Nechuť k sexu. Je otvorený vztah riešenie?

diva_ziva
18. srp 2017

Od porodu (teraz to su 4 mesiace), ale uz i nejaku dobu predtym som mala pri styku bolesti (riesila som to na gyn aj urologii, nasla sa ureaplazma, preliecene, ale asi nie uplne vyliecene), s bolestami presla chut na milovanie, naviac po porode uz nemam chut vobec na nic, maznanie, bozky, nic. Chapem, ze tam hraju rolu hormony. S muzom sa mame radi, ale toto ma trapi a zacinam si pripadat ako frigida. Nehovoriac o tom, ze muz je poriadne frustrovany, snazi sa ma netlacit, ale ked sa o tom bavime, tak samozrejme pripusti, ze mu to hodne vadi. Navrhuje, aby sme vztah otvorili, ze to je riesenie pre nas oboch. Mam z toho samozrejme strach, co to spravi s nasim vztahom, s mojim sebavedomim, ci nebudem ziarlit (budem! :D ). Mate niekto skusenost s otvorenym vztahom? A co bezpecnost po zdravotnej stranke? Vieme vsetky, ze kondom nie je vsespasny. Dalej tie bolesti pri styku, stalo sa vam to a preslo to? Co pomohlo? Diky a prosim o slusnu diskuziu 🙂

journals
18. srp 2017

Řešení to je a není. Je to řešení konkrétní situace, není to řešení vztahu jako takového. Pěkné, že muž navrhuje otevřený vztah. Že to vyřeší situaci vás obou? Ne, tohle je jen řešení jeho problému.
Osobně bych na to nepřistoupila, zkušenost s otevřeným vztahem naštěstí nemám. Co nějaká sexuologická léčba? Snažila bych se o kompromis, naznačila partnerovi, že udělám vše proto, aby to bylo zase jako dřív, zkusila bych pomoc odborníka a od něj zase budeš očekávat trochu tolerance. Ale těžko nejde nedělat nic...

diva_ziva
autor
18. srp 2017

@journals Ja myslim, ze to je do urcitej miery riesenie aj pre mna v zmysle, ze nebudem pod tlakom, aby som sa sup sup rychlo dala dokopy. Naviac viem, ze keby bola situacia opacna, tak by na to pristupil. Pravda je, ze tento problem riesim uz rok a nijak sa to nemeni, posledne mesiace uz na to kaslem, nejak nemam silu na to mysliet.

journals
18. srp 2017

@diva_ziva Jasný, já chápu smysl toho všeho, svým způsobem nebude oba tak ve stresu a problém bude vyřešen, ale je otázka, co to udělá s tebou. Chvíli po porodu, žárlit jak přiznáváš budeš, kam se vztah bude dál ubírat... Co když se zamiluje? Mě to přijde jako strašně rizikové a měla bych z toho ohromný strach.

blahova_andrea
18. srp 2017

já bych do toho také nešla. ty sice nebudeš ve stresu z toho, že muž chce sex, ale budeš ve stresu z toho s kým, kde a jak ho má, jestli se dost chrání. navíc místo, aby byl s tebou a miminkem, tak bude lítat po milenkách? to je vážně tvoje představa rodinného života? 4m po porodu nemít chutě není nic divného. mě to bylo poměrně nepříjemné skoro rok a i teď to bez pomoci gelu většinou nejde. není na to prostě z mé strany dost klidu a času, nemůžu si to pořádně užít. ale to je holt realita.

říkáš, že jsi u dr. byla a na nic nepřišli? žádná další bakterie? špatné srůsty po šití po porodu? nemáš to teda psychosomatické? kojíš? to totiž ženě na libidu taky obvykle moc nepřidává. toho může být tolik, co se dá zkusit a řešit a ne hned otvírat vztah.

je fakt, že si moc ráda počtu příběhy párů, které otevřeli a dobře to dopadlo. budou tu tací? 😎

beetlejuice1666
18. srp 2017

@diva_ziva Nesla bych do toho, komplet si rozvratite partnersky vztah. Spis bych zamakala na tom, aby te zase milovani zacalo bavit. A to je prace pro tveho muze i pro tebe. A mozna i pro nejakyho odbornika. Bude to trvat, ale pokud jste jinak v pohode, mohlo by se to podarit. Mo vam obema drzim palce.

