Mateřská, deprese, špatná nálada

nikkka189
10. čer 2017

Dobry den vsem maminkam, kdyz sem otehotnila starsne sem se tesila na miminko ale ted neustale mam spise jen same deprese a strasne se citim sama a prijde mi ze muj chlap mne vubec nechape... Malemu je 10 mesicu neni nejak narocne mimco spi krasne cely vecer...ale se snim 24 hodin dene, matku mam v zahranici malickeho jeste nevidela otec a jeho sestra se semnou nebavi...
Ziju v cr 5 let takze ani spousta pratel nemam.. den co den vstanu rikam hmm zase nakrmit maleho umejt nadobi uvarit uklidit pak si sednout na zahradu a tak dokola,,, Pritel neustale maka kdyz se tesim ze bude mit volno najde si praci na baraku takze zase prdime s malym na zahrade ma dva syny ktere ma jeden vykend v mesici ja se obcas tvraim jak kakabus ale jak jinak se ma clovek tvrait rikam supper zase prijedou a cely vykend budu u plotny kdyz reknu chlapovi beres si je tak se starej rekne mi ja mam praci na zahrade a za mne ji nekdo neudela... ☹

Kdyz sem chtela odjet na brigadu jeden vykend rekl mi ze sem blazen ja povedela ze bych si taky chtela odpocinout ze sem jen porad doma a jeho odpoved byla- Ja sem taky porad v praci 🙄☹ no malickeho asi tak jednou prebalil a asi dvakrat vykoupal a to ze sem se ho zeptala.. Prijde mi ze mne vubec nechape nebo je mu fuk zda ja sem stastna hlavne ze je doma uklizeno a navareno ze,, Citim se jak v jednou dulku kam kudy cesta nevede nekam... Mateto nektera taky tak?

elinka90
10. čer 2017

Mam. za 5 mesicu se vracim do prace. Uz se tesim. Nadevse dceru miluju, ale take me nebavi kazdodenni stereotyp. Chlap teda pohlida, ale to spis delam co se s dcerou v domacnosti delat neda

alubif
10. čer 2017

A co si s malým najít koníčky. Chodíme od 6m do plavání, od doby co chodí do cvičení, i když jsem furt s ní, je to aspoň rozptýlení.

fire85
10. čer 2017

ne nemám to tak,a myslí že jaký si to uděláš takový to máš. chlapa víc zapojit, ty přece taky celý den pracuješ! i když jsi s miminem, je to práce, a to dost na hlavu, ptz musíš být pořád ve střehu.normálně bych se s ním domluvila, že 1-2 týdně až on přijede z práce máš ty odppol. volno, ale ne na brigádu ale na své záliby, třeba s kámoškou na kafe nákupy.já to takhle dělám od narození, chlap si na to zvykl a pohoda.pokud to nejde v týdnu, tak víkend..v roce a půl malého jsem odjel na víkend za ségrou do prahy a chlap s malým doma v pohodě vše zvládli.ted čekáme druhé, tak počítám že bude mít ještě víc na starosti toho staršího než si zvyknem.

nikkka189
autor
10. čer 2017

@elinka90 ani se vám nedivim taky bych hned sla :( mit babicku sla bych aspon na ty brigady :((

nikkka189
autor
10. čer 2017

@alubif ano konicky ale vse stoji ze... Beru 6 tisic vse dam na jidlo pleny a zbyde mi hovno a kdyz neco zbyde radsi poridim malemu nejakou hracku, ziju na vesnici takze jezdeni do mesta stoji plus kouzek tez stoji ja bych sama chodila treba cvicit ale to placeni radsi koupim neco malickemu... Chlapovi nedojde e potrebuji vice penez on vse jen do baraku do baraku jako kdyz neco potrebuji da mi ale to ptani mne fakt nebavi ja vzdy mela sve a to dobre penize kdyzto ted...

nikkka189
autor
10. čer 2017

@fire85
Jo to sem si rikala take jake si to udelas tak to mas, ale on slibival ze mi bude pomahat a ze jo budu moc na brigady a ted prd... Pracuje na tri smeny do toho kazdy druhy vykend pracuje na diskotece a do toho jeden vykend ma deti takze je volny jen jednou v mesici.. Kdyz sem mu posledne rekla ze bych chtela jit ven u

