Pořád jsem ve stresu

denca15
25. zář 2015

Ahoj holky.. Začnu od začátku. S přítelem jsme spolu skoro 3 roky a rok spolu bydlíme. V roce 2014 jsem neplánovaně otěhotněla přes prášky, přítel řekl že si miminko necháme. Na jménech jsme se shodli hned. Po porodu byl semnou 14 dní doma a vše bylo v pořádku. Stíhala jsem uvařit, vyprat i uklidit. Ale po čase už je to jiné. Od té doby co synovi byly 4 měsíce se to všechno otočilo.. víc se věnuji synovi, kterému je momentálně 7 měsíců a týden.. Začíná si stoupat a chodit okolo nábytku, začíná vyžadovat více pozornosti. A přítel mi začal vyčítat že si ho moc všímám, že ho nemám tolik chovat apod. Vadí mu každá blbost jako například neumyté nádobí apod.. Kolikrát je uražený když mu řeknu že si jdu brzo lehnout, nebo že jsem unavená.. Tak hned začne do mě rýpat že z čeho můžu být unavená.. Už takhle dál nemůžu, nevím proč se takhle změnil.. Takhle se chová celý 3 měsíce.. A aby toho nebylo málo.. je to tak 5 dní co jsme přišli o dvojčata.. :'( Už nevím jak dál... Omlouvám se za tu "slohovku"..

blahova_andrea
25. zář 2015

@denca15 teda to dohodování a chování tebe i přítele je docela běžná věc téměř v každé rodině 😅 tím bych se tolik netrápila. spíš mě teda zaujalo, že ač byl syn neplánovaný a váš vztah není nic moc, tak jsi velmi brzy znovu otěhotněla...jako nic mi do toho není, ale nějak mi to nesedí. asi na ta dvojčátka není ten správný čas a osud to věděl lépe než vy a včas zasáhl. myslím, že by jste si měli dát do kupy nejdřív současný život, vztah ve třech a pak teprve se pouštět do rozšiřování rodiny. co tě trápí na tom všem nejvíc? ta miminka, o které jste přišli? nebo to, že ti přítel vyčítá péči o dítě? nebo to, že ti vyčítá úklid? sedli jste si v klidu a zkusili to vše probrat? komunikace je totiž základ, ač to zní jako klišé 😅

mogwaika
25. zář 2015

je to debil...Promiň @denca15 ... Ale třeba se časem srovná, u nás to rvalo přes půl roku...

blahova_andrea
25. zář 2015

@mogwaika a pak se srovnal a už dobrý? 😕 u nás je to jako na houpačce. normálně můj ani necekne, když není nádobí umytý nebo uvařeno, bordel nevidí a nekomentuje. ale jakmile mám nějaké připomínky já k němu, tak mi to hned všechno v pálí. přijde mi to jako obrana školkového dítěte 😅

denca15
autor
25. zář 2015

Ano, sedli jsme si spolu několikrát. Otěhotněla jsem znovu bohužel kvůli tomu že jsem byla na antibiotikach a moje doktorka mi neřekla že to snižuje funkčnost antikoncepce ☹ Trápí mě že mi přítel vyčítá péči o syna a taky me mrzí že jsem přišla o miminka...

mogwaika
25. zář 2015

@blahova_andrea pak si zvyknul, do doby,než přišlo druhé dítě
.-)

mogwaika
25. zář 2015

@denca15 to mě mrzí...

denca15
autor
25. zář 2015

@mogwaika Nedá se nic dělat... Věřím že se to časem všechno zlepší.

mogwaika
25. zář 2015

naděje umírá poslední 🙂

blahova_andrea
25. zář 2015

@denca15 no a když jste spolu mluvili, tak co ti řekl? co mu vlastně tak vadí? láska k dítěti, kterou by měl cítit taky? 😒 jako ano...nic se nemá přehánět, ale každé dítě je jiné. při jednom se dá stíhat vše, dítě je spokojené, domácnost uklizená a maminka ještě i pracuje či studuje a u jiného si člověk nedovolí jít pomalu na záchod. to nemůže nikdo hodnotit. ani tvůj přítel nechodí denně v tvých botách, aby tě mohl soudit. jako je to i o maminkách, to je jasné. já jsem třeba i líná i proti tomu, aby se po mě chtělo kdo ví co a mateřskou si chci prostě i užívat. kamarádky toho třeba stíhají a zvládají mnohem více 😅 no a? 😀 jako když tomu tvému vadí neumyté nádobí, tak ho umyje! 😉 nikdo mu bránit nebude 😀 nám teda doma vadí každému trošku jiné věci a jiný nepořádek, takže se tak nějak střídáme nebo každý udržuje víc to, co mu víc vadí

