu dostatocne pod zadocek asi...
pri tom double hammock vo videu je ta mala na zjedenie, akoby sa jej to ani netykalo 😀 ale vsetky deti na tych videch su take pokojne, trpezlive a tolerantne 😵
emjee, vsak? aj ja som spokojna 😵

vlasta23
21. srp 2009

no jo, ale tak malinke deti dokud nesedi by se nemely nosit v zadnych nosickach, vlastne ne nastojato vubec. Zatezuje se tak pater. Az kdyz sam sedi, pak se to muze, drive se to nedoporucuje, i kdyz je to pro maminky prakticke 😔

lienka7
21. srp 2009

bambusko.....skusame to trenovat ale uz teraz mam problem: maly mi ozuzlava satku, alebo tricko, pripadne ma hryzie do chrbta a taha ma za vlasy 😠 ....tak neviem ako budeme zvladat nejake tury ☹

lenki33
21. srp 2009

lienka na turach budu hadam zaujimavejsie veci na pozeranie ako tvoje vlasy a chrbat, uvidis 😉

vlasta ked je dieta v spravnej polohe, spravne podoprete, chrbatik zagulateny, kolienka vyssie ako zadocek, mozes ho na "stojato" nosit od narodenia, ak z toho mas blby pocit mozes ho nosit v koliskovej polohe

mexx
21. srp 2009

Baby, potrebujem poradit. 🙂 Chcem si zadovazit nejaku pevnu satku, teraz mame elasticku Hoppediz, som s nou spokojna, ale cim je krpec vacsi, tym viac sa v nej dokaze mrvit a vyliezat. 😅 Dnes sme prvykrat skusali uviazat batoh, paci sa mi, je to velmi prakticke, ale potrebujeme na to lepsiu satku, lebo tu elasticku nie je mozne utiahnut natolko, aby bolo dieta uplne napevno (aspon mi to neslo). 😒 Tak si tak som uvazovala o nejakej dalsej satke, ale neviem sa rozhodnut.
Fascinuje ma Indio, ale ked vidim tu cenu, tak sa prilis nehrniem do toho... 😅 Kazdopadne objednavam Manducu, takze budeme pouzivat aj tu, ale chcela by som aj nejaku tu satku este. Tak mi, prosim, poradte podla vasich skusenosti, nejaku dobru (co ma nezruinuje). 😅
A este by ma zaujimalo, ake mate skusenosti s Ring Slingom? 😕

mexx
21. srp 2009

Jaj, a este som chcela, ze najlepsia by bola taka, co je vhodna "v kazdom veku", pre tie najmensie aj trochu vacsie deti. Nenarocna som... 😅

olinka6226
21. srp 2009

mexx kludne pevnu hoppedizku...

lenki33
21. srp 2009

mexx, to si aj tak dobra ze si vobec batoh s elastickou satkou uviazala 😕 skus na chrbat radsej dvojity hammock na chrbat ten ide aj s elastickou

no ked si tu uz nakusla to indio, tak to je proste najlepsie, aspon pre mna No.1 😵 idealne s primesou, prave v nom budes moct nosit aj tazke dieta

inak vseobecne top 3 didymos, storchenwiege, hoppediz

ring sling mam zelene vlny od didymosu, ja som ho pouzivala casto na poponasanie, ked som isla na nakup, do mesta, skratka na take rychlovky, do pol hodky, ale na zimu myslim ze moc nevyuzijes
konkretne tieto vlny sa mi pri tazsom dietati povolovali z tych kruzkov, co zase napr indio nerobilo /to som mala len na kruzkoch, nie sity RS)

liska
21. srp 2009

mexx,emjee mi kedysi davala link na limitovane serie india v akcii, bolo tam zlatohnede v super cene, skusim to najst, ak by ta zaujimalo...

emjee
21. srp 2009

liska akurat som pisala mexx ip 😉

liska
21. srp 2009

http://www.didymos.de/shop-php/tuecher/sondermo...
tu je to,ale pozeram,ze z india im uz ostala len 4, to je kratka...emjee ale pisala,ze na tej stranke robia casto taketo akcie a nosime.sk to vie pre teba objednat...inak ale keby som bola na SK,urcite si objednam storcha Leo natur, pocula som na nu same chvaly a tu na ebay nikdy nie je, cenovo je vyborna...

liska
21. srp 2009

emjee 😀

mexx
21. srp 2009

No musim to teda nejako vycihat (ja si robim skratka zalusk na Indio, len este neviem, ako si moje financie urobia zalusk)... 😅 😉 Vdaka za info.

zitaje
21. srp 2009

Mexx, tiez hlasujem za Indio. Ja mam limitku z druhej ruky - no mala som stastie. 🙂