Šátkování nedonošeňátka, co si mám pořídit?

nikdo17
13. led 2016

ahoj holky. pred par dny se nam necekane narodilo miminko o nekolik tydnu drive. momentalne je na jip a jeste urcite dost dlouho bude ptz porodni vaha byla 1370 g. ale tim ze jsem jeste nemela ani nic moc nachystane pro nej, zacinam ted s tim poradne. absolutne jsem nemela v planu nosit sve mimi v nejakem tom satku nebo klokance nebo manduce nebo co to ted vsechno je za moznosti. vubec se v tom nevyznam. ale ted premyslim nad tim kdyz si zvykne na takove to tzv. klokankovani co delame v nemocnici asi bude mit rad noseni na tele a bylo by to pro nej zrejme ,,vhodne,,. co myslite? mate nektera zkusenost? pokud ano, co si mam poridit? takovy ten satek? nebo jine nositko? a popripade od jake znacky je dobre. cetla jsem ze v tech znackach je celkem rozdil..dekuju moc za pripadne odpovedi. 🙂

kocour1
13. led 2016

Ahoj, určitě tvoje miminko ocení nošení v šátku. Děti nošení milují, připomíná jim to pobyt v bříšku. Jsem toho názoru, že do čtyř měsíců by se miminko mělo převážně nosit. Nejsem já osobně nějaký odborník, ale ráda poradím aspoň to, co jsem zjistila já, když jsem byla v tvé situaci. Pro takhle malé miminko bych doporučovala šátek, dle mého názoru elastický (bude se ti s ním z počátku dobře pracovat, lehkou váhu miminka v pohodě unese a později, když vás nošení nadchne, můžete vyměnit za nějaký nosnější). Ten elastický šátek je takový lehounký, měkký. Úvazy jsem se naučila na youtube, kde si zadej uživatelku s loginem Vonzino1. Ukazuje tam na videu všechny možné úvazy, zvláště tam má i právě nejmenší miminko s elastickým šátkem. Podle ní se to naučíš. Já začala nejdřív s panenkou, pak to šlo snadno, dokonce jsem se podle ní naučila i úvaz na záda. Já začínala původně na nosítku - mám beco, ale je dobré např. i Manduca. Ale doporučuji ho až na starší dítko. Pro úplné mimi je poměrně velké a špatně se to celé nastavuje. Právě proto doporučuji nejprve ten elastický šátek a pak později můžete pořídit nějaké nosítko (teď v roce už skoro nevážu, právě nosím v nosítku). Uvidíš, že nošení dětí má i své výhody. Miminko se nemusí složitě oblékat ven, je oblečené tak, jak ho máš na doma, přidáš jen čepičku, popř. ponožky, ty sama se oblékáš přes miminko, zapneš ho do bundy a pokud někam přijdete dovnitř, miminko spí, tak se jen svlékneš ty a mimi může dál chrupat. První měsíce ani necítíš, že nějaké mimi na sobě máš🙂. Vázala jsem takhle syna i manželovi, šli spolu ven na tři hodiny a já věděla, že pokud je u někoho na těle, že bude spokojeně chrupat do odvázání🙂. Tak snad jsem ti nějak poradila. Jo a ještě důležitá věc. Na FB jsou různé skupiny, kde se v tom vyznají více, mají tam i prodejní alba a tam můžeš i mrknout na ty šátky. Např. skupina nosíme děti. Gratuluji k miminku🙂.

nikdo17
autor
13. led 2016

@kocour1 dekuju moc za vycerpavajici odpoved🙂 do fb skupiny uz jsem zazadala o pridani tak snad i tam se pak dozvim nejake cenne informace. jsem v tomhle totalnev,,nepolibena,, ptz jsem neplanovala satkovat vubec. ted kdyz klokankujeme tak mi to pripada ze to je asi vhodne pro ty mimi zvlaste nedonosence kteri si zvyknou na klokankovani. a na to youtube se podivam az budu se satek ucit uvazovat🙂 jeste jednou diky 😉