madrilena
25. zář 2015

Obecně je problém, že chlapi moc nechápou z čeho můžeme být tak unavené. Zdá se jim to jako pohodička, pěkně doma s dítětem. Řekla bych, že toto se objevuje v mnoha rodinách. Zkusila bych ho zapřáhnout do péče o dítě a o domácnost. Nedělala bych vše sama. Je dost možné, že ani tak nepochopí jaké to je, protože něco jiného je starat se o dítě nepřetržitě a něco jiného je to mít jako povyražení na několik hodin.

blahova_andrea
25. zář 2015

@madrilena přesně. po krátkodobém zapojení nepochopí 😅☹ mě třeba přijde mateřská docela jako pohodička, protože jsem si to tak udělala. prostě odmítám stíhat vše a na 100% a každý den udělám jen něco. pro mě je to spíš náročné psychicky. jak to odloučení od lidí a jiných věcí než těch, co se točí kolem dětí, tak i to mít je pořád za zády, pořád být ve střehu, hlídat, domýšlet, předvídat, plánovat...že bych se sedřela fyzicky, to fakt ne. nemáme zatím dům ani polnosti. mateřská v bytě mi přijde pohodová 🙂

mandala
25. zář 2015

@denca15 Tak když má můj manžel rejpavou, tak mu strčím kluka a říkám - tak ted s ním běž nakoupit, uvař, vyžehli a když stihneš vyluxovat, bude to fajn. 😀 To ho vždycky umlčí, protože moc dobře ví, co to dá hlídání, aby ten malej lotrando někde nevběhl pod auto, nespadl, něco nerozbil, nebo nevylil talíř při obědě. Sám mě s ničím nepomáhá, a když jednou za čas hlídá hodinu, myslí si, bůhví jaký výkon nepodal 😀 Takže moje rada zní, nech mu ho na celý den, at si to hošánek taky zkusí a brzy změní názor. 😉 Ještě bych dodala, že takové blbé kecy většinou má, když nemá co dělat, nenudí on se doma náhodou ?

shine2015
25. zář 2015

@denca15 buď rada že ti to řekl....než aby si někoho hledal.....chlapovi se věnovat musíš, ne pořad,ale pozornost potřebují...jinak si někoho najde.......až malý usne,zapnete film,dejte si vinko.....ne každý den,ale několikrát do týdne zkus....a v něčem ho zapoj, o víkendu v úklidu ....hlídání....v sobotu nu děj hlídat a bez spát odpolko odpočin si a naber trochu síly.....on může na procházku zatím s malým....a ty spi....já si myslím že nádobí a úklid je zástěrka jeho nespokojenosti, chybí mu pozornost od tebe....a hlavně se snaz ať je doma klid....muzes se s ním pohadat ale nesmí být dusno permanentně.....

kristinasaxi
25. zář 2015

@denca15 Taky občas slyším podobné průpovídky o mé údajné únavě, nic nedělání... Je mi to jedno. Chci mít spokojený dítě a dřez plný nádobí mě fakt netankuje a pokud to vadí jemu, tak ať ho umeje... Je dobré ty chlapy nechat s dítětem aspoň pár hodin samotný, pokud už nekojíš. Oni si pak uvědomí, z čeho je máma unavená. Buď nad věcí, to nádobí prostě nikam neuteče, za to syn by mohl 🙂 A pokud ti přítel vyčítá, že se o něj moc staráš, tak ho odpákuj, že někdo to dělat musí, když on se nezajímá 😉
Mrzí mě, tvá bolest ze ztráty dětí. Na to se bohužel nedá říct nic, aniž by ti člověk neublížil ještě víc.

kristinasaxi
25. zář 2015

@shine2015 A co pozornost jeho k ní? Omlouvám se, ale nemám ráda tyhle řeči, jako kdyby chlap byl minimálně pánbůh... :-P Pokud chlap nezvládne, že jeho žena má jeho dítě a najde si proto náhradu, tak to neni chlap, ale sebestřednej srab bez zodpovědnosti 🙂

bassetlady
25. zář 2015

@shine2015 hlavně se snaž, ať je doma klid ??!!?? Co to je? Rada jak z 19. Století.
Jedou v tom oba od toho je to partnerství!!

