Výběr šátku. Prosím, poradíte?

widowblack
1. zář 2019

Jelikož kurz navštívíme až po narození prcka ale dostala jsem ultimátum si vybrat šátek už před narozením prcka ( moje parta bláznů si dala požadavek že mi chtějí šátek koupit oni abych se mohla za nimi vrátit co nejdřív po porodu/ ale to je jedno) zkoušela jsem toho vyhledat a načíst co nejvíc ale stále se ztrácím - prý je dobrá 100%bavlna , ale už se nevyznávám ve vazbách... prosím hoďte mi odkaz přímo na šátek se kterým máte tu nej zkušenost od 0-3let ☺️ Já si předvybrala ale nevím zda je dobrý. A s délkou taky nevím - já sem drobné postavy 165cm/cca 49 kg a chlap je 175cm/73kg ( je to vysportovaná postava - žádnej pupík 😂) za každý odkaz a radu budu ráda ☀️
https://www.isatky.cz/zbozi/little-frog-tourmal...

wxkatuska
1. zář 2019

@widowblack mela jsem LennyLamb Little Love ze 100% organicke bavlny a byla jsem moc spokojena. Byl krasne mekky, dobre se vazal, prestoze byl novy 😉

widowblack
autor
1. zář 2019

@wxkatuska a nosila jste v něm prcka od kolika týdnů ?

wxkatuska
1. zář 2019

@widowblack cca od 8tydnu. Ten vas satek ma na muj vkus celkem malou gramaz. Osobne mam velke dite a chtela jsem, aby vydrzel na celou dobu noseni a prijemne se vazal 😉

wxkatuska
1. zář 2019

@widowblack a velikost: mam 160cm, tudiz satek vel. 5, manzel je vysoky pres 190, takze jsme kvuli nemu koupili vel.7 a uz bych to neudelala 🤣 po uvazani v tom zbytku muzu i stanovat a manzel nakonec nosil az v nositku.

widowblack
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
1. zář 2019

@widowblack
zkus skupinu na FB nosime deti,poradi ti tam se vsim co potrebujes vedet

widowblack
autor
1. zář 2019

@wxkatuska a jakou gramaž zvolit ? A ztracím se v pojmech žakárový , krepový atd atd .... sem z toho zoufalá až mám 100 chutí se na to šátkování vykašlat už jen proto že když si vyberu a myslim si že zo ok tak není a pořád něco ... hlavně bych se ráda vešla tak do 1600,- / max 2000

sinicka
1. zář 2019

@widowblack zvolila bych šátek velikosti 6, uděláte s nim pohodlně suk vzadu a kdyby to bylo jeste dlouhe, muzete si udelat jeste jeden vepředu. Manzelovi bude stacit určitě. A značku doporucuji LoktuShe. Vydrzi od novorozence opravdu dlouho i na těžší dite. Kazdopadne, pro zacatecnika je dobré koupit šátek zanošený. Nejlepe, kdyby vas to nekdo naučil a ukazal a ochytate si to. Ja na druhé pořídím Dydimos Aurora 100% bavlna. A nejlepe z druhe ruky.Sice je nepohodlný od cca 7kg ale to male miminko se do toho vaze jak do hedvábí. A ja jsem ho prodavala dal za 900,-
S little frogem zacinala spousta kamaradek a vetsina z nich pak zvolila nositko, kupuji ho zacatecnici kvuli cene, ale kvalita nic moc. Alespon mne se moc nelíbil. Na novorozence mi prisel hutný .

widowblack
autor
1. zář 2019

@zelenaesmolda to sem zkoušela a když už se mi dostala odpověď 100% bavlna tak mi nikdo neporadil jakse zorientovat viz výše - žakar atd ... asi bych potřebovala fakt konkrétní odkazy a ne jen názvy a stránky - to sem toho našla taky hafo ale pak se vyznat viz gramáž styl tkaní a i když je napsáno vhodné od narození tak mi to zas někdo po dotazu rozmluví že tohle ne - buď je elastickej , nebo má špatný recenze , nebo malá gramáž a už to jede a já mám chuť se na to vys.....💩

widowblack
autor
1. zář 2019

@sinicka prosí nemůžete mi poslat přímo odkaz ? Já si zapamatuju parametry a pak byvh si zvolila barvu atd .... děkuji

