V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

monr
28. kvě 2010

@denisocka ach jaj, no máš to ťažké , asi by som už mala šedivú celú hlavu, keby som toto musela riešiť. nechápem, prečo to nespravia tak, ako majú v nákrese. každý leo má inú dĺžku, otras.

sonije
31. kvě 2010

Ahoj holky, určitě jste totu řešily, jen se takhle dlouhou diskuzí neprokšu. Nosím teď v šátku, ale nebaví mě úvazy, proto zvažuju nosítko a nemůžu se rozhodnoutmez Ergo carrier a Manducou. Co myslíte?

A ještě jeden dotaz, nejraději vážu kapsu zvenku, hodně napevno, abych zajistila nožky, vím, že je to problematický úvaz. Jenže je problém v tom, že když tam dám Míšu, kterej má 65 cm, tak ho mám pod krkem a dost mi to vadí, když mu zafixuju hlavičku, tak to vadí i jemu a s nezafixovanou hlavičkou mi to přijde nezdravé. Když šátek povolím, aby byl níž, zas není tak pevný a nezajistím mu tak správnou polohu nožiček.. Poradíte nějaký trik, co s tím?

yfca
1. čer 2010

Ahojky,
uz skor je tu v diskusii spominany hipseat, myslim, ze strana 375...
Tak mne minuly tyzden prisiel a uu ho mam odskusany. Super vec! fakt! Doteraz som nedala dopustit na babyvak, coz stale nedam 🙂 ale neviem, ci castejsie teraz nenosim hipseat... este mam aj patapum a satku 🙂
tak som hned aj napisala clanok na blog:
http://www.elefantino.sk/hipseat-nosic-pre-dieta/

shupolienka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maculik
10. čer 2010

Ahojte, chcem sa spytat, mate niekto ten kryt na manducu, aby sa drobec dal nosit aj ked prsi? Je to nepremokave alebo len proti chladu? Dakujem 🙂

denisocka
10. čer 2010

yfča,ale s týmto asi moc doma neporobíš,ked musiš stale držať dieťa ,aby neupadlo . no ale napad to nieje zly

emjee
10. čer 2010

maculik myslis zateplovaciu kapsu? zalezi aku verziu kupis, tie lacnejsie su len proti chladu, ta najdrahsia je myslim nepremokava

maculik
13. čer 2010

emjee, asi hej 🙂 no prave ja chcem taku nepremokavu, tak skusim to niekde pozriet, nech to mozem uz na jesen vyuzivat. diky

mamkajanka
15. čer 2010

Maminy nosicky myslite ze RS z india moze byt? alebo nechcete niektora posunut dalej RS ? pacil by sa nam cerveny 😉

monr
15. čer 2010

@mamkajanka určite môže byť, len či ti ho nebude ľúto strihnúť. alebo máš také krátke indio na rs?

mamkajanka
15. čer 2010

Uvazujem z 3,7 urobit dva

monr
15. čer 2010

tak ti prajem pevnú ruku pri strihaní, mne by bolo ľúto strihnúť do môjho lea. A tajne snívam o čiernobielom indiu, len asi to ostane v snoch.
a potom daj foto 😉

denisocka
15. čer 2010

Ja som mala RS ZO STRIHNUTEJ ANNY,ale uz by som to srdce nemala.toboz nie leaaa

denisocka
16. čer 2010

tak cafe mam už u andreji z nosime, v bavlnke mi našli najdlhšieho 😵 : Leo cafe měří i s 383cm po hraně + 27cm cíp, dohromady tedy s oběma cípy 410cm.
@monr

monr
16. čer 2010

gratulujem, som rada, že ho budeš konečne mať.

magdal1
19. čer 2010

ahojte, ma niekto skusenost http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... s touto satkou? carry amazonas

denisocka
19. čer 2010

kamoška to ma, nestažuje si-ale ona predtým nenosila a myslí si ,že toto je super vec a lepšia ako šatka 😀

magdal1
20. čer 2010

dakujem denisocka, a ked porovnate satku s tymto, co doporucujete?

