Starý košík na miminko - jaká matrace?

maks
11. led 2018

Zdravím maminky, mám půjčený přes 50 let starý proutěný koš na prádlo, mám v plánu ho mít v obýváku jako alternativní postýlku pro mimčo, které se narodí v květnu. Nyní řeším co do něj. Myslím matraci nebo nějaký polštář? Koš má pletené dno, tak aby to nestačilo. Zase matraci jen tak neseženu, je to atypycká velikost. Děkuji za rady

holubinka
11. led 2018

Také jsme měli starý košík, původně tam byla proleželá matrace vycpaná snad ještě slámou. Tu jsme vyhodili a koupili normální molitanovou. Rozměr taky neseděl ale ne o moc, tak jsme ji trochu uřízli a trochu zmáčkli a bylo. Polštář bych asi nedávala, myslím, že by miminko nemělo být na až tak měkkém.

maks
autor
11. led 2018

Děkuji za odpověď, a byla to nějaká konkrétní značka?

listopadka1
11. led 2018

Já mám taky proutěný koš na prádlo, ležela jsem v něm i já 🙂 Matraci do něj jsem si ušila z několika vrstev vatelínu, nahoru několik vrstev silnějšího plátna, aby to nebylo moc měkký. On je nejen (pochopitelně) atypicky velkej, ale ještě k tomu oválnej, do toho bych matraci jen tak nesehnala. Malá v něm byla do dvou měsíců, pak už šla na matraci. Polštář jsem dávala až po roce.

maks
autor
11. led 2018

Myslím, že ten vatelín by mohl být nejlepší varianta, asi i cenově, stroj mám taky tak proč ne, díky

jipe
11. led 2018
maks
autor
11. led 2018

@jipe děkuji ta cena je dosti vysoká, rozměr zatím nevím, mám koš u mamky

listopadka1
11. led 2018

@jipe já vím, tehdy jsem to taky hledala, ale žádná taková nám nevyhvovala rozměrama a taky jsem si říkala, že proč vyhazovat tolik peněz kvůli pár měsícům. Doma vyrobená matrace posloužila, ten koš fungoval jako hnízdečko a malé se v něm líbilo. Teď už je připravenej na druhou cácorku a výhoda tý mojí doma spíchnutý matrace je v tom,že jsem jí mohla šoupnout do pračky 🙂

jipe
11. led 2018

@listopadka1 jj, chápu, já budu mít taky starý košík půjčený, matraci za mě ale už někdo z předchozích uživatelů vyrobil 🙂 Já jen, že to existuje

makiszek
11. led 2018

Taky jsme kupovali molitanovou a urizli, kupovano na nejbaby

monaluza
11. led 2018

Pokud mate stroj a umite jen malinko sit, doporucila bych koupit metraz molitanu a uriznout do pozadovaneho tvaru a usit na to potah treba z platna. Kupovali jsme takhle tusim 5 cm tloustku a zarezavali na tvar korbicky kocarku (v bazarovem uz byla prolezela).

rousse
11. led 2018

já si koš udělala ze starého velkého prádelního koše po babičce a matraci jsem vyrobila z molitanové metráže.... kupovala jsem někde na netu za pár korun

holubinka
11. led 2018

@maks
Nebyla to žádná speciální značka. Stavili jsme se v nějakém obchodě s kočárky a věcmi pro děti a vzali tu, co byla nejblíže k těm potřebným rozměrům. Stála asi 130,-🙂

bbn
11. led 2018

@maks jak se píše v příspěvku nade mnou, koupila bych metraz 4-5 Cm tlustého molitanu a vyrizla požadovaný tvar. Už jsem to takto řešila 2x, u minulého kočáru i u košíku.

jitka0a
11. led 2018

@maks Použila bych do něj klasický molitan, který by měl jít dobře sehnat, někde uříznou i na míru a z toho udělala matraci, podle výšky bych se rozhodla jestli jednu vrstvu nebo dvě. Na něj ušiješ potah a je to a mimi může vesele ležet v košíku, taky jsem ho měla od mamky, ještě já jsem v něm byla jako mimi a doufám že vydrží i pro mojí dcerku 🙂

maks
autor
12. led 2018

@jitka0a a kde kupujete ten molitan? V látkách, galanterii, čalounictví? V látkách jsem ho ještě neviděla :(

maks
autor
12. led 2018

@holubinka zkusím se také tedy poptat, hlavně si koš nejdříve přivezu a přeměřím, děkuji

verinikki
12. led 2018

Myslím, že molitanovou metráž mají i v kšeftech jako hornbach či obi - zkuste si tam zavolat, to by myslím vyšlo nejlevněji.

alkuska
12. led 2018

Měli jsme uříznutý molitan z metráže, myslím že cca 4 cm silný, stačilo to parádně. Zkusila bych se poptatt v takových galanteriích kde mají i "obyčejné věci", ne jen fajnové látky, nebo v řemeslnických (čalounických) potřebách

maks
autor
12. led 2018

@verinikki super, to Obi atd.mě nenapadlo, děkuji

kettkav
21. led 2018

@maks Já jsem nechala udělat matraci na míru a vyšla myslím na 300,-. http://www.matraceno.cz/kontakt/

jitka0a
24. led 2018

@maks Viděla jsem ho v látkách, ale možná bych se zeptala i v galantérii, třeba ho tam přímo mít nebudou, ale mohli by ho objednat. Ale zkusila bych i hobby markety.

beruda
24. led 2018

budu mít 70 let starou kolébku, ve které ležel můj táta a pak i já. Nechám si uříznout molitan na míru a obšiju ho bavlnou.