Uspávání. Máte tip?

martinatd
18. čer 2021

Ahojte , uz jsem bezradna a potřebuju vaše typy na uspavani at už přes den nebo v večer. Netuším kdy a jak nastal ten zlom jen vím že se to postupně zhoršovalo a ted mi maly 3M prostě nechce usnout nikde a při ničem. Vždy spal u prsa, kvůli bříšku jsem nakonec musela uspavat na rukách ale to už taky nechce. Kočárek neklape, na rukách takyne, všechny spotřebiče odzkoušené a vydrzelo max 2 uspani, i když se to nema.zkousela jsem i vajíčko, jen ležet hladit , na bříšku. Dřív občas usnul i v satku ale ted mám.novy jelikož původní byl jen do 6 kilo a v něm se taky vzteka, je to tím že to ještě neumím dobře uvázat. V červenci mě čeká kurz třeba pomůže..Maly je unavený, tre si oči má je rudé kolikrát už to i vypadá že se podařilo ale bohužel. Uspavam jakmile vidím že je unavený takže si myslím ze není pretazeny. Zkoušela jsem i bez oblečení, má čistou plenku. Zkoušela jsem různé pozice na nošení i při kojení ale prostě nic. Uspavam min hodinu pak už se maly.docrla vzteka a jo nakonec usne po každé při něčem jiném ale při tom co jsem při uspavani už zkoušela aspoň 2 krát. Vždy mu stačilo si najít nějaký zajímavý bod a u toho při houpání usnul, ale nevím už má asi vše okoukane protože ne a ne něco najit. Chodím po bytě jak trubka a hledám každou kravinu co by hi zaujala aby usnul. Třeba existuje ještě něco co jsem nevyzkousela a mohlo by pomoci. Snažím se malého vnímat a sledovat abych přišla na to co mu vyhovuje, ale když už člověk vyzkouší vše a pořád nic, je to na hlavu 🤦‍♀️😔děkuji

makovice88
18. čer 2021

A co hojdavak nebo uspavani na gym. mici?

martinatd
autor
18. čer 2021

@makovice88 hojdavak je prý doporucovan až od 2-3 let kvůli riziku uduseni takže to jsem raději vynechala a mic mi trošku nahrazuje naše postel když sednu na kraj hezky to skáče, usnul mi tak jen jednou asi před měsícem od té doby už to neklaplo 😔

makovice88
18. čer 2021

@martinatd Ale vubec! Hojdavak se dava uz od miminka, moje dvouleta by se tam nenechala uspat ani nahodou 😁 Navic byvaji myslim do 15 kg jen, takze opravdu pro miminka.

martinatd
autor
18. čer 2021

@makovice88 no bojim se ze by to byla zbytečná investice když neusne sám ani v kočárku 😔 možná najdu někde na bazaru, ať toho případně pak tolik nelituju

vikaleo
18. čer 2021

@martinatd Jak dlouho Vam miminko vydrzi vzhuru? Je mozne, ze uz se zmenila doba bdeni, ktera mu vyhovuje a tak uspavate bud moc brzy nebo pozdeji, pak se nemuze uklidnit. Kdybyste popsala orientacne Vas denni rezim, tak bych zkusila poradit (pracuji s detskym spankem).

maminakarol
18. čer 2021

@martinatd může to být tím horkem. Zkuste tak hodinku před tím než má jít spát vanu.
Malou dávám v tomto horku do vany před spaním a spinká 2-3 hodinky.

martinatd
autor
18. čer 2021

@vikaleo nás režim je každý den jiny. Maly většinou po hodině už tre oči ,zkusím ho nakojit s tím že třeba usne často očka už zavira ale bohužel prdiky mu nedovoli usnout . Nemám žádný pevný režim, bohužel to nejde jelikož pokaždé spí jinak. Někdy vstáváme už v 5 ráno a už neusne a někdy se v 5 vzbudi ale.nakonec ještě usne u prsu na hodku dvě no a pak vždy hodinu vzhuru hrajeme si atd pak už je většinou unavený tak uspavam , většinou hodinu pospi někdy i 2 ale.musim s nim ležet když vstanu hned se budi .. no a pak zase to samé celý den. Večer koupu, uz jsme zkoušela koupat dřív ale žádná zmena, někdy uspavani vyjde na 6 hodin večer někdy na 8 večer. Takže když to shrnu hodina bdění uspavani spánek 1-2 h potom opět hodina bdění a zase spánek 1-2 někdy se stane že ho bříško vzbud i po půl hodině.. čekám na den kdy se bdění prodlouží ale zatím nic , měl období kdy vydržel i 2 hodiny vzhuru ale ted poslední měsíc dá max hodku

