V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

bambusko
1. pro 2010

@denisocka na tej prvej fotke vyzeras ako starsia segra 😕 😅 mi to pripomenulo tuto nasu

denisocka
1. pro 2010

@bambusko tvoja staršia?

bambusko
1. pro 2010

@denisocka hej, ale to uz su 2r odvtedy

emjee
2. pro 2010

@bambusko to je krasna fotka 🙂

misha_
3. pro 2010

Nosite nekdo i v mrazech? Premyslim, jestli se da s mimcem vybehnout ven v satku vic jak v -5°C, jak se nedoporucuje. Teplo na telicko bude, toho se nebojim, spis toho, ze ma venku hlavicku, takze dycha primo ten mrazivy vzduch.

mamkajanka
3. pro 2010

Tak my sme sa nosili stale aj v mraze ,ked som potrebovala ist tak sme isli.Pouzivali sme vsadku do bundy , ktora sa mi dala zapnut az povrch, cize drobec bol schovany pred vetrom , dazdom ,mrazom a myslim , si , ze mu bolo dobre 😉

monr
3. pro 2010

@bambusko @denisocka super fotky 😉
deni, ty vyzeráš mladučko 🙂

@misha_ aj my sme nosili, keď bolo treba, mrzlo, nemrzlo, furt.

denisocka
3. pro 2010

@monr dik 😀 mladost pochabost

ina č bola som von pred par dnami,je to risk so šatkou v takomto klzisku a neodhrabanom snehu,to ked človek spadne,nemusi to dopadnut dobre. a na druhy den som šla s kočikom,tiež nahovno .tak teraz sedime doma

prsky
3. pro 2010

@misha_ @denisocka baby, tak ja som hlavne v zime nosila a povazujem to za velmi prakticke - s kocikom teraz clovek skor po cestach musi chodit, lebo chodniky neodhrabane, pripadne na nich parkuju auta a to sa clovek inak namaka 😖 ...babo som obliekla, dala Mam kapsu, pripadne este zamuchlala do bundy, co som mala na sebe - na rozdiel od kocika som vedela, ci jej nie je zima alebo ci na nu nefuka. nosila som 2 zimy (aj teraz este nosim, ked sa ponahlame) a smykla som sa len raz a dopadla som na zadok - nie som stara babka ani nemam nejaku neurologicku poruchu, ze by som nemala pohotove reflexy - aj keby som padla smerom dopredu, tak sa urcite zachytim rukami a na babo nepadnem 😉 to by som sa musela aj teraz v tehu bat, ze spadnem a maleho rozpucim

bambusko
3. pro 2010

v snehu veru je kocik na 2 veci 😝 ked uz, tak sanky. ja som tiez len nosila 2 zimy a nikdy som s deckom nespadla, zaklad su dobre topanky, ja mam take "destroyery" 😀 ako moj brat skonstatoval 😅 takze ziadna dama na prechadzke 😉 kabat s vsadkou, v ktorom clovek vyzera ako 2-hlavy snehuliak, poriadny sal a zurive topanky - imidz je nanic 😉 😀 😎

monr
3. pro 2010

@prsky v tomto ti dávam za pravdu, aj v tehu si človek musí dávať pozor, toto je to isté.

@denisocka my tvrdneme už vyše týždňa doma, bo sme boli chorí všetci postupne, ale včera sme boli u doktorky pre papier, malá v šatke na chrbte, bunda cez nás, to bola paráda. Ale keď moc fučí, tak malú dopredu a tam viem, že na ňu ani nefúkne 🙂

denisocka
3. pro 2010

@monr aku mas bundu?a čo s vymenami šatiek,aku testuješ?

denisocka
3. pro 2010

@bambusko no vidiš,a ja hlupa som predvčerom dala svoje kožene traktorky tet,bo ich nenosim už 3roky,chodim ako spravny slovak celoročne v botaskach a tie su smyklave

monr
3. pro 2010

@denisocka mám nejakú starú mužovu bundu, mama mi tam vystrihla vzadu otvor na hlavu a v tej sme boli. Zapnem ju v pohode cez nás obe, tak sa tam ani nemusí žiadna vsadka dávať, tak sa vytešujem, že konečne ju poriadne využijem.
šatku nemám na testovanie žiadnu, boli sme chorí, tak sa to posunulo. Hádam už čoskoro.

