Vhodný šátek pro novorozence. Jaký pořídit?

gilraen999
2. led 2021

Zdravím holky 🙂 Potýkám se s otázkou jaký šátek pořídit pro novorozence na nošení. Aby byl pro mininko vhodny. Chci především nosit, kočárek případně pořizovat až později.
Předem moc díky za reakce.

jade85
2. led 2021

Já na novoška měla elastický šátek, i se snadněji váže, odpustí víc chyb 🙂 vydržel asi do 3 měsíců, ve 4 jsme přecházeli na nosítko. Ale doporučuji skupinu na fb Nosíme děti. Tam jsou větší expertky 🙂

konidana
2. led 2021

@gilraen999 jestli chces nosit odnosis ho v cemkoli😉. Ja mela jeden jediny univerzalni tkany satek (bavlna) vhodne delky a odnosila jsem v nem 2 deti od narození do dvou let obou, výjimečně i ctyrletou😅

misak48
2. led 2021

Na novorozence je nejlepší buď čistá bavlna s malou gramazi, nebo bavlna + bambus. Pokud čekáš dítě na léto, tak ten bambus je ideální. Pokud chceš fakt nosit (a tedy naučit se navázat pevný šátek), tak bych do elastiku nešla, je zbytečný a moc dlouho nevydrží. Lepší naučit se rovnou s pevným. Co se FB skupiny týče, tak spíš než Nosíme děti bych teď zkusila Nosící Česko - Slovensko, je tam prý výrazně příjemnější prostředí a holky pořadí opravdu fundovaně. V Nosíme děti probíhali nějaké převraty ve správcích a tak... Ta skupina (jakákoliv) je super i v tom, že když pak něco vybereš, tak tam jen hodíš dotaz a zkušenější ti poradí, jestli jo nebo ne 🙂

vendes
2. led 2021

Doporučím na FB Nosící Česko-Slovensko nebo Nosíme děti.

gilraen999
autor
2. led 2021

@misak48 Čekám na první půlku června. Taky si rikam i jestli je to vhodny to noseni v lete... jsem tehotna porve, tak moc nevim co a jak. Jde mi hlavně o to, abych mimčo, které ještě neumí držet ani hlavičku zvládla navázat tak, aby pak nemělo jakýkoliv zdravotni problémy způsobené nevhodne vybranym satkem, nebo spatne provedenym uvazem. Jsme rodina se psy. Takže klasicky kočárkování moc nevidím, spíš ten šátek a vodítko do ruky. I v domácnosti, na zahradě bych ráda měla miminko na těle, abychom byli v kontaktu i při běžných činnostech.

gilraen999
autor
2. led 2021

@misak48 jinak moc děkuju za radu 🙂 a navedení na skupinky

misak48
2. led 2021

@gilraen999 já mám skoro dvouletou a je téměř výhradně nošená dodnes. Já to sice úplně neplánovala, šátek jsem sice pořizovala už v těhotenství a dokonce byla i na kurzu, ale chtěla jsem to spíš tak na doma než místo kočárku. No a nakonec to dopadlo tak, že to extrémně kontaktní stvoření se nechalo do kočárku položit jen když jsem ji předtím doma uspala u prsa a pak cca od čtyř měsíců vůbec ne. A já teda pak taky zjistila, že je to pro mě příjemnější a přirozenější. Měla jsem ji pořád pod kontrolou, prso neustále k dispozici (vyžadovala velmi velmi časté kojení a já díky tomu nemusela sedět pořád doma na zadku). Co se týče výběru šátku, tak ten mimcu nijak ublížit nemůže, jde spíš o to, jak se ti s ním bude pracovat. A pak taky existují více či méně dobře fungující lokální skupiny na FB a tam bývají holky dost ochotné. Poradi, pomůžou, opraví úvaz, nechají osahat šátky. Dost se dělají i různé srazy, nebo některá z té skupiny přijde domů, někde se sejdete... Ta komunita funguje fakt pěkně. Teď je to naprd kvůli koroně, ale v létě už by to mohlo být zase lepší 🙂 jestli to chceš všechno probrat trochu víc, můžeme si napsat do SZ 😉

weerooniickka
1. bře 2021

Ahoj.. do začátku ti bohaté stačí nějaká tenká bavlna...nebo s příměsí bambusu tenclu, hedvabi 😊 Záleží kolik jsi ochotná investovat... zda nový nebo použity 😊

weerooniickka
1. bře 2021

@vendes Děkuji za doporučení naší NČS skupinky 😊 Tam najdete vše potřebné 😊