Nechce jíst bílý jogurt

hanulla85
1. kvě 2017

Mám holčičku- 10 měsíců a nechce jíst bílé jogurty, zvedá se jí po nich žaludek. Zkoušela jsem do nich dávat i ovoce a prostě je nechce. Máte někdo radu jak na to? Zkusila jsem bobíka a toho by samozřejmě slupla,ale moc se mi jí ho zatím nechce dávat. Co dáváte ke svačince vy? Děkuji

blondynka400
1. kvě 2017

@hanulla85 tak ho nedávej... Nikde není psáno, že dítě jíst jogurt musí. Ano je fajn, ale ne za každou cenu. Třeba k němu dojde časem a nebo pak po roce domácí pribiňák z tvarohu. ¨
A ani přesnídávku půl napůl s jogurtem nechce? Nebo i 75% ovoce a zbytek jenom jogurt.
Jo a za ,ne taky není jogurt a jogurt, hodně záleží na konzistenci a kyselosti. Chce to vyzkoušet různé...

hanulla85
autor
1. kvě 2017

Právě že ani s přesnídávkou to nechce ☹ Samotnou jí spapá.

panickatlamicka
1. kvě 2017

Tak nechce no. ty taky prece nejis vsechno. 🙂

panickatlamicka
1. kvě 2017

A nebo zkus jinou znacku. nam se osvedcil smetanovy chocenak a holandia.

hanulla85
autor
1. kvě 2017

Ok, děkuji za radu. Já jsem jí chtěla něco přidat, aby nejedla pořád to samé. Známá do mě furt vandruje ať jí dám pribiňák a monte a podobně. A co ještě dáváte ke svačině?

linee
1. kvě 2017

@hanulla85 mela jsem to same,stridala jsrm znacky,nechutny ji ty hodne kysele (hollandia,chocensky) ,obcas blinkla.Nedavala jsem a pak zkusila opet za 2-3 tydny.Michala napr.s piskotem.pokud ji to nedeladobre,nedavej a nebo zkousej jine znacky.

msimankova
1. kvě 2017

@hanulla85 a zkoušela jsi ten jogurt smíchat právě s troškou Bobíka? Já to někdy dělám, když dcerku nechci Lipánkem a spol. zaplácnout úplně, to sní vždycky.

hanulla85
autor
1. kvě 2017

Ne, to jsem nezkoušela. To by mohlo projít 😉

alcar
1. kvě 2017

Taky mi mala nechtela jist a ja ji to nenutila. Davala jsem ochucene Holandie nebo sladkou bilou Activii nebo Matyldu.

hanulla85
autor
1. kvě 2017

Fakt díky za rady, vyzkouším to

eva118
1. kvě 2017

Pokud si uděláš domácí, je jemnější, ne tak kyselý a možná by ji zachutnal. Lepší je to s piškotama, nebo s přesnídávkou. Pokud nebude chtít, nelam to přes koleno ať jí jogurt neznechutíš. Malá bílé jogurty taky nechtěla a tak jsem koupila ochucený hollandia a ten slupla. Na svačinky jsem dávala i ovoce s máslovými sušenkami nebo bebe, domácí buchta, nakrájená zelenina a kukuřičné křupky pak i křehké plátky, moc jí chutnají ovocné tyčinky, když jsem měla na večeři polévku, tak na svačinku i pečivo se sýrem .......

hanulla85
autor
1. kvě 2017

Ne ne, domácí nedělám. Něco z toho vyzkouším. Nenutím jí to, jen někdy zkusím, ale zatím bez úspěchu, tak vyzkouším něco jiného a snad jí něco zachutná 🙂

izz76
2. kvě 2017

@hanulla85 Upřímě,vůbec se nedivim,že dítěti býlý jogurt nechutná,spíš se divim,že někomu chutná 😀 Moje dcera 2,5letá zatím nepřišla na chuť žádným mléčným výrobkům,nejí jogurty,tvarohy,lipánky,termixi,pribiňáky,pudinky,sýry,kaše nic 😨

hanih
2. kvě 2017

@hanulla85 Dcera taky nechtěla jíst jogurty. V těch deseti měsících jsem to teda neřešila - nechtěla celkově moc nic jíst (kromě mlíka), tak jsem jí spíš dávala věci, co jí chutnaly, aby se rozjedla. Po roce jsem jí občas zkusila přidat trošku jogurtu do něčeho, co měla ráda, ale vždycky to poznala a nechtěla jíst. Jogurt vzala na milost až nedávno v roce a půl a jen oslazený marmeládou, jinak ho taky nechce.

kaja2016
2. kvě 2017

@hanulla85 no jestli se jí zvedá žaludek, tam bych to řekla pediatrii, jestli nemá alergii.. jinak kdyby ho jenom nechtěla, já normálně doslazuju agavovy syrup, třtinový cukr, glukopur, rozmackam piškoty,dítě je teda štíhlé, nadváhu neresime... Postupně to zacala jíst neslazené, je ji 13mesicu...

jetina
2. kvě 2017

Ja dávám dceři do bílého jogurtu třeba 4 piskoty oni se rozmoci a ma to hned jinou chuť 😉

luska__
2. kvě 2017

mě trvalo 25 let než jsem se ho naučila jíst 🙂
mám v plánu taky miminu dávat,ale nečekám,že budu časem úspěšná :D

janablizka
2. kvě 2017

My doslazujeme bílý jogurt troškou medu a jinak rozmačkané ovoce.

verena
2. kvě 2017

Tak zkousej jine mléčné vyrobky, starší mel v tom veku už dudlacku a davala jsem mu do ni kefir apod. Me osobně chutna jogurt v polivkach, třeba v porkove je vyslovene dobry, nebo i v některých masových omackach. Když ji das treba jednohubky pečiva s tvarohem, tak by to mohlo projít. Nevím tedy, jak kouse a co už je zvykla jist. To smíchání s ničím sladkými by mohlo pomoct, i když je škoda ji takhle malou učit už na sladke.

lilulilu
2. kvě 2017

Taky micham bilou Hollandii s Lipankem a rocni dceri to chutna. Cca 3/4 jogurtu a 1/4 Lipanka, je to trosku sladke a dobre 🙂

nafuka
2. kvě 2017

já dávám malé farmářský z alberta ten jejich, kunín, activii má 18 měs. a zatím bez problémů.Nedivím se že ji nechceš zvykat na ty sladké sračky.Uvidím časem jak to pujde.Nebo trochu zakysané smetany aspoň 15% do toho.Bio Olma bývala dobrá, teď se pokazili, je kyselejší.