Večerní prdíky. Zkušenosti?

martinatd
10. čer 2021

Ahojte maminy, mám dotaz, možná jste meli nebo máte podobnou zkušenost. Každý večer poslední týden je hrůza. Pokaždé když začnu uspavat u prsa maly se začne kroutit a trápí ho prdiky Ale nechapu, proč jen večer. Přes den žádný problém není, je to vysmate miminko jakmile dojde ale na uspavani děs..🙈nevim jestli na to může mít vliv i koupání. Každopádně pomalu si nestíhám ani lehnout a už slyším ty šílené zvuky v bříšku. Vím, že se při kojeni hýbou strivka, ale to by byl problém přece i přes den. To se ale normálně vyprdi když něco přijde.. děkuji za pomoc 😊🙏

zuzroko
10. čer 2021

@martinatd u nás celé 3m byly taky večerní koliky 😓 asi se to za celý den nashromáždí. Známa třeba koupala dopoledne, protože po večerním koupání vždy hodinový řev, ale já teda koupala obden a i ve dny kdy se nekoupalo řev byl 😃

michaelarousova
10. čer 2021

@martinatd my to meli stejne☺️Zhruba od 8 do 10 hod rval a rval..po par tydnech to preslo ☺️Jestli na to melo vliv koupani netusim 🤷‍♀️Jeho to pak trapilo dal , ale tak nejak v pribehu dne az do 5. Mesicu

katule1990
10. čer 2021

@martinatd Pochybuju, že by to bylo koupáním. Naopak to teplo by spíš mělo pomáhat. Spíš je to tím, že večer jsou miminka prostě citlivější, vnímavější a to i tím, že večer už se zklidní a nemají tolik podnětů, které by je rozptylovaly. Když se nad tím zamyslím, tak já třeba o exému taky vím hlavně večer a v noci, přes den to jde. Mému synovi je 7 měsíců a večer ho bolí bříško pořád, často i přes den, ale večer je to nejhorší. Jen se přisaje na prs, okamžitě zmítání, tlačení, kroucení. Pustí se a je v klidu. Jenže jinak než u prsa neusne a navíc potřebuju, aby taky pil mlíko. Trochu pomáhá nosit v klubíčku a možná trošku laktobacily, co každý den dávám. Jinak nám nepomohlo bohužel nic.

kmarie81
11. čer 2021

@martinatd mala na koliky teda moc netrpi, ale kdyz ji obcas zatrapi, pomahaji kapicky babycalm, za chvilku uz je ticho. prdi pak sice celou noc ale jde to krasne ven a navic v nich jsou bylinky i na zklidneni

martinatd
autor
11. čer 2021

Děkuji všem za čase zkušenosti. Budu doufat že kapky pomůžou a že se to brzy zlepší 🙏😊

netopejr
11. čer 2021

Obvyklé. Vliv ma Tvoje jidlo - lusteniny, jablka ap.se slupkou, zkus si to louoat, cibuloviny, porek, cesnek, pazitka..... taky kedlubny, korenova zelenina, i varena.... casto vadi pecivo, cokplo s kvasnicema i kypricim praskem, memu vadila i mouka, hlavně bila, ale taky kukuricna. Chleba z kvasku by měl byt mene problematický . Jist se da nejaka kase, treba ovesna, ryzova.... peklo jsou oplatiy, kdyztak cokoladu, nejkay tycinky ap.
Obvykle se to s koncem 3 m zmeni, prestanou mu vadit tahle jidla, pze se jim zmeni traveni a taky se zacnou vic hybat.
Pomaha teplo - v tom je dobry noseni (v satki, nositku) - hreje se u Tebe, i ta poloha. U nas to někdy neslo, vzala jsem vecer dite do nosidla a sla selrojit, dite uslo a pak uz dobry.
To vecerni trapeni mi za to nestalo. Lepsi bylo omezit si jídelníček. Neni to na dlouho. Vydrz.

radkas1990
12. čer 2021

@kmarie81 dobrý den kapičky jsou na předpis od Dr?

martinatd
autor
12. čer 2021

@radkas1990 měly by být volně prodejné 😊

kmarie81
12. čer 2021

@radkas1990
@radkas1990 jsou volne prodejne, stoji do 3 stovek a redi se kojeneckou vodou, po zredeni vydrzi 28 dni

radkas1990
12. čer 2021

@martinatd díky 🙂

radkas1990
12. čer 2021

@kmarie81 super děkuji 🙂