Je šátkování bezpečné?

andrevo
11. říj 2015

Ahoj holky, sice zatím ještě nejsem těhotná, ale už mne zajímá vše kolem miminka a za posledních pár dní se tady na koníku objevil světový den nošení v šátku. Nejsem v tomto vůbec zběhlá a proto bych se vás chtěla zeptat jestli je to bezpečné pro miminko? Hodně se mi to líbí a tak jsem hledala informace, ale nikde jsem nic moc žádné nenašla tak se obracím na Vás - na ty, které s tím máte zkušenosti.
Moc děkuji za info a cenné rady.

daika
11. říj 2015

ahoj, určitě je bezpečné, hlavně musí být mrňous dobře navázaný a dotažený 😉
za sebe můžu říct, že nošení v šátku je něco úžasného, už pro ten kontakt, pro tu blízkost a bezpečí miminka (u maminky). Nejde to paušalizovat, jsou i děti, které nejsou úplně kontaktní a nošení se jim nelíbí... až bude miminko na světě, můžete vyzkoušet 😉
Ač nejsem výhradně nosící, pro nás není lepší věc. Tenhle "kus hadru" mě zachránil, když byla dcera maličká (cca měsíc) - mohla jsem se hnout a něco si občas i uvařit 🙂 když se necítí dobře, když se mi někam nechce tahat kočár (čím dál víc 😉 ) ... prostě kdykoli je třeba, zachrání nás šátek

kimby
11. říj 2015

Ja bych napsala totez co pani prede mnou.

Pro svou jistotu a ujasne i si ano ci ne (noseni v satku),byla jsem jako tehotna na kurzu vazani (cca 3hod)a super,vedela jsem,ze do toho pujdu a umim uvazat.

Jinak ja nosila uz starsi dceru,ale v Manduce,satku jsem se bala,syna jsem odnosila v satku do 10mes,pkte presla na Tulu.

Kocarek pouzivam sem tam,synovi nevadi ani jedno,ale ja.jsem li a tahat kocarek 🙂

andrevo
autor
12. říj 2015

Holky moc děkuji. Tak až se nám zadaří mimi (což doufám, že bude brzy) tak pak zkusím též ten kurz abych věděla co a jak. Kočárek máme již vybraný ale třeba jít na houby s kočárkem se mi fakt nechce. Ještě jedno moc děkuji za Vaše zkušenosti, měla jsem z toho strach, ale je vidět, že když se to dobře naučím nemůžu miminku ublížit 😉