zelenaesmolda
1. zář 2019

@widowblack
a zeptala ses na to primo?proc zakar a v cem je lepsi ci horsi?protoze kdyz se zeptas primo na material tak ti reknou bavlna a logicky odpovi na tvuj dotaz,je treba to rozepsat 🙂

sinicka
1. zář 2019

Mala gramaz - na male miminko.
210g bude pohodlnych tak do 6kg, pak šátek bude rezat na ramenou. Čím vyssi gramaz, tim vic satek unese. Ale pozor, do vyssi gramaze se hure vazou miminka. Na na učení je tech 210g uplne ideální! A podle youtube se toho moc naucit neda, chce to zkoušet, treba i s plysakem. Protoze spousta maminek si to nakouká a pak jsou nešťastné, protoze to neni tak jednoduché správně podotahovat.
Najdi si na Facebooku nosici skupinu maminek z tveho okoli a zajed se tam podivat. Oni ti vse ukazou. Pak tam prijedes s mimcem a satkem a nauci te to.

sinicka
1. zář 2019

https://www.satkomanie.cz/cs/satky-didymos-prim...

Tento je perfektni. Z druhe ruky se da sehnat za polovinu. Na tom FB maji i prodejni alba. Nebo to zkus napsat na Market place.

Jakmile se to naucis. Uz budes vedet co od satku chces a vyberes si treba jiny a ten svuh prvni pošleš dál.

wxkatuska
1. zář 2019

@widowblack taky jsem z toho byla jelen a dala na radu jedne pani, co i uci nosit 😉 s tou gramazi to je tak, jak tu nekdo psal, jde o nosnost, ale u velke je zase tezsi uvaz. V tom satku, co jsem doporucovala, se mi dcera vazala i nosila dobre od mala do 11kg. Dal vyzkouseno nemam, z lenosti jsem presla na nositko 😉

widowblack
autor
1. zář 2019

@sinicka to už mám domluvenou paní co dělá kurzy, že přímo přijede ke mě a nejdříve učí vázat s panennkou ( atrapa dítete) a pak s vlastnim . Tak já parte řeknu že až mi paní pomůže vybrat to echt tak mi ho pak koupi 😉 a bude vyreseno

hanka_333
1. zář 2019

@widowblack Dobry napad. Ono se taky muze stat, ze miminko nebude v stku

jatva
1. zář 2019

Nehladaj satek na cele nosiace obdobie. Ak ta to chyti, pri jednom neostanes 🙂 ak zacinas, pozri nizkogramazovy makky - mozes podporit napr cesku vyrobu vatanai - napr bazarove rousey, lavavi, ignotus, hermiona,...

saoirse
1. zář 2019

Ahoj, šátek Little frog bez příměsí (čistě bavlněný) jsem měla ve vzoru turquoise. Z mé zkušenosti se začal opravdu brzy provesovat, uzly klouzaly. Zkoušela jsem i Didymos s vyšší gramáží (Latimerie), ale malé miminko se do něj neváže úplně snadno. Za sebe můžu na celé nosící období doporučit Ellevill šátky - jsou sice trochu dražší, ale dají se sehnat i z druhé ruky a mají opravdu nádherné Paisley vzory! Jsou pevné přestože tenké, opravdu top (ale cena tomu pravda odpovídá).

tymothy
1. zář 2019

@widowblack Hledáš v tom moc složitostí. 🙂 Když jsem čekala své první dítě, existovaly na trhu jen 2 druhy šátku. Jeden tkany v Indii a druhý v Guatemale.Vubec se tehdy neřešilo nic jako gramáž, materiál, druh osnovy....a přesto kdo chtěl, dítě v nich odnosil.
Podle sebe spíš vím, že se ti šátek musí líbit, padnout ti do oka (přirovnala bych to k výběru svatebních šatů). 😁 Pokud chceš pomoc, nejjednodušší cestou je, aby sis udělala predvyber toho, co se ti líbí, naházela sem odkazy a my se tu pak k jednotlivym satkum můžeme vyjádřit, jestli
jsou vhodné.

tymothy
1. zář 2019

@widowblack Jinak ten šátek, který sis vybrala, je vhodný na menší miminka. Vidím to tak do půl roku. Pak bys musela dokoupit ještě jeden silnější.