V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

eriqe
23. črc 2008

Anamor, neboj u nas to bolo presne ako popisujes asi aj v tom istom veku a mala si ju po tyzdni oblubila. Kazdy den som ju tam na par minut dala a pomaly zvysovala. Este je dobre ist vonku, nebyt len doma. To deticky rozptyli a aj unavi 😉 Do jesene manducu nedas za nic 😀
V cechach sa da myslim na zivo pozriet v branekdetem a to je myslim v Brne inak neporadim

anamor
23. črc 2008

eriqe pozerala som albumiky ty mas aj satku aj nosic, satku viac chvalis asi ako vsetci?

eriqe
23. črc 2008

hej satka je lepsia, aspon pre mna. Lepsie rozlozi vahu drobca 😉

s.arik
23. črc 2008

nestíhám tuhle diskuzi číst, ale píchnu vám tu moje nové video:

mei tai na záda: (kvalita nic moc, holt digifoťák...)

https://www.youtube.com/watch?v=h0vMko2Fvbc
weroni
23. črc 2008

baby caute ja som si dnes vyzdvihla nas babyvak na poste a uz nosim ostosest akruat sa chcem spytat, neviem ci som si nedala Esterku do nejakej divokej polohy - mam ju popod pravou rukou - na boku ale poleziacky. Ja som sa cvakla a supnem to do albumu kuknete sa na to skusene nosicky ci je to dobre? Mala sa tvari spokojne, uz dve hodiny mi v tom spinka a nosim ju po dome, jedla som, umyla s nou riady a teraz som pri kompe na fitlopte a pohupujem sa s nou. No mne ide za tieto dve hodiny odist rameno na ktorom to mam, asi to mam zle nie? To by ma nemalo boliet predsa ci hej? Ake s tym mate skusenosti? Resp. aby som sa zle nevyjadrila - nie rameno same o sebe ale skor sija - na tej lavej strane kde ju mam zavesenu.
Vdaka za pomoc 🙂

Inac s.arik - to mei tai vyzera superne uz pre take vacsejsie babo 🙂

lenki33
23. črc 2008

weroni, asi ta moc nepotesim ale myslim ze je to tou zatazou na jedno plece 😒
ale moze ty byt aj tym ze nosis prvy den, mna bolel chrbat po prvom aj druhom dni nosenia a to som nosila od tyzdna alebo dvoch a na obidvoch ramenach, takze urcite si trochu zvyknes a prehadzuj si to raz na jedno plece raz na druhe. A ak mas na to este chut a financie chod aj do satky a babyvak vyuzivaj len na uspavanie a rychle prenasanie 😉

bambusko
23. črc 2008

weroni, my sme pouzivali babyvak do 4 mesiacov, ale pri dlhsom noseni ma tiez bolel chrbat, maly mal vtedy okolo 7kg. vymenili sme ho teda za ergo, to je vyborne, dokonca by som povedala, ze chrbat ma boli, ked nenosim 🙂 a kvoli moznosti nosit dieta aj v inej polohe ideme vyskusat satku

vikinka27
23. črc 2008

weromi, mas to asi zle upevnene. mas ju na tesno? (uplne najtesnejsie ako sa da) kde si mala kruhy? mne sa osvedcilo dat ich dozadu na chrbat, lebo ked som ich mala na pleci, tak ma to tlacilo.
nie, nemalo by to boliet. asi si zvolila zlu polohu. treba na to cvik a hladat polohu. ani mne sa to nepodari niekedy na prvy krat, a to uz nosim takto druheho syna. ked mas pocit, ze je zle, radsej ju vyber a vloz znovu.
ako ju vkladas? najvpr do vaku a potom na seba, alebo najprv vak a potom ju? mne sa ozvedcilo najprv vak a potom syna.

cecil
23. črc 2008

Sari, vy jste akrobatky!

Holky, mám odtaz, ale nemám teď moc času sem chodit, neva, přečtu si to opožděně.

Mám ergo-vínově červenou barvu. Nosíme ho hodně, od ledna kdy je nové prostě pořád. Prala jsem pouze 2x. Od slunka je ale tak vyšisované, že vypadá fakt hrozně. Ramenní popruhy mám úplně vybledlé a ošoupané. Co s tím? Zevnitř je samozřejmě krásné 😀 . Říkala jsem si, že bych ho nějak obarvila, ale čím a jestli by to potom nepouštělo barvu na oblečení? 😕
Máte radu???
Dík

kocicatko
23. črc 2008

weroni, já nosím ve vaku už 7,5 kilového prcka a snáším to dobře...nejdřív jsem dělala tu chybu, že jsem měla kruhy na rameni, ale teď je mám víc vepředu a je to ok... měla jsem asi týdenní období (když Valeriánek začal růst), kdy mi přišlo, že je šíleně těžký a rameno jsem měla zhuntované, ale teď už je top ok...buď jsem si zvykla a nevníám to nebo to mému rameni přestalo vadit 😀

justy
24. črc 2008

Ahoj holky , my mame ergo a spokojenost velika . Ted zacina mala chodit ,a tak uvazuji jeste o prikoupeni mei tai , prijde mi to prakticke pro chodici dite , kdyz boli nozicky , hlavne kvuli skladnosti , ze ho muze mit clovek porad pri sobe , neni tak objemne. Jen si ted nevim rady , ktery druh zvolit , klasicke , tvarovane , ellaroo....? Urcite se to tady uz probiralo , ale je tu takova zaplava informaci 😅 , tak jestli nekdo mate nejakou radu ohledne vyberu , tak sem s ni , dekuji uz predem 😀 .

