2,5letý se budí hodinu po usnutí. Co tak najednou?

nnikkolla
21. bře 2024

Jak nadpis napovídá, malý se z ničeho nic začal budit hodinu po tom, co ho večer uspim. Jsem s ním v pokojiku dokud neusne a vždycky spinkal až do rána. Když Teda nebyl nemocný, nebo ho něco nevzbudilo.. Chodí spát kolem 8 večer, přes den si dává po obědě tak 1-1,5 hodky. Ale teď už skoro 14dni se budí pravidelně hodinu po usnuti, dojde z pokojiku celý uplakany a musím ho uspavat nanovo. Trvá to klidně trictvrte hodky než zase usne. Nechápu co tak najednou? Stalo se to někomu z vás taky? V létě se narodí sourozenec, tak doufám, že to do té doby přejde..

kubesovaadelka
21. bře 2024

@nnikkolla no, malá má dva roky a v rodině mám kolem sebe také samé dvouleté+-. U mojí princezny bojujeme s nočním buzením a kolikrát bdělými okny často, nicméně poslední dobou po nemoci se budila s hrozným pláčem, chtěla pochovat, nechtěla být za žádnou cenu s posteli, poslední 3-4noci je to lepší, už se nebudí s pláčem. Ale sestřin syn, který je od malinka bezproblémovy spáč se taky začal budit s pláčem, taky hodinu po usnutí a taky to trvá než se uklidní a znovu zaspí, teď se to posunulo na tuším cca 2 hodiny po usnutí se už nepláče tak dlouho. Podle mě je to zase nějaké citlivější období a nejste první ani poslední . Každopádně si ráda přečtu ostatní komentáře, třeba najdu nějakou radu