Mám 2 děti, miluju je, ale někdy bych je dala pryč

zlatik1
17. říj 2016

Ahoj, potřebuju opravdu poradit nebo ujistit, co dělám špatně .. připadám si, že být mámou je to to nejhorší co mě mohlo potkat.. mám 2 děti, čekala jsem na ně dlouho, nejdřív nebylo s kým a pak se ukázalo, že ten dotyčný není také terno tak zase nebylo s kým.. ale už jsem našla chlapa pro život a rodinu.. milujeme se a děti taky.. jen jsem na to vše sama .. mám kluky .. 2,5 roku a 7 měsíců... ale ten starší jako kdyby se zabrzdil a vůbec na mě nereaguje a jakoby neslyší... už tořešíme přes mudr... zatím jsme nikde nebyli.. Je to taky hrozný ocásek a musí být všude se mnou, nikdo mi nepohlídá a on si vše vynucuje řevem.. neřekne slovo... jak na něho a nezbláznit se?

smaug
17. říj 2016

Hlídání v jeslích? Nám taky nikdo nepohlídá, malá je nespavec a já částečně pracuju, takže jsme si našli poblíž soukromé jesle, kam máme v plánu malou dávat tak na cca 5 hodin v týdnu. Dneska tam byla prvně sama, odcházela jsem, za dveřma řev, jak jsem se cítila asi ani nemusím psát, ale do deseti minut byla v pohodě. A já taky. A tvé pocity jsou v tvojí situaci naprosto normální, já mam dítě jen jedno a občas už jsem taky zralá jí dát do babyboxu. A pokud jde o to neposlouchání, naše malá (2 r) to taky začala dělat, slyší určitě dobře, ale někdy mě má prostě na háku. Ohledně komunikace doporučuju nevýchovu. A hodně trpělivosti 😉 Přeju pevný nervy a ať najdeš nějaký hlídání, podle mě to potřebujete oba.

lichtakova
17. říj 2016

@zlatik1 ale nedala 😉,neboj. Podle me maly zarli na brachu-ted uz je trochu vetsi a projevuje se,tak z vetsiho se stava taky miminko...To se srovna,neboj.Myslim,ze s tim zapasime obcas kazda...

kecalka2
17. říj 2016

Ahojky mám ted taky něco podobného.Mám jen jedno dítě zatím.Je mu rok a půl a už mám posledních 14 dní problémy s uspáváním a spánkem celkově :( Malej vůbec spát nechce rostou mu zuby a já už jsem na zhroucení :( Chlap až do večera v práci já na baráku sama tak už dva dny brečím že to nezvládám.Všechno mě štve.A to jsem si přála mít děti blízko od sebe ale tohle jsou přesně ty situace kdy si říkám že snad další ani nechci :( No moc jsem tě nepotěšila já vím ale snad to přejde a je to jen období

zlatik1
autor
17. říj 2016

díky.. já už jsem taky na flašce (alkoholu) .. ale zatím s mírou.. Můj chlap je pryč do 6 do večera a pak ještě práce kolem baráku... a tak má čas tak hodinku nebo 2 denně na obě děti.. ale to bych ještě brala... malý opravdu žárlí a tak se projevuje ignorací... ale nedá se to celkem vydržet.. když já si přijdu, že se mu vůbec nevěnuji, když mě ignoruje od rána do večera a jen píská a neřekne slabiku a pak se zasekne úplně a řve a ten malý taky

letadlo13
17. říj 2016

@zlatik1 zrovna hledám na netu, jak poznat hyperaktivitu u batolete 😉 syn má 1 a 3/4 roku, druhý měsíc. Zvládám v pohodě i za absence babiček a příbuzných. Manžel je zlatý, ale do práce musí a k tomu po víkendech opravuje 1. patro, večer pracuje na PC. Vezme staršího kam to jde a uspává ho, šli si lehnout po půl osmé a ještě teď se ozývá občas výkřik do tmy. Potřeboval by na celé dopo i odpo ven. Co jde, to je vezmu, ale taky musíme vařit, prát, občas trochu kojit... Taky mám pocit, že se mu nevěnuju. Naštěstí nežárlí, snad si ani nevšiml, že má bráchu, kdybych donesla papouška, asi by reagoval víc 🙂 potřeboval by lidi, co ho zabaví, jak jsme týden u našich, je to supr, každý ho veme chvilku, je v 7 nebi. Každý večer řev, kvůli všeho řev, mazlí se, jen pokud je moc rozespalý, když vstává. Období vzdoru v plné palbě, a to má veselou povahu. O mimču snad ani nevím. Ale pochodujte celé dny po lese a po hřištích. Utěšuju se tím, že je to normální. Naše prababičky měly dětí pět, k tomu pole a krávu na starosti, topily v kamnech, praly na valše a taky ty děti (které zlobily) nějak vychovaly. věřím, že za rok za dva si vyhrajou spolu

