V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

denisocka
8. dub 2008

no myslela tom to modré-vieš,taky ten malý oní-bezplienková metoda 😉 😎 , a hej-že ako to robíš ked im treba kakať von ked nenosia plienky,alebo nosia?

kili
8. dub 2008

deni, ten názov "bezplienková" je trošku zavádzajúce, oni samozrejme plienku majú, len sa snažím, aby čo najviac skončilo v nočníku.

denisocka
8. dub 2008

jáj,no tak to je iné,som si fakt mylsela že plenky vobec 😀 ,bru nocku a pozdrav drobcov 😉

kili
8. dub 2008

dobrú

rajka
9. dub 2008

Ahojky! Zase mám jeden dotaz 😉 Už jsem byla rozhodnutá pro koupi Erga, ale..... Četla jsem nějaké články ohledně nošení dětí a tam pediatři Ergo a Manducu pro děti do půl roku nedoporučují. Prý se v tomto věkovém období vůbec nedoporučuje nosit dítě ve svislé poloze. Dokonce ani nenechávat ve svislé poloze odbrknout po kojení, což mě taky překvapilo. Takže potom zbývá jedině šátek nebo tento baby vak. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=12606450&tab=0
Tak nevím, z šátku mám strach, že ho nebudu umět zavázat a mimčo, že tam nebude chtít být. Vak je prý zase náročný na záda. Tak zase nevím. 😲
Poraďte něco. 😉

denisocka
9. dub 2008

rajka - manduca ! alebo ergo 😀 ,myslíš že tí čo píšu odbprné články poznaju rozdiel medzi nimi a klokankou? 😎

rajka
9. dub 2008

To netuším 😉 ale měli by, ne?

johanda
9. dub 2008

rajka, ještě na začátku minulého století se děcka nosila v loktuších na zádech, v Africe, Asii a J. Americe je to standard dodnes -ženské navíc nemají sofistikované nosítka, jen pruhy látky. Ani všichni lékaři nemají vyhraněný názor. Tak klid. To odbrknutí v leže je teda odvaz 😀

rajka
9. dub 2008

To teda jo. Minulý týden jsme měli sraz ze střední a říkaly mi to i dvě spolužačky, co dělají na novorozencích. Já už jsem 5 let mimo zdravotnictví, takže tyhle "novinky" jsou mimo mě. Svislá poloha ne - protože je hlava těžká a dělá to blbě na krční páteř. 😲

johanda
9. dub 2008

A jak to funguje, proboha? Se mi zdá, že dám na osvědčenou praxi x generací matek než nějaké módní "průzkumy" lékařů )

rajka
9. dub 2008

johanda - no přesný popis je i v knize Něžná náruč rodičů. Odbrknout se má nechávat jakoby v kolíbce a nebo bříškem položené na předloktí (tygřík). No, obávám se, že v této poloze by mimčo vyblilo naprosto všechno...

vikinka27
9. dub 2008

rajka, viazat sa naucis, chce to len odhodlanie a vydrz... satka je lepsia ako vak, vak je na doma pohodlnejsi...

martina46
9. dub 2008

rajka, moje dieta sa pri odgrgavani v koliske poblinka, tigrika som radsej neskusala (videla som akurat cd nezna naruc...)

a ta zvisla poloha... udajne, ak je dieta spravne posadene v satke- teda podsadeny zadocek - kolienka vyssie ako zadocek, dalej dostatocne pevny uvaz a istena hlavicka, malo by to byt ok.

rajka
9. dub 2008

martina - ještě popřemýšlím, ale to odbrknutí budu dělat normálně po starému 😉 myslím, že chvíli ve svislé poloze vydrží bez následků 😉

kili
9. dub 2008

rajka, z vlastnej skúsenosti by som povedala, že je to blbosť, hlavne to odgrgnutie. Čo sa panebože môže stať, keď chrbtica pár sekúnd drží hlavičku a potom hneď hlavička odkvecne a položíš si ju na rameno??? Fakt si neviem predstaviť také 7-8kg dieťa ako niekto drží na tigra (ja som to volala "na draka" 😀 ), však by mi odpadli ruky. Také dieťa si už drží pekne rovno chrbátik pokiaľ má nohy natiahnuté, teda nesedí v pravom uhle ale sedí obkročmo na nohe al. sa drží zvyslo. Ja ako som malých nosila zvyslo, tak som odpozorovala ako postupne vystierali chrbátik. Najprv ho mali pekne do gulata a hlavu položenú na mojej hrudi a teraz ho majú pekne rovno a je jedno, či boli na rovnom alebo ako, je to proste vývojom a nedá sa to urýchliť tým, že bude ležať len na rovnom.

