Škola jedna radost v Poděbradech. Zkušenosti?

evaeva123
11. říj 2021

Dobrý den,

Máte nebo měli jste dítě na škole Jedna Radost v Poděbradech? Přemýšlím že tam dám syna ale potřebuji reálné zkušenosti rodičů protože na internetu se toho moc nedá najít. Nebo ne dostatečně. Děkuji 🙂 E.

posterez
1. lis 2021

Dobrý den, také o tom zvažuji. O škole se toho nedá moc najít, protože je to uzavřená komunita. Na školu občas chodí udání, protože se systému nelíbí alternativní vzdělání, ale špatná škola to není. Jen se snaží o dětskou demokracii a to je v ČR odsuzováno. Paní ředitelka je ochotná si o čemkoliv popovídat a seznámit rodiče se školou, ale ne po telefonu. Jinak já zatím náhodou mluvila mimo školu s jedním nejmenovaným pedagogem, co tam učí a bylo mi řečeno toto: 1-3 třída je 100% funkční a úžasná. Pak už se myšlenka trochu zvrhává a není to ono. Kromě toho tam někteří rodiče mají tendenci dávat lehce pomalejší děti, takže pak nezbývá tolik čas na ty nadané, které by si ve skutečnosti zasloužili víc pozornosti. Když se vaše dítě rozhodne, že nechce na hodinu, za určitých pravidel tam chodit nemusí a je to na jeho zodpovědnost. Více méně to tam funguje vše na bázi komunikace a snahy. Když budete mít zodpovědné dítě, které bude chtít studovat, tak dostuduje. Ale když budete mít flinka co se chytne blbý party a bude jen rozmazlenej, tak si na ty hodiny podle mě chodit nebude. Ale nechodíme ta, nevím z vlastní zkušenosti nic. Toto je pouze recenze pedagoga - mnohem lepší a nejlepší v kraji je spíš Cílek. Ale to mám taky z doslechu. Ovšem na Cílka jsem nikdy neslyšela ani špetku negativa. mě osobně se jedna radost líbí, pořád s ek ní vracíme, myslím, že to bude pro nás dobrá volba, ale uvidíme. Ještě máme 2 roky čas. 🙂