V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

dugyna
1. srp 2010

@bambusko bambusko to si vystihla..som nevedela dosjt na to co my to pripomina..ale uplne si to vystihla..

dugyna
1. srp 2010

ahojte neviete mi rosim niekto poradit..dnes som viazala malu do klokanky..ale zdalo sa mi to moc volne pra mesacne babtko.podla tohoto navodu http://www.noseniedeti.sk/navklo1
cele je to nejak evelke pre malu....
alebo ake viazenie este okrem KsK to sa malej paci odporucate pre mesacne babatko dakujem

bambusko
1. srp 2010

@dugyna dvojity kriz. je to vzdusny uvez, mozes nosit zvislo i v koliske, mozes mat opredviazane aj do auta, dieta sa jednoducho vybera aj vklada a netreba ani uzlit

http://www.didymos.cz/noseni-deti-v-satku/uvazy...

http://www.didymos.cz/noseni-deti-v-satku/uvazy...

bambusko
1. srp 2010

do kolisky sa da vkladat aj z vonkajsej strany pruhu

dugyna
1. srp 2010

bambusko diky 😉 a diky za tip s tym predviazanim do auta 😉

dugyna
1. srp 2010

dvojity kriz sme zvladli..ale koliska nam nejak nejde ☹ ..ano v dvojitom krizi ani v krzi s kapsou..a malej sa ta poloha ani nepaci

bambusko
1. srp 2010

popozeraj si videa, tu je vsetko mozne 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/tema/babysatka-...

dugyna
1. srp 2010

@bambusko dakujem za link,super tema 🙂 inak to prve video poznam tiez sa mi luboli ze aky tipek...a tiez som si povedala ze to ja aj mm zvladneme 😀

emjee
1. srp 2010

@divoska nejako som prehliadla tvoju vcerajsiu otazku - dlzku satky kupuj podla seba, nie podla chlapa - 1/ ty budes hlavny nosic, tebe by dlha satka iba komplikovala zivot (viem co pisem, kupila som si hoppedizku 5,2m a mala som co robit 😀) 2/ on ako vedlajsi nosic aj s kratkou satkou uviaze vacsinu uvazov, takze 4,2m satka vam bude obom ok podla mna

emjee
1. srp 2010

@dugyna ja som spociatku (nez som si trufla na ksk) nosila krpca v dvojitom krizi 🙂 tiez som to mala predviazane a len vyberala a vkladala podla potreby
este mozes predviazat aj ksk s kapsou von -

https://www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0

to je sice s elastakom, ale da sa aj s pevnou v pohode (nazvislo urcite, vodorovne neviem)
inak osobne mi je klokan nesympaticky, nikdy som to ani neskusala 😀

dugyna
1. srp 2010

@emjee tak som asi dala zlu skratku to ksk..tak neviem ci pod ksk..aj ty myslis kriz s kapsou vonku....lebo viazem asi to co si mi dala link....cize kris s kapsou vonku...a to preto ze som videla to video este predtym nez som mala doma satku..a som si povedla ze ked to zmakne taky tipek tak aj ja 😀
ale doma som nakoniec skusala prve tu kolisku cez obe ramena...a to sa mi nejak asi ani mozno nepodarilo.alebo som tam malu zle davla..no nejk bola divne..a tam poloha sa jej nepacila...
tak som skusila druhy uvez kriz s kapsou vonku..sice bola najprv len v krzi chvilku..to sa jej pacilo..takze som to dokoncila na kriz s kapspu vonku...
dnes som skuisla dvojity kriz na kolisku a aj kriz s kapspu na kolisku..ale tie kolisky sa ani mne nejak asi nedaria ale malej sa to ani nepaci...skusili sme aj dvojity krzi na zvislo to bolo fajn...
ale aj tak potom dnes vyhral krzi s kapsou vonku.....to bude asi moj oblubeny uvez 😀

no ta klonka je mi nesympaticka lebo malicka neni este dlha na sirku satky....a hore jej to nedrzalo nejak hlavicku..horny okraj satky co ma drzal hlavicku mi nejak ostal platat...a aj cele to bolo pre malu nejake siroke...

emjee
1. srp 2010
dugyna
1. srp 2010

jaj kocky a este jeden dnesny zazitok..aj vcera sme boli s mm na prechadze a mala bola v satke..a ludia kukali...
ale dneska vam poviem ze ako sa oteplilo tak bolo viacej ludi vonku....a ten nas slovensky narod na mna civel..ako na mimozemstana...mala som malicku uviazanu v krizi s kapsou
stratsla som parik otecko mamicka a sportovy kocik..otecko drgol do mamicky a nazancoval na mna...mamicka si dala ruku nad celo..lebo jej svietilo slnko do oci..aby sa mohla na mna kuknut...totalne boli nenapadny ako civeli....a potom ked som prechadzala tesne okolo nich skoro im oci vypadli z jamiek a ten ich pohlad...a este sa aj obzerali neveriacky za mnou....
no pocas prechadzky na zmrzku a domov na mna vsetci pozrali ako namimozemstana..a ked som odchadzala od zrzlinoveho stanku..sedeli tam zeny okolo 5rokov..tak ako som ich uz mala za chrbtom tak letela hlaska..otras hrozne..patrilo to mne..lebo na mna civeli a ocumovali ma celu dobu ked som stala v rade na zrmzlinu.....

