V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

jana3
22. říj 2009

Ahojte
Nevedela by mi niektora z Vas poslat nejaky link na seriozny vedecky vyskum ohladne nosenia?
Prosim, ale ziadne stranky typu nosime.sk a podobne, potrebujem nejaky spolahlivejsi zdroj, najlepsie z nejakeho svetoveho karentovaneho casopisu.
Nepotrebujem to pre seba, ale pre jedneho doktora, ktremu sa nosenie sice vidi, ale nie je presvedceny o tom, ze je to uplne zdrave.
Dakujem.

emjee
22. říj 2009
jana3
22. říj 2009

Dakujem, prestudujem, uvidim🙂

bambusko
22. říj 2009

a komu sa nechce studovat a chce ohurovat vsetecne babky, tak moze povedat, ze:

v r. 2002 n auniverzit ev koline/nemecko bol robeny vyskum s nedonosenymi aj donosenymi detmi, o vplyve nosenia v satke vo vertikalnej alebo horizontalnej polohe na kardiorespiracnu stabilitu. zaver je, ze nosenie v satke nie je spojene so zvysenym rizikom klinicky vyznamnych kardiorespiracnych zmien u donosenych ani u nedonosenych deti 🙂

quika
23. říj 2009

baby, ako riesite batozinu pocas nosenia? ja uz kvoli tehu nemozem nosit na bruchu, tym padom mi akosi zmizlo miesto na ruksak 😖 a ako sa ochladilo, potrebujem aj viac batoziny, uz sa mi do ladvinky nezmesti... a kvoli chrbtici nemozem nosit tasky cez 1 plece (asymetricke zatazenie) ☹

loren
23. říj 2009

baby ja som kupila connectu myslim ze je to spravny nosic no mala sa mi tam dako straca stale si ohyba krk s hlavkou tak ako do mna pri tom pisu ze je od 3,5 kg

baca
26. říj 2009

Ahoj kočeny, přemýšlím nad nějakým nosítkem a chci se zeptat, jakou mají ta nosítka vůli přes boky. Já mám tak 130 cm, vlezu se do něčeho? Slyšela jsem, že Manduca je pro širší. Mně se líbí Beco.

bambusko
26. říj 2009

baca, manduca sa da nastavit do 140cm a mozno aj meitai by islo, uviazes ako treba 🙂

baca
26. říj 2009

A co to liliputi nebo beco? To není dost široké?

martina46
26. říj 2009

Quika, ja som pri nosení na chrbte mala tašku na kolieskach, úplná paráda to bola 🙂

musko
26. říj 2009

Baca, ja som včera pozerala na MeiTai Liliputi a som úplne uchvátená 😉

verulka
26. říj 2009

quika, mne nasa spolocna kamoska usila paradny batoh na mdc 😉 pisni jej mail..je to parada, nosim tam vsetko 😉 ak je treba pridam ladvinku a sme za vodiou 😎

lucia.
26. říj 2009

ahojte.. mam taku mini otazocku: mozu sa nosit deti aj pocas tehu?.. ci to nie je nahodne az prilis velka zataz a tak..

verulka
26. říj 2009

luci, podla toho ako sa citis..tiez v com nosis... su baby cio nosili prevaznu cast tehu a druhe zase nemohli.

quika
26. říj 2009

verul, to fakt? vidis mna ani nenapadlo sa jej spytat. to je celkom dobry napad, idem ju vyspovedat 😵

lucia.
26. říj 2009

ja vecsinou pouzivam na nosenie "klasicku" satku bud 4,2m alebo 5,2m..
sem tam aj Manducu- len ta mi akosi nevyhovuje tak ju pouzivam len malokedy...

len sa bojim i by to nahodou nemohlo ublizit druhemu babetku,..

len zas si neviem predstavit ako zoberiem malu zo sebou do prace bez satky..

