V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

denisocka
19. dub 2011

@sulky fakt? a aka je?ja ani neviem,viem že sa tu mali šatky davat testovat,ale k bobe som sa nedostala -teda k info ... ani fotky tu nemaš

sulky
19. dub 2011

neviem ci moj nazor bude pre teba adekvatny 😀 Pretoze bobu mam preto doma, lebo ju predavame na nasom eshope 🙂
Fotky ti mozem poslat do IP, a aj referencie od bab co ju testovali a porovnavali s ergom a manducou.

elik81
19. dub 2011

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci je nejaky limit alebo doporucenie ze kolko maximalne sa moze babatko (ja mam momentalne 3 mesacne) denne nosit v babyvaku. Nerada by som mu ublizila alebo nejako zabrzdila jeho psychomotoricky vyvin. Vdaka.

luvie
19. dub 2011

@elik81 nevím jak babyvak, ale v šátku limit není. Každopádně selským rozumem - nosit dítě neustale asi dobré nebude... potřebuje být taky samo, na zemi, volně. Jak moc bys chtěla nosit ty? a jak se nechává nosit robě?

emjee
19. dub 2011

@denisocka boba:
CELKOVY DOJEM: vyborny nosic, vhodny pre vacsie deti (rozmerovo je vacsi ako manduca), na stupnici od 1 do 10 dostava odo mna 1-, Matejko ohodnotil ako "dobra manduca"

PLUSY:
+ biobavlna - fakt prijemny material a pekna farba
+ drziaky na nozky
+ odopinatelna kapuca
+ upevnovanie kapuce na cvocky a lahucka regulacia kapucky

MINUSY:
- nemozno rozopnut popruhy a tympadom nemozno nosit na bruchu s popruhmi prekrizenymi na chrbte (co ja uprednostnujem)
- prilis makky bederny pas, pri noseni na chrbte sa akoby ohybal po sirke

denisocka
19. dub 2011

@emjee dik,ale asi ergu ostanem verna.mam rada pevne veci,pevnu latku erga,a nechapem-aj ergo sa da odopnut a tympadom aj nosit prekrizeny?nie?

emjee
19. dub 2011

@denisocka skusala som a neslo mi to 😝

denisocka
19. dub 2011

@emjee ako nechapem v com bol problem

monr
19. dub 2011

boba je fakt super, oveľa lepšia ako beco. testovanie bolo fakt super. 🙂

denisocka
19. dub 2011

@monr a s ergom porovnat nevies?

emjee
19. dub 2011

@denisocka na mdc mi tie prekrizene popruhy sedia ovela lepsie, na ergu mi boli kratke, resp. to zapinanie je inde a nevedela som si to sama zapnut

denisocka
19. dub 2011

@emjee aha. Uz chapem.cize teoreticky to ide.zajtra skusim

dugyna
20. dub 2011

@denisocka ahojky ja som bola s bobou maxilmalne spokojna,mozem len odporucit.

dugyna
20. dub 2011

@denisocka ja som mala raz na sebe ergo. a osobne je tam dost vysoky ten bedrovy pas porovnani s bobou.v autobuse sa s tym neda sadnut /kamoska ked sme niekam isli nikdy nesedela/ a aj sama viem posudit ze sadnut sa teda zkrz bedrovy neda.co teda s bobou sa da. mne sa lespie pozdavala celkovo boba ako ergo.

denisocka
20. dub 2011

@dugyna je diky . a teda, ten bederny pas je užši,či mäkkši ? ako nevymyslam kupovat,ale čo ak mi zas preskoči?
@sulky pošli stranku do Ip

dugyna
20. dub 2011

@denisocka ano pas je uzsi a aj maksi.ale je to super.

shira_
20. dub 2011

tak už mám ten lanolín z lekárne, kilo 😀 pokial by niekto potreboval, ip , možem sa s tým podeliť. vychádza to 2,20eur za 100g tak neviem, či je to vela alebo málo.

