Uřvané, nespokojené, protivné dítě. Má to někdo stejně?

nikitka2323
4. srp 2020

Syn 2 roky je hrozny vztekloun. Je protivny umrceny urvany nespokojeny. Sotva rano za nim prijdu tak brečí...dela to bezduvodne a pak uz jen hleda dalsi duvody proc se vztekat. Vztavani koupani přebalování krmeni proste cokoliv je horor! Cely den jen rve nesmeje se nejde si s nim ani hrat protoze cokoliv udelam se mu nelibi. Nemuzu zpivat tancit cist nemuzu s nim nic vyrabet. Mam jeste syna 7mesicu a nemuzu si pomalu hrat ani s jim protože starsimu se to nelíbí. Todle obdobi uz trva celkem dlouho a me uz opravdu dochazi trpelivost. Uz je tezke byt na nej mila kdyz od rana do vecera jen rve! Rikam si jestli to neni nejaka porucha protoze takove dite jsem jeste nezazila. Vsechny deti jsou vesele a rady objevuji nove veci jen to moje je takove...ma to nekdo stejne?

palja
4. srp 2020

@nikitka2323 nemá období vzdoru? Dcera tohle dělala před 3 měsíci, teď už se trochu zlepšila a není to tak hrozné. Prostě se vztekala a řvala a sama pořádně nevěděla proč. Po dvou měsících to přešlo. Teď jí jsou 2 roky a 3 měsíce.
Taky může vás syn žárlit na toho mladšího.

veronikav31
4. srp 2020

Tak já ti půjčím naše dvě děti(dcerka 4,5r) a syn(2,5r)...když se sejdou oba dva tak je to fatk záživné... neboj,to je období vzdoru,tzv. předpuberta, pak je asi tak dva,tři roky klid a začíná klasická puberta🙂 Můžu se zeptat, ty jej ještě krmíš? když nechce jíst,tak ať nejí-neboj,hlady neumře. dej mu talířek,lžičku nebo vidličku ať se nají sám-věk už na to má a že bude čurbes,to je jedno. u nás je to trochu jiné,jelikož syn nemá od 18m plíny, tak u nás odpadá vztekání u přebalování.stejně tak jídlo-dostane talíř s jídlem a nají se, jak snídani,oběd i večeři

nikitka2323
autor
4. srp 2020

@veronikav31 no jak se tak zamyslim tak s nim to bylo odmala tezsi...hodne uplakany vseho se bal atd...jinak nene krmi se sam a taky skoro nic neji...ji testoviny a vajicka tod vse..prestal i jist a uz jsem z toho fakt na nervy je to s nim jen horsi a horsi...prave si rikam kdy to prejde ..jestli vubec..uz opravdu premyslim nad tim jestli je to normalni

veronikav31
4. srp 2020

@nikitka2323 má všechny zuby? nemá afty? jí omáčky,maso,brokolici nebo květák apd?palačinky.a kdyby jsi chtěla aby ti pomohl u vaření, třeba obalovat řízek nebo mýchat těsto na buchtu-šel by?

nikitka2323
autor
4. srp 2020

@veronikav31 zuby ma od afty nema...zdravotne je v poradku si myslim....omacky jedl jeste donedavna ale uz i omacku stira z testovin..je stitivy hrozne.. maso neji zeleninu taky ne a uz ani ovoce ne...snazila jsem se ho zapojit do vareni aji jsme spolu pekli buchtu aby videl co všechno to jidlo obsahuje a stejne to nejedl...uvazovala jsem o nejakych doplncich stravy ale vahove ani vizuelne nestrada tak nevim zda je to potreba....ale urcite jeho telo neprijima zadne ziviny pouze z toho mala co ji

lucifux
4. srp 2020

Myslím že to je období vzdoru. Období kdy je toho na něho samotného asi moc. Musí se pomalu vypořádat s tím, že už tu nejsi jen pro něho, ale i pro sourozence. Určitě to nedělá naschvál, některé děti takové jsou, švagrová měla taky typicky uřvané a vzteklé děti, které do sebe navzájem kousali a ještě do rodičů tloukli jak se vztekali. Taky si začíná uvědomovat sám sebe. Nepomohlo by třeba kontakt s dětmi stejného věku. Nějaká dětská skupina. Snaž se víc pochopit. Musí to pro něho být těžké. Má období kdy potřebuje více pozornosti, zrovna teď tě bude potřebovat více než kdy jindy i když se brání, vzteká atd...

