V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

audreyd
25. črc 2008

a čo povieš na toto? nemusíš hneď kupovať drahú bundu na nosenie 🙂

http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=80

http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=27

zrzuska
25. črc 2008

vyzera to dobre. zeby som poprosila svokru? ta rada sije 😅

eriqe
25. črc 2008

netreba kupovat drahu bundu zrzuska. Ja som tuto zimu nosila normale v manzelovej, alebo vo svetry takom ethno a bolo to super. Teraz planujem ustrikovat poncho a bude. Este mam take poncho z polska za par supov na gombiky, len neviem ci sa v nom bude dat nosit na chrbte, lebo ma kapucu. Asi ju odstrihnem

zrzuska
25. črc 2008

ja mam jednu bundu co som nosila ked som bola tehu. da sa este viac rozsirit ako ked som ju nosila s obrovskym bruchom. no aj tak neviem ci sa mi tam mala vmesti v zime 😕

denisocka
25. črc 2008

mračik,nemýliš-som to ja 😅

lienockaa
25. črc 2008

zrzus-praveze som skusala, aj som sa s nim vyfotila, je to akoby bol v brusku, akurat ze su tie nozicky od seba..🙂

mne zas na to brucho manducu na zakrytie netreba, lebo som vychudla..😝 no ale mam prijemny pocit, ze zohrievam ja maleho a on mna, ked je tak oprety..obliekam sa sportovo, nie som typ na podpatkoch a v elegantnej sukni, tak mi "nosicske" oblecenie neprekaza..na zimu planujem aj s manducou zaliezt do jednej velkej vetrovky, co som nosila ako tehotna..ak sa tam vmestilo brucho, vmesti sa aj manduca..ale paci sa mi aj ponco, napr.. 😉 a este mam niekde kozuch v strihu "A", no ale to by asi vyzeralo divne.. 😀

bambusko
25. črc 2008

lienockaa, v kozuchu 😀 😀 😀 asi by si bola aj dost spotena. ja tiez nie som opetkovy elegantny typ, ale ked je teplo, dlhu suknu mam radsej ako nohavice. opetkove topky mam jedny - plesove.
moj drahy je xxl, takze o zimne oblecenie mam postarane 😎

eriqe
25. črc 2008

ja som na tom presne tak isto ako ty bambusko 😉 jedna kamoska mi vravela, ze nemoze nosit dieta v satke, lebo by sa bala, ze s nim na tych opatkoch spadne. Tak toho sa ja nebojim, opetkove topanky nenosim. Mam len svadobne 😀

eriqe
25. črc 2008

jeeej Bambusko, ste krasni, prave pozeram fotky

lienockaa
25. črc 2008

bambusko, ja nosim aj v riflovej sukni v pohode, topky na nizkom, alebo tenisky, alebo remienkace..manduca sa k tomu hodi..🙂ku kostymceku by to bolo isto horsie.. 😝

bambusko
25. črc 2008

hlasim, ze satka je doma, farby krasne, ale hruba 😒 mila pani andrea z nosenie.sk mi poslala aku mala, ked som nevedela vydrzat.

prvy uvez sa mi celkom zadaril, aj ked po rozprestreti celej dlzky som mala pochybnosti, mala som predtym aspon pozametat, to v navode nie je 😀 len som musela asi 3x povolovat, aby som tam drobca narvala. dcerky ani nedychali, bali sa, ze mi spadne. spotrebovala som celu dlzku, ma to mat 4,6m, nemerala som. tak neviem, ci by to stacilo, ked este junacik podrastie, no zase ja este schudnem 😉
marek ma dnes zase mrncavy den, bol uz unaveny a nevedel zaspat, cele moje viazanie si odhystercil a potom v satke, kym som stiahla fotky do pc, zalomil 😵 kuknite, skusenejsie, ci to mam dobre, najprv som mala pocit, ze je to strasne natesno a snad sa ani nenadychnem a dost to tlacilo na krize, ale povolilo to, akurat je mi teplo.

lenki33
25. črc 2008

bambusko, teeeda na ze si viazala prvy krat, tak super 😉 mne sa tak koliska nepodari ani teraz 😀
to mas girasol satku?? ak je to ona, tak tu som mala v rukach a nie je az tak moc hruba, len nie je zanosena, inak vyzera krasne

bambusko
25. črc 2008

lenki, dik 🙂 to vies, polroka teoretickej pripravy, vdaka vam vsetkym 😉 a hodiny stravene za pc, muz uz ma vyhlasil za zavislacku 🙄
hej, je to girasol, vraj je zanosena, lebo mi poslala svoju, ktore su tensie? toto nieee

len asi zacnem lutovat, ze som sa na to nedala skor, no ale to som nebola predtym furt doma, az po porode som to objavila. este som si uzivala slobody bez imobilizera, lebo som vedela , co ma caka 😝 maly si pospal a je vysmiaty ako leco 😀 len som ho nevedela odtial vybrat, najprv som rozuzlila, ale aj tak mi to slo tazko. mam pocit, ze by som asi potrebovala dlhsiu satku, ci to ma byt tak natesno?

lenki33
25. črc 2008

bambusko ja si teda uz moc tu girasolku nepamatam ale podla mna nebola nejak brutal hruba. Ako podla mna s tensou satkou to nie je ziadna vyhra, ale myslim ze hoppedizy nie su moc hrube. No ja tradicne odporucam storch alebo didy 😉

bambusko
25. črc 2008

a co s tym tesnym uviazanim, ma to tak byt, lenki?