japona
25. zář 2015

@denca15 Pokud se to náhle změnilo před čtyřmi měsíci, nemůže v tom být jiná? Chlap (tedy i ženská, abych byla korektní) pak na svem protějšku hledá i nejmenší chyby, aby si to pred sebou ospravedlnil..

shine2015
25. zář 2015

@kristinasaxi
@bassetlady holky vycházím z toho ze ona je unavená....on ji říká že mu vadi že už se mu tolik nevěnuje což já si myslím,že žena má taky chlapa a takhle nejčastěji vznikají nevěry....žena se soustředí max na dítě a chlap jde úplně stranou.....což je prostě blbe. Jsou taky partneri. ..a než chlapovi doma začít vyhrávat a začít se hádat v tom smyslu co si myslí že se nezastavim je strategictejsi na něho presunout část práci a i hlídání a zakladatelka si může odpočinout....vyspat se,což je základ, aby nebyla unavená a vyřízena, plus on pocítí, co to je starat se o děcko, doma ji ubyde práce.....a je to vyřešené.....

Ono vykládat že se to srovná samo je dost na dlouhou dobu a kdo ví, jak to dopadá, urcite ne pokaždé happy endem.....

U nás zapojují muze od začátku, někdy uvaří,stará se o děti, i když jsme měli první a bolelo ji bříško, tak v noci s ní chodil i obcasd on....nebo jsme se v sobotu vystřídali ve spaní , hlídal on a já spala a zase naopak....a to samé když jsme měli holky už dvě, podotýkám, ze jsou od sebe o necelých 15mes. A manzel s nimi byl na zahrade, doma....Jednou byl dokonce u lékaře s oběma sám na očkování.....to už byly větší 2 a 3roky,já musela na kontrolu k lékaři a neslo to jinak.....měli jsme pak jet do zahraničí a jiný termín prostě nešel.....
Když pak odpadl večer on, nechala jsem ho spát a on pak měl pochopení pro mě.....ale jak jsme si vyšli vstříc, prostě já nebyla na nervy že nic nestiham a on úklid neřešil,....třeba nemyl nádobí,ale uvařil....
Takže za mě ho víc zapojit a místo hádek navodit atmosféru která bude v klidu.....ono když vás dona vita unavená vyčerpaná žena která večer co večer odpadne, tak chlap pak vysira.....pozornost chce...to je jako když přijde z práce kdokoliv z nás....taky jsme radi když nás chlap uvítá s úsměvem....a po dobrém toho zmuze daleko víc než po zlem nebo když jen bude čekat až se situace zlepší........to si myslete co chcete, 😉 ale tak to chodí.....

denca15
autor
26. zář 2015

Mi jsme měli hezký vztah, až teď od 4 měsíců je nepříjemný a všechno mu vadí. Přitom si ho také všímám.. Jezdíme za jeho kamarády i po sexuální stránce si ho všímám. Skoro pořád je taky v práci... Když má dobrou náladu veme si syna do kočárku, hraje si sním.. Ale už ho třeba nevykoupe apod. Nevím co si o tom mám myslet, ale vím že jinou nemá.. Nebo jestli ho nastvou v práci a pak si to vybiji doma na mě.. Když ho chci zapojit, aby třeba pomohl nebo byl "užitečný" tak mi řekne že on chodí do práce a já se mám starat o domácnost..

japona
26. zář 2015

@denca15 "Skoro pořád je v práci.." ..klasicka výmluva při nevěře. Jak si můžete byt jista, že nemá jinou? Zvlášť, pokud se jeho chování tak náhle otočilo a hledá na vás chyby..

denca15
autor
26. zář 2015

Vím že je pořád v práci, podle papíru, kde má napsané směny.. A jen tak jim šéf neprehodi směny ani nedá volno.. Tak proto tu jistotu mám.. Nemůže v tom být něco jiného? Třeba že mu vadí že malej občas v noci brečí... Nemyslím si že by byl nevěrný..

shine2015
26. zář 2015

@denca15 já si nemyslím,že by byl hned nevěrný....heled pokud si ho vsimas a on vyhrává, tak až začne zase co je vše blbe úplně v kliudu mu řekni,že takhle ne. A ze pokud je nastvany z prace at si to nevybiji na tobe.....A víc ho zapoj...