eriqe
26. říj 2009

Lucia, ja nosim stale. Do nejakeho 12 tyzdna sa mi nedalo nosit v manduce, lebo mi vadil ten pas, tak som nosila v satke a uzol som mala nad bruchom, alebo som normalne nosila v predu. Teraz ked uz brusko prekaza, tak nosim len na chrbte a da sa uz aj v manduce ked mam pas pod bruskom

verulka
26. říj 2009

jasne, len nemam foto...ale paradna vecicka to je 😉
luci, mne zacalo vyhovovat nositko okolo 7-8mes a opdvtedy ficim len na mdc..takze mozno casom si oblubis aj nositko..ale zase podla mna sa lahsie nosi v stake, ked mas brusko..ale to len teoretizujem 😅

lucia.
26. říj 2009

cize nosit sa da..ved satka sa da zzavaiazat na vela sposobov....to mi je jasne🙂

len som sa bala tej zataze a tak🙂

ale ked sa da tak sa da..akosi si nemozem dovolit neviem predstavit zeby som bola bez malej..

lucia.
26. říj 2009

a este som sa chcela opytat ked pouzivate satku tak "obycajnu" alebo elasticku?

quika
26. říj 2009

ja som v 15tt a mdc na chrbte este mozem, zatial ten pas nezavadzia. na bruchu mi to zacalo vadit hned v 5-6tt. uz som znovu vytiahla satku ale malemu sa prilis nepaci, tak uvidime co bude neskor, teda ak vydrzime, mozno to ani nebude aktualne 😔

emjee
26. říj 2009

lucia pokial viem tie elasticke su len do nejakych 10 (?) kil

katka.carska
27. říj 2009

quika, ja sice nosim uz len obcas v satke, ale batozinu som skusala v normalnom ruksaku este za syncekom na chrbte. No nemoze to byt moc tazke. Inak len taska cez plece.
No minuly tyzden som i ja videla u jednej holky doma sity batoh na mdc a vyzeral velmi dobre.
Nosenie v tehu... do nejakeho 5. mesiaca sa dalo i na bruchu (este som skoro ziadne nemala), potom uz le na chrbte. Pred dvomi tyzdnami som vsak z nudze niesla i vpredu, no nic moc, ale vedela som, ze je to len 10 minut a bolo to lepsie ako na rukach. Ale pravdu povediac, lekara som sa nepytala, no co poznam toho svojho, povedal by pravdepodobne nie kazdej buducej mamicke.
Zo zvedavosti som vcera po dome vytiahla nachvilu i mei-tai a bola som velmi milo prekvapena, ze sa to celkom dalo.

kay
27. říj 2009

holky, můžu mít jeden dotaz? nosíte některá tu kapsu? já ještě nějak nepřišla na to, co dělat, když se malé začne chtít spát.. když ji mám v šátku bez kapsy, je to v pohodě, hodím ji hlavu do pruhu a ona v pohodě usne, ale když má tu kapucku a ten šátek je vlastně zakrytý tou kapsou, jak to mám udělat?

mneme
27. říj 2009

kay - ja tu kapucku zatial nepouzivam, dala by som ju len ked prsi alebo snezi. ale mozes jej ju dat ako normal ciapocku a tak celu hlavku schovat do pruhu a kapucka pod tym

emjee
28. říj 2009

ja nepripinam tu kapucku na kapsu, nosim ich zvlast

vcera davali na orf cvicenie pre mamicky s babatkami v manduci / satke, vola sa to kanga training, poznate, skusili ste niektora?

quika
28. říj 2009

emjee, myslis nieco taketo?

https://www.youtube.com/watch?v=OCuuuv2DwG4


😀 🙄
ale inac poznam, tu funguje dost cviceni pre mamy s detmi takymto sposobom - ze dieta mas na sebe a cvicis, ale nie speci pre ergo nosice alebo satky, chodi sa tam s hocicim, aj s klokankami.

verulka
28. říj 2009

hej na tom linku su velki parasutisti 😖
em, mylsim, ze fibi chodi na nejaky tanec v satke do lamaca do MC 😉

mneme
28. říj 2009

tanec v satke myslim robia aj v karlovke v studiu sanca tanca