Prosím o zkušenosti s dilatací ledvinové pánvičky (hydronefrózou)

natiiinka
3. čer 2018

Ahojky. Jsem 34tt, na velkém ultrazvuku ve 20tt nám byla zjištěna dilatace právé pánvičky na 11mm, což pro mě bylo hrozné, shánění informací, strach o miminko apod. U chlapečků je to prý běžné a tak nějak jsem doufala ve zlepšení, o kterém se všude píše. Bohužel, ve 26tt jsme byli znovu v Olomouci na kontrolu dilatované pánvičky (i kalichů) a zhoršilo se to na 14mm, tedy Hydronefroza II.stupně. Ve 32tt opět kontrola a nyní Hydronefroza III.stupně, rozšíření na 18mm. Paní doktorka říkala, že pro nás bude nejlepší rodit přímo v Olomouci, aby se na malého hned po narození podíval urolog a pravděpodobně nás po šestinedělí čeká operace.... Pokud s operací má někdo jakékoli zkušenosti, informace o ní, apod... Budu moc ráda, na internetu se vše píše hrozně obecně, potřebovala bych popsat na co se připravit atd... děkuji

dancaherman
23. bře 2021

@natiiinka ahoj.. Můžu prosím vědět.. Jak jste tenkrát dopadli? Doufám že je chlapeček v pořádku... Nám na to přišli až v 10 měsíci po narození a to jsem chodila na Uz a i rodila v HK FN🍀

natiiinka
autor
26. bře 2021

@dancaherman byli jsme na operaci po šestinedělí... Ted máme doma zdravého chlapečka ❤️... Nakonec měl i rozdvojenou ledvinovou panvičku.

primka16
9. říj 2021

Holky, jak jste dopadly? Mně teď ve 23.tydnu byla zjištěna zdvojená ledvina u miminka, chlapeček, jdu na rezonanci a na dětskou urologii,kde mám řeknou, co a jak, ale moje genetická řekla,že můžu ukončit těhotenství, jsem v šoku, ach jo,. Co obnáší ty operace, jaké je to v Olomouci?

llenka1
9. říj 2021

@primka16 tiez mam chlapceka ... V 30 tyzdni zistena hydronefroza. V necelych 2 mesiacoch operacia. Navrhovat ukoncenie tehotenstva len kvoli zdvojenej ledvine je zcestne :/