Buková postýlka od českého výrobce. Poradíte?

demian
13. dub 2012

Ahoj,
nevíte náhodou někdo o kvalitní české postýlce z bukového dřeva a cenou do 5 tisíc? Pokud to bude míň, samozřejmě se zlobit nebudu. Měla by mít alespoň 2 polohy roštu a šprušle nebo stahovací bočnici.
Nejvíc se mi asi líbí ty od TVAR Klatovy, ale mají pevná dna. Pak se mi ještě zamlouvá Puppolina Agáta, ale bohužel jsem na ní nenašla žádné recenze. Nemáte ji někdo?
Popřípadě, kolik vás stála výroba postýlky od truhláře?
Děkuji za odpověď.

evcounek
13. dub 2012

Ahojky, mi máme postýlku (asi buk) z druhé ruky za 500,- původně měla dvě polohy a první majitelé ji vylepšili ještě o dvě polohy. máme sjížděcí bočnici a ta mi přišla moc super.
Od truhláře ti vyjde moc draho jelikož stejně šprušle bude kupovat hotový a jedna stojí kolem 20,- a to si myslím, že je ještě levné, Masiv stojí moc + práce. Já si myslím, že by se do 5 000,- asi nevešel. manža je truhlářa postýlku dělat nechtěl. prý se to nevyplatí, ale asi záleží jakou máš představu a jak moc si náročná

demian
autor
13. dub 2012

@evcounek Děkuji. Manžel dělal nábytkářskou školu, tak proto vím, že české normy pro výrobu dětského nábytku jsou jedny z nejpřísnějších a zdejší nábytek je/byl skutečně kvalitní. On by se do ní i sám pustil, ale nemá vybavení, je mimo obor.
Na vzhled náročná nejsem, líbí se mi ty klasické, ale vyžaduji, aby byla bytelná a odolná. Měla by vydržet minimálně 2-3 děti.
Něco jako kdysi byla ta má - celkem přežila 10 uživatelů, kteří ji fakt nešetřili. Babička ji pak darovala za odvoz a i noví majitelé z ní byli nadšení. Taky už jsem přemýšlela nad koupí nějaké staré postýlky a nechat ji repasovat.
Asi budu vážně náročná.