monr
20. dub 2011

@denisocka s ergom porovnať neviem, iba s becom

denisocka
20. dub 2011

@monr nevadi,nechám si zajst chut,beztak ešte šatky vysia v bazare 😒

eridani
20. dub 2011

@sulky Da sa boba niekde vyskusat alebo pozicat? Dnes sme boli v BA a skusala som manducu a ergo. Manduca sa mi na pohlad pacila viacej, ale ergo mi sedelo lepsie. Aj ked za tych par minut, co som to mala na sebe, to tazko posudit. Maly reval cely cas v oboch. 😖

sulky
20. dub 2011

da sa vyskusat priamo u nas, v trnave. zo senca to mas kusok 🙂

denisocka
21. dub 2011

@sulky dik za link,ja som to nakoniec našla a som si aj myslela,že to je tvoj eshop.no len,nesmiem sa dat zlomit 😀 ale vyzera to super.ktovie,možno dakedy vymenim za ergo,ale ked pozeramm fotky,pas bedrovy je akosi o dost širši,možno je tenši,ale určite sirši

patriz
22. dub 2011

@sulky ahoj, mozem aj ja poprosit do ip referencie, foto aj kontakt na shop kde by sa dalo vyskusat nositko boba aj ergo,lebo ties som jedna z nerozhodnych 🙂 a mozno budem mat na buduci tyzden cestu do ba ,tak by nebolo problem stavit sa v trnave.

mamusia
22. dub 2011

Ahojte,

chcela by som sa poradit so skusenymi satkarkami,ze ake mate skusenosti s nosenim a potenim sa dietata? Ked nosim malinku doma (to ma iba body a ponozky na sebe),tak je totalne upotena,najma tvaricka a vlasky a ked idem von (to ma v tomto pocasi oblecene pancusky,body kratky svetrik a ciapocka a rukavicky tenke) a ked prideme domov tak po hodinke,hodinke a pol prechadzky,tak je tiez cela upotena....dost sa bojim prehriatia,mam ju menej obliekat?No potom ako to bude v lete?
Dakujem za vsetky rady 😉

eridani
22. dub 2011

@sulky Vdaka za ponuku, len neviem ci sa nam podari k vam dostat v nejakom rozumnom case. Nie sme priamo v Senci a bez auta by to bolo asi na cely den a teraz po sviatkoch uz mame iny program... Ale kazdopadne dakujem za ponuku na odskusanie.
Pozerala som este dalsie referencie na bobu po nete a vyzera to ako idealne nositko prave pre starsie deti a na nosenie na chrbat. Takze presne to co som chcela. Skusim asi pozhanat financie... Ved prinajhorsom predam tu v bazare. 😎

eridani
22. dub 2011

@mamusia Na leto odporucam tenke vlnene oblecenie. Alebo este lepsie vlna/hodvab.

denisocka
23. dub 2011

Nie je to klam, ani čary
sú tu krásne sviatky jari.
Naplň sa láskou, pokojom
každučké srdce, každý dom!
Buďte verní starým zvykom
nech šibe len korbáčikom.
By jemný dotyk korbáča
Vám líce slzou nezmáčal.
Kto rozum má - pochopí
slabúčko vodou pokropí.
Pre všetkých dobrých šibačov
chystajte misu koláčov.
Ešte vínko nie však moc
tak veselú Veľkú noc!

Treba dodať: "Pokoj s Vami"
nie je to len o šibaní ...

Požehnané sviatky vam prajem !

dugyna
27. dub 2011

@denisocka krasna basnicka kukam ze nejak ta to chytilo 🙂

kocky potrebujem poradit satku na leto..nejaku co je vzusna a nieje hruba..sak chapete aby v nej nebolo teplo ani malej ani mne, rep. kamoska chce kupit saku a maly ma necely mesiac a teda v tej satke bude travit dost casu v lete tak aby im nebolo teplo....ktoru myslite?
vdaka

dugyna
27. dub 2011

@shira_ asi 5 mes mohal mat ma ked sme ju dali prvy krat na chrbat..ide o to aby v tom nositku bola v pohode. davala som si ju tam sama. ale robim to doma vies polozis na sedacku nosiko potom nan posadis maleho upravis pas tak aby nozky mal pod nim a potom si sadnes ty pre nedho zapnes pas a nahodis ramena. u na to tak funguje.
inak nasa mala ma okolo 8 kg a nosim ju v satke v predu a v pohode, aj v nositku.

denisocka
27. dub 2011

@dugyna xexe,ta velkonocna je z netu. A satku podla popisu elevilku,trebars moju zaru z albumu.xixi,ja mam rada zas hrube satky