aj vy sa s tymto stretavate? lebo to len tu u mna su vsetci tak mimo??

samozrejme mne toto neodradi od satkovania..pre ma je to krasny pocit a aj pre malinku a verejnost mam ...

emjee
1. srp 2010

@dugyna a tiez som odzaciatku nosila zvislo, krpcovi sa nepacilo vodorovne (ani na rukach)

emjee
1. srp 2010

@dugyna to je normalne 😀 este pridu aj "priame konfrontacie" ci tam moze dychat, ze jej krivis chrbat, ze tebe odidu krize, ... 😀 a pridu aj od ludi, od ktorych by si to necakala

dugyna
1. srp 2010

@emjee no na ten som si este netrufla...troska sa bojim viazania...ked malicku mam mat v nepredviazanej satke...ale skusim....zajtra , teraz uz haja s kojacim vankusom..ten je nahrada za mna 😉

bambusko
1. srp 2010

@dugyna zvyknes si 😉 my byvame na dedine, tak nas vsetci uz poznaju podla toho, ludia sa prihovoria, reakcie boli mile, stare babky spominali ako aj ich mamy tak nosili 😵 v meste tiez ludia len civia, co uz, ked idem s malym uviazanym a dalsie 2 deti za ruky 😅

emjee
1. srp 2010

@dugyna aj ja som sa bala 😀 skus si to nacvicit s nejakym medvedikom, babikou alebo tak, je to super uvaz, pretoze to dotiahnes presne podla potreby

dugyna
1. srp 2010

@emjee presne to akoby si o mojej malej hovorila 🙂 len ked papa moze byt vodorovne..inak chce byt zvislo..

akurat vcera jedna satrucka babicka prechdzala okolo mna tak sa pekne usmievala a obzerala ako si nesmiem malicku..taka boal zalat..este sa aj tak pozastavila ze len trcia nozicky....skoda ze som sa snou nedala do reci..lebo ju to zaujalo..ale pozitivne..bolo vidno ze ta stara pani mala z toho radost 😅

tak potom dam vediet ked ma bude konfrotovat niekto...

vcera uz susedy z brany..tak sice s usmevom ale hlaska ze chudatkolen nozky mu trcia..a ja ze takto jej je najlespie lespie ako v kociku...a oni na seba len tak kukli a potom na mna..aj ked sa usmievali bolo vidno ze si myslia svoje....

to este budu komentare v zime...

emjee
1. srp 2010

@dugyna ako vravi @bambusko stare tetusky a ciganky ma zastavuju, ze ake je to super, ze aj oni tak volakedy nosili a mlade baby si tukaju na celo (dokonca babka jedneho chalana, co mi to ofrflal, ma zastavila, ze ona tiez nosila svoje deti v "puachetce" 😀)
ale ja sa vzdy potesim, ked v meste stretnem niekoho aspon s maducou 🙂

emjee
1. srp 2010

@dugyna v zime: "neni mu / jej zima?" - "neni, zohrievame sa navzajom"

dugyna
1. srp 2010

@bambusko aha tak preto sa vcera ta tarenka tak krasne na nas usmievala 🙂 ten jej usmev si zapamatam..fakt lutujem ze som s nou nekecla..lebo ju to asi zaujimalo v dorbim.... a teraz ked pises ze ich tak nosili..tak uz viem preco 😉 , sak ale vsetky deticky si drzis 😉tak to ma byt
taze aj nas tak budu asi ropoznavat 🙂

@emjee nacvicim s babikou klasickym filikom 😉

bambusko
1. srp 2010

alebo - a ako sa tam drzi chudatko? 😀 😀 😀

emjee
1. srp 2010

@bambusko presneee 😀 to ta bunda udrzi? 😀

bambusko
1. srp 2010

@emjee v buse som predvadzala, co mam pod mamaponcom 😝

dugyna
1. srp 2010

@emjee tak nam sa akurat predavacka v obchode prihovorila ze kuila take cosi/asi satku/mpre vnucku a ze jej sa v tom nepacilo..ktovie ci to bola satka..alebo co...

no tak ja som tu nablizku zatial nikoho ani s manducou alebo nejaky ergo nositkom nestratla...dokonca ani s tymi klokankami....
jediny koho tu na bliku mozem stretnut je Iz...tak budeme particka iz s nosicom a ja so satkou... 😉

no prens esi vystihla zohrievame sa navzajom 😉
ja som kazala mame omrknut v prahe tie kapsy co sa davaju na satku na dietatko...a potom take usije 😉
ale ta budna z brany sa mi paci 😉 tiez....alebo rozmyslam usit taku mezicast do bundy svojej..co ju rozsiri

bambusko
1. srp 2010

emjee, ty si iny hrabos 😀 ta dorka nema chybu

dugyna
1. srp 2010

to su dobre zazitky 🙂
dobry clanok emjee

a este keby tak vedeli ze pouzivame latkove plienky..a vlozky 😀 tak to by bolo 😀