Jste taky tak unavené na RD jako já?

terezka000
1. bře 2018

Ahoj maminky jste taky tak unavení na RD jako já?
Náš syn Honzík (10 m) je hrozně hodnej ale ten stereotip a nemoc jít sama nikam a poslouchat přítele jak je děsně unavený z práce.... Jsem z té mateřské vyčerpaná, unavená, vyšťavená...
Někdy si říkám jestli nejsem mladá na děti nebo že už si nikdy nic neužiju nikam se nepodívám nezajdu se sama projít abych načerpala energii... Máte to taky takhle? 😔

rituska88
3. bře 2018

Já teda za sebe musím říct, že období mateřské jsem si celkem užívala, i když syn byl poměrně náročný. Ale užívala jsem si to, že když nechci, tak nikam nemusím (např. když je venku velká zima), že mám čas na domácnost - třeba když syn spal, tak jsem se vrhla na úklid, což je můj relax. Snažila jsem se hledat pozitiva v těch běžných denních činnostech. Hodně času jsme trávili s mými rodiči, protože manžel chodil do práce a dělal v nepřetržitém provozu, takže na nás tolik času neměl a já jsem i chtěla, aby se před nebo po noční mohl vyspat a byl do práce odpočinutý. Rodiče bydlí 5 km od nás a jsou už v důchodu, takže jezdili k nám odpoledne na návštěvu - vzali malýho v kočáru ven a já si mohla odpočinout nebo se v klidu aspoň osprchovat apod., mamka většinou dovezla i oběd nebo mi pomohla s žehlením... Nebo jsme jeli my k nim a šli jsme u nich na zahradu nebo prostě jsme si jen povídali u kafe když malej usnul, šli jsme na procházku... Žádné kamarádky jsem blízko neměla, tak jsem byla ráda za rodiče - hodně mi to pomáhalo, že se mám komu vypovídat. Manžel zvládal péči o syna v pohodě, ale moc jsem toho nevyužívala, už jsem nějak neměla tu potřebu někam chodit se bavit apod., ale stačilo mi třeba jen jednou za čas když ho na dvě hodiny pohlídal a já si mohla zajet sama nakoupit. Jasně, že někdy to taky bylo na palici - třeba když malýmu rostly zuby, dlouho jsme se kvůli tomu pořádně nevyspali a on celé dny i noci prořval, nechtěl jíst...pak období vzdoru atd. - občas ty pocity beznaděje potkají každou ženskou. Ale zase to přejde, venku zase brzy vyjde sluníčko, oteplí se a nabije Tě to novou energií., bude se dát chodit ven na procházky a různé akce kam můžou i děti. Syn šel ve 2,5 letech do školky a já do práce a od té doby je to teda mnohem větší honička. Mám náročnou práci, celý den si nesednu, mám velkou zodpovědnost, takže jezdím domů psychicky i fyzicky vyšťavená a když se chci věnovat synovi, tak zjišťuji, že už tu energii nemám a že na mateřské to bylo mnohem lepší. O víkendu místo toho, abysme trávili čas nějakým výletováním apod., tak doháním to, co přes týden nestíhám - úklid, praní, žehlení, chystání věcí do práce a do školky...je to maraton a čas tak rychle letí a syn roste před očima. Snaž se užívat si každého dne a hledat na něm to pozitivní, hlavně se nezavírej doma sama, buď v kontaktu s rodinou, s kamarádkami...sociální sítě nám to v dnešní době hodně ulehčují, i MK je fajn na sdílení názorů apod. Každého občas přepadne depka, ale zase bude líp, uvidíš. Hlavně zapoj chlapa do péče, nikdo neříká že se musí předřít, ale neuškodilo by mu zkusit si to aspoň trochu - možná by změnil názor na to jaká je to brnkačka 🙂

re_barbora
4. kvě 2018

Nechapu ze se tak do autorky obouvate! To jste opravdu kazdy den stastny a s usmevem na rtech?? Pochybuju.. Myslim si, ze tyhle stavy potkaj driv nebo pozdeji kazdou zenskou.. ja uz je mam ted a to teprve cekam 😁
Zkus o tom rict partnerovi, rodine a zkusit se s nima domluvit na obcasnym hlidani aby sis mohla odpocinout a mit aspon par hodin pro sebe..

newwi
4. kvě 2018

Ja mam skveleho partnera... kdyz vidi,ze je toho na me prilis,vezme si malou a ja jedu treba na kolo,nebo do pelechu,nebo jen tak "hodim nohy hore"...takze az tak vycerpana nejsem-v mem okoli je spousta kamaradek,co maji take male deti-chodime spolu na prochajdy,piseme si-mam si s kym popovidat... zkus to taky tak nejak-pokud je to mozne... moc to pomaha!!!