Mám nárok na mateřskou po půl roce v práci?

marketa_s
15. led 2017

Zdravím holky 🙂
měla bych takový dotaz.. jsem po škole a pracuji půl roku v práci - měla bych nárok na mateřskou kdybych otěhotněla?

Děkuji za odpovědi

peicul
15. led 2017

studium se započítává do 270 dní, kdy musíš být plátcem pojištění, takže ano, měla bys mít nárok

paulie
15. led 2017

Ano, ALE pouze pokud jste měla v posledních dvou letech od data nástupu na MD (!) odpracováno 270 dní v zaměstnání(ch), které založilo účast na nemocenském pojištění (tj. klasický zaměstnanecký poměr, dohody o provedení práce nad 10 000,- či dohody o pracovní činnosti nad 2 500,-, ze kterých bylo odváděno pojistné na soc.zabezpečení).
Studium na SŠ/VOŠ/VŠ se do této doby také započítává 🙂

http://www.cssz.cz/cz/nemocenske-pojisteni/davk...

kacireksro
15. led 2017

musis mit odpracovano 270dni.

marketa_s
autor
15. led 2017

Slyšela jsem něco o tom, že se to dá nějak "doplatit" pojišťovně, aby ten nárok byl..je tomu tak?

kytkata
15. led 2017

@marketa_s Pokud teď pracuješ půl roku a PP je nemocensky pojištěn..Je to tedy zhruba 180dni, počítám s tím,že momentálně ještě těhotná nejsi. Na zápočet 270 dní ti chybí zhruba tři měsíce...,a hlavně těch 270 dní se počítá ke dni nástupu na PPM,což je 6-8tydnů před očekávaným datem porodu. Takže když to vezmu kolem a kolem,tak bys na nárok na PPM měla dosáhnout.

dandaa
15. led 2017

@marketa_s doplatit zpetne se nemocenská nedá.

astyna
16. led 2017

souhlasím s holkama 🙂