nikkka189
autor
10. čer 2017

@fire85 prominte blbne mi telefon. Tak kdyz sem rekla ze bychchtela jit ven chapal jako ze vsichni a kdyz sem mu rekla ne ja samal uplne se zarazil a jako kam??? Ja se uplne rozbrecela pac mne to bylo lito moje znama v cizine mi porad pise jak muz prijde z prace a rika ji bez si ven a ona jde :( pak sem sedela jak pecka a nesla nekam on ze at jdu ale ty blbe otazky pak nemam chut... Ja ho umim pochopit kdyz je unaeny udelan jidlo nehan ho at spi nbo tak ale kdyz clovek ocekava to same :(

verkaver
10. čer 2017

@nikkka189 Ale tak malý rychle vyroste a zase budeš v práci,třeba ještě ráda budeš vzpomínat na domácí pohodu při mateřské... 🙂 My máme čtyři děti a jsem šťastná,ale asi to každá máme jinak. Neztěžuji si,jsem ráda 🙂 Taky záleží,co přítel dělá. Manžel má fyzicky opravdu hodně náročnou práci 6x v týdnu,odpoledne přijde domů a většinou jde ještě hned něco dělat,však víš,kolem baráku je toho plno,zvlášť teď v tom období. Až se někdy divím,že má na to všechno sílu. Děti miluje a bez problémů pohlídá,většinou je bere s sebou ven něco dělat. Mi zas právě říká,ať si někam zajdu,ať si jdu zacvičit,pobavit se atd. ale zas já nemám tu potřebu,když tak jdu alespoň s některým z dětí a to většinou s někým,kdo má zrovna podobně staré dítě. Taky tím,že máme velkou rodinu a všichni bydlíme ve stejné vesnici,tak se často potkáváme,opékáme,někam zajdem...ale vždycky s dětma. Ty to tak ale necítíš a je ti z toho nejspíš smutno. Je ale třeba pochopit,že ten chlap má opravdu tu práci,,kam chodit musí a pak ta práce kolem domu,ta se taky sama neudělá...tak proč ji neděláš společně s ním? Můžeš mu v lecčem pomoct a budete i s malým všichni spolu. A děti z předchozího vztahu chápu,s tím jsi do toho šla,vědělas to. Jasně,že když jsou u vás,musíš uvařit atd.,ale to je přece samozřejmost,jsou to děti tvého partnera. Má rada tedy je,pokud on nemůže být kvůli práci u vás,buďte tedy vy s malým u něho při jeho práci. Nemyslím zaměstnání,ale tu práci na baráku,to by snad šlo. A jeho rodiče by nepohlídali? Třeba jeden den v týdnu,ať máš chvilinku jen pro sebe. A u vás na vesnici není nic,kam bys mohla s malým zajít? Nějaké místo,kde bys teoreticky mohla potkat maminky stejně starých dětí,dát se s nimi do řeči,poznat více lidí v okolí? U nás se třeba pořádá spoustu akcí - dny obce,karnevaly,stavění a kácení májky,pálení čarodějnic,letní kino,rybářské závody,sportovní dny dětí...je toho plno,furt něco. Pokud budeš jen sedět doma sama na zahradě a nevyjdeš za plot mezi lidi,asi ti líp nebude...

nikkka189
autor
10. čer 2017

@verkaver Tak to urcite budu vzpominat na casy na materske pac pak budu obskakovat dite a do toho domacnost a chlapa... No muj chlap pracuje normalne ve fabrice 8 hodin nema to zas az tak narocne... No vite co prace vzdy bude ale my jednou ne!!! A sme tu jen jednou jestly vás vase deti naplnuji fajn mne toto nenaplnuje spis mne to deprimuje!!! A abych chlapovi pomahala jako sekani zahrady ze bych si sedla na sekacku jo :D nebo ze sedi na strese jo 🙄 ano nasla sem si ho s detma a vedela sem o tom ale to neznamena ze je mam obskakovat jen protoze sem zena... Nez se maly narodil ja vykendy pracovala a on si jim varil sam... Asi mam jiny nazor a toto mne prijde zstaraly nazor... Ja sem vyrustala v cizine a asi mam jiny nazor na toto... No my mame mensi vesnicku tady nic neni jen jedna sousedka z vedlejsi vesnice ale ona muze jen rano a ona zase raa drepi doma kdyz sem se ji ptala zda budem jezdit na koupaky nemela zajem ... A jinou sousedku z detma sem nepotkala... Tchyne maleho si posledne vzala a za hodinu mi vilala ze breci co ka delat a ma strasne starosti k

nikkka189
autor
10. čer 2017

@verkaver ma strasne starosti s jeji 19 letou dcerou vzdy sni musi k dr pokavat ji neco boli nebo ji vozi vsude.... Asi kdybych mela rodinu kolem sebe a ve vesnici necitila bych se tak sama a tak depresivne...