veronikav31
4. srp 2020

@nikitka2323 dostává nějaké sladké? U nás to zkoušela párkrát dcerka,že něco jíst nebude-ze je to hnusný-predtim to jedla,pochytila to ve školce a aniž by to ochutnala tak odmítala i to co milovala,omáčky k těstovinám nebo na špagety toleruji, ochutná a buď si dá nebo ne.ale u masa s tím neuspěla,to je potřeba a přes to nejede vlak (chceš koláček,máslovou sušenku nebo zmrzlinu,tak maso sníš jinak jsi bez toho-smula).udělej mu morkovou polívku, obsahuje spoustu vitamínů.i synovi chutná,je menší,při zubech nechtěl jíst, celkově s tím máme problém,ale zase miluje polévky, těstoviny, omáčky, maso, palačinky.takze i s tím se dá kouzlit

niki1107
4. srp 2020

@nikitka2323 Máme to podobné, dcera 22m je taky hodně uvztekaná, ale naštěstí je to jinak hodné a stále se usmívající zlatíčko, velmi komunikativní se všemi. Naopak ale pokud není podle jejího (nejdeme venku stejným směrem, jdeme domů z hřiště, zakazeme něco nebo zkrátka jen nemám čas se mazlit, protože vařím atd, je toho moc), tak se umí VELMI vztekat, řvát, pištět, kopat nohama a jen tak s tím nepřestane 🙄. Jako miminko byla velmi uplakaná a ja na pokraji zhroucení, cca od roku se vzteká a to řádně, poslední dobou to nabírá na obrátkách, ale mám podezření i na zuby, protože opět prostestuje s jídlem a taky jíst nechce (kdybych ji nic nedala, nejí snad celý den, ale to je i o tom, že ona je k nezastavení, neúnavná, stále plná energie; jídlo je pro ni ztráta času). U vás bych to viděla na kvalitní období vzdoru a věřím, že je to náročné, kód když máš děti dvě (určitě může hrát roli i žárlivost), ale myslím, že musíš prostě vydržet a dávat jasné mantinely.

krupka3
4. srp 2020

Vsechny deti ve 2 letech teda vesele urcite nejsou, spis vetsina neni 😀 Mlati s nimi obdobi vzdoru, je treba se naucit jej prijmat a pracovat s nim, pokud to chces mit doma aspon trosku k preziti. PS a ver, ze on k tomu duvody ma. Mlati s nim emoce, nevi sam co se sebou, to jen tobe se zda, ze duvod nema. Je treba byt chapava a dusledna zaroven. Ted nastava ta chvile, kdy se nastavuji mantinely a zaroven diteti muzes zadelat na slusne mindraky do budoucna, kdyz ho budes za jeho plac nebo vztek trestat. Sama mam o pul roku starsi dceru a k tomu novorozence, takze opravdu vim o cem mluvim, mame to doma v blede modrem. Vzdy, kdyz mam na starsi vic casu a energie, je to s ni mnohem lepsi.

prejeta_zaba
4. srp 2020

Tak to se těš, až ho to za dva roky přejde. 👌Taky mám takového staršího syna, nyní má lehce přes čtyři a semtam už s ním je i domluva, tak jeden den z týdne je vyloženě ukázkový. 😂 Jinak je špatně prostě všechno. Tráva moc zelená a slunce moc sluncovaté. 🤨 Taky bych řekla, jestli si doposud sourozence moc nevšímal, že může k období vzdoru taky začít žárlit. Sourozenec už se víc pohybuje, bude mu brát hračky a víc tě potřebovat, bude vstávat a padat a ten starší to vidí. A chce tě jen pro sebe. A tak je o to protivnější. 🤷‍♀️

kaja2016
10. srp 2020

@nikitka2323 Nemame to stejne a spala bych s nim. Vztekly deti si casto pripadaji opusteny.

