V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

tlapicka
4. kvě 2008

ivul. zkousela jsem i ten orange, je asi tenci, to jo, ale taky ma mnohem horsi vlastnosti... nevim, jestli doporucit ci nikoli, ja bych si ho osobne nekoupila. jde mi to, jak je satek pohodlny na vazani a jak se chova a to se neda srovnat ten exclusive s tim normalnim.... sama jsem ale nikdy slaby satek nemela, takze v tenkych neporadim...

s.arik
4. kvě 2008

teda holky, někdy bych si i nějaký ten "kvalitní" šátek ráda vyzkoušela, když tu tak básníte, jaký je to rozdíl 😕
já nosila v medleyi a v indii a obojí mi připadalo supeeeer 🙂 😵 😎 takže takový didymos asi nosí sám nebo co?

martina46
4. kvě 2008

s.arik, aky si mala medley?

ivulinka
4. kvě 2008

Tlapicko, díky za odpověď, ještě to zvážím, on nakonec ani ten exclusive není zas tak drahý oproti právě didymosům nebo storchům. Jestli je mezi nimi opravdu rozdíl ve vázání, asi mu dám nakonec přednost, stejně to asi v létě není zas takový rozdíl mezi tenším a silnějším šátkem. Zatím mám elastik moby a ten mi přijde moc pohodlný a na moje 4kilové dítko zatím stačí, ale jak se mi tam párkrát zahemží, tak se postupně jakoby natahuje, tak se docela těším, co bude dělat pevný šátek, ten by asi neměl "uhýbat a natahovat se" co?

s.arik
4. kvě 2008

martino,
ten nejobyčejnější, vázala jsem tak kolíbky s křížem na boku a malou jsem tam dávala skoro vertikálně - celé 6tinedělí, pak už jen KsK s indií...šátky prodávám zde:
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=99909

martina46
4. kvě 2008

pytam sa preto, lebo ja som mala "tkanu" maju svetlohnedu a bola to celkom fuska uviazat s nou 😖

s.arik
4. kvě 2008

možná že jsou medleye oproti jiným propadáky, ale mě se teda vázaly normálně, i ve srovnání s indií a guatemalou....ale podle zkušených (co do počtu značek) šátkařek to jsou všechny tři celkem mizerné že?
všude čtu jak super je storch a didy...někdy bych je i zkusila, jestli je v tom fakt tak radikální rozdíl 😕

martina46
4. kvě 2008

Ja by som zas teraz rada opäť skusila medley, keď už mám trochu skúsenosti so storchom aj didym 🙂

hanelka
4. kvě 2008

s.arik nebo jiná ergonosičko 😉 - nosí se cca půlroční dítě lépe vpředu nebo vzadu? mám pocit, že když bude vzadu, tak na ni moc neuvidím, jestli třeba spí nebo tak 😕 🙂 a když s ní spící přijdu domů, dá se ergo sundat a položit aniž by se vzbudila? 😕
no za 14 dnů ergo dostanu, tak to zjistím sama 😵 😵 😵 ale jsem zvědaváááá 🙂

s.arik
4. kvě 2008

většina holek říká, že nošení vzadu je úleva co se subjektivního pocitu váhy týče...to je asi pravda, vzadu je dítko "lehčí", že na ni nevidím mi nevadí, když usne, přetáhnu kapuci a je to. doma sundávám tak, že si sednu na postel, zakloním se a pomalu pokládám, ale mě se teda Miruše pokaždé vzbudí 😠 😀 ať je vpředu nebo vzadu. obvykle pro jistotu vůbec neusne nebo otevře oči hned při vkročení do domu 😝

jinak já raději nosím vpředu, protože se celý život děsně hrbím a když je 9kg na břiše, chodím rovně 😎 , když na zádech, kloním hlavu ke kolenům 😒