martinatd
autor
18. čer 2021

@maminakarol horko mě taky napadlo ale problémy přicházely už dřív 😔s tím koupáním je to taky celé na prd poslední dobou začíná být protivný už i při koupání, většinou začal řvát až po vytažení. Absolutně nechápu co mu může vadit chvíli se směje vše je fajn a pak už začne být nevrly a pláče dokud není hotový po vaně ho ale nesmis ani napostel polozit vždy ho musím nějak zabavit než mu vůbec nabídnu prso 🤦‍♀️

mamikry
18. čer 2021

@martinatd Ja mam petitydenatko a spani pres den hruza, v noci se mlel. Zkusila jsem zavinovani, uspat u prsa, uvozit v kosiku, bily sum... vsechno na chvilku. Ted jsem nekde vycetla, ze miminkum dela dobre perova zavinovacka, nebo spat na ni, zapadnou do ni jako do hnizdecka. Je to metoda podle Evy Kiedronove. Tak jsem vytahla ze skrine perovou perinku po starsich, udelala z ni hnizdecko a polozila do ni. V noci takhle usnul okamzite a bez nutnosti zavinuti (!). Dneska ji testuju pres den a uz podruhe mi v ni vydrzel hodinu spat. Musim ho teda uvozit v kosiku a pustim sum, ale je tam spokojeny a dokonce se to obrejde i bez vazani rucicek, coz je v tomhle vedru super. Navic si i narovna hlavicku a nelezi jen nepohodlne stoceny na jednu stranu. Nevim, jak u starsiho miminka, ale u nas to, zda se, zabira.

vhanka
18. čer 2021

@mamikry máte prosím nějaký odkaz na to spaní v té péřové zavinovačce? Docela by mě to zajímalo.

martinatd
autor
18. čer 2021

@mamikry ano ano máme taky doma bohužel malému se tam v tom nelibilo od narození později uz jsem nezkoušela tak třeba změnil názor a nevím o tom, za zkoušku nic nedam 🙏děkuji

mamikry
18. čer 2021

@vhanka Zkus zadat do vyhledavace Eva Kiedronova, nebo perova zavinovacka. Ja jsem na to narazila tady v diskuzi a neco cetla na netu, ale uz nevim presne, kde.

mamikry
18. čer 2021

@martinatd Ja ho prave nebalim, jak je to perinka, jen ho tam polozim. U nas to ma teda zatim ucinek zazracny, ale zitra to muze byt jinak, jako vsechno s nima 😀

martinatd
autor
18. čer 2021

@martinatd ale cenove je to trošku náročnější nakonec jsme kupovali jinde a hlavně kvůli tomu ze jsem u nich měla.vytvorenou objednávku za 5000 Kč a komunikace byla otresna , nedockala jsem.se ničeho ani po 2 týdnech takže jsem to u nich zrušila .třeba budete mít víc štěstí 😊

martinatd
autor
18. čer 2021

@mamikry to je pravda, každý den je nepředvídatelny 🙈😅

mamikry
18. čer 2021

@martinatd Koukala jsem, ze perove hnizdecko dela i Aesthetic, treba by to stacilo. Cenove je kolem 1300 Kc. Ja mam vylozene perinu, co nam nechala pro deti udelat tchyne.

martinatd
autor
18. čer 2021

@mamikry no já v tom zkusím dnes uspat jestli se mi do toho ten můj obr ještě nějak vleze a uvidím, treba se mu v tom bude líbit, perinky drží fsjne chladek což se hodi v těch vedrech 😊

mamikry
18. čer 2021

@martinatd Drzim palce. Ja po ni prave sahla ze zoufalstvi i kvuli vedru. Mame sice Outlast zavinovacku, ale predstava, ze ho do ni ve 25 stupnich motam...

martinatd
autor
18. čer 2021

@mamikry děkuji 😊🙏

martinatd
autor
18. čer 2021

@mamikry nevím jestli to bylo tím.ze jsme udělali delší okno nebo tou zavinovačkou ale usnul během 5ti minut 🙏🙏🎉🎉🎈🍾děkuji za radu🙏🙏❤

mamikry
18. čer 2021

@martinatd Tak to je skvele! 🥳 Hlavne preji, at mu to vydrzi.

martinatd
autor
18. čer 2021

@mamikry děkuji ❤