petrmuller
22. říj 2020

Ahoj, našel jsem tvůj post celkem náhodou, když jsem hledal podobné zkušenosti rodičů. Největší problém je, že každý napíše, že jeho díte je vzpurné, ale pak už málokdo napíše jaký člověk z něj vyrostl. Je to asi v genu, nebo v duši... co já vím. Každopádně nevěř radám druhých, protože každé dítě je jiné a můžeš se snažit sebevíc uplatnit stejný druh výchovy i byť na dvojčata. Já mám tři děti a všechno dcery. První je vnímavá, dalo by se říct poslušná. Nechá si poradit a rada rodiče je pro ni nad zlato. Když měla 2r. tak občas se vztekla, ale nikdy to nebylo nic dlouhodobého. Stačilo říct "Beruško tato hračka je tamte holčičky, nemůžeš si ji vzít domů." A ona ji vrátila. Víceméně se o všechno zajímala a neměla čas se ani vztekat. Druhá když měla dva roky byla tichý pozorovatel. To jí zůstalo do současné doby. Je klidnější, méně mluvnější, hrála si moc ráda sama, oproti první, která ráda společnost. A je svémyslná. Každopádně i když má na věc jiný názor tak po mě někřičela, neplácala mě. Když chce přijde si. No a ta třetí... to je hvězda. Všechno "JÁ". Rychle se naštve, i když ji 10x varuješ, stejně si to udělá podle sebe a pak si připadám že za to můžu já. když ji zase nic neřekneš... Dělá si co chce. Diriguje. Což mě "pardon dámy" ROZČILUJE JAKO PRASE! Takže jsem se naučil u každé jiný typ jednání. I když jsou to naše děti v podstatě se neliší od jakéhokoliv člověka, kterého potkáš na ulici. Každý z nás má nějakou danou povahu a s tím NIC nezmůžeš. Na ulici se nervákovi vyhneš, doma se musíš naučit s ním jednat. Každopádně vždy by dítě mělo mít přirozený respekt. Pozor - ne strach! Vždycky si říkám, že když mám tři tak aspoň jedna bude na mém pohřbu 🙂. Všem se nezavděčíš. ono je to taky špatně. Takže musíš hledat taktiku. Někdo je bezva když si na něj něžný, ale další potřebuje pevnou ruku. Vždy vzpomínám na jednu kolegyni, která byla z 8 dětí a říkávala: "Dodnes nechápu naší maminku, že nás více nemlátila." A na otázku jestli to měla dělat mi odpověděla: "MĚLA! Nemumíš si představit co jsme všechno dělali a i kdyby mi vlepila facku (tím samozřejmě nemyslela 2r. dítě) stejně bych ji milovala a možná bych pak nebyla tak semleta životem. Ještě podotknu, že někdy fakt zvažuji možnosti reinkarnace, protože v předchozím životě vidím dceru jako úplného dominantního chlapa nerváka. Je oproti mě jak skřítek, ale někdy na ni vidím, že kdyby mohla - prohodila by mě oknem 😀. Přeji ti ať ti z kluka vyroste dobrý člověk, který ti všechno trápení vynahradí až budeš stará žena 🙂

danvitka
28. únor 2021

Vy máte mého syna 😂 nemůžeme mluvit, zpívat, tančit, smát se. Jíst spát... okamžitě vztek! Autorko prosím napiš že to přešlo 😂

nikitka2323
autor
11. bře 2021

@danvitka ted jsem si precetla kometar a mam dobrou zpravu... PRESLO TO! 🤣 akorad přišlo zas jine obdobi 🤣 to ke furt neco