Skoro roční dítě se pořád budí v noci. Jak to vyřešit?

87pavlina
24. zář 2023

Ahoj,

jdu se spíš jen vyzpovídat a uklidnit se, že v tom nejsem sama. První dcera spala celou noc od 6. měsíce, takže tohle neznám. Druhé dceři je 11 měsíců a ještě jsem se pořádně nevyspala. Naopak mi přijde, že se její budící intervaly zvyšují. Někdy to je "jen" 2krát v noci, jindy třeba 6krát. Vždy se trochu nakojí a v mžiku usne. Jenže za 2 hodiny je zase vzhůru. Říkám si, že kdyby měla hlad, tak přeci hned neusne a bude brečet. Nebo jí stačí trochu naplnit břicho a pak se zase vzbudí, když má hlad? Taky je mi jasný, že děti vstřebávají zážitky z celého dne, proto se vzbudí a hledá mámu. V posteli s ní nespím, nechci to ani zavádět, nevyspala bych se už vůbec. Takže ji mám vedle postele v postýlce. Ano, taky ji můžou růst zuby. Nevím, jestli můžu buzení nějak ovlivnit. Jediný, co mě napadá a chci zkusit, dát při prvním probuzení umělé mléko. Protože si myslím, že už třeba nemám tolik mléka a tak se nenasytí tolik, jako by se nasytila plnou flaškou umělého mléka. Jenže se bojím, že se mi na nějakou flašku s umělým mlékem vykašle. Na flašku není zvyklá, nepije z ní ani čaj nebo vodu. Každopádně chci to aspoň zkusit. Měla jste to některá stejně a nakonec to umělé mléko nebo něco jiného vyřešilo? Děkuji.

orangutan123
24. zář 2023

@87pavlina Bohužel, chce to trpělivost a zkoušet co Vám sedne, malej byl skoro od narození dokrmován UM, od půl roku jenom na něm. A stejně se kolikrát budil co hodinu, nebo dokonce i půl hodiny. Když začal úplně první maraton buzení po půl hodinách ještě se to dalo, naučili jsme se spát u prsa. Jenže pak jak zůstal na UM pro nás přišlo pravé peklo i v podobě uspávání 🙈 Ale můžu říct, že u nás se to zlepšilo cca po roce a dvou měsících a od 15 měsíců kdy je i bez UM a jí normální jídlo přes den o 100% lepší. Držím palce a snad to bude brrzo za Vámi

pe_tu_ss_ka
24. zář 2023

Dceři budou za nějakých 16 dní 2 roky.. a budí se pořád.. někdy jednou, někdy 2x.. ještě se nestalo, že by spala až do rána.. a neznám to ani u syna, když spal ve svém pokoji, stejně v noci přišel k nám. Co se narodila dcera a já s ní šla do jejího pokoje, on se ze svého nastěhoval do ložnice k manželovi a tam spí tedy až do rána, i když občas má divoký noci (mluví, kňučí ze spaní..).. Těším se, až začnou spát v kuse oba, dcera bez kojení a ve svém, abych se mohla nastěhovat zpátky do ložnice.. jinak dcera nechce ani UM, od mimina nevezme dudlík a láhev s UM už vůbec ne..

hasara33
24. zář 2023

@87pavlina budila se mi od cca 7. měsíců do 2 let téměř každou noc, někdy se jen vzbudila a hned zase usnula, někdy si začala hrát a dělat rámus třeba 2-3 hodiny a někdy řvala 🤷 mléko nepila na noc od 8. měsíců, dávala jsem jí k večeři normální jídlo - kaši, masozeleninu apod...dle věku.....nezabralo nic, přešlo to pak samo 😅 drž se 💪🍀

teate
24. zář 2023

@87pavlina Naše první dcera spí asi od roka celou noc. Druhý budou dva a budí se furt. UM nechce, nebudí se hlady. Prostě se probudí, kojí …. A spí dál. Někdy ale taky ne. Neuč ji na UM, když máš k dispozici prso. To bych ji raději odstavila. Nevím, no … To podle mě fakt moc neovlivníš. I někteří dospěláci nespí celou noc, pijou, chodil do lednice, jí, pustí si telku, hraji na pisni …. vlastně většina dospělých nespí celou noc.

sinicka
24. zář 2023

Můj nejstarší syn se takhle budil do 5 let několikrát za noc.. někdy přijde ještě teď, zkontroluje, že jsme doma, v ložnici a jde zpátky spát.. v nějaké diskuzi mi odpovídala jiná maminka, že to dělá i její 13 letý syn.. žádný lék na to není.. jen vytrvat.. u nás teda nepomohly noční světla, audiokazety.. nic.. jen mít postel u naší postele..
nikdo ti nezaručí, že po ukončení kojení to ustane, naopak, mohl by vyžadovat chování, láhev.. takže za mě je kojení cesta nejmenšího zla.. za chvíli vám z tý postýlky stejnak bude lozit do postele, aniž byste o tom vedeli 😀
Posílám sílu, je to na palici.

ajja87
24. zář 2023

6x za noc byla moje skvělá noc😉ani u jedné jsem nezažila,aby mi spaly celou noc nebo se vzbudily jen jednou dvakrát za noc(podotýkám od narození a mlíka jsem měla u obou na rozdávání), starší začala celou koc spát až kolem třetího roku, mladší se stále v noci budí (i šestkrát) a má 2,5 roku, někdy stačí pohladit,jindy se chce přitulit, někdy napít vody....ja bych um nezavadela,podle mě nepotřebuje jíst,jen si chce podudat a vědět o tvé přítomnosti