jo a hanelko, nebuď z erga případně první dny zklamaná....já trošilinku byla. přeci jen je člověk půlrok zvyklý na pěkně měkoučký, přiléhavý šátek, a najednou ty popruhy a skoby tak trochu zavazí, dítě tam jaksi bambelá.. 😖 ale vydržet to chce, poneseš třikrát čtyřikrát a pak šátek možná nevezmeš do ruky 😉 ergo je super!!! a má jedinou vadu: nemá tak alternativní výzor jako šátek a neznalí ho považují za klokanku 😠

hanelka
4. kvě 2008

s.arik - šátek vůbec nemám 😀 no já zklamaná budu jedině, jestli mi to bude malá bojkotovat a nebude se jí to libit 😖 😖 nebo v tom neusne 🙄 nebo...já nevím, co si vymyslí 😒 dostane na dupu a bude to 😉

s.arik
4. kvě 2008

hanelko,
klídek, jen málo dětí nošení bojkotuje, a to podle mě jenom proto, že rodičové neumí nasadit to správné tempo 😀 kolik lidí nosí mimča doma, uvaří si u toho 😕 ....no to s Miri neexistuje 😠 , musím chodit povenku, to je spokojená, když je unavená, usne tak moc hezky....doma nenosím vůbec (při ojedinělých řvavých záchvatech jo, bo by ječela tak jak tak, na to nechat ji samotnou nemám žaludek a řvavé dítě v ergu je lehčí než řvavé dítě v náručí).

tlapicka
4. kvě 2008

sariku, je to fakt rozdil jako hrom jestli vazes medley nebo didyho, pokud nejsi necita... a musim se zastat guatemaly, mne se teda vazala dobre a byla mi pohodlna, medley jsem si pomalu ani s vetsim ditetem nedokazala uvazat. vsute byl jakysi nedotazeny a neumela jsem to poradne dotahnout tak, aby mi byl pohodlny..... didy se vazal skoro sam a hlavne mi dobre drzel na velkym diteti... nijak se nehrnoval, mela porad nohy krasne roztazeny, coz u guatemaly neslo... ale rozhodne bych ji neradila do sekce mizernych satku...

ivul: co se tyce satkovani v lete, nedokazu slozit, Eli snesla pouze krosnu... v satku rvala, jak kdyby ji na noze brali... zalezi na diteti, jestli je teplomilny nebo ne... v pripade ze jo, tak mu nebude vadit ani tlusty satek a pokud je studenomilny jako to nase, tak nesnese ani ten nejslabsi... A ma jeste vubec cenu kupovat satek?

hanel: to jestli dite na zadech spi poznam bezpecne... citim, jak postupne plyhne a najednou mam pocit, zetahnu mrtvej kamen na zadech a to je ten moment, kdy usina 🙂 preferuju zada, jelikoz jsem se na brise nasatkovala az hanba, takze si uzivam volnyho prostoru pred sebou...

majenka
5. kvě 2008

Holky mám zase jeden dotaz...tedy pro "nosítkářky"...v nosítku (Manuca, Ergo) se dítě nosí také pod oblečením jako v šátku (za chladného počasí a v zimě)??? Jsem ze šátku zvyklá malou ven oblékat stejně jako doma+něco na nožičky...dát do šátku a pak podle počasí navrstvit svoje oblečení...

tlapicka
6. kvě 2008

majenko, zalezi na velikosti ditka, kdyz je mobilni, tak na ven plus kapsu, aby nezmrzlo, kdyz ho vyndas... s malinkym by to asi pod obleceni slo, ale asi bych nosila nositko spis navrch..

majenka
6. kvě 2008

Tlapicko, díky 😉

nasticka
6. kvě 2008

my jsme v zimě nosli v ergu na oblečení a přes malou kapsu, jak píše tlapička, kapsa je super, myslím, že i na odrostlejší dítko vpoho, dá se to upravit takovou tou stahovací šňůrkou....

majenka
6. kvě 2008

To máte holky na mysli tu kapsu např. Casual nebo od MaM? Jestli jsou to ony, tak ty vypadají super 😉 Chystám se koncem měsíce objednat manducu na zkoušku, tak už se těším 🙂 . Snad se bude malé líbit...