eriqe
25. črc 2008

bambusko ono to ma byt take pevne. Aby bolo babo tesne na tebe a tym je vlastne to podopretie chrbatika spravne. A cim viac budes viazat a nosit tak najdes ten spravny stret ako to uviazat aby sa dalo babo aj v pohode vybrat 😉

eriqe
25. črc 2008

podla mna je to na prvy krat krasne 😵

lenki33
25. črc 2008

no z toho uvazu ako ho mas ty, to musis len rozviazat a vybrat. Ja ked viazem kolisku tak pouzivam len tento uvaz prave preto ze je taky pevny. Je to vlastne KsK vonku a pouzivala som ho aj pri normalnom vertikalnom noseni. Ten uvaz je pevny a ked si to dotiahnes moc tak sa neda nejako extra povolit, ale zase ani dotiahnut. proste casom ziskas cvik kolko latky si tam mas nechat volnej a kolko utiahnut. Ked je babo velke tak je lepsie prejst na Ksk vnutri lebo to sa da dotahovat a nieje to take pevne ale na to prides sama 😉

lenki33
25. črc 2008

eriqe mame sa co ucit, ze?? 😀

eriqe
25. črc 2008

tak to hej. Mne kolisky nikdy nesli. Dokonca ani v moby 😒 a Ruty sa tam ani nepaci. Ja som najviac s malym babom co nechcelo byt v koliske pouzivala prave ten KsK vo vnutri, lebo sa perfektne da podotahovat a roztiahnut pruh co hlavicku podoprie. Ked uz drzala hlavku sama, tak dvojity kriz. V tom aj kolisku.

venonna
25. črc 2008

Cafte kocky! Vidim, ze sa to tu roprudilo 🙂

valka,
sity sal najdes tuto (ked sa preklikas na asi stvrty obrazok, najdes tam aj nakres)
http://www.nosenideti.cz/galerie.php?volba=zobr...

zrzuska
zateplenu kapsu som si sila aj ja, ale ten strih, co je tam na nosenideti.cz som troska zvacsila a najma pri nozkach rozsirila - ked Ti Ameli podrastie, ocenis, ze jej lepsie schovas nozky 😉 alebo potom usit dva, jeden mensi, podla povodneho strihu a druhy, ked mala podrastie... 😉

bambusko
kraaaasa!!! Si sikovnica, na prvy raz krasne! Maly je rodene satkovciatko 😀 ked Ti tam tak rychlo zaspinkal.

bambusko
25. črc 2008

ste zlate 🙂 🙂 🙂 zeby pomohla strikovacia prax? 😕

len keby som sa uz konecne odhodlala aj na soferovanie 🙄

venonna
25. črc 2008

😀 tak na to je tu niekde cela tema

bambusko
25. črc 2008

viem, som tam ☹

weroni
25. črc 2008

baby ja viem ze som uz otravna ale dnes sa mi podarilo malu uviazat na to prave rameno a je tam uplne jak v brusku len neviem ci sa jej nemoze zle dychat takto 😕 a tiez ma troska pod lave rebra tlaci jej nozka - nemoze jej to nejak ublizit? napr. na tie bedrove klbiky alebo tak? Sorry ze tolko otravujem

lienockaa
25. črc 2008

bambusko-super..🙂 😵 krasni ste..no uz som zmagorena az az.. 😀

weroni
25. črc 2008

jaj baby a este ze nevadi ze ja mam tie kruhy nie hore pri ramene ale dole pri lavych rebrach (na pravom pleci mam vak). Nedavam si to zle? Ved ja to mam nejak uplne inac ako na obrazkoch alebo len mne to tak pripada? nemaju byt tie kruhy vzdy hore na pleci - bud tesne pred v predu alebo vzadu?

bambusko
25. črc 2008

weroni, jasneze nie si otravna, pozri na moje otazky 😝
ak by malej nebolo dobre, urcite by bola nespokojna, ver tomu. a nemas to cele naopak?

weroni
25. črc 2008

bambusko no praveze to vyzera ze to mam naopak 😀 Ja ju vlastne mam tak ako na tej fotke pri klaviri, ale na pra vom ramene a tie kruhy mam dole pri lavych rebrach takze ten pas mi trci dole pri zadku ako chvost na lavej strane 😀 no ale co narobim ked toto je aj mne aj jej pohodlne? neviem ale akosi mi to nebolo dobre ked tie kruhy boli hoer ale zase neviem ci sa to moze takto nosit lebo v tom clanku v Dietati pisal doky ze casto vidi deti v zlych polohach vo vakoch a to by som bola nerada ale zase mas pravdu - inac by asi nezaspala vsak 😕

No a vlastne ja ju nemam akoze pozdlz hrudnika - ja mam jej hlavicku medzi prsiami - blizsie k pravemu (kedze na pravom ramene mam vak), rucicky ma pri sebe ako v brusku, polozene na mojom "medziprsnom" priestore a nozicky mi koncia niekde tesne pod lavymi rebrami - a kusok od nich viac na chrbte je ten pas.
Dik inac za ochotu 🙂 Clovek sa to asi musi aj s tymto naucit a ako jednoducho to vyzera na obrazkoch 🙂
No aj tak ma boli plece - to na ktorom ju mam a trocha pri lopatke -tiez tej nad ktorou mam vak. Neviem ci to je znak toho ze to mam zle alebo ci so len chrbat potrebuje na to zvyknut...

adikasb
25. črc 2008

Denisocka, pozri na str. 92 hore, pisala som tam o Becu, kolko stoji a tak 😉
Maju ho napriklad tu:
http://www.tragezauber.de/Komfort-Babytragen/Be...
Ale aj na inych nemeckych, rakuskych strankach... Hod do googla 😉
Deni, ak by si si ho chcela prist niekedy pozriet, kludne dojdi 😉