journals
18. srp 2017

Přesně tak. Ona je taky otázka, jestli (když to trvá už delší dobu jak píšeš) muž jen nechce něco zlegalizovat...
Pokud mu to povolíš, myslím, že to je začátek konce.

diva_ziva
autor
18. srp 2017

@journals Nemyslim si, ze niekoho ma, je hrozne ferovy. Skor sa o tom bavime, pretoze je vzdy lepsie hovorit o tychto vecach na rovinu nez niekde potajomky mat bokovku. Ja v tom vidim spis hodne ucebneho materialu v zmysle, ze to je praca pre ego to skusnut. Ale samozrejme, ze sa mi do toho nechce. SPis som bola zvedava, ci niekto tu skusenost ma a co mu to dalo ...

@beetlejuice1666 Makala som na tom hodne, skusila vselico, ale moc sa to nepohlo, skor naopak. A teraz bez cyklu a kojim, takze uplne najhorsie obdobie na to v sebe najst nejaku chut. Odbornik by sa si sikol.

journals
18. srp 2017

Tak jako tak máš můj strašný obdiv, že to bereš takhle a nesobecky o tom přemýšlíš tímhle způsobem. A zníš i hodně vyrovnaně s celou situací. Já bych to nedokázala.

diva_ziva
autor
18. srp 2017

@journals Och, no ver, ze vyrovnana s tym vobec nie som :D Moc ma mrzi, ze to nejde v pohode samo, ze sex nie je to co byval. :(

journals
18. srp 2017

@diva_ziva ☹ musí se najít způsob jak to udělat aby to znovu fungovalo. Oba chcete, to je základ

diva_ziva
autor
18. srp 2017

@blahova_andrea Myslim, ze to u mna bude asi uz aj psychosomaticke, je na to navesaneho uz hodne stresu a sporov v inak vcelku bezchybnom vztahu. A nejaka bakterka kludne moze byt. Chystam sa znova na vysetrenie na gyn, poprosim o kompletne stery na vsetko mozne. Porod bol sc, takze dolu bez zmeny. Inak ano, kojim, bez cyklu, takze nie je chut na vobec na nic. Ale problem bol uz pred tehu, keby islo len o toto obdobie, tak by sme to obaja brali viac v pohode, si myslim. Diky za koment a podporu 🙂

morningstar
18. srp 2017

@diva_ziva Jednu dobu mě to taky při sexu bolelo a doktor řekl, že to mám od zad. Pomohla mi mobilizace kostrče - uvolnění pánevního dna.

luckamarcu
18. srp 2017

@diva_ziva víš že ureoplazmata se přenáší stykem,? Vim o čem mluvím, je potřeba prelecit oba partnery... Otázka spíš od koho se vzali,? Nebo spíš kdo je přinesl? Určitě celou dobu vztahu problémy nemáš...

blahova_andrea
18. srp 2017

@diva_ziva a před těhu to trvalo jak dlouho? přece jste to miminko museli nějak zplodit. a během těhu se to taky nějak nelepšilo? druhý trimestr mívají ženy hodně choutky 😉 fakt je váš vztah ok a pokazilo se to jen tou bolestivostí? no tak dole beze změny porodem, ale tak nemůže to být nějaká cysta? no vyšetření na gynekologii je základ. možná by to fakt chtělo si promluvit i s odborníkem. zkusit na to přijít a vyřešit ve dvou. zkusila bych nejdřív cokoliv jiného než bych otvírala vztah. to je pro mě asi větší strašák než se přemáhat a hrát muži v posteli divadlo 😀

blahova_andrea
18. srp 2017

@luckamarcu já ji kdysi měla taky a je fakt, že jsme se přeléčili oba. ona se stykem přenáší, ale dr. mi říkal, že je to bakterie z moči, když málo piješ, je koncentrovaná a stěna mezi močovými cestami a pochvou je tenká, že může projít skrz. teda doufám, že teď neplácám úplnou kravinu. ono je to už 15 let, kdo ví co jsem jak pochopila 😀 já tehdy nepodváděla a přítel "snad" taky ne, ale kdo ví.