verkaver
10. čer 2017

@nikkka189 No jo no,však říkám,každá to cítíme jinak... A neříkám sedět na sekačce,ale trávu můžeš posekat ty a přítel mezitím pohlídá,ne? Nebo se projdeš do obchodu nakoupit a prcek mezitím bude s tatínkem. Nemyslím,že mám zastaralý názor,jen prostě jiný,než ty... Ale to je v pořádku,každá jsme jiná 🙂 Jasně,že pak budeš mít na starost kromě domácnosti ještě pracovní věci,ale říkáš,že jsi nespokojená teď doma na mateřské,no tak pak budeš v práci nějakých 8 hodin mimo ten domácí kolotoč,takže pro tebe asi relax,ne?

muhehehe
10. čer 2017

@nikkka189 Heleď tohle musíš vzít prostě do vlastních rukou. Nebaví tě dřepět doma? Tak nedřep. Vyraž s prckem mezi lidi, na plavčo nebo cvičení s dětma. Jasný, je to zas ,,jen o dětech", ale najdeš si kámošky s podobně starýma capartama, můžete se scházet, navštěvovat se, dny pak ani zdaleka nebudou jeden jak druhý a i tomu dítěti to dost dá, než aby znalo jen tebe, barák a maximálně zahradu. Moji rodiče bydlí přes 300 km daleko, s rodinou manžela se nestýkáme vůbec, než se malá narodila, přestěhovali jsme se do míst, kdy jsme neznali jediného člověka. Tak jsem začala chodit na cvičení pro těhotný, abych si našla nějaké kámošky.. a super, je to jak kdybychom se znaly odjakživa. Můžeme si občas i vzájemně pohlídat děti. S penězma to taky nebylo bůhvíjaký po koupi domu, tak jsem si ještě během těhotenství našla práci z domova, abych mohla pokračovat i po porodu, a od té doby dělám z domova (samozřejmě ne v rozsahu plného úvazku). To bys třeba taky mohla. Čekat, že manžel bude číst myšlenky, je mimo. Musíš mu to prostě vysvětlit. Když tě dvakrát odpálkuje, tak potřetí. Ty máš taky právo na čas pro sebe a dítě taky není jen tvoje, ale i jeho, tak ať se stará. Pokud to nejde tak nějak přirozeně, že mu to docvakne a začne se víc zapojovat, tak si dejte nějaká pravidla. Že třeba o víkendu bude vařit, nebo že sobotní dopoledne máš pro sebe, nebo že každou neděli kdy nemá děti pojedete jako rodina někam na výlet... bla bla. Jsou to jen příklady ;) Ale to jsou prostě věci které si aktivně musíš řešit sama, a ne čekat, že někomu něco dojde a vytáhne tě z depresí.

arwen_arina
10. čer 2017

Jj,mam...uz se neskutecne tesim do prace, sice z jinych duvodu,ale i tak...rikam si,ze to delam pro malou a ze pro ni udelam vse,ale vic nez dva roky to vydrzet nemuzu...jsem zvykla byt porad v zaprahu,mezi lidmi...a doma mi to proste nevyhovuje. Nastesti je to "jen" materska, ktera jednou skonci...musi byt slene byt na ID nebo nezamestnany:(

karlajasmine
10. čer 2017

Byt tebou najdu si co je vsechno v okoli pro maminky s detma, a urcite to nebude ''nic''... kdyz si zadas v jakemkoli kraji ''kam s detmi'' do googlu tak ti toho vyjede spoustu a pulka veci je zadarmo nebo stoji napr.100Kc na den. Obzvlast ted v lete, muzes jezdit na koupaliste, k rybniku, chodit do lesa, jezdit na vystavy nebo do muzei nebo galerii, v dnesni dobe je toho spousta uzpusobenych detem a prebalit muzes i v kocarku a nakojit nekde na lavicce.. vzit s sebou deku a nechat dite lezt po trave, podivat se nekde na zviratka, zajet si nekam do mesta na kafe.. nerikej ze kdyz das treba 60Kc za autobus tam/zpet + kafe tak ze je to nezvladatelna castka nebo ze ti chlap na to nic neprispeje? Uklizet kazdy den nemusis a varit taky ne, kdyz si bude chlap stezovat, tak mu mile rekni, ze chuva je prace na plny uvazek, takze 'starani se o dite' je tvoje prace a vareni je navic, tak ze uvarit muze po praci i on nebo si date dnes chleba a salat. Kdyz si budes chtit nekam vyrazit a chlap ti rekne ''a jako kam?'', tak mu rekni ''Za Manou na kafe'' a jed, at se stara chvili o dite on. Materska je strasne moc o tom, ze ''jaky si to udelas, takovy to mas''. Ve meste se clovek muze vymlouvat na ledaccos a na vesnici taky, ale stejne je zaver takovy, ze zivot je to tvuj, zijes ho ty, a je jen na tobe, jakym zpusobem ho budes zit. Dite neni pritez, pokud ma dite co jist, dostatek lasky, kde spat a cistou plinku tak ho muzes vzit s sebou kamkoliv.

