V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

dugyna
3. srp 2010

@prsky no tak vidim ze to nasa malicka je nenarcona oproti tvojej malej 😉
takze mate najomnika v posteli? 😀

prsky
3. srp 2010

@dugyna jj, ale ja som s tym ratala, my sme tiez spavali s nasimi 😉 je to cosi ako rodinna tradicia 😀

bambusko
3. srp 2010

ako nic v zlom zeny, ale ste mimo temy, potom, ked sa chce ktosi cosi opytat, tak sa zhaci, ci je dobre 😉 na hrkutanie si najdite inu miestnost 😅

ivika18
3. srp 2010

Taky jsem zkoušela malého "vyklopit" ze šátku, když usnul a ani náhodou, okamžitě byl vzhůru. No párkrát se stalo, že vydržel ještě hodinku spát, asi to chce vyhmátnout tu správnou fázi spánku 😉 , ale jaksi nemám čas to zkoušet, to ho radši budu nosit. No a teda zhruba po půl hodince spánku už si nemůžu ani sednout, taky se hned začne vrtět a za chvilku je vzhůru. A večer taky usíná u prsa, k ránu ho beru taky k sobě do postele a předpokládám, že časem tam skončí na furt, první syn to měl taky tak, napřed ráno, pak ve 3, o půl noci a pak už jsem ho ani do postýlky nepřenášela 😉

dugyna
3. srp 2010

@bambusko ty mas novu foto..ok pardom..

dugyna
3. srp 2010

@ivika18 ivka tak moja mala v satke spinka aj ked tanky padali..to moze vysavat umyvaz dlazku...buchat vtedy jej je to jedno..aj sediet mozem..ale akonahle ju vylozim zo satky cca 15min na to uz kukuckuje hore...vcera som to dvakrat sksusila...a vzdy sa zobudila...takze viacej uz neskusam

ivika18
3. srp 2010

@dugyna taky můžu dělat cokoli, rachotit s nádobím, vysávat atd. jenom ne sedět. Aspoň zhubnu 😉 . Jsem ráda, že spí aspoň tak. A necháváš malou v šátku, když ji vyložíš do té postýlky? Aby tě i tak cítila, víš? Ale u nás ani to nepomůže.

dugyna
3. srp 2010

@ivika18 no ja som ju zo staku vytiahla uplne....v postielke mame ineho nahradnika 😀 Hnusaka- tak volame s mm kojaci vankus..raz som ho malej postrcila miesto seba po kojeni/lebo ma kotroluje jednym ockom ci som tam este/ a ked som po chvilke prisla bola nan natisnuta/neviem ako sa tam dostala kedze ma len mesiac/ a tuilala sa k nemu a spinkala...
cize vecer zaspava na nasej posteli ako ju kojim..a potom ma nahradu miesti mna ten kajaci vankus 😀

ivika18
3. srp 2010

@dugyna tay dobrý 😀

dugyna
3. srp 2010

@ivika18 mala z nas citi oboch..a tak sa k nemu strasne statsne tuli..hodim foto do albumu

prsky
3. srp 2010

@bambusko spanie a nosenie dost spolu suvisi 😝 a kto vie citat, moc casu na zhacenie sa nema 😉

dugyna
4. srp 2010

vie ze sa toto netyka satkovania...ale dnes som nieco skusila a malicka spinka v posteli..na deku som jej nakvapkala mliecko...mi to napadlo uz vcera ale nestihla som skusit....mala si mysli ze som tam 😀

mamusia
4. srp 2010

Ahojte,chcem Vas poprosit o radu,ze aku dlhu satku si mam kupit,ked ju chcem vyuzit co najviac,ze aby tam mohlo byt aj vacsie babatko (rocne a tak) prosim? Ze kolko je najlepsie aby mala metrov?A ci su aj nejake rozdiely medzi satkami,ze aku je najlepsie kupit znacku....
Dakujem.

dugyna
4. srp 2010

@mamusia zavisi aku velkost oblecenia mas..a vysku. pozri stranku www.nosime.sk tam su presne napisane uvazy ktore pri ktorej velkosti oblecenia a dlzke satky mozes spravit

mamusia
4. srp 2010

@dugyna Dakujem. Mam 36-38 velkost,myslis,ze 4,6 m mi bude stacit?

