Bolestivý sex po porodu

90bobisek90
29. zář 2018

Ahojte maminky,jsem 8 tydnu po porodu a jelikoz jsme s manzelem cele tehu nemeli sex kvuli problemum,tam uz jsem to chtela zkusit, i kdyz u dr. na kontrole me silene bolelo i vysetreni zrcatkem. Sita jsem byla poradne, vnitrni i vnejsi stehy. A kdyz jsme to zkusili,nemohl se dostat dovnitr,jsem silene uzka a o bolesti ani nemluve. Siti mam krasne zahojene,ale po "sexu" se mi v texh mistech objevila krev. Mela jste to taky nektera? Da se s tim delat i neco jineho nez jen zkouset a zkouset? Dalsiho sexu se diky tomu uz ted desim. :( omlouvam se za slohovku a dekuji za radu ci podporu.

miba10
29. zář 2018

Také jsem byla hodně šitá. První sex byl hned po 6 nedělí a byl..... Zvláštní. Přijdu si teď kolikrát jako by mi udělali 2 stehy navíc. Uvnitř mě to jakoby skrabalo. Myslela jsem že tak ještě zůstali nějaké stehy ale dr nic neříkal. U nás se to prostě opotrebovalo a dobrý. Pokud máš takové obavy, zkonzultuj to s lékařem. Držím palce ať se to zlepší

deli_lah
29. zář 2018

Ja bych radeji zasla jeste k lekari a primo rekla jaky je problem.. Jinak teda jsem byla take sita hodne, uvnitr i venku, pry vse v poradku a v sexu byl problem jak jsem byla strasne uzka, i to skrabani jsem pocitovala jako @miba10 . Zkouseli jste to jen tak nebo s lubrikantem? U me se to zlepsilo asi tim castejsim zkousenim a vlastne i tim ze jsem se toho prestala desit...

90bobisek90
autor
29. zář 2018

@deli_lah zkouseli jsme to bez,ale byla jsem dost vlhka. Ale priste to zkusime s nim. Ja se zacala bat po te kontrole,protoze i to blbe zrcatko me bolelo. Moc se mi k dr.znovu nechce,nechci si pripadat jak exot. Roztahne se to casem?

terezak88
29. zář 2018

@90bobisek90 chce to cas musite se poradne zahojit a bude to ok, urcite zkuste lubrikant ale netlacte na pilu, me se to u prvni dcery spravilo az skoro po roce a u druhe asi po pul, kazda to mame jinak, ale urcite se to spraví ;)

90bobisek90
autor
29. zář 2018

@terezak88 to vas to jako cely rok bolelo? :O jako ja bych ted bez toho sexu i byla,pri kojeni stejne nemam ani moc chut,navic unava dela taky svoje,ale kvuli chlapovi jsem uz chtela,cekal dost dlouho a ted tohle..

terezak88
29. zář 2018

@90bobisek90 ja sem to taky delala kvuli manzelovi osobne jsem byla ko a potrebovala se sama trochu srovnat a zbytecne jsem to hnala takze me to ani nebavilo, nutno podotknout ze sex nebyl dost casto tak proto to asi i tak dlouho trvalo nez se dalo telo dokupy

90bobisek90
autor
29. zář 2018

@terezak88 a muzu se zeptat,manzel do vas vniknul cely?Nebo to taky neslo. Prece neni mozne,aby mnou prosla hlava miminka a neporadim si s timhle :(

liliana2016
29. zář 2018

@90bobisek90 Mně všechny sestry v nemocnici chválily, jak mě Mudr zašil. Měla jsem stehy zevnitř i venku a se sexem jsme začali 7 týdnů po porodu. Chvíli mě bolelo vniknutí, ale časem se to srovnalo. Určitě používejte hodně lubrikantu a manželovi řekni, ať je opatrný a půjde to, uvidíš. Taky záleží, jestli máš vůbec chuť. Já ji měla už 3 týdny po porodu, ale poctivě jsem čekala. 😀

90bobisek90
autor
29. zář 2018

@liliana2016 manzel byl opatrny a s tim lubrikantem to zkusime. Ale uprimne,chut nemam :( nevim,jestli je to kojenim,unavou nebo na to jeste nejsem pripravena.

terezak88
29. zář 2018

@90bobisek90 manzel vniknul cely, mela jsem.stejne pocity jak pisou ostatni, dost me to drelo a to jsem sita nebyla vubec, ale kdyz si vzpominam tak prvni sex byl taky problem s vniknutim ale pak se povedlo, neveste hlavu, zkuste to s lubrikantem a pujde to ;)

priefi
29. zář 2018

@90bobisek90 ahojky, u syna jsme taky cele tehu nic nemohli a pak jsem mela sity nastrih (nevim jak moc, strihali me na 2x a zpravu jsem nevidela) a sity cipek. Po 6ti nedeli kontrola, bolela extra, jeste jsem i obcas z rany zaspinila, dle dr.zahojena a ze na to muzeme s manzelem hupsnout. no ani nahodou, chut by byla (skoro mi uz sibalo), ale bolest mi to nedovolila. Mesic po kontrole dalsi kontrola a dr.se ptal, zda uz a ja ze ne, ze proste to boli a manzel je chapavy. Poprve to bylo 3m od porodu, ja skoro v kreci, bolelo me to, navic kondom na ktery jsem nebyla vubec zvykla (pred tehu jsme pouzivali HA), mno po tak dlouhe dobe jsem myslela, jak to bude super, ale nebylo, bolelo to. Pak jsme to case (asi po tydnu) zase zkusili a bylo to o trochu lepsi, ale mela jsem hruzu z toho,.ze to bude zase bolet, bolelo, ale mene. Pokazde to bylo o neco lepsi. Cca po pul roce od porodu to bylo uz docela fajn, ale obcas se jizva ozvala, po necelem roce uz bez problemu. Drzim pesti, at se to rychle hoji. Chce to svuj cas a postupne jizvu takto rozhybavat.

dancamich
29. zář 2018

Jsem čtyři měsíce po porodu a manžel má problém se do mě dostat. Měla jsem šití i vevnitř. Bolí to jako prase a stojí za ho*no. Není to o tom, že mi sex chybí (při dvou dětech moc libida nemám), ale že to nemůžu mít. Jinak teda lubrikant určitě pořiďte - nám to trochu pomáhá.

90bobisek90
autor
29. zář 2018

Holky,dekuji za slova utechy. Jeste dotaz,mohla bych si tu jizvu a cely ten vstup do pochvy masirovat nejakym olejckem?Ze bych se to pokusila rozmasirovat. Jinak to teda budeme zkouset a snad se to zlepsi.

90bobisek90
autor
29. zář 2018

@dancamich 4 mesice? A byla jste s tim nekde?Prece to nemuze byt take uzke,kdyz mame za sebou porod :(

mimuu
29. zář 2018

@90bobisek90 určitě bych promazávala, my používáme jako lubrikant kokosový olej. Ze začátku byla jizva hodně citlivá a jakoby pnula, ale to promazávání a masírování pomohlo

90bobisek90
autor
29. zář 2018

@mimuu tak zkusim masirovat. Chci tomu co nejvic pomoct,aby to tak nebolelo. A to jsem myslela,ze porod bude to nejhorsi,naivka :D

cuuza
30. zář 2018

Určitě důkladná předehra s prsty a hodně lubrikantu a trpělivosti.