Ponorka?

13. led 2021

Ahoj , mám otázky: jaký máte vztah s partnery , když jste na mateřské/rodičovské ? Jaká je vaše společná komunikace s partnerem ?
Já jsem doma druhý rok a dost na mě doléhá pocit izolace. ... přestěhovali jsme se takže mé kamarádky vídám opravdu sporadicky nové jsem si zatím nenašla (na to musím zapracovat), ale co mě opravdu frustruje že se se mnou manžel baví jen o 3 tématech děti, domácnost a jeho únava z práce. Komunikace teď z jeho strany nějak vázne a když se snažím to prolomit a začít sama s tématem mimo tři zmiňované tak se z jeho strany setkávám s tím že neposlouchá co mu říkám...🙈 a klidně si píše na telefonu s prateli atd. Takze to vzdycky po chvíli mluvení o jiných tématech co zajímají mně vzdávám a raději odcházím s dětmi do jiného pokoje. Přitom dříve jsme vedli dlouhé hovory teď jako kdybych byla zakleta. Jsem už z toho nešťastná protože jediní s kým se přes den bavím jsou děti M a 2,5m. Někdy už mám chuť se s manželem vůbec nebavit aby věděl jaké to je být se 2 dětmi doma.

surikata4
14. led 2021

Co ho zkusit vytahnout na prochazku? Muj je taky casto na mobilu, venku mam jeho 100 % pozornost. To si uzivam :D Mizete nekam dat na chvili deti?
Nebo my mame takove karticky, jsou na nich otazky, ktere muzes s partnerem probirat a tak tahame a povidame si o tom. My je mame v anglictine ale myslim ze se daji sehnat uz i v cestine

codal
14. led 2021

@surikata4 přes týden taky stíháme jen praktické věci, manžel přijede v půl sedmé, nají se, řekneme si jaký byl den, pár věcí ohledně dalšího dne, prohraje si s holkama, jdeme koupat, číst pohádky a uspávat (každý uspáváme jednu, dohromady to zatím nejde) a než se otočíme je půl desátý a jsme úplně mrtví. Ale snažíme se alespoň pátek a sobota si večer na sebe udělat ten čas, povídat si a tak😉..

autor
15. led 2021

@surikata4 ven chodíme ale i tam prostě někdy cuci do telefonu nebo fotí něco zajímavého.🙂 Já bohužel tu pozornost 100% venku nemám, ale je pravda že tolik zase na tom mobilu není. Bohuzel nemůžeme máme jen jednu babičku v Praze ale tam je situace těžká kvůli tchanovi. Ten s tím nesouhlasí aby jsme měli děti hlídáné manželkou.

autor
15. led 2021

@codal bohužel u nás témata co jsem zmínila jedou celý týden i když je víkend.😔 Když se zeptám partnera na to jaký měl den v práci odpoví jednou větou nic víc mi neřekne takže se ani nic nedozvím. Už mě to úplně ubíjí a i když jsem to partnerovi řekla, že by to chtělo změnit téma tak se v podstatě nic nestalo. Navrch k tomu jsem ta špatná já. My také uspávání máme rozdělené partner uspává syna 1,5 a já dceru kojením. Teď poslední dva dny už to fakt nedávám s tou komunikací a chodím po uspání obou dětí spát taky, protože už bych asi úplně vyletěla z kůže u televize. 🙄

budouci_maminka
15. led 2021

Mate nějaké koníčky a zájmy co ted provozujete? Vidate se s přáteli nebo aspoň jste s nimi nejak v kontaktu? Jezdíte na vylety? Z toho může vyplynout taky mnoho temat hovoru..

autor
15. led 2021

@budouci_maminka koníčky máme ale já jak jsem na mateřské tak zbývá čas jen na cvičení jinak se věnuji domácnosti, dětem a manželovi. Manžel toho má víc cvičení, numismatika a jiné. Společně přátelé nemáme máme každý svoje a momentálně se s nimi nevídame jen jsme v kontaktu přes telefon. Na výlety nejezdíme přes zimu jinak ano. Jsem ráda když občas jdeme na procházku v blízkosti domova.

budouci_maminka
16. led 2021

Tak asi začít byt aktivnější at je o čem si povídat. To ze je zima neznamená že se nedají podnikat vylety např do přírody