19měsíců a zavislost na dudliku. Zkušenosti, rady?

moija
17. lis 2020

Mile maminky dudlikovych deti, jdu si pro zkusenosti a rady. Jeste donedavna mel syn dudlik jen na spani, pak zacaly rust spicaky a kdyz byl neklidny, dali jsme dudlik nekdy i pres den. Ale stale byl naprostou vetsinu bdeleho casu bez nej. Kazdopadne nevim, co se tak najednou zmenilo, ale posledni tyden je ze syna sileny zavislak a nejradeji by ho nedal z pusy vubec. Byl pokus navratit se ke stavu ze dudlik jen na spani, ale chytil siiileny amok, tak premyslim, co dal. Samozrejme behem amoku jsme mu dudlik nedali, nechtela jsem, at si ho vyvriska... Ale tapu, co ted s tim, jestli je to jen takove obdobi, ktere skonci tak jak prislo a dudlik vyzadovat nebude, nebo ho naopak bude potrebovat uz "porad", a v tom pripade tedy prosim rady, jak odnaucit, ale nejakou nenasilnou metodou, jaksi nemam na to, nechat ho hodne a dlouho plakat. Vysvetlit si to v tomto veku jeste nenecha... Opravdu jsme ve fazi, ze ho musi neco hoooodne zaujmout, aby ho nechtel, to si hraje treba 30 min bez nej, ale pak si vzpomene a nenecha se nicim oblafnout :(

areh
17. lis 2020

@moija syn ho nějak po roce a půl začal taky vyžadovat mnohem víc, než před tím. To ho měl jen na noc. Nahrálo mi, že mu praskla savička, tak jsem ji utrhla a oba kusy dala na místo, kam jsme dávali dudlík. Vzal si ho a viděl že je rozbitý. První večer plakal, ale nějak jsme to zvládli. Druhý večer ho taky chtěl, ale stačilo říct, že je rozbitý a byl klid. Ještě jsem mu ten rozbitý nechala, aby si ho vyhodil do koše. To udělal asi za 2 dny.

amazonkajanik
17. lis 2020

@moija kluk odboural dudliky sám a teď si je vezme max na hraní,víc žužlá kousátko. Krom 5 má všechny zuby. A vlastně dudlík přestal na noc existovat,co začal chodit,tzn v 15měsících.
Jinak ségra použila trik,nalepila na dudlík izolepu a že je dudan e-e 😂

kackavb
17. lis 2020

Ahoj. Syn měl dudlík do 2,5 let, i zubařka mi dříve říkala, že to do té doby nemám řešit, že to ničemu nevadí. Synovi ale na preventivní prohlídce řekla, že brzy přijde Mikuláš a jemu musí dudlík odvevzdat, protože je velký kluk a jeho dudu potřebují menší děti. Tak jsme to tak udělali, koupili hračku, kterou s ním Mikuláš "vyměnil" za dudu a od té doby je klid, už se na něj ani neptal, bral to tak jak to je. Už je to skoro rok.

moija
autor
17. lis 2020

@kackavb dekuju za zkusenost. Vzpomenes si prosim, jestli mel obdobi, ze ho nedal z pusy a jestli to preslo samo nebo jsi to nejak resila? Mne ani tak nevadi, ze ma dudlik, ale rada bych, aby ho nevyzadoval behem dennich aktivit

moija
autor
17. lis 2020

@areh to zni jako idealni situace. Kolik mu presne bylo? Nejsem si jista, jestli by to dokazal syn zpracovat, tu definitivnost hozeni rozbiteho dudliku do kose. Ale urcite casem vyzkousim, dekuji moc za zkusenost!!

kwal
17. lis 2020

@moija starší dcera byla taky závislák. po druhém roce mi došla trpělivost a jeden den se dudlík "rozbil" . Během dvou dnů si na něj nevzpomnela, ale bohužel se tím zrušil odpolední spánek. Takže u mladší (čerstvě 2 roky) ho nechám trochu déle. Ta ho sama ráno odevzdá do krabičky, aby ho nechtěl sebrat dudlikožrout, a vyndá si ho až večer na spaní. A jinak byla taky závislák, nejradši by ho měla celý den. Pomohla ta krabička, že si ho tam odloží sama a dudlík je v bezpečí 🙂

toupalka
17. lis 2020

Ahoj, jestli muzu tak se pridam s nazorem.Mam 2kluky, oba byli extrem dudlikovy. Jakoze treba jsem i bezela v pul 9 vecer do DM, jelikoz jsme zadny nemohli najit. U prvniho jsem mu ho sebrala v roce a pul nekompromisne, protoze jsem nezvladala kecy typu "Jeeeezis, ona ma jeste dudlik. To nas Karlik ho vubec nechce a pobne, nebo fuj vyndej to a tak. U druheho to uz byla jina kava. Mel ho skoro do 3, zavislost neskutecna, chtel ho skoro non stop akorat u jidla ho vyndaval. Mel jich asi 10, hral si s nima, nakladal je do auta a podobne. Nemela jsem to srdce mu je vzit. Obrnila jsem se kecum babek co nas potkavali. Treba vlezem do autobusu(bydlime v Praze) a babka hned mezi dverma, "no fuj,takovy velky kluk, dej mi ten dudlik", sebrala mu ho a vytezoslavne mi ho podava......si v duchu rikam, nooo tak ted si mi vazne vytrhla trn z paty a misto toho ji rikam.....no vidite a Vy tak stara a jeste vas nikdo nenaucil starat se o svy....Z toho plyne, ze az s tim druhym jsem se naucila resit si to po svem a nekoukat jak to vypada. Kdyz ten dudlik chce, tak ho zrejme potrebuje a dela ho to zrovna stastnym. Postupne jsem ho naucila,ze ho mel jen doma a v tech 3 (to uz bylo i na manzela moc)jsme mu ho sebrali uplne a vynenili za hracku. Ted je mu 3,5 a stejne si obcas vzpomene.Takze i takove extremy jako my jsou😂

kackavb
17. lis 2020

@moija Tak určitě bez něj neusnul a během dne ho vyžadoval, když ho něco rozrušilo (i maličkost), dudlík byl pro něj velká jistota. Naopak, když ho něco hodně zaujalo, nevzpomněl si. To bylo málokdy😉. Asi bych taky spíš řešila, co dítě potřebuje, než jak to vypadá a působí na ostatní. Ono si to časem všechno sedne a jestli mu nejsou ani dva roky, zatím bych si nedělala hlavu. A ano, znám taky doby, kdy jsem večer jela do 15 km vzdáleného města pro dudu, abysme se všichni vyspali🙂. V 2,5 letech nastupoval do školky a 100%ně jsme neměli vyřešené ani plíny ani dudlík a nikdy se ve školce nepočural ani se neptal po dudu, protože ho neměli ostatní děti, nechtěl ho taky. Ono to přejde samo, uvidíš.

areh
17. lis 2020

@moija nejsem si přesně jistá. Max rok a 3/4. Syn začal brzo mluvit, tak jsem se s ním dorozuměla fakt dobře. A ano, ideální to bylo, až mě to samotnou překvapilo 🙂 přeju, ať máte odvykání taky bez větších problémů 😉