87pavlina
autor
24. zář 2023

Nooo, všem vám zatím děkuji za příspěvky, ale moc jste mě nepotěšily 😀 Navíc malá je hrozná v tom, že ji cokoli vzbudí, stačí trochu vrznout dveřma a je vzhůru a řve, takže musím letět a hned ji dát napít. Dudlík nechce od narození. Kojení je super, nechci se ho vzdávat ani nechci dobrovolně chodit v noci vařit mlíko. Jen mě napadlo, že by hlad mohl být hlavní důvod, protože ona je celkově hodně jedlík. Přes den jí normální jídlo, kojit nechce. Kojení je právě jen přes noc a je to zatím to jediné, co ji umí uklidnit. Ještě teda možná jen pochování, ale to jsem nezkoušela, protože ji rovnou automaticky přikládám k prsu. Ale vzhledem k tomu, že je na mně dost závislá a k nikomu, kromě tatínka, nechce jít, tak si spíš myslím, že budu ještě chvíli "otrok", ale snad ne třeba to 5 let, bože 😀

tridvajedna
24. zář 2023

Taky nemám jinou radu, než si zvyknout a vydržet. Já mám 2 kousky jako přes kopírák, obě kojené a spící kontaktně se mnou. Starší dcera se budila nejpozději po 2h, spíš častěji. Pomohlo až odstavení v téměř 2 letech. Pak snad během měsíce začala spát celou noc, nebo se 1-2* vzbudila na napití vody. Mladšímu je 9m a nejradši by byl přisátý furt. Jakmile ho od prsu odpojím, je za chvíli vzhůru. Budí se určitě 10x za noc. Po uspání neudělám nic, jakmile se z postele vzdálím, začne plakat. Naučila jsem se spát i v tomhle režimu, nic jiného mi nezbývá, odstavovat nechci.

veronicka89
24. zář 2023

1.syn spal celou noc asi az ve 4 letech...

2.syn ( 2lety)spi bez buzení tak 2 dny v tydnu.

lenerka1
24. zář 2023

U nás noční buzení skončilo s posledním vyrostlym zubem v cca 2,5 letech u obou, no dcerka se někdy vzbudí i ve 4 letech, když na náročnější období. Kojení není jen o jídle, v noci to bude spíš ujištění, že tam maminka je, případně nejsnazší strategie miminka jak znova hluboce usnout. Kromě toho, jestli se tlačí zuby, tak sání vyplavuje hormony štěstí a kojení funguje jako analgetikum, to žádné UM nedokáže.

jannym
25. zář 2023

Syn se budil noc co noc do cca 3 let…

azanka
25. zář 2023

Syn, čtyři roky. Noc, kdyby se nevzbudil, máme tak jednou za deset dnů 😄😅. A budil se ještě mnohem, mnohem víc. U nás se to začalo zlepšovat teprve před pár měsícema 🙈.

mourovatakocka
25. zář 2023

@87pavlina Syn má dva a půl a pořád se v noci budí. Nenapadlo mě strkat mu flašku, naopak jsem ráda, že to vyřeší prso a zase spí 🙏 Starší touto dobou už spávala celou noc, prostě kus od kusu.

irmamala
25. zář 2023

Dcery se mi budily ještě ve školkovém věku a jedno jestli na kojení, nebo pak na mlíko, nebo prostě jen tak.

87pavlina
autor
25. zář 2023

Holky vy mě děsíte 😀 No jo, co se dá dělat. Ale teda moc se mi nechce kojit třeba až tříletý dítě, tak snad ji to brzo přejde 🙂
@mourovatakocka Flašku jí nechci strkat násilím, to ne, jen mě právě napadlo, že by to mohlo být hlady, tak to chci jen zkusit, ale myslím si, že to stejně neklapne.

mourovatakocka
25. zář 2023

@87pavlina Já jsem strašně řešila jeden čas, aby měl syn velké večeře, že se třeba budí hlady. A prd, i když měl hodně jídla, budil se, a současně po slabší večeři spal déle. Tak jsem usoudila, že prostě jen potřebuje vědět, že tam jsem. Ale kdo ví, do hlavy a do žaludku jim nevidíme 😁

andreacantu
26. zář 2023

@87pavlina asi vydrzet. Kamaradka ma chlapecka 17 mesicu a taky jeste nespal….🤯

vladienka
26. zář 2023

Ano okolo roku sa nocny spanok zvykne zhorsit.. rastu zuby, vyvoj poskakuje rychlo dopredu a na deticky je toho hrozne moc. Co pozorujem okolo seba kojene deti tak zacali spat celu noc medzi 2 a 3 rokom. U nas to bolo rovnako a uprimne ma nenapadlo to riesit. Proste to treba vziat ako fakt, navzdy to nebude

dendy88
26. zář 2023

@87pavlina já to měla u všech tří dětí stejný, dokud jsem kojila, budili se na kojení ( třeba 5-6 krát), když jsem přestala tak cca po 14 dnech mi začali spát převážně celou noc . Kojila jsem 16,18 a 26 měsíců.