@diva_ziva přeléčil se tehdy i manžel?

marcicek84
18. srp 2017

@diva_ziva - kojení a porod může zpusobit tyhle obtíže, ač je to císařem, musíš zkoušet, pomalu, on musí být jemný a něžný, lubrikujte a ono to povolí, na to odborníka nepotřebuješ, k té chuti, jestli jsi vycerpaná z kolotoce kolem mimi a z kojení tak je logické, že chuť nemáš, tvůj muž, pokud není sobec, tak tohle období vydrží, ale na tvém místě bych se snažila mu to třeba udělat jinak, nebo tak něco...rozhodně legalizaci nevěry bych nepřekousla, v tom nejzratitelnějším období ti navrhuje tohle, no to taky není fér, vím, že to chce, ale není to jen o sexu, pokud tě miluje, měl by chtít se s tebou milovat ne jen mít sex, mít sex je nevyzrálé, tohle fakt ne, tvá přílišná tolerance, asi způsobila to, že vůbec tohle navrhl...myslím, že až bude mít dítě rok, tak to bude lepší...

diva_ziva
autor
18. srp 2017

@blahova_andrea @luckamarcu Preliecili sme sa obaja, ale ono je to velmi vytrvala bakteria, takze aj po 3 tyzdnoch na ATB boli vysledky pozitivne. Medzitym som otehotnela, takze uz sa v liecbe nepokracovalo. Pokial viem, u vacsiny ludi je ureaplazma bezpriznakova alebo dlho bezpriznakova. Takze ju jeden z nas do vztahu pravdepodobne priniesol a trvalo par rokov, kym sa prejavila. Pred tehu to bolo nic moc tak rok. Myslim, ze to dost suviselo s tym, ze sa nam mminko nedarilo a tiez sme si riesili nejake vztahove veci. Ale to uz mame vsetko vyriesene, len akosi ten sex nenabehol.

diva_ziva
autor
18. srp 2017

@morningstar Diky, panvove dno cvicim, mysim, ze to mam v pohode.

lassii
18. srp 2017

@diva_ziva sorry,ale to přece není řešení!!!!To po tobě jako po životní partnerce a matce jeho dětí nemuze chtit!Jako kdyz nemuzu mit sex tak to budu hledat jinde a tim se to vyresi?No s tim nepocitej!Nastanou versi problemy.Je to vec vas obou a mate se snazit oba to vyresit a on te ma posporovat,pac te ma rad,ze jo?

diva_ziva
autor
18. srp 2017

@lassii Diky, Lassii, ano, bolo by idealne, keby sme to spolu nejak vyriesili. Ide o to, ze to uz nejaku dobu riesime a nikam to nevedie, naopak, je to stale horsie. Inak podporu samozrejme mam, on pre mna robi prve posledne ale na druhu stranu on ma tiez svoje potreby. Je to tazke, no :(

laskonka85
18. srp 2017

@diva_ziva Taky jsem po porodu první dcerky nemela chut na sex.Navic me to dost bolelo,byla jsem sita,dle doktorky jsem ale byla v poradku.Kdyz jsem po roce snizila kojeni ,dostavila se konečně menstruace a pak i ten sex byl konecne o necem jinym..No a ted jsem 6 tydnu po porodu,jsem z tech mych dvou cacorek docela utahana,takze ze bych se hrnula do sexu to nee😀 Ale odkladat to nejde, kvuli manzelovi..To ja bych se uzarlila,kdyby mi chodil jinam:-\ .

odula
18. srp 2017

Vis co? Spatny je,ze to chce tvuj manzel vyresit rychle a hned. 4 mesice po porodu ale prece kurna neni zadna doba!! Telo i psychika zeny dostane zabrat a to tak ze hodne. Jemu to asi nedochazi,Pac tu zkusenost jaksi nema. Zkus mu vysvetlit,ze potrebujes cas. Dej si ho i ty sama. Je to naprosto prirozeny co prozivas. otevreny vztah rozhodne NENI reseni,spis zacatek konce. A ze ma svoje potreby? Ano,ale za a) ty taky a je potreba se potkat uprostred,ne znicit vasi intimitu pozvanim treti osoby kvuli JEHO potrebam b) bez sexu se fakt DA zit (i kdyz mi muj manzel tuhle odprisahl ze ne :D ) Promin jestli budu vulgarnejsi - ale jestli ma svrbeni, at nastartuje pravacku. Slibil v dobrym i ve zlym - tak at trenuje. 😉 Radsi navstivte poradnu.