tlapicka
7. kvě 2008

majenko, kapsu mam. je krasne velika, takze se tam narve i elousisko tedka... puvodne jsem chtela od didymosu, ale ta je moc mala, nevim jak jak ta casual... Ta mam neni zadna super krasna elegantni, ale je hezky velka a jde i na kocarek.

marcim
7. kvě 2008

Ahoj,mám doma ergo a malému se tam moc líbí.Já jsem z něj taky nadšená.Máme ji teprve teď na jaro,ale i v zimě bych nechtěla s nosením přestat,ale pod bundu se mi malý už nevleze.Čtu,že je nějaká kapsa.To je vyteplené na zimu??Nebo jenom,aby to neprofouklo??A je to univerzál na každé nosítko?A Jak veliké dítě,asi, se tam vleze??
Ježiš to je otázek,ale předem děkuji. 🙂

tlapicka
7. kvě 2008

marcim, kapsa je bud celorocni nebo zini normalni nebo zimni nepromokava. je tam dycky neprofukavy flis na zatepleni...je to univerzal na ergonomicka nositka. na krosnu to nejde. mam jde i na kocarek. nasi male je rok a pul a jeste se do mam vejde v pohode... ale pozor jine kapsy jsou mensi!

s.arik
7. kvě 2008

nosičky všecky,
mám v albu poslední zateplovací kapsu na prodej, barva spíše holčičí 🙂

s.arik
7. kvě 2008

tak poslední kapsa je fuč 🙂

a teď k tématu: nosí někdo z vás v krátkém šátku na boku? se těch svých krátkých nemůžu zbavit, tak to asi prubnu....jenom s Ergem je nuda 😀 a taky nám tak třeba bude míň horko...

vikinka27
7. kvě 2008

sarik, ja som nosila v babyvaku romiho. ale az ked sedel - a tak sme sa nosili az cca do 1.5 roka. aj manzel tak nosil...
spatne hodnotim, ze je to trochu narocnejsie na nosenie, ale jednoduche na manipulaciu.
chystam sa asi aj teraz...

martina46
7. kvě 2008

sarik, ja sa chystam nosit na boku s kratkou satkou, ked bude mala sediet. a tiez klokana s uzlom por zadockom.

martina46
7. kvě 2008

ale tie uvazy na boku - tedas najskor konik, asi len na doma a nie dlho.

tlapicka
7. kvě 2008

tyjo, vy jste dobry.... zkousela jsem na bok jednou a malem jsem nedosla ani do popelnice, jak jsem byla z toho behem minutky hotova.... brrrr. mozna jsem to mela blbe, nevim...

tvarohacek
9. kvě 2008

ahoj, chtěla bych se zeptat jak řešíte nošení vs sluneční počasí. mám půlročního kluka a nevím jestli na brejle proti sluníčku není brzo. Jak to máte vy?

johanda
9. kvě 2008

tvarohacek - moje holka by si brýle z nosu servala do 5 s. V půl roce jsem jí na hlavu nasadila klobouček s širokou krempou a bylo.

sari -zkoušela jsi to na boku i v Ergu? Asi budu muset vyhrabat to CD, které jsem dosud neshlédla, páč si s tím umístěním nevím rady.

majenka
9. kvě 2008

Tak včera jsme měly premiéru kojení v šátku...malá totiž řvala jako tygr a nemohla usnout (ale spát chtěla). Měla jsem ji ve dvojitém kříži...tak jsem si ho udělala dlouhý, aby mi celá klesla dolů a měla hlavičku v úrovni prsou-ta se hned přicucla, jednu ruku ležérně vystrčila ze šátku a druhou si pro jistotu prso přidržovala...a byl svatý klid-chrupkala a u toho si dumlala (takhle usíná i večer, ale v posteli) 😅 . Jak jinak kojíte v šátku?