bambusko
3. pro 2010

@denisocka spravny slovak 😀

denisocka
3. pro 2010

@bambusko ja fakt nosim botasky 12 mes v roku 😀 , som kdesi čitala že to len my slovaci sme taky botaskovi 😀

denisocka
3. pro 2010

@monr tu bundu odfot

denisocka
3. pro 2010

inac ,v postate ja nemam problem ist von v kapse,skor mam obrovsky problem v školke obliect a obut staršieho ked mam naviazaneho mladšieho v šatke . proste to nejde, kým ho napratam do oteplovakoch,tak zo mna kvapka pot a nervy

misha_
3. pro 2010

Byla jsem ted venku a s kocarem to opavdu nejde. Taky jsem potkala jenom jednu kocarkujici maminu. Ale nevim, jestli vylezu i s malou, ted spi a nez se probudi bude zas o par stupnu min.
Zatim jsme nosili tatovu velikou bundu a az vcera my poprve nebylo vedro 🙂 Chci si ted pres vikend usit vlozku do moji bundy, hlavne na ni pridelam kapucu, at jsme zachumlane obe od hlavy k pate. V zime nosim jenom pohorky, do terenu jsou super, ale obouvat se doma, pak navazat a naopak nejdriv sundat mimco a pak se zout - bordel pres pul byt.
@prsky Podarilo se mi uklouznout v devatem mesici, odnesly to kalhoty a jizvu na koleni asi budu mit naporad. Ale stejne mi pripada noseni bezpecnejsi nez kocarkovani.

prsky
3. pro 2010

@misha_ nj, ale podstatne je, ze reflexy zabrania "rozpuceniu" dietatka - to by musela byt asi velka nahoda, keby sme dopadli celou vahou na dieta - to, ci uz si my ublizime pri pade, je ina vec - ja som tiez dlhsie po pade na zadok krivkala, lebo si to odniesla kostrc 😔

bambusko
3. pro 2010

@denisocka tak to mas na figu, to hej, ked som nosila, mala som uz predskolacku, cize som tam len postavala a cakala, kym sa vystroji. ostatni rodicia kmitali okolo deti, obuvali ich a obliekali a ja ako taka bacharka som tam stala. nemas nosic? tam sa da jednoducho dieta presunut na chrbat, obliect to vecsie a zase dat drobca dopredu

denisocka
3. pro 2010

😀 @bambusko mam nosiče,ale vieš.je zima, kým sa vyzlečiem, dam dole kapsu,prehodim maleho na chrbat a potom budem nahanat druheho a ked bude druhy hotovy tak zas peripetie nazad ... to je nerealne. keby bolo leto,nepoviem,aleb keby bol starší,ale to ma ani nie 4mes ,jak zalomi v šatke tak sa budi až doma,alebo ked mu je horuco,šak to poznaš.

roo
3. pro 2010

Zeny, poradte, usila som kapsu podla navodu, ale neviem, ci som dobre spravila golier (alebo ako je to nazvane). Maju tie rohy takto odstavat, alebo to mam prisit ku telu kapsy? A je to vobec dobre? http://lh5.ggpht.com/_zyX7Dk9-XgQ/TPk4rw3kR0I/A... Vdaka.

emjee
4. pro 2010

@roo podla mna je to super 🙂

roo
4. pro 2010

@emjee Dakujem. Ale co tie rohy? Ma to byt prisite alebo to ma takto odstavat?

emjee
4. pro 2010

@roo nema to byt prisite, resp. na mam kapse to nie je prisite, ale nema to rohy, lebo je to strihane trosku do gulata, ale podla mna ani rohy nevadia

roo
5. pro 2010

Mozem zobrat 7 tyzdnoveho drobca von v satke a kapse? Ako ho obliect? Pomohlo by mi to najma rano ked sa ponahlame do skolky, zobrala by som pre starsie dieta sanky. Ale zas rano byva dost velka kosa...

misha_
5. pro 2010

@roo Jestli ven musis, tak mi pripada satek lepsi nez kocarek. Mrnousek se ti uplne schova do kapsy, takze nebude dychat ten ledovy vzduch a jeste se navzajem budete hrat.

roo
5. pro 2010

@misha_ uz sa ma oteplit, nebude taky mraz ako dnes. Zajtra je v skolke Mikulas 😉

emjee
6. pro 2010

@roo suhlasim s @misha_ urcite je v satke teplejsie ako v kociku, aj vzduch je prijemnejsi