Hádky kvůli specifickému dítěti, máte podobnou situaci?

terezapetrova
6. srp 2014

Hezke ráno, prosím Vás, které mate zkušenosti s dětmi se specifickými potřebami .. Já takové dítě mám, k tomu je i dost uvztekane a ukricene, což trochu souvisi. Pokud jsme i s manželem, je to dohromady velký nápor na nervy a pořad se s manželem hádám, někdy si říkám jestli nám to manželství ještě vydrží 🙂 mate někdo podobnou situaci, příčiny? Mohly bychom se podpořit ? Jsem z toho příliš často zoufalá ☹ děkuji moc ..

pulecp
6. srp 2014

@terezapetrova Podívej se na manuálek FasterEFT v článku na mém blogu. Zkus zapracovat na svých emocích. Pokud bude chtít metodu ppoužít manžel, tak mu dej info. Pokud si nebudeš vědět rady, můžu Ti poradit ve skupině Emoční terapie, do které Tě zvu.

marecekavendulka
6. srp 2014

Ahoj,chápu to dobře,když napíšu,že tvuj muž ještě uplne "nepřijmul",že je váš syn "jiný" a kvůli tomu se hádáte? nebo je to tak,že k synovi má normální vztah,ale jak jste oba vyčerpaní jeho jekotem,tak se hádáte? my máme taky dítě se specifickými potřebami,mému muži občas vylítne "ty rozmazlenče" ale je to už když jsme z něj "hotoví"..a jinak,abychom si zachovali zdravý rozum,naučili jsme se malého navzájem uklidňovat a snažíme se na sebe nevyjíždět,pokud cítíme,že hdka by vznikla jen proto,že jsme ze synka vyčerpaní.

terezapetrova
autor
10. srp 2014

@pulecp diky moc, casem urcite shlednu a do skupiny se mi urcite vyplati prihlasit, budu ted spis mimo konika, zpet cca v rijnu, ještě jednou diky..

terezapetrova
autor
10. srp 2014

@marecekavendulka ahoj, dekuji za pripevek, neprijmul ho a jsme vycerpani z jekotu a vztekani. bude se něco muset zmenit 🙂

marecekavendulka
10. srp 2014

@terezapetrova tak to by si měl srovnat tvuj chlap,to je v jeho hlavě a jeho problém,kterým bohužel může zničit váš vztah. zkus ho ukecat,aby se učastnil ruzných vyšetření,která nejspíš malý podstupuje,třeba mu to pomuže v tom ho lépe pochopit.

terezapetrova
autor
10. srp 2014

@marecekavendulka on se jich ucastni i když doktori nas uz trochu pousti ze sparu a je po tech navstevach dokoru ještě ve vetsi depresi 😒

marecekavendulka
11. srp 2014

@terezapetrova njn,je to boj,škoda že nevím,jak ti pomoci,já si neumím tuto situaci představit..jak bych to řešila?dítě,at je jakékoliv,pozná,že není přijaté. Od toho bych se odrazila a podle toho jednala.zkus muži navrhnout nějakou poradnu,kde by sdělil své emoce,možná mu to pomuže syna přijmout a pochopit.a jestli jeho negativní postoj k synovi bude přetrvávat,co uděláš?rozcházet se není jednoduché,pokud jsou tam city a milujete se,ale ona musí být vůle pracovat na sobě-to ted směřuji k němu.Jaký je jinak tvuj muž?má snahu syna pochopit?chce se naučit ho milovat?odpověz si sama a pak jednej.přeji tvojí rodině mnoho štěstí. 🙂