s.arik
24. črc 2008

justy,
mám tohle:
http://www.krasnenositko.wz.cz/latky_a_vzory_13... viz i video odkaz výše.
a jsem spokojená, jiné neznám. je velice tenké (ale pevné) a skladné, na youtube jsem koukala, že jsou některé MT jakoby vyztužené 😖 to bych nechtěla...

PRODÁM popruh na hlavu k MT:
kapucku/popruh originál od mei tai viz http://www.krasnenositko.wz.cz/popruh_1.htm, ale připadá mi fakt na houby, jo a mám ji celou v barvě přírodní, jako ty poruhy.....jestli ji někdo chcete, prodám to třeba za 150 vč. poštovného doporučeně. kdyžtak IP 😉

(samotné MT neprodááááám, je super 🙂 )

s.arik
24. črc 2008

kocicatko,
podle mě by na jednom rameni nosil dobrovolně jen sebevrah 😲 😀
uvidíš že až jednou vyzkoušíš šátek KsK nebo ergo nebo manducu, bude ti Valerián připadat o 5 kilo lehčí a vak poletí obloukem na mmb 😀

leda že bys neměla jednu ruku? 😕 nebo vážné zranění jednoho ramene?
nic jiného nemůže nošení na 1 rameni omluvit 😅

justy
24. črc 2008

s.ariku, moc diky, tohle jsem tak nejak predbezne vybrala ,ted jen rozhodnout , jestli skoricovnik zeleny nebo cihlovy 😀 .Vyztuzene take nechci , to mam uz to ergo , tohle chci az mala ujde vic sama a bude chtit jen tak poponaset , tak aby to bylo skladnejsi .Na ergo je treba extra taska , pripadne ho nest jako "batoh", coz neni moc prakticke .

s.arik
24. črc 2008

cecil, zkus IP lištičce, ona barvila bodyčka myslím

s.arik
24. črc 2008

justy, jojo, ergo je hrozně velké.
ovšem na neskladnost a nepraktičnost kočáru zdaleka nemá 😀 😝

justy
24. črc 2008

To teda ne ,ale jednu vyhodu kocar ma, da se tam umistit a navesit spousta veci , ktere clovek "nutne" potrebuje ,pripadne k nim prijde nekde cestou ,ale uz jsem si zvykla , ze je navesim na sebe 😀 .

lenki33
24. črc 2008

holky co mate ring sling, neviem ako mam dosiahnut aby sa tam D. nejako vzpriamene udrzal, vacsinou sa klopi dopredu lebo pozera po zemi alebo sa zaklana dozadu, to teda malokedy, no proste vyzera to desne. Dotiahnuty je podla mna dost, no neviem proste je uplne nakloneny k svojmu prednemu kolenu 😕 robia to deti aj vam???

eriqe
24. črc 2008

Lenki to robi aj R. Ja si ju potom radsej trosku posuniem do predu, ze ju nemam uplne na boku a upravi sa to 😉 Ale mne to robieva Ruty aj v satke. Neviem ci sa jej viac paci vyhlad na zem alebo co

lakme
24. črc 2008

Ahoj, přišla jsem si pro radu.

Rozhoduji se mezi madley 5,5m, babysatky Indie 5,5m a Guatemala Amazonas 5,1m. Jen nevím který. Nemáte někdo srovnání ?

Hlavně potřebuji dlouhý šátek na hrocha - viz. foto v albu tam mám na sobě 5m medley. A aby se dobře vázal a byl pohodlný jak mně tak Barče.

zrzuska
24. črc 2008

ahojte.

baby nie je vam luto, ze si nemozete deti vyparadit (dievcata do satociek) a ze su skryte v satke alebo v nosici? mne aj trosku hej. kebyze je v kociku tak ju mozem viac paradit. takto ju musim obliekat len pohodlne 😕

stefi1
24. črc 2008

Ahoj,
uvažuji o koupi nosítka a rozhoduji se mezi Ergem, Manducou a Bondolinem. Připadají mi sice všechna podobná, ale nějaký rozdíl v tom určitě bude. Jaké máte zkušenosti? Poradíte mi, co koupit? Mám 2,5 měsíčního chlapečka, zatím nosím ve vaku - ale jen doma, venku kočárek. Díky 😉

valka
24. črc 2008

zrzuska,
presne to mi napadlo vcera...tym, ze este aj bezplienkujeme, tak lucka je vzdy oblecena tak viac prakticky ako esteticky 😔 ale na druhej strane si hovorim, ze to, ze je pekne oblecena si nezapamata, ale to, ze ju nosim a je pri mne hadam niekde v podvedomi ano 🙂