rajka
9. dub 2008

jj, souhlas 😉 , jdu do hajan, dobrou noc 🙂

flora
10. dub 2008

ahojky, tak jsem dnes šla s prckem v nosítku po Táboře a potkala 3 babči. Ta jedna "šeptala" - takhle dřív nosili děti cikáni, když neměli na kočárek 😀 😀 😉

kili
10. dub 2008

mňa sa tiež jedna pani pýtala, že či sme chceli ušetriť na kočíku a keď som jej povedala cenu, tak skoro zpadla z nôh 😀
mne to teda nepríde tak drahé, však je to 4,5m za 2000,-, koľkok teraz stoja látky 😝

denisocka
11. dub 2008

flora 😀
kili 😉 vidíš.tp ma nenapadlo,tak fakt je to dobra cena 😀

vikinka27
11. dub 2008

mna minule pochvalili 2 bezdomovci, velmi sa im to ratalo 🙂

no a este som minule stretla jednu romsku rodinku: niesli si asi domov babo z nemocnice - v kocikovej prenoske. tatino niesol, mamka na mna so zaujmom pozerala. ked si ma vsimol aj on, skonstatovala som, ze je to pohodlnejsie ako prenoska. no, oni asi na kociarik mali 😀

kili
11. dub 2008

ja mám tiež len pozitívne ohlasi 🙂 . Väčšinou skonšatujú, že ako je malý spokojný 😵
A fakt, je úplne na zožranie, niekedy mu dám do ruky hrkálku a on si ju žužle, niekedy niečo blaboce, kuká po okolí a na mňa, je to tak krásne, by som tak nosila stále, keby som mohla 😵 😔
A včera som išla MHD a bolo plno a až tri sa trhali, že mi uvolnia miesto 😀 . Keď som išla späť, tak mi zas uvolnila jedna, a pritom vedľa nej bolo voľno ale aby som mala viac miesta, lebo som mala aj ruksak (teda dúfam, som aj dosť pribrala, tak možno to bolo aj tým 😀 )

martina46
11. dub 2008

rajka,
ja som este premyslala nad tym, ze ak je dieta podla neznej naruce v tej koliske, je vlasne oprete chbatikom o rodica. a zvisly uvaz akoby imituje tuto polohu, za predpokladu, ze je teda dieta spravne uviazane a samozrejme dost pevne. proste gulaty chrabatik a istena hlavicka. hoci... nie je to samozrejme presne ono 😉 ...

kili,
satku si si nakoniec nechala? 🙂

martina46
11. dub 2008

kili, ja som sla minule mhd a bolo plno a nikto ma nepustil 😅 akuart bol asi problem v tom, ze boli okolo same starsie tety.

haluskacz
11. dub 2008

me vcera oslovily v Praze dve cikanky ,desne se jim libilo ergo 😀

kili
11. dub 2008

marti, mne sa včera postavila pani, čo mohla mať takých 60r 😅 . Som ju presviečala, že ja chcem stáť, akurát mi zvonil mobil, tak som si ani nesadla.
zatiaľ nemám žiadne nosítko, tak šatkujem, ale Manducu mi už dnes posielajú 😵 , tak asi v pondelok bude tu. A potom porozmýšľam ako to spraviť, aby som mala Ergo. Budeme kukať cez e-bay

susik77
11. dub 2008

ahojte baby, zacina byt pekne, tiez idem po zime oprasit ergo 😎 ked som malu nosila, tiez mi vsetci hovorili, ze aka je spokojna 🙂
kili: ako to mas? jedneho nosis a druhy je v kociku?

haluskacz
11. dub 2008

me zase lidi pousteji v mhd az moc a nemuzou pochopit, kdyz si sednout nechci (s ditetem na zadech se sedi blbe a nebudu si ho prehazovat kvuli dvema stanicim ,ze jo... )

kili
11. dub 2008

a čo hovoríte na tobi?
http://www.medley.cz/tobi.htm
je tam síce napísané, že sa môže nosiť v pozícii od seba, čo asi je blbosť a tiež to nemá kapucňu, ale ínáč to vyzerá celkom dobre. A to modré je fakt pekné 🙂

len škoda, že tam nie je viac fotiek.

kili
11. dub 2008

tak som si čítala o tom na nosenideti a asi je to šit, tak nič 😔
je to možno fakt vhodné len pre človeka, čo väčšinou má kočík a toto chce len ako alternatívu, keby niečo.

martina46
11. dub 2008

Kili, ale veď si mala na narodky ergo, nie?
My sa zatiaľ nosíme iba na bruchu, ale vtedy čo ma nikto nepustil sadnúť, by som aj tak neprijala ponúkané miesto, to je fakt. 🙂
A v poslednom čase radšej stojím, to sa dá potom lepšie vyvažovať, keď je bláznivý šofér 🙂
Minule sa mi malá začala vzpierať, keď som sedela, až bola celá bordová v tváričke, tak sa jedovala. Tak som sa postavila a bol kľud. Možno som ju niekde tlačila, lebo ona ma otláčala na bruchu. Ako tam mám ešte taký popôrodný či potehotenský tukový lalok, tak to cítim, keď sedím 😀