slunickova123
18. srp 2017

@diva_ziva ahoj, hele a pri sexu te to boli jako v pochve anebo v brise? Ja mela leta to samy- bolesti pri sexu v brise, porad ultrazvuky, stery, prislo se na ureaplasmu, nwkolikrat prelecena, nepomohlo, pak se zdalo, ze asi srusty, tak laparoskopie a pri ni objevena cysta a rozruseny masivni srusty, plus podezreni na endometriosu. Po laparoskopii zlepseni cca na pul roku, pak vse znovu, srusty se nekomu prý maji tendenci delat. No ale pak jsem to prestala resit, vedela jsrm, ze s tim nic neudelam a vyrovnala jsem se s tim. Kdyz jsem se k tomu postavila takto, prestala jsem uz to vnimat. Pak jsem otehotnela a vida- od porodu jsou bolesti v brise pri sexu pryc!! Asi se s rostouci dělohou pretrhaly ty srusty, nebo zmizela ta endometriosa. Těhotenství casto tyto obtize vyleci. Treba to jeste poznas, ze je to lepsi...

dofi86
18. srp 2017

@diva_ziva co zkusit hormonalni jogu? Nekterym zenam s podobnymi problemy to pomohlo...

diva_ziva
autor
18. srp 2017

@odula Jj, keby islo len o tie 4 mesiace, tak nehovorim, ale to uz je viac nez rok a problemy zacali uz pred tehotenstvom. Nesulozili sme uz skoro rok ... Takze manzel uz to berie tak, ze uz snad nikdy nic nebude a pochopitelne je z toho frustrovany. Inak samozrejme chape, ze po porode pri kojeni a bez cyklu to ziadna hitparada nie je ale u nas je problem zakopany hlbsie ... bohuzial. :(

odula
18. srp 2017

@diva_ziva aha,to je mi lito. Kazdopadne tak jak tak nevidim jako reseni otevreni vztahu. Naopak. To "v dobrem I ve zlem" prece plati. A jestli je problem hloubs, tak tim spis. Ach jo,to jsou trapeni. 😒Myslim na vas,at to spolu prekonate.

penelope87
19. srp 2017

@diva_ziva A to víc než rok nebyl sex ani jiným způsobem? A co vzájemná intimita?

vineta
19. srp 2017

@diva_ziva Nejdřív bych zkusila sexuologii, psychologii. Sex mimo vztah bych povolila až na posledním místě až jako pokus o záchranu rozpadajícího se vztahu, kde by už nebylo co ztratit.

doublemum
19. srp 2017

A co jiné praktiky, ne jen samotná souloz? I kdyz neni chut, tak přeci jen uspokojit partnera lze i jinými způsoby...ja pri druhem těhotenství mela problémy, bez nálady, prakticky to ani neslo, a tak jsme orální sex vypilovali k dokonalosti a muž si dost často řekne i jen o takovéto uspokojení😉 jasný ze kolikrát se člověku ani nechce, ale je to otázka 15ti minut a myslim ze za záchranu vztahu to stojí....

akankeo
19. srp 2017

@diva_ziva hlavne bych resila svuj zdravotni stav. Otevreny vztah muze vest velmi rychle ke konci vztahu a manzelstvi a vy, kdyz svuj zdravotni stav ne vyresite dostatecne rychle, tak se opravdu frigidni stat muzete. Sex proste ke zdravemu fungovani cloveka patri, at uz jde o vztah, o hormony stesti, o spravne fungovani spodku. Predpokladam, ze ta ureaplasma byla zalecena u obou, kazdopadne ta sama o sobe asi nebyla pricinou techto problemu, ma ji totiz kazdy druhy, ale to co popisujete kazdy druhy neproziva. Miva to vetsinou souvislost s psychikou, zvladanim stresu a podobne, zkousela ste treba vaginalni mapovani apod? Snazite se vubec nejak zapracovat na svem libidu? Zivot porodem nekonci, ostatne sexuji i duchodci a zdravi vztah potrebuje sex ke spravnemu fungovani, je to zakladni zivotni potreba jako kazda jina