V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

emjee
12. dub 2011

@lucinka83 nechce byt vo vodorovnej polohe? akoze v koliske? tak ho viaz zvislo
alebo nechce byt zvislo a vzdy sa vykloni - to mu nedovol, radsej si ho uviaz na bok, aby videl - vid http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=94 odsek snaží se vykukovat na jednu stranu, bortí se do strany

denisocka
12. dub 2011

@sissik 😀 aj mne sa pri prvom tvarili plyšaci v kočiku spokojne a nakoniec sa maly nechcel vozit. teraz druhy je tak fajn dieťa,že sa mu lubi aj aj

zuzanockamt
12. dub 2011

@lucinka83 lucka, aku pevnu satku si si vybrala?

lucinka83
12. dub 2011

@emjee dakujem velmi pekne, myslela som vertikalnu, tak ako si aj napisala 🙂 som ja ale trdlo, dakujem, clanok som prestudovala, skusim mu to nedovolit, ale ked on je uz taky zvedavy, pripadne skusim na ten bok, v tejto pevnej si este nie som taka ista uvazmi, lahsie sa viazal elastik 🙂))

monr
12. dub 2011

@zuzanockamt na becu, teda to čo mám doma, sa popruhy prekrížiť nedajú. Osobne by som druhýkrát do beca nešla, aspoň na mojom mi už teraz, ako je malá väčšia, prekáža ten stredový pruh látky.

@denisocka ty si nezmar, ale vyzerá super 🙂

@sissik je to síce bavlna, ale je špaciálne tkaný, tak tá cena tomu odpovedá 😉

bihan
12. dub 2011

@zuzanockamt podľa mňa je Beco v prvom rade neporovnateľne krajšie 😀 a Beco je super na menšie detičky, pri prehadzovaní na chrbát je ten pruh látky fakt super, lebo sa nemusím báť, že mi odtiaľ dieťa vypadne a dá sa preložiť na iného nosiča bez toho, aby som dieťa vybrala.
Ale ako spomínala @monr väčšie deti s dlhými nohami sa do neho dosť ťažko vkladajú práve kvôli tomu pásu.

zuzanockamt
12. dub 2011

@bihan no ved to, ze mne sa beco vizualne velmi paci ... ja uz mam teraz mega dieta, ma uz 80 cm a len 7 mesiacov, tak fakt neviem

eridani
13. dub 2011

Ahojte, vedeli by ste poradit dobre nositko pre starsie dieta na chrbat? Syn ma rok, nosim v satke.
Skusala som viazat na chrbat, ale bez uspechu. Dopredu uviazem uplne v pohode, ale na chrbat mi to vobec nejde alebo sa uvaz zachvilu rozpadne. Tak som rozmyslala, ci by nebolo na to lepsie nositko. Zrejme by to bolo aj jednoduchsie na prechadzky ked uz bude trochu chodit, ze by som nemusela satku viazat vonku, to by som ju riadne povlacila po zemi. Inak maly cez den inde ani nezaspi, vzdty len v satke.
Drobec je skor mensi, v roku ma sotva 9kil a 76cm. Ja tiez nie som extra velka, 164cm, 52kg. Tak neviem vybrat co by nam najlepsie sedelo. Teraz je tolko vselijakych nositok, ze stracam prehlad, tak snad budete vediet poradit. Alebo sa mam radsej vykaslat na nositko a trenovat viazanie satky dozadu? Dakujem.

monr
14. dub 2011

@eridani s ergonomických je najlepšie vyskúšať, beco, manduca, ergo, dosť teraz chvália český bluebear, je vyrábaný na zákazku, a má tuším dve veľkosti. Ale ako píšem, najlepšie by bolo, keby si mala možnosť vyskúšať a tak kúpiť. 😉

luvie
14. dub 2011

@eridani a co jsi zkoušela za úvaz? já nosím na zádech v šátku, je fakt, že je to trochu těžší, hlavně zpočátku, ale teď už je to hračka. nejdřív se mi tam hodně mlela, takže jsem měla taky úvaz dost povolený, ale teď už si tam krásně vleze, je v klidu a já vážu... osvědčil se mi dvojitý hammock.

lubinka26
14. dub 2011

ahojte. podla vas som dala malu do manducy spravne? aj ked mam rozopnuty zips, malej siaha manduca po krk, teda nedrzi dobre hlavicku. musi si ju polozit na mna. krpata mala pred tyzdnom (6tt) 5600g a 57cm. kedy ju tam budem moct dat bez novorodeneckej vlozky? dakujem

kaja79
14. dub 2011

Ahojte. Iste je to tu uz pisane, ale nemam cas citat......Hladam pre maleho termo body - bez rukavov. Viete mi poradit nejaku stranku? dakujem 🙂

kaja79
14. dub 2011

@lubinka26 myslim, ze si ju dala dobre. Aj nam bola rozzipsovana manduca, ak sme zacinali " kratka"- riesila som to kapucnou. A kedy bez vlozky? To je individualne - zalezi od dlzky dietatka a ci mu bude pohodlne mat nozky tak nasiroko....to budes skusat a uvidis. Aspon ja som to tak robila 🙂

peepka
14. dub 2011

ahojte, ja som sa uz predtym vypytovala ze aku satku kupit, stale som sa ale nerozhodla 😀 ale na jednu vec som zabudla, chcela by som satku, v kt. sa da aj kojit...je taka, resp aku by ste mi v tomto pripade odporucili? zrovna pozeram moby satku a tam napr sa mi nezda ze by to bolo mozne ci??

