Vzteká se... Co dělat?

helcakab
30. kvě 2022

Dobrý den,
Už nevím co s dcerou 2,5 let. Od mala vzteklina, klasický kolem 20 měsíce vztekaci období, pak lepší a teď katastrofa. Momentálně má "problem" s botama a ponozkama, které ji oblékam i na 20x, prý ji je dávám "blbe". Vypravit se někam o nervy. Nejvíc se vzteka se mnou, s tatínkem lepší. Jinak hodně mluví, pohybové nadana, ale to vztekani fakt už nedávám. Má staršího sourozence. Nějaké rady co s ní?

klokanka31
30. kvě 2022

@helcakab Čekat a doufat že to brzo přejde...😃

jarla
30. kvě 2022

Neustupovat a vydržet,co taky jiného

chnachna
30. kvě 2022

@helcakab jestli mohu doporučit, koukněte se na nevýchovu. Mě se to ze začátku zdálo všechno jako scifi, ale ve většině případů nám to hodně pomohlo, jde o pochopení potřeb jak rodiče, tak dítěte a vcítění se do něj a udělat to tak, aby ta daná situace vyhovovala jak vám, tak dítěti. Jasně, nepůjde to hned ze dne na den, ale za mě je to to nejlepší co jsem mohla udělat pro to abych pochopila co se s mou dcerou 2,5 roku děje a používám to pomaličku u syna který má 7měs. Nedám na to dopustit. 🙂 Ale nevnucuji. Jejich kurz opravdu stojí za to 🙂

chnachna
30. kvě 2022

@helcakab jo a ještě jsem zapomněla dodat že vztekaní a brekot není to, že by to dítě dělalo naschvál, ale to že nám tím dává signál že je něco špatně. No prostě. Dítě má vždycky důvod a dává to najevo právě tímto "strašným" chováním, protože jinak to zatím neumí. Neřekne že ho něco bolí, že něco potřebuje. No toto všechno je krásně popsané v tom kurzu. Je to fakt pecka. 🙂