Můj muž sice nic ohledně úklidu nerikal,ale když se z práce vrátil taky kolikrát zpruzely....to jsme neměli holky, tak jsem mu řekla, podívej já se tady na tebe tesim a ty se chovas takhle? To teda ne...já toho mám taky za celý den dost a nevybijim si to doma...a on že je v pohodě atd....já se stáhla....a klidně bych i odešla s malým ven, bez něho....po třech letech to si i upevnujete pozici,třeba té má jistou....nedej se. Hlavně slušne, žádný scény a fakt ho zapoj víc doma....

blahova_andrea
26. zář 2015

@shine2015 jenže to je ve spoustě rodin docela utopické řešení. náš tatínek je doma dost málo. aby hlídal pravidelně vůbec nehrozí. že bych si poo lehla s malou a on šel se starším ven, to si nedovolím ani navrhnout, aby byl teda doma ten tvůj klid 😉 on nemá problém uvařit a umýt nádobí, ale s dětmi mi teda moc nepomůže. mě by se líbilo, kdyby pomáhal s domácností plus třeba 2x týdně hlídal na dvě hodinky děti a já si mohla jít na kafčo s kámoškou nebo si jít zacvičit nebo si prostě jen venku na lavičce číst knížku, ale to je prostě nesplnitelná sen ☹ jasně, že efekt by byl, že byl byla klidnější, odpočatější a na něj lépe naladěná. jenže to není věc, která chlapovi dojde ☹ noční vstávání? no ráda bych se střídala. ale můj vstane jen, když já fakt nemohla. jinak já vstávám už 5 let v noci po dvou hodinách a nikoho to netrápí. chlap ráno vstává brzo do práce, tak se chce vyspat. já se přece můžu dospat během dne 😠 přispat si o víkendu? olalááá. děti vstávají před šestou, chlap by rád spal aspoň jeden den v týdnu do osmi. takže já se snažím tu udržet klid aspoň do sedmi, aby byl "kompromis".
jinak jako v hloubce té myšlenky v podstatě souhlasím. je dobré vítat muže s úsměvem, nechat ho doma rozkoukat 😀 nevalit hned ve dveřích klíny do hlavy, trávit aspoň dva večery v týdnu spolu a ne vedle sebe, snažit se ho vychovat k pomoci v domácnosti...ono je to pak vše rychleji hotové, lidi méně nervozní, unavení a mají víc času a energie pro sebe 🙂 bohužel teorie se ne vždy dobře převádí do praxe ☹

shine2015
26. zář 2015

@blahova_andrea heled my se střídali odpoledne nebo klidně když se chlap vyspal ráno, tak ja si šla v deset lehnout 😀 a nebo po obědě nebo navečer prostě kdykoliv....
Ono to často vypadá že to nejde, ale je to o zarytych stereotypech. Můj muž taky vstával av ppráci byl hodně....navíc jak holkam byl rok a půl a dva a půl začala jsem chodit plavat jednou týdne....začátky nenesl lehce ale prostě jsem mu vysvětlila,že potrebuji vypnout a být chvíli sama, nechodim nikde po diskotékách opilá tak co....a rekla jsem ze i on muze jit cvicit s kamarady nebo jit na ryby atd ze chapu ze musi nekdy vypnout......u me byl ze začátku asi 4 x naštvaný ale nic neřekl...já se vrátila a bavila se normálně...začala vařit jídlo na druhy den, zeptala se zda si dá dvojku vína....a on poprvé nechtěl, pak prostě to pochopil. Přišel a že máme trávit čas spolu a tak jsem mu to vysvětlila znova,ať v tom nic nehledá, že chci jen vyčistit hlavu, nedělám to na truc....
Prostě to že chlap něco odmítá neznamená že to nelze atd....ale taky neznamená že zacnu dělat naschvály nebo se hádat.....a když nemůžete být dva večery v týdnů spolu,tak spolu musíte být alespoň v kontaktu a řešit jiné věci než děti....i kdyby to měla být i práce atd..a taky se nedat, slusne, vysvětlit a stát si za svým....vždyť nechce nic proti němu.....jo kdyby jsi chodila za chlapama, byla opilá a po diskotékách....neřeknu......

Je fakt,že někteří muži jsou tupouni.....ale s většinou se domluvit dá....si myslím. Chce to hledat jak to provést.

shine2015
26. zář 2015

Jo a u nás se taky to moje plavání řídilo podle práce muze. Prostě když musel být na tel. Tak jsem nesla.....a šla jindy....zase jsem nelpela na stredach např. Snažila jsem se taky v ledascem přizpůsobit....přeci jen nas živí atd.
Celé to je o tom nedělat naschvály, zbytečně se nehadat,ale zase nenechat sama sebe padnout na h.bu....a když se vrátím že své aktivity, nestezovat si....a ocenit,že pohlídal....