majus6
17. říj 2016

@zlatik1 neber si to spatne, ale dala bych si zasadu, ze flasku jedine vecer s manzelem, pro jistotu. Jinak co se tyce rady, nevim jestli ti to bude sympaticke, ale na komunikaci s detmi je super pristup Respektovat a být respektován (je to kniha, kurzy a najdes i nejake zaznamy na youtube) nebo popularneji podany stejny princip - Nevýchova https://www.nevychova.cz/o-nevychove/ - tam jsou i videa zdarma a je to podane hodne polopaticky. Jinak taky jsem obcas na prasky, to kazdy, prestoze obecne to zvladam s detma hodne dobre, tak ty nervy proste obcas odchazi. Pokud by te zajimaly i nejake knizky, kde jsou pekne podane rady a situace, ta napis.

letadlo13
17. říj 2016

A u jídlo bych ho nejradši vzala něčím po hlavě, zlobí patle to všude, vysloveně provokuje, jakmile nějak zasáhnu, je řev. Nenechám ho jíst kamení-rěv, nenechám ho lézt do kolejiště nebo na lustr-zase řev. Večer si připadám, že neříkám za celý den nic než: čekej, vydrž, slez, nech to, to se nebere, to se nežere, podívej se na ten bordel... Hotový dozorce v base.

kika_21
17. říj 2016

Holky, nikoho neuspávejte, nebo nebudete mít na nic čas. Je večer, 3 děti útočí s domácími úkoly-včetně 16-leté-má najít asi 20 typů věcí z publicistického stylu-editorial, glosu.... v novinách-na zítra. Syn celý den nic , jen jel na atletiku-ta nebyla-teď dělá pády a rody, s malou jsme dodělaly úkol-byly jsme na koních. Teď si představte, že bych ležela u nejmenšího-bouchali by někteří asi na dveře. Řekla jsem všem, že se učím angličtinu. Hrozná matka-co? 😀 Muž přišel před 10 ti minutami, jí u televize.

zlatik1
autor
17. říj 2016

@marus6 já si dávám flašku nealka... jsem doma sama a tak ze svého stavu jsem se vykecala po telefonu s kamarádkou ( bohužel je 40 km daleko).. víno si dáme v so a ne a dopíjíme jí ve 2 do středy... ale není to pravidlem.. na nevýchovu jsem už koukala. Snad to pomůže a brzy ho vše přejde.. k neurologovi jdeme až koncem listopadu tak si zase optimisticky říkám, že je to měsíc a třeba se to zlomí... ostatním jsem se zatím neodvolala...

majus6
17. říj 2016

@zlatik1 ono nektere deti jsou narocnejsi, jestli koukas na nevychovu (a zvladnes Katku poslouchat - protoze mne se libi co rika, ale je mi priserne protivna), tak je to myslim dobra inspirace. Hlavni je neocekavat zazraky ihned a pak hodit sebe do pohody. Ono to jde tezko, kdyz nemas hlidani, mam to podobne, ale kdyz prijde manzel vecer (asi tak stejne jako tvuj), tak uz s detma nedelam vubec nic - uklizim, varim, siju, ale nestaram se o deti, on si s nima pohraje, nakrmi, vykoupe a da spat a ono je to znat po vsech smerech. Holky jednak tatu miluji, umi se o ne postarat, ze nemam strach, ze by me nemohl kdykoliv zastoupit a ja si vecer uz psychicky odpocinu, byt jsem stale doma.

lichtakova
17. říj 2016

@zlatik1 nevychova je dobra,ale obcas mi prijde,ze na vice deti hur aplikovatelne. Ja se snazim sem tam neco vstrebat a co se mi libi aplikovat...No,vycitam si porad,ze se jim malo venuju,pak zacnu delat a dite zrovna nereaguje-takze zas kricim...pak si nadavam...hruza. My mame taky mesi odstupy mezi detmi,ze ani v podstate nezarli-urcite ne zpocatku,spis mam pocit,ze pozdeji zarli na cas-ze chteji jen pro sebe...ale neberou to jako utok na soourozence.No proste je to fuska,hlavne na psychiku...🙂

breptule
17. říj 2016

@zlatik1 Já bych se s ním snažila hlavně mluvit a vysvětlovat. Vím, že se to lehko řekne, ale já pořád věřím, že láskou, mluvením a vzájemným respektem to prostě jde 🙂