denisocka
20. čer 2010

no toto som nemala ale napriek tomu to neodporučam 😉 ,pekne si kup pevnu šatku,žiadny elastik . baby ti tu poradia ,len napíš do akej cenovej hladiny 😀

latvia
20. čer 2010

@magdal1 tiez som za pevnu satku a nie nejake dvojdielne elasticke vrecko 😅 pri pevnej satke mas minimalne 2 vyhody: je pouzitelna na viac ako 15kg, pise sa ze vydrzi aj 80 a viac kg, a jednak satku mozes viazat viacerymi sposobmi. s tymto natahovacim vakom nemozes dat dieta napr.na chrbat do "ruksaku", s pevnou satkou mozes....

magdal1
20. čer 2010

dakujem za odpovede, satku mam, pevnu, mala som aj baby vak volakedy, len som natrafila na toto a chcela som vediet, co si o tom myslite..... dakujem

denisocka
20. čer 2010

@magdal1 tak si kup radšej nejaky nosič v tej cenovej hladine

bambusko
20. čer 2010

@magdal1 tu vec nedotiahnes poriadne... ak chces este nejake nositko, odporucam mei tai - pre vecsie dieta je uplne super, mas aj 2,5r obcasneho nosenca a su kdejake krasne vzory 🙂

denisocka
20. čer 2010

andrea ma teraz jedno v akcii,bo jej stoji na sklade, som si ho aj bola pokukať http://nosime.sk/tovar2014-mei_tai_krasne_nosit... a je fakt kráásne

bambusko
20. čer 2010

mam liliputi, som spokojna 🙂 a su tu na mk zienky, co siju meitai na zelanie, aj so speci upravami ako sirsie satkove konce, obojstranne nositko...

juju
20. čer 2010

baby, poradte, maleho som skusila nasukat do satky, skusala som rozne uvazy ale plackal; mam pocit, ze som ho tam zle supla; viete mi poradit, ako tam nasupnut babo aby sa citolo pohodlne? on ale nema rad ked je v zavinovacke, potrebuje mat priestor na rucky, takze mozno sa mu v satke nebude pacit, ale mam paradnu satku v bio kvalite a je mi luto ju nepouzivat, a navyse pre moj chrbat to bude baaaajoo 😅 DAKUJEM za rady

emjee
20. čer 2010

@juju treba skusat, este je malicky, postupne si privykne, niektore deticky treba na nosenie postupne naucit
mozes skusit uvaz koliska (vodorovne) alebo kriz s kapsou (zvislo), skusaj ked bude kludny

kualalik
21. čer 2010

děvčata, doporučujete šátek pevný či pérovací (pružný)? 😕

bambusko
21. čer 2010

@kualalik pevnu, elastik je tak do 6m, potom sa uz vytahuje a dieta sa vykopava, navyse v lete musis s elastkom viazat dvojvrtsvove uvezy - kriz s kapsou, co j ev teple nevyhoda

blka
21. čer 2010

@kualalik Musela jsem se zasmát výrazu pérovací 😀 😉 . Já mám pérovací 😀 , ale příště bych šla asi do pevného. I když by byl asi dlouhý, takže bych musela kolem sebe taky motat zbytky látky, ale myslím si, že je lepší. Jak jsem se ho bála a nechtěla jsem,tak teď lituji.
I když teda ne, že bych nosila nějak moc. Ale někdy se hodí.

Teď mě tady zase navnadilo mei-tai, že bych ho vyměnila za elastika. Mám nosítko liliputi, ale šátek je lepší, tak to mei-tai by bylo něco mezi. Navíc mám úzká ramena, takže mám pořád pocit, že mi ty popruhy s ramen spadnou (i když je to technicky nemožné). Ale jak mi čouhají z ramen, tak mám prostě takovej divnej pocit...