fiallinka
24. črc 2008

holky, máte zkušenosti s šátkama ŠANAMI? Potřebuju koupit dva a nebudeme nosit zas tak často, takže mi stačí něco přijatelného, nemusí to být super kvalita, ale zase aby nebyly vyloženě špatné... díky za odpovědi 🙂

zrzuska
24. črc 2008

dnes jedna tetka mi hovori v dedine, ze mamicka kocik si berte. ze lepsie je v kociku. tak som jej len odsekla ze dakedy kociky neboli a dobre bolo. ale ze nosili v satkach. juuuuuj.
ja som nadavala dnes, lebo som sa vybrala najprv do obchodu s kocikom. mala mi tam chvilu obsedela a potom zacalo zrazu liat a to chvilu pred tym uz mrncala a nepacilo sa jej v kociku. a teraz som nevedela ci davat na kocik prsiplast, ci ju davat rychlo do nosica ci co robit. iba som sla rychlo domov. tam som nechala kocik, supla malu do nosica, vzala dazdnik a isla som tak. a za minutku bola mala tvrda 🙂 takze uz kocik asi fakt brat nebudem.

valka este som rozmyslala ze satocky jej mozem dat. ked jej ich dam tak aby ju neomynali 😅
ale vsak su aj teplacky pekne teraz pre dievcatka 😅

a co hovoria na vase nosenie rodicia????
moja mama je proti. ze som si ju naucila na ruky a ze to nie je dobre a ze ju mam nechat revat v kociku 😠 moja mama ma staromodne nazory 😖 ja som skusala vsetko aby mi v kociku bola ale aj tak som ju vzdy nakoniec musela nosit. a naucila sa na ruky zrejme pri jej kolikach. vtedy sme ju vela nosili aj so svokrou. a potom svokra ju aj tak vzdy vela nosila. potom som jej zakazala ale ameli je aj tak najspokojnejsia na rukach.
aj tak si myslim, ze ako su cumlikove a necumlikove deti tak su aj kocikove a take co sa radi nosia. aspon budu viac sebavedome 🙂

lenki33
24. črc 2008

no zrzus tak s mamou to musis mat vesele, asi by som na tvojom mieste spravila experiment. Pockala by som si ked tvoja mama na teba bude volat ze nieco od teba potrebuje, no a nechala by som ju volat a ked sa opyta ze preco jej neodpovedas tak by som je povedala, ze aby si nezvykla 😉

lenki33
24. črc 2008

a co sa tyka oblecenia, aj mne sa pacia maly chalani v koseliach a riflickach a vzdy mam nutkanie nieco take kupit, ale potom si skratka uvedomim ze pre dieta je najdolezitejsie pohodlie, a teraz nemyslim len satku ale aj mimo satky. A hlavne je dolezite aby im to oblecenie nebranilo v pohybe a to bohuzial tie riflicky riadne brania

valka
24. črc 2008

lenki, tak to by bola fasa s tym kricanim mamy 😀 😀 😀

nasi su v poho, co sa tyka nosenia na rukach, ale tu satku a nosic akosi nechcu prezriet...ale asi to chapem - v kociku ked je mala, mamina moze s nou po dedine a vsetci hykaju a tak...ale ona si satku neda, a teda idem iba ja a to sa jej tak nerata, lebo mala casto v nej zaspi a skova sa...a to ju nikto nevidi 😀

weroni
24. črc 2008

babulky nosicky skuste mi omrknut tie foto supla som ich do albumu - jedina poloha ktorou som si ista ze jedobra je ta pri klaviri, ale neviem si ju tak isto dat aj na prave pleco, vy st enemali problemy s vymenou stran? A ta co som ju mala pod pravou rukou na boku bola pre mna totalne pohodlna asi aj pre nu lebo tak spala dve a pol hodiny ale nikde som ju v navode nenasla tak aby som jej neublizila 😕

inac je to normalne ze mi pripada hrozne skrcena? Neublizi jej to? Hlavne ten krk ze ma taky skrceny, viem ze tak bola v brusku ale predsa 😕 a tiez neni uplne vo vodorovnej polohe, malinke deti by sa mali nosit iba vo vodorovnej ale ona je tak sikmo nevadi?

Vdaka za rady baby 🙂

verulka
24. črc 2008

cafte, tak mam teraz doma manducu- na tyzden a krpec ju neznasa..asi kvoli tym nozkam. Inak dost z nej trci 😅
weroni, ja musim potvrdit s tym vakom. Ron ma 6,5kg a uz mam problemiky s ramenom- do obchodu, okolo domu je to pohoda, ale ked som dosla z 3h tury, mala som dost. Ta manduca mi krasne sadla na "telo" ale ron ju nechce, tak uvidime...satku si idem pozicat a asi potom kupit.
zrzuska, mne do nicoho uz nikto nekeca 😀 halvne ked vidia ako ziape v kociku...tri deti som mala krasne kocikove a teraz mam nosive 😉 takze asi tak 😎