Přeji Ti hodně trpělivosti a hlavně věřím, že to zvládnete! 😉

lichtakova
17. říj 2016

@majus6 ja si nekdy u ty nevychovy rikam,ze sice je ucitelka a vychovava deti,ale uz je "dostala" jako velke...ze proste s vlastnim od malinka je to trochu jine...Ale jako inspiraci to mam taky rada.

majus6
17. říj 2016

@lichtakova Ja se taky inspiruju na vice mistech, vic mi vyhovuje literatura a to ta trochu popularneji podana. Rekla bych, ze jedu v principu podle RaBR, ale knihu jsem necetla. Libily se mi knihy: Proc jsou stastne deti stastne. Tajemstvi vychovy stastnych deti. Sourozenci bez rivality. Výchova dětí 1000+1 rada... Jak mluvit, aby nás teenageři poslouchali, jak poslouchat, aby nám teenageři důvěřovali... a urcite jsem na neco zapomnela. Na Nevychovu jsem koukala uz driv (jen videa zdarma) a moje alergie na Katku se zvysuje, docela me to mrzi, ale vazne ji nemuzu uz ani poslouchat. Kdyby nekdy vysla nejaka edice "pro chlapy", ktera nebude tak rozvlekla a afektovana, tak to by bylo pro me 🙂. Pokud jeji prednes nekomu nevadi, tak ji rada doporucim i kdyz jak pises, k nekterym jejim dle meho nazoru idealizovanym predstavam mam vyhrady. Ale kazdy si vezme co mu vyhovuje a taky co mu funguje.

kika_21
17. říj 2016

Já syna zapojuju do chodu domácnosti a čtu mu. Nevěnuju se mu tak, že bych s ním vozila autíčka po koberci. Když mě neslyší, zastavím ho-pokud jde někam a ptám se, zda slyšel. Někdy ho taky vyzvu, aby se mi podíval do očí-já se mu do nich taky dívám poměrně často-chci vidět, jak se tváří. Zuřím-li, většinou v nich má šibalský úsměv-má mě na háku.I starší syn, nakonec i muž-čím víc zuřím, tím větší je pobavení v jejich očích. Stěžuju-li si na syny manželovi, řekne, ať si s nimi jako výcvikář-ale psů 😀 -poradím. No jo, ale sedni, lehni, vstaň, to s dětmi nejde-nemůžu mít tak vysoké nároky, mají spíše pomalejší reakce-spíše ne jako psi, ale jako dinosauři!!! 😀

lluciinkaaa
18. říj 2016

@zlatik1 ahoj jsem maminkou 2 holčiček ve věku 2, 5 a 1, 5 let! Vím přesně jak se cítíš! Taky mě často chytá depka a děti bych nejraději neměla! Já tady ten problém s neslyšícím dítětem opravdu mám starší dcera neslyší a mladší má problémy se srdcem! Neustále jsem na ne sama protože chlap je v práci od 6 do 6 a já už někdy nemůžu! O hlídání není ani řeč a starší dcera je vzteklina a dělá mi naschvály! Když po ní zářveš jakoby měla instinkt a začne hulakat taky a hlavně začne být malý agresor! Na sestru Nežárli ale hrát si spolu neumí! Je to děs ale občas to řešim tak že děti vrazim manželovi a jdu se psem do parku jinak bych už to asi nedala! Hodně zdaru a jedna rada, když se dítě vzteká nech ho bez povšimnutí když zjistí že nemá obecenstvo přestane ho to bavit

zlatik1
autor
18. říj 2016

@lluciinkaaa mohla bych se zeptat jestli neslyší od narození nebo se něco stalo.. já už mám dneska dost.. celou noc jsem nespala a jedeme se starším na ORL tak se docela třesu.. on neměl úraz nebo tak, ale už jsem to nevydržela a dostal ode mě facku a tak nevím jestli jsem něco nepokazila já pak nevím hrozně bych si to vyčítala a už teď jsem na nervy

ivular
18. říj 2016

@zlatik1 Ty nemluvící děti jsou vždycky náročnější. Ono se to v nich totiž pere - jedna část mozku už potřebuje komunikovat, ale druhá část mozku to neumožňuje ☹
A u syna došlo vyloženě k nějakému regresu - ztratil schopnosti, které už měl? Jinak držím pěsti na ORL.