karlajasmine
10. čer 2017

Jinak ja kdyz se rano probudim a reknu si ''hmm, dnes budu akorat uklizet, varit, prebalovat a sednu si na balkon'' tak mam taky depresi, ale to je jednou za cas, vetsinou kdyz je nemocny dite nebo den pred vyplacenim rodicovskeho prispevku nebo zrovna jsou naprosto vsechny moje kamaradky a zname nekde mimo, je napr.patek, takze materska centra zavrena a jeste lije jako z konve... Proste jsou to naprosto vyjimecne dny. Jinak mam kazdy den neco naplanovanyho a z kazdyho dne se da udelat radost... I kdyz treba lije, tak dam synovi holiny a celyho ho oblecu do pogumovaneho obleceni a venku se divam jak skace do kaluzi a vriska radosti.. Proste bych kompletne prekopala svoje kazdodenni aktivity, koupila si kalendar a kazdy den si do nej psala, co budes delat, kam pojedes nebo kam pujdes a s kym se uvidis a hned si materskou zacnes naramne uzivat. Ja uz se zpet do prace ani trochu netesim, protoze na materske je kazdy den uplne jiny a hlavne takovy, jaky si ho udelam ja.

nikkka189
autor
10. čer 2017

@verkaver no ja mu taky tu zahradu posekala nebojte se nesedim na prdely uklizim a s malym pobiham sem tam, ale sekacka pro 50 kg osobu je fakt tezka 😀 no to ze budu nikde pracivat mi nevadi a nebojim se toho tesim se byt mezi lidma pac s miminem si clovek nepokeca... Ale nekoho zase bavi si delat deti a sedet doma na prdely vec a nazor cloveka...

karlajasmine
10. čer 2017

@nikkka189 Me treba strasne bavi si delat deti prave proto, ze s nima zasadne nesedim doma na prdeli 🙂 To je to, co je potreba zmenit.

nikkka189
autor
10. čer 2017

@arwen_arina presne ja vas uplne chapu vzdy sem pracovala ale mela slusne penize a byla mezi spousta lidma ale toto je tak desne :( den co den doma doma...

nikkka189
autor
10. čer 2017

@karlajasmine to ano ale jak stare deti mate? Urcite ne miminka ze... Ja miluji tobogany aqua parky kolotoce zoologicke kolo brusle vse ale to holt s 10 mesicnim mimen nejde;) a tez miluji cestovani ale male mimco tahat nekam v letadle to fakt ne...

nikkka189
autor
10. čer 2017

@karlajasmine a tez nesedim porad doma jeden treba za znamou nebo do meta nebo jedu koupit jidlo ale pak stejne musim domu pac to je sacinka ci obed nebo maly jde spinkat to proste nejde s tak malym neco elkeho

verkaver
10. čer 2017

@nikkka189 Jo tááák,narážka na mě,že máme víc dětí? Tak to se ti opravdu směji!! :D Velkou rodinu jsme chtěli,při mateřské jsem vždycky několik hodin týdně pracovala a doma s dětma se člověk rozhodně nenudí a každý den není stejný jako ten předešlý. I na vesnici se dá každý den dělat spoustu zajímavých věcí,v každém počasí,to jen člověk musí chtít...Jak psaly holky výše,je to jen na tobě. Pokud k tomu takto pasivně přistupuješ a už ráno víš,že celý den bude na houby a neděláš nic proto,aby se to změnilo,tak to je pak těžké. Když opravdu budeš chtít,najdeš si zábavu i čas pro sebe. Na částečný úvazek nebo jen pár hodin týdně taky můžeš nastoupit,jen je třeba si směny naplánovat tak,aby jste se prostřídali s partnerem v hlídání. Tak si nebudete mít co vyčítat,oba budete chodit do práce,oba se budete starat o malého plus ty domácnost a on zahradu a barák. Kdo chce,hledá řešení,kdo nechce,hledá důvody,proč to nejde. A myslím,že je naprosto zbytečné se tady do sebe strefovat,to ti na psychice taky nepřidá 🙂 Tak mysli pozitivně a na všem najdeš něco pěkného.