peepka
14. dub 2011

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?VISuperS...

co hovorite na tuto, na to kojenie?

bihan
14. dub 2011

@peepka to nie je šatka, ale sling...dojčiť sa v tom dá, nosiť sa v tom dá, ale len na krátko, resp. rýchle presuny.

peepka
14. dub 2011

jaj sorry ze zas pisem, pozeram na nete a paci sa mi Baba sling, mate skusenosti? zda sa ze je to vhodne na kojenie

peepka
14. dub 2011

@bihan preco rychle?

peepka
14. dub 2011

Mne sa hlavne natom paci ze babatko je poleziacky a napr moby satka tak neviem ako by bolo po leziacky? resp necham si poradit co je najlepsie kupit , ale aby sa v tom dalo kojit

bihan
14. dub 2011

@peepka do moby si naviažeš v pohode do kolísky. Rýchle presuny kvôli tomu, lebo nosiť na jednom pleci je pohodlné cca pol hodiny, ak je sling dobre utiahnutý.

peepka
14. dub 2011

@bihan aha dakujem, takze moby si myslis ze je dobra volba? resp sleepy wrap, zda sa mi ze je to jedno a to iste :D

bihan
14. dub 2011

@peepka ja si myslím, že najepšia voľba je dobrá pevná šatka, ale ak sa rozhoduješ medzi elastikom a slingom, tak elastik.

peepka
14. dub 2011

@bihan dakujem, potrebujem nieco jednoduche na zaciatok, koli tomu ze som doma so starsim synom a tie pevne vyzeraju tak namahavo a tiez chcem hlavne nosit na zaciatku, neskor uz skor nie lebo nebudem "musiet" maly bude v skolke a ak aj zmenim nazor potom kupim pevnu, zo zaciatku sa mi ta moby paci lebo to vyzera dost jednoducho 😀 co pozeram tie pevne ako sa uvazuju a neviem co no des 😀

eridani
14. dub 2011

@luvie Skusali sme batoh. Neviem mu dat dost latky pod zadocek a zaroven to dostatocne dotiahnut. Kedze maly v satke vacsinou zaspi, tak ani neviem ako mu tam vzadu fixovat hlavicku ked spi.

eridani
14. dub 2011

@monr Je mi jasne, ze najlepsie je vyskusat, len neviem kedy a kde by sa to vsetko dalo. Chcelo by to asi dlhsie skusanie nez len par minut v obchode. Viem, ze niektore internetove obchody ponukaju moznost zapozicat, tak som chcela nejake typy. 😉

mexx
15. dub 2011

@peepka Je nejaky rozdiel v zlozitosti, ked pri pevnej aj elastickej satke pouzivas tie iste uvazy? 😅 Podla coho ti ta elasticka Moby pripada jednoduchsia? 😕

zuzanockamt
15. dub 2011

@peepka tak elastik uviaze fakt kazdy, ale ani ta pevna, ked to potrenujes nie je nic hrozne 😉

denisocka
15. dub 2011

@lubinka26 no jéééj,vam v tej manduce ale svečí. pekne ti sedi,ja som nosila rozzipsovane ako ty na začiatku,len my sme mali nejake male nožky , vam pekne vonku trčia 😵

monr
15. dub 2011

@peepka viazanie je aj pri elastiku aj pri pevnej to isté. akurát pri elastiku človek nemusí tak dbať na doťahovanie, šatka sa prispôsobí. Ale viazanie je to isté. A tiež sa pripájam, radšej elastik, ako sling.

@eridani hej je tá možnosť zapožičania. Osobne nemám odskúšaný žiadny eshop s týmto zámerom, tak treba popísať kočkám, čo majú eshopy, a dohodnúť sa. Je ich tu dosť.

lubinka26
15. dub 2011

@kaja79 dakujem 🙂 no asi s tym skusanim este pockam... kedy si odlozila novorodenecku vlozku ty?

@denisocka dakujeme 🙂 malej sa tam paci, vzdy zaspinka 🙂 ale len na pol hodinku, lebo dlhsie nevladzem zatial chodit po byte 😀 vonku by mozno vydrzala dlhsie, ale este som nenabrala odvahu 😅 ani neviem, ako ju obliect von. musim si to este nastudovat...