mamusia
4. srp 2010

@dugyna ako teraz pozeram,asi aj 4,1m. Dakujem pekne 😉 Ja sa chystam s druhym babatkom tak satkovat,tak este mam cas premyslat,aleurcite vsetky odporucujete,ze? 🙂

mamusia
4. srp 2010

A este mam otazku,ze ci neni v tej satke cez leto teplo,bo ak budem mat 2 meacne babatko cez leto,tak ak budem mat dlhu satku,tak si zvysok musim omotat okolo seba.......a kratku sa zas neoplati kupovat,ked vystaci iba na kratko....

dugyna
4. srp 2010

@mamusia 4,6 ti bude isto stacit ja ju mam tiez a mam vel.36,38. Ale stacila by aj 4,1.

dugyna
4. srp 2010

@mamusia ta 4,6 je super podla mna.moze ju aj mm uvizat preto mam tu. A neni moc dlha pri ksk mi vysi vzadu nad kolemi.no tak teplo je ale to nevnimas ked vidis ako je malej super🙂

mamusia
4. srp 2010

@dugyna 🙂 moj mm je chuducky tiez,takze mi budeme mat rovnake cislo 🙂 no fakt si to neviem predstavit v tych extremnych horucavach,ked mi aj v tricku je teplo..... 😲 preto to trochu zvazujem,ale budem mat maly rozdiel medzi detmi rok aj 3 mesiace a moju malu budem vozit v golfaci a preto som chcela s druhym satkovat,ze ak bude vyhodne.....

dugyna
4. srp 2010

@mamusia vezmi si asi tu 4,6. A na satkovanie dokupis nejake tricko termoregulacne co odvadza neplo a male das do body,aj tak v horucave male babo moze ist von az po 15h. My sme s malou v tych hicoch co teraz boli chodili az vecer...

bambusko
4. srp 2010

@mamusia ak kupis storchenwiege, tam sa udava dlzka bez cipu, cize bude stacit 4,1m aj na kolisky. ja som vel. 40 a uviazem kriz s kapsou s 2,5r synom so satkou storchenwiege 3,6m 😉 v reali ma 4m. ine znacky tie dlzky nemaju takto. na leto doporucujem satku s lanom, didymos ma limitovane edicie, pozri si a vzdusne jednovrstvove uvezy - dvojity kriz, klokan, batoh

mamusia
4. srp 2010

Super,dakujem babizne 😉

dugyna
4. srp 2010

@bambusko ja mam hoppezid na ustrizku je ze 4,6 ale ak ratam od dlhsieho konca k dlhsiemu tak ma o dost viac mozno aj 5,1

bambusko
4. srp 2010

@dugyna dlzka satky sa meria na tom istom okraji satky, od zaciatku po koniec, nie od cipu k cipu 😉 storch udava dlzku satky bez cipu

brisilda
4. srp 2010

ahojte prosim o radu ktoru satku odporucate viec? elasticku alebo pevnu? mam doma pevnu je uzasna no ja casto jazdim v aute a tak zvazujem el. babysatku aby som tam maleho po vystupeni z auta iba supla a vyhla sa tak viazaniu na ulici co si myslite? je elasticka satka v tomto smere lepsia? unesie aj mojho maleho velibuka? dakujem

bambusko
4. srp 2010

@brisilda elastik je vhodny tak do 6m, musis viazat viacvrstvove uvezy. - v lete nic moc. univerzalnejsia je pevna satka. na lahku manipulaciu a mozne predviazanie satky je super uvez dvojity kriz, pozri par stran dozadu,davala som linky

emjee
4. srp 2010

didymos uvadza dlzku satky s jednym cipom

anjelicek26
4. srp 2010

Nas maly je v tom podivnom vaku fakt spokojnucky, na prvy raz tam prespal tri hodky, takze za satku ho nevymenime 😅

katcok
4. srp 2010

ozaj má tu niektorá z Vás takú skúsenosť, že by Vaše deti, čo už sú väčšie a boli nosené v šatke mali problémy s chrbticou?