lluciinkaaa
18. říj 2016

@zlatik1 od narození! Pokazila to žloutenka kvůli které musela být 4 z 5 dnů v inkubátoru ozařování poškodilo sluch na jedné straně úplně na druhé straně z 74% :'(

zlatik1
autor
18. říj 2016

@lluciinkaaa taky jsme měli novorozeneckou žloutenku a byli pod světlem.. ale pak dobrý.. Jinak jsem byla na ORL .. vyšetření v pořádku.. ještě jsme objednáni na SSEP ( zatím nevím co to je) prý ho uspí a udělají celkové vyšetření

lajla
18. říj 2016

@zlatik1 najít si paní na hlídání a výpomoc sem tam,neni to nic extra drahého
Manžel jezdíva taky až večer,k tomu sluzebky přes noc, ale o víkendu se snaží jím věnovat, a hlavně je práce kolem.baraku, takže taky na vše sama
Babí už bydlí daleko,takze hlídací teta to řeší

breptule
18. říj 2016

@ivular Souhlasím, naprosto. Na malé je taky často vidět, jak by chtěla moc a moc mluvit, ale zatím to moc nejde. Ale jak jsem psala výše, už je to díky školce podstatně lepší 🙂
Já se od roku a půl těšila, jak začne mluvit a přestane docházet k těm blbým situacím, kdy my ji nerozumíme a ona se vzteká a pláče, protože jí nerozumíme...

letadlo13
18. říj 2016

@majus6 já ji poslouchat právě nevydržím, ty videa jsou takové, že to prostě nedávám, milion omáčky a slečna, ta je mi ne sympatická; ale nevýchovné články jsou supr, jako inspirace. Mě úplně stačilo uvědomit si, že mám zkusit nevést bitvu, neopakovat 100x dokola to samé. Dneska jsme pustili večerníčky které chce, knížku a hrajícího psa vzali do postele. Ztratila jsem se po anglicku a dneska žádný řev neslyším, kluci hezky zvládají a já můžu bez zdrásaných nervů kojit...

martinavlk
20. lis 2016

!Hledám respondentky pro svou bakalářskou práci! Respondentky budou chráněny anonymitou!

Dobrý den dámy,

jmenuji se Martina Vlková, studuji třetím rokem na Fakultě humanitních studií na UK a píši svou závěrečnou bakalářskou práci na téma "Společenské tabu litovaného mateřství", která se zabývá matkami, které pochybují o tom, zda měly mít děti, ať je to z jakéhokoliv důvodu. Téma mé BP zní tvrdě, ale ráda bych mluvila také s ženami, které obětovaly pro rodinu svůj kariérní růst a dodnes touto obětí trpí. Touto prací mi jde o to, aby se tyto ženské pocity v širší společnosti detabuizovaly a zavedla se o nich diskuse. Viděla jsem, že se zde takové téma již nakouslo, proto se na Vás obracím s prosbou, zda byste byly ochotné se mnou o této problematice !anonymně! pohovořit. Uvědomuji si, že není jednoduché o těchto věcech mluvit, neboť je to stále nepopulární téma, ale ze zahraničních výzkumů vyplývá, že takový postoj zaujímá mnohem více žen, než si myslíte.
Budu Vám velmi vděčná za každý Vás příběh, v případě zájmu mi, prosím, napište na můj mail: martina.vlkova8@gmail.com, ať zajistíme maximální anonymitu. Vím, že mateřství není jednoduché období a možnost si o Vašich skutečných pocitech otevřeně a bez předsudků promluvit, může být pro obě strany přínosem.

Předem děkuji za Vaše odpovědi,

Martina Vlková

lluciinkaaa
20. lis 2016

@martinavlk moc ráda se s tebou podělim ale nejde mi odeslat email nemáš plnou schránku?

letadlo13
22. lis 2016

Lidi, nějak to přešlo 😉 malý jí, je s ním lepší domluva, prostě utekl měsíc a zase je všechno jinak 😉 vysloveně jsme vydírání ignorovali a dosti se omezilo 😉

zlatik1
autor
23. lis 2016

Ahoj, tak máme za sebou to vyšetření SSEP a vše v pořádku, podle Dr. slyší jako rys.. jsem moc ráda a co se nestalo, začal se hodně dívat na pusu a zkouší mluvit.. zatím mu rozumíme mi dva s tatínkem a i mě se zda, že nějak dospěl a je úplně jiný.. takový rozumnější.. tak uvidíme .. ale stejně to kolečko doktorů musíme absolvovat...
@ martinavlk taky mi nejde odeslat email ...

martinavlk
23. lis 2016

@lluciinkaaa @zlatik1 opravdu netuším, proč to nejde, teď jsem to promazávala. :(