Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Strach - syn 5 let. Máte to s dětmi také tak?

raadaaaa
22. čer 2020

Dobrý den. Asi potřebuji povzbudit,utěšit... syn se panicky bojí větru... že spadne strom. Boji se když okolo jede tatrovka nebo traktor,náklaďák... Když nekde parkuje nevadi mu. Ale vadí mu ten hluk. Je to psycho někam jít... na chodníku brečí i kdyz nic nejede,jen ví že třeba minule jsme tam potkali traktor. Minulý rok se bál hmyzu. To už naštěstí přešlo. Od mala je to každý rok jiná fobie. Vysvětluju, inspiruju odměnou,nepomáhá... Máte to s dětmi taky tak?

marla86
22. čer 2020

@raadaaaa ja neporadim, ale povzbudim, ze nejste sama, dcera 3 roky ma taky ruzne strachy, vetru se boji stale, hlavne kdyz susti listi ve vetru, stale resi pocaai, jestli bude prset a bourka, je to velke tema, rada o tom mluvi a kdyz na to prijde, boji se. Loni se bala cisticich aut, doted nema.rada kdyz leti letadlo. Je proste citliva na zvuky, stale se nas lta co je to za zvuk a co to slysi. Musim teda i rict, ze asi ma opracdu citlivy sluch, protoze hlasi treba minuzu predtim nez slysime my, ze jede sanitka 🙂 Ja si trochu myslim, ze to souvisi i s tim, ze to zatim vypada, ze bude mit dobry hudebni sluch, stale si zpiva a hodne pisnicek si pamatuje.
A vseobecne je straspytlik, je na sebe hodne opatrna, takze i povaha.
Je to nekdy fakt na nervy, chapu vas, uz jsme.nekolikrat zazili hysterak, ze jdeme domu, protoze fouka vitr 🙄 to malokdo pochopi kdyz nezazije.
Pevne verim, ze az povyrostou a budou si to umet trochu rozumove vysvetlit, ze se to zlepsi.

odula
22. čer 2020

@raadaaaa hele Jo. Každej rok jiná fobie. Nejvtipnější bylo když měla dcera fobií z toho, že něco spolkla. To jí byly asi 3. Prvně jsem se fakt lekla. Ale když přišla s tím že nemůže najít bačkorky že je asi spolkla, tak mi začalo být jasno... Ne vždycky je to úplně úsměvný ... U nás nepomáhá vysvětlování, je to iracionální. jak to přišlo, tak to odejde. Asi jsou prostě citlivější 🤷

kaja2016
22. čer 2020

@raadaaaa No tak u nas byl strach a zaroven fascinace z popelaru. A ted aktualne rostu ze strachu v byte ze zvuku od vetru, vytahu, sousedu a z ticha - takze vlastne musime byt stale v jednom pokoji. Venku to nema. Podle me jsou tyhle strachy u deti vetsinou zastupne - prenesene z neceho na neco jineho. Ja teda myslim, ze vim o co jde u nas. A asi by bylo dobry pracovat s tim o co jde opravdu....

prejeta_zaba
22. čer 2020

Tyjo, to mě překvapuje, myslela jsem, že jsme jediní. Prozatím jsme každého silvestra a půlku zimy dělali všechno pro to, aby syn neslyšel ohňostroje, jinak nastalo peklo na zemi. Při posledním (venku) prohlásil, že už se vůbec nebojí, pšece není malej. 🤦 Jinak ťuk-ťuk, letos to zatím vypadá na první léto bez hrůzy. Většinou ho to hrozně zajímalo a současně se toho bál - sekačky, traktory, bouřka, hasiči, prostě hluk - asi se s tím asi nic moc dělat nedá, pořád dokola opakovat, že to je jen stroj, dělá hluk, protože má motor - vysvětlit co nejvíc, aby to nebylo úplně iracionální... a čekat, až z toho vyroste. 😆

bemo
22. čer 2020

@raadaaaa s fobiemi zápasila dcera od kamarádky. Počasí bylo velké téma a některé zvuky vyloženě nesnášela. Pamatuji si, že jí strašně vadil zvuk šustění bundy jejího staršího bratra a to tak, že vedle něj nedokázala ani jít. Vítr byl pro ně důvod nechodit ven vůbec, protože s tím měla velký problém. A opravdu slyšela úplně všechno.
A jak píše @marla86, tak se u ní potvrdil opravdu velmi dobrý hudební sluch. Teď už je starší a v ZUŠ jí stačí slyšet skladbu jednou a hned si ji pamatuje.

raadaaaa
autor
23. čer 2020

Moc Vám všem dekuji 😊 budem pomalu zkoušet překonávát a věřím že příští rok to bude lepší 🙂 dneska syn zvládl prochazku se psem,hodně hopsal aby se rozptýlil, nikde jsme teda nemohli stat ani na chvilku jen plynule jít a bylo to ok i kdyz foukalo 🙂 tak zítra snad zvládneme dojit do města k logopedce bez breku 🙂 ( kolem silnice musíme )