A my se i dnes někdy pohadame...a je to normální....ale ne že já nebo on bude nešťastný...prostě dámě argumenty, někdy to trvá i tři dny.... A nikdy nic není tak horké jak se zda....

shine2015
26. zář 2015

@blahova_andrea a ohledně vstávání, můj taky nevstaval každou noc....jen když bylo zle ...a tvého bvych nechala spát klidně do 10 h 🙂) uvarila bych a pak mu předala děti nebo odpolko....nebo navečer, řekla,heled, jsem unavená,jdu si na dve hodky lehnout..prosím té pohlidej je.....

blahova_andrea
26. zář 2015

@shine2015 a kdy se chceš střídat, když ti chlap domů chodí, když děti už spí a ráno odchází než děti vstávají? nebo když je byt malý a špatně řešený, že si prostě nemáš kam do klidu jít lehnout, kam se zavřít? není to vždy jen o těch stereotypech, které se samozřejmě těžko nabourávají 😉 jako já si nestěžuju. muž zrovna dělá oběd, dcera spí, se synem jsem právě poskládala kolejiště a místo, abych něco dělala, tak si tu sedím a dočítám koníka 😅 ale spánek mi prostě nehrozí a fakt bych ho potřebovala. ale to by museli všichni vypadnout a nebo já někam 😅 a to nelze

blahova_andrea
26. zář 2015

@shine2015 u nás to nejde. máme malý byt, není kde v klidu spát. ani jeden z nás nedokáže spát, když se mu pod postelí batolí a ječí děti. navíc odpolko ho nemůžu nechat hlídat. on tu většinou nebývá ani na snídani, občas na tu snídani a jen velmi výjimečně celý den. poo jede pracovat a my taky jedeme pryč. my to nemáme jak nastavit na pořádný odpočinek ani pro jednoho. to je zase fér, no 😅

alyssa.anna
26. zář 2015

Ahoj
Z toho dohadování si nic nedělej, je to naprosto normální. Jasně, bude mě tu oponovat pár vyvolených šťastlivek, které to nepotkalo a manžel/přítel je v mateřském opojení, pomalu kojí a partnerku velebí a rozmazluje, ale ve většině rodinách (i co vím od kamarádek, není to jen můj dojem) se děje tohle. Ti chlapi to prostě hůř dávají. Do té doby byli jediní, partnerka se věnovala jen jim, byla svěží, atd atd atd. a teď najednou nemá čas, byt je vzhůru nohama, všechno se změnilo, to malý pořád řve, sotva kníkne, partnerka je hned u něj a "chudák" chlap si může hubu umluvit že nemá teplou večeři a nic. Pak mu "to" manželka strčí, jde ohŕát aspoň párky, on pořádně neví co s tim, řeč s tím není.... Prostě je to takový druh žárlivosti z jejich strany a je na každém, jak a za jak dlouho se s tím vyrovnají.
Výhoda je, když může malé pohlídat kamarádka, tchýně....a Vy si s přítelem můžete někam vyrazit, nebo se věnovat jen sami sobě, to ty chlapi docela dobíjí ale vím, že to není lehké, my také hlídání neměli.
Ono až to dítko malinko povyroste, je to pak taky trochu jiné. Začne komunikovat (jinak než pláčem a skřeky), začne si chtít hrát s tím tátou a hned přestane být ten "malý řvoucí narušitel". Tím se těch chlapů nnezastávám, naopak, taky by mě z toho trefil šlak jak se někdy chovají a jsou sobečtí, ale zkusila jsem se na to podívat z jejich strany a částečně jsem to pochopila.
Zkuste si tedy někam vyrazit, promluv si o tom s ním a jestli to můžeš ovlivnit, nepouštějte se do dalších dětí, za těchto okolností, kdy si tatínek ještě "nezvykl" je to recept na ještě větší katastrofu.

Přeji hodně štěstí, vím, že je to náročné

shine2015
26. zář 2015

@blahova_andrea a k rodičům nemůže vyzmiznouzt? Nebo ven na hriste? ? A pracuje i o víkendu?
Jinak souhlas, někdy jsou situace kdy to nejde.... 😒

Jinak vse nejlepsi k dnešnímu svátku.... 😉