karlajasmine
10. čer 2017

@nikkka189 Proc bys nemohla s malym do letadla? Ja mam syna 19 mesicu, ale kdyz mu bylo 10 mesicu, tak jsme s nim leteli do Karibiku 🙂 A do Aquaparku jsem ho brala od 12ti mesicu a predtim jsme chodili na kojenecke plavani (ale chapu, ze to v okoli nekdo nema).. do Zoo uz muzes, a i kdyz bys nekam nejela na cely den, tak na pul dne muzes.. muze spat v kocarku nebo nositku, nasvacit se muze nekde v kavarne v jidelni zidlicce nebo v kocarku.. A na brusle muzes bud s kocarkem nebo pokud se ti nechce (taky bych nechtela) tak at chlap proste hodku, dve o vikendu pohlida a vyraz si sama..

karlajasmine
10. čer 2017

@nikkka189 ja mela prave takovehle nalady kdyz bylo synovi cca 5 mesicu a v ten moment jsem si koupila kalendar a zacala vypisovat, co budu kdy delat, a ze zacatku bylo tezke ten kalendar naplnit a ted je tezke v nem najit volne misto.. proste to chce trosku riskovat a vzit nekam dite a uvidis, ze to bude fajn 🙂

horsiee
10. čer 2017

@nikkka189 od tří měsíců taháme prcka sebou na výlety, do zoo. Klidně byl celý den mimo dům. Není důvod být doma s desetiměsíčním. A tady z holek, co mají dobré rady jak si zpestřit den, nesedí doma nikdo. Když nechcete být doma tak nebuďte. Chce to hledat způsob jak by to mohlo jít a ne hledat důvody proč ta či ona aktivita nejde.🙂

nelam
10. čer 2017

Mam podobne pocity,s tim,ze muj 10ti mesicni prcek je narocnak uplne ve vsem. Neji,nespi,chce neustale nejake aktivity a predevsim mamu. Na hlidani si ho troufnu s muzem pustit tak na 2 hodky ven,jinak jsem furt s nim. Na zadku ale nesedim neustale jsme venku,i pres svou povahu jsem se naucila oslovovat jine mamci,zde na MK jsem nasla holciny,se kterymi se schazim. Nutne nas to nestoji penize,staci jit ven,sejit se na zahrade s bazenkem,pokecat s karkou,proste cokoliv. Kdyz se mi pak sejdou treba 2 dny bez programu a je hnusne,pocitam minuty. Bydlim mimo mesto,2 roky. Jde to a asi neni tak zle,kdyz Vas to jeste nedonutilo jednat 🙂

pav_la
10. čer 2017

@nikkka189 Myslím, ze na mateřské ma takové pocity čas od času každá. Záleží na tom, jak moc se takovým pocitům poddate. Také bydlíme na vesnici a na mateřské jsem uz skoro pět let. Jak psaly holky nade mnou, když pracuje manžel kolem domu, nějak se také zapojíme. A i a malými dětmi se toho da vymyslet dost. Když se narodil nejmladší, nechtěli jsme nějak omezovat starší, takže od úplného minima s námi jezdil na výlety a všechny akce. Takže s desetimesicnim uz bych se cestování a nějakých volnocasovych aktivit rozhodně nebala. Tak přeji, at si brzy najdete neco, co vas bude bavit a manžel vás v tom podpoří.

blahova_andrea
10. čer 2017

@nikkka189 bohužel s tebou soucítím. škoda, že nebydlíš blíž. udělali bychom si to hezké bez chlapů 😅

blahova_andrea
10. čer 2017

@nikkka189 s malým dítětem jde téměř vše. ok, tak tobogán třeba zrovna ne 😀 ale jinak nevidím důvod jít domů jen kvůli svačince nebo spánku. však se dá vše nachystat a zabalit sebou, dát venku, tam líp i chutná a spát může v kočárku. depky mám taky často, ale zrovna toto mi přijde jako blbá výmluva, promiň 😅

nikkka189
autor
10. čer 2017

@nelam To malej mi spinka 12-13 hodin ta cely vecer ale pak pres den je dost aktivni ale tak neni zase cemu divu ze... No bydlim tu 4 roky no jednat jak se to rekne ja koukam na dite... Mit tu mamu nebo babicku asi bych se zbalila a sla bych ale holt nic a nekoho nemam snazim se koukat pozitivne ale holt to je nikdy tezke...

nikkka189
autor
10. čer 2017

@karlajasmine
No malicky nevydrzi sedet ani 3 minuty na kline natoz vydzet v letadle nikde... Zacne se stasne vztekat a napina nozicky takze si to neumim predstavit jak y to dal...