Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Večerní prdíky. Zkušenosti?

martinatd
10. čer 2021

Ahojte maminy, mám dotaz, možná jste meli nebo máte podobnou zkušenost. Každý večer poslední týden je hrůza. Pokaždé když začnu uspavat u prsa maly se začne kroutit a trápí ho prdiky Ale nechapu, proč jen večer. Přes den žádný problém není, je to vysmate miminko jakmile dojde ale na uspavani děs..🙈nevim jestli na to může mít vliv i koupání. Každopádně pomalu si nestíhám ani lehnout a už slyším ty šílené zvuky v bříšku. Vím, že se při kojeni hýbou strivka, ale to by byl problém přece i přes den. To se ale normálně vyprdi když něco přijde.. děkuji za pomoc 😊🙏

zuzroko
10. čer 2021

@martinatd u nás celé 3m byly taky večerní koliky 😓 asi se to za celý den nashromáždí. Známa třeba koupala dopoledne, protože po večerním koupání vždy hodinový řev, ale já teda koupala obden a i ve dny kdy se nekoupalo řev byl 😃

michaelarousova
10. čer 2021

@martinatd my to meli stejne☺️Zhruba od 8 do 10 hod rval a rval..po par tydnech to preslo ☺️Jestli na to melo vliv koupani netusim 🤷‍♀️Jeho to pak trapilo dal , ale tak nejak v pribehu dne az do 5. Mesicu

katule1990
10. čer 2021

@martinatd Pochybuju, že by to bylo koupáním. Naopak to teplo by spíš mělo pomáhat. Spíš je to tím, že večer jsou miminka prostě citlivější, vnímavější a to i tím, že večer už se zklidní a nemají tolik podnětů, které by je rozptylovaly. Když se nad tím zamyslím, tak já třeba o exému taky vím hlavně večer a v noci, přes den to jde. Mému synovi je 7 měsíců a večer ho bolí bříško pořád, často i přes den, ale večer je to nejhorší. Jen se přisaje na prs, okamžitě zmítání, tlačení, kroucení. Pustí se a je v klidu. Jenže jinak než u prsa neusne a navíc potřebuju, aby taky pil mlíko. Trochu pomáhá nosit v klubíčku a možná trošku laktobacily, co každý den dávám. Jinak nám nepomohlo bohužel nic.

kmarie81
11. čer 2021

@martinatd mala na koliky teda moc netrpi, ale kdyz ji obcas zatrapi, pomahaji kapicky babycalm, za chvilku uz je ticho. prdi pak sice celou noc ale jde to krasne ven a navic v nich jsou bylinky i na zklidneni

martinatd
autor
11. čer 2021

Děkuji všem za čase zkušenosti. Budu doufat že kapky pomůžou a že se to brzy zlepší 🙏😊

netopejr
11. čer 2021

Obvyklé. Vliv ma Tvoje jidlo - lusteniny, jablka ap.se slupkou, zkus si to louoat, cibuloviny, porek, cesnek, pazitka..... taky kedlubny, korenova zelenina, i varena.... casto vadi pecivo, cokplo s kvasnicema i kypricim praskem, memu vadila i mouka, hlavně bila, ale taky kukuricna. Chleba z kvasku by měl byt mene problematický . Jist se da nejaka kase, treba ovesna, ryzova.... peklo jsou oplatiy, kdyztak cokoladu, nejkay tycinky ap.
Obvykle se to s koncem 3 m zmeni, prestanou mu vadit tahle jidla, pze se jim zmeni traveni a taky se zacnou vic hybat.
Pomaha teplo - v tom je dobry noseni (v satki, nositku) - hreje se u Tebe, i ta poloha. U nas to někdy neslo, vzala jsem vecer dite do nosidla a sla selrojit, dite uslo a pak uz dobry.
To vecerni trapeni mi za to nestalo. Lepsi bylo omezit si jídelníček. Neni to na dlouho. Vydrz.

radkas1990
12. čer 2021

@kmarie81 dobrý den kapičky jsou na předpis od Dr?

martinatd
autor
12. čer 2021

@radkas1990 měly by být volně prodejné 😊

kmarie81
12. čer 2021

@radkas1990
@radkas1990 jsou volne prodejne, stoji do 3 stovek a redi se kojeneckou vodou, po zredeni vydrzi 28 dni

radkas1990
12. čer 2021

@martinatd díky 🙂

radkas1990
12. čer 